- x
FIAT LINEA NASIL ARABADIR?
60 Cevap92281 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Kasım 2007; 20:35:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

FIAT LINEA NASIL ARABADIR?1.4 EN BAZ VERSIYON SIFIR OLARAK ALMAYI DUSUNUYORUZ.LUTFEN YORUMLARINIZI BEKLIYORUM.

5857 Mesaj
4 Kasım 2007; 21:01:57 

Bence biraz zorlayıp 1.4 T-Jet alın.
77 hp beklentilere cevap vermeyebilir. Ama max. 27 civarı olacaksa o fiyata iyi seçim. Test sürüşü yapmadan araç almayın.

302 Mesaj
4 Kasım 2007; 21:33:01 

Linea'ya o para yazık bence 2. ele yönelin.

771 Mesaj
4 Kasım 2007; 21:37:48 

uzun ve dar gibi duruyor dışardan sanki dengesi çabuk bozulacak gibi ama hiç binmedim

1627 Mesaj
4 Kasım 2007; 21:42:01 

Fena bir araç değil. O fiyata benzinli sedan olarak honda city alternatifinide bir araştırın derim. Ama yeni bir kasa olması lineayı daha avantajlı kılıyor. Araç C sınıfı araçlar içinde megane ve corolla kadar uzun ama, nedense bariz genişlik olarak dar bir araç ve buda testlerde iç genişlik handikapı olarak ortaya çıkıyor. Arka koltuklarda 3 kişi yanyana zor oturur ve omuz mesafesi yetersiz. İç mekandaki malzeme kalitesi olarakta fiyatına göre düşünün, megane, corolla, civic gibi araçlarla karşılaştırmayın.

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Skoda Octavia 1.6 Elegance (2001)

4705 Mesaj
4 Kasım 2007; 22:01:48 

dün bitane geldi tanıdımız biri getirdi zaten ilk çıktığı zaman test sürüşüne gitmiştim test ettiğim emotion donanım idi dün gelen ise active olanı idi ve iki araçda aynı 1.3 multijet dizel motor vardı bence lineanın alınacak tek modeli testte kullandığım 1.3 dizel ve emotion donanım olanıdır ondan hariç bana göre lineanın hiçbir motoruna ben paramı vermem..1.4 turbo motor performans isteyenler için çok iyi bir motor ama bu motor için geniş ve düz yollar lazım..aracın uzun ve dar yapısı yüzünden araç virajlarda pek güven vermiyor ve performanslı bir motor için yeterli burulma direncine sahip değil..

ama 1.3 dizel emotion ve dinamik modellerini tavsiye ederim fakat çok kalite beklentin varsa bunu karşılayacakda bir araç değil onuda üzülerek yazayım..

Sales Of Citroën / Samsung Galaxy Note 3

2542 Mesaj
4 Kasım 2007; 23:07:17 

quote:

Orjinalden alıntı: volkan_kolay

dün bitane geldi tanıdımız biri getirdi zaten ilk çıktığı zaman test sürüşüne gitmiştim test ettiğim emotion donanım idi dün gelen ise active olanı idi ve iki araçda aynı 1.3 multijet dizel motor vardı bence lineanın alınacak tek modeli testte kullandığım 1.3 dizel ve emotion donanım olanıdır ondan hariç bana göre lineanın hiçbir motoruna ben paramı vermem..1.4 turbo motor performans isteyenler için çok iyi bir motor ama bu motor için geniş ve düz yollar lazım..aracın uzun ve dar yapısı yüzünden araç virajlarda pek güven vermiyor ve performanslı bir motor için yeterli burulma direncine sahip değil..

ama 1.3 dizel emotion ve dinamik modellerini tavsiye ederim fakat çok kalite beklentin varsa bunu karşılayacakda bir araç değil onuda üzülerek yazayım..

güçlü motor her zaman hız yapmak anlamına gelmemeli
ataklık, rahat sollama, makasta kalmama, sonuçta hayatınızı bile kurtarabilir.

Türkiyem...

20 Mesaj
4 Kasım 2007; 23:08:54 

volkan_kolay a AYNEN KATILIYORUM

2032 Mesaj
4 Kasım 2007; 23:13:53 

Parasına göre bence iyi bir araç ancak Megane Sedan Autentique BAZ 1.4 16V alınabilir hem 98HP hemde gerçek bir C sınıfı fiyatıda 28000YTL civarı olmalı

Dükkanı kapatıp Ayvalığa yerleşicem...

V8 POWER...

402 Mesaj
4 Kasım 2007; 23:20:50 

Accent erada düşüebilirsiniz o fiyata

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 0:36:56 

Renault Modus 1.6 tip i takasa verip bunu almayı düşünüyoruz.26000ytl ye alınabilecek en kaliteli araç gibi duruyor.yoksa grande punto mu alsak 23 e? Modusten memnun değilim çok kötü bi araç.Konfor sıfır,yola yatkın değil.çok kötü bi araç modus.Maddi imkan sınırlı olmasa daha iyi bi araçta alabilirdim ama imkan sınırlı.26 dan yukarı çıkamam ve sıfır olacak.ikinci eller malum çok pahalı ucuz değil ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceper -- 5 Kasım 2007; 0:40:45 >

771 Mesaj
5 Kasım 2007; 0:44:07 

bencede grande puntoyu tercih etmen daha akıllıca olacak gibi

1007 Mesaj
5 Kasım 2007; 0:52:15 

olaya şu açıdan da bakabiliriz:
FIAT son yıllarda müşterisine bıraktığı kötü imajı kaldırmak için çalışıyor.Bu GP ile başladı(bence çok başarılı bir model),Linea ile devam ediyor(Fiyatına göre kalitesi bence güzel).Yeni Bravo ile de devam edecek..

Yani demek istediğim Fiat daha önceki modellerinde yaptığı bazı hataları bu yeni modellerinde daha bir özenle kapatmak için çalışacak.Bence bu yeni modellerle birlikte Fiat ın imajı düzeliyor,ve kalite yükseliyor.

Kişisel görüşüm,ben Linea almam.Çünkü tipi son derece itici geliyor bana.Yani aracın teknolojisine kalitesine bir lafım yok.Ama GP görünüş olarak kat kat daha çekici.

711 Mesaj
5 Kasım 2007; 1:34:53 

Tofaşta Linea standında çalışan arkadaşım Lineaların özensiz üretildiğinden bahsediyor her geldiğinde..Artık espri konusu oldu BUGÜN NESİ EKSİK DİYE SORUYORUM..Fabrika otoparkında onlarca çıkış işlemi tamamlanmış Linea'nın eksiklerinin tamamlanması için beklediğini söylüyor..Davlumbaz takılmadığı için bekleyen araç var diyor..İnanılacak gibi değil..GP için bu tarz bir laf etmiyor..Linea'nın neden bu halde olduğu konusundaki soruma da 2 dakika da bir Linea standtan çıkıyor yanıtını verdi..Şahsen size önerim Linea alacaksanız bile bir süre beklemeniz faydalı olacaktır..Üretimin oturması ve sorunların halledilmesi için biraz zamana ihtiyaç var sanırım..Yada ikinci el de diğer alternatifleri değerlendirin derim

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 8:56:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Bocék

Tofaşta Linea standında çalışan arkadaşım Lineaların özensiz üretildiğinden bahsediyor her geldiğinde..Artık espri konusu oldu BUGÜN NESİ EKSİK DİYE SORUYORUM..Fabrika otoparkında onlarca çıkış işlemi tamamlanmış Linea'nın eksiklerinin tamamlanması için beklediğini söylüyor..Davlumbaz takılmadığı için bekleyen araç var diyor..İnanılacak gibi değil..GP için bu tarz bir laf etmiyor..Linea'nın neden bu halde olduğu konusundaki soruma da 2 dakika da bir Linea standtan çıkıyor yanıtını verdi..Şahsen size önerim Linea alacaksanız bile bir süre beklemeniz faydalı olacaktır..Üretimin oturması ve sorunların halledilmesi için biraz zamana ihtiyaç var sanırım..Yada ikinci el de diğer alternatifleri değerlendirin derim

Arkadaşım öncelikle üretim oturdu.şuan 3 vardiya linea üretiliyor.

dikkatini çekerim 2 vardiya değil.

eksikleri olan araçlar giderilmeden bayilere dağıtılmıyor.saçma sapan imalarla insanların kafasını karıştırmayın.

bütün fabrikalarda son kontrolden dönen araçlar yeniden yapılandırılır.bundan doğal ne var.

davlumbazsız linea aldım diyen gördünüz mü

linea elbet kusursuz mükemmel bir araç değil.ancak sınıfında ödediğin paranın karşılığını en iyi veren araç.

sen buna katılırsın ya da katılmazsın.boşuna ne tofaşı karalayın ne de linea yı.baştan senin niyetin belli ikinci el alternatifleri değerlendirinmiş.

sıfır mis gibi dizel linea varken.benzinli 2006 model garanti dışı jetta alsın di mi.

tofaşın 7500 işçisi linea ve minicargo ile övünüyor..buna da emin olabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 5 Kasım 2007; 8:57:54 >

1689 Mesaj
5 Kasım 2007; 9:24:57 

arkadaşımda albea vardı. araçla kaza yaptı sigorta şirketi yerine linea verdi, aracın kullanımda ve fonksiyonlarında albeadan bi farkını göremedik biz. sadece dışı değişik gibi geldi.

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 9:29:21 

quote:

Orjinalden alıntı: _KUZEY

arkadaşımda albea vardı. araçla kaza yaptı sigorta şirketi yerine linea verdi, aracın kullanımda ve fonksiyonlarında albeadan bi farkını göremedik biz. sadece dışı değişik gibi geldi.

Aynı hız ve aynı şekilde kaza yaparsan farkı anlarsın.

9-10 saat boyunca uzun yola çıkarsan farkı anlarsın.

120 beygir linea yı alırsan her şartta farkı anlarsın

albea ile spin atarken lineadaki esp arabayı düzelttiğinde farkı anlarsın.

vesaire

2665 Mesaj
5 Kasım 2007; 9:39:11 

valla araçları sırf tipinden dolayı kötü diyorsunuz

gpunto tipi güzel olduğu için "grande punto alayım mı?" denince olumsuz cevap az oluyor.
linea'nın tipi ve duruşu zayıf olduğu için "linea alayım mı?" sorusuna; o paraya çok güzel ikinci eller var, yok onu alma era al, linea dandik boşver onu başka bişey al
sanki linea 5 senedir var servisten çıkmıyor. direk önyargılı milletiz zaten

üstelik türk üretimi bir araç. buna rağmen düşman kesiliyoruz.

biraz köstek değil destek olun

114 Mesaj
5 Kasım 2007; 10:55:05 

öncelikle araba piyasaya cıkalı sanırım 8 ay oldu hemen hemen ama pek tutulmadı cunku araba tanıtımı yapılamadı ama arac bana kalırsa 1.4 t-jet motoru ile sınıfındaki bir cok arabayı geride bırakacak gibi görünüyor tip olarak dusunursek bizim burda var siyah bi tane adam kapı kollarında alımınyum alasımlı kolluklar taktırmıs dikiz aynası ve yan cıtalarada tabi araba cok degisik duruyor o zaman hayran kalıyosunuz bende normal halindeki tipini sevmeyenlerdenim ama bir kac dıs degisiklerle araba cok guzel olabliyor bana kalırsa 1.4 t-jet motoru ısrarla tavsiye ederim...hem spor hemde atak bi araba istiyorsan

1213 Mesaj
5 Kasım 2007; 11:05:30 

bizim komşu tjet almış emotion sanrım donanımı üzerindeki kromlar çk şık duruyordu

linea tasarım olarak oldukça başarılı ama biz genç adamız gp daha çk gözümüze hoş geliyor

2006 Volvo S40 1.6 D
2010 Opel Corsa 1.2 Easytronic 111. Yıl
2012 Honda Jazz Fun CVT

711 Mesaj
5 Kasım 2007; 11:29:59 

linea nasıldır çok fikrim yok ama o araca vişne çürüğü rengi acayip yakışıyor

1871 Mesaj
5 Kasım 2007; 11:33:10 

Linea tek kelime ile çirkin bir araçtır. Benim ona verecek param yok. Sırf geniş olsun diye çirkin bir araba çıktı piyasaya. Hele o ablak ablak bakan ön kısmı yokmu. Güzelim grande punto tasarımını b*k ettiler.

Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
T.D.

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 11:41:14 

quote:

Orjinalden alıntı: bygolge07

öncelikle araba piyasaya cıkalı sanırım 8 ay oldu hemen hemen ama pek tutulmadı cunku araba tanıtımı yapılamadı

Piyasaya çıkalı 7 ay oldu.hemen hemen pek tutulmadı sözünü biraz açmak lazım.

şuan iç piyasada 6000 adedi geçti.ihracatı saymıyoruz.

tanıtım olarak da bence başarılı.

otomatik vites daha yeni çıktı.

megane ve corolla gibi oturmuş modeller kadar satması zaten imkansız.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 5 Kasım 2007; 11:46:29 >

2976 Mesaj
5 Kasım 2007; 11:49:56 

[font="Trebuchet MS"]Araba iyi rahat da 1.3 multijet olanı gitmiyor. Test ettiğim 1.3Multijet emotion olan idi.. Şİmdi 1.4 t-jet için mesaj attılar gelin bi de bunu test edin diye ama gitmedim.
Yalnız konforu ses yalıtımı iyi.. Ama motor çok düşük kalmış şahsen o parayı veren kişi arabanın gitmesini de ister bi nebze..
[/font]

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 11:57:48 

quote:

Orjinalden alıntı: ekirik

[font="Trebuchet MS"]Araba iyi rahat da 1.3 multijet olanı gitmiyor. Test ettiğim 1.3Multijet emotion olan idi..
[/font]

1. vites kötü bunda hemfikiriz.kalkışı zayıf.

ancak 2. ye alıp turboyu açarsan gayet de güzel gidiyor.

iyi gaz verip hemen 2 ye çekmek gerekiyor.aslında 1.5 dci megane kullandıysan aynı durum.

işin ilginç tarafı aynı 1.3 motor opel astrada da var ama kimse geçip daha iyi gitsin demiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 5 Kasım 2007; 11:57:58 >

2665 Mesaj
5 Kasım 2007; 12:02:24 

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

iyi gaz verip hemen 2 ye çekmek gerekiyor.aslında 1.5 dci megane kullandıysan aynı durum.

işin ilginç tarafı aynı 1.3 motor opel astrada da var ama kimse geçip daha iyi gitsin demiyor.

opel astraya söz yok

eğer konu linea ise o zaman motor yetmiyor

ama astra ise motor yeterli

(ne kadar sabit fikirli insanlarız)

711 Mesaj
5 Kasım 2007; 12:12:03 

quote:

Arkadaşım öncelikle üretim oturdu.şuan 3 vardiya linea üretiliyor.

dikkatini çekerim 2 vardiya değil.

eksikleri olan araçlar giderilmeden bayilere dağıtılmıyor.saçma sapan imalarla insanların kafasını karıştırmayın.

bütün fabrikalarda son kontrolden dönen araçlar yeniden yapılandırılır.bundan doğal ne var.

davlumbazsız linea aldım diyen gördünüz mü

linea elbet kusursuz mükemmel bir araç değil.ancak sınıfında ödediğin paranın karşılığını en iyi veren araç.

sen buna katılırsın ya da katılmazsın.boşuna ne tofaşı karalayın ne de linea yı.baştan senin niyetin belli ikinci el alternatifleri değerlendirinmiş.

sıfır mis gibi dizel linea varken.benzinli 2006 model garanti dışı jetta alsın di mi.

tofaşın 7500 işçisi linea ve minicargo ile övünüyor..buna da emin olabilirsin.

@Akincl bu sinir harbinin sebebi ne anlamadım..Alıntı yapığın cümlemin hemen önünde de şu yazıyor Ben Linea alma demedim alıcaksan da bekle biraz üretimi otursun dedim hepsi bu..Kimsenin avukatı değilim Tofaşınsa düşmanı hiç değilim..biraz abartıyosun..Marka fanatiği de değilim herhangi bir model vermedim ikinci el alternatifleri değerlendirmesini önerdim..

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 12:21:30 

Birşeyleri abartan varsa bence sensin.

ben linea en iyi mi dedim de fanatiklikten bahsediyorsun.fiyatına göre iyi dedim.

yoksa geçip de linea ,corolla dan daha iyidir diyen yok.

benim sinir harbim

sanki tofaş piyasaya davlumbazsız araba satıyormuş imajı yaratıp.sıfır araba yerine insanları ikinci ele yönlendirmeye çalışman.

sıfır araba ile sıfır karşılaştırılır.

tofaşa köstek olmaya çalışarak elinize birşey geçmez.

tofaş hatasızdır en iyi diyen yok ama bu ülkenin en büyük otomobil fabrikası olduğu gerçeğini de (tıpkı linea nın iyi bir otomobil olduğu gerçeği gibi) bir zahmet

kabul edin artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 5 Kasım 2007; 12:22:26 >

2665 Mesaj
5 Kasım 2007; 12:25:26 

quote:

Birşeyleri abartan varsa bence sensin.

ben linea en iyi mi dedim de fanatiklikten bahsediyorsun.fiyatına göre iyi dedim.

yoksa geçip de linea ,corolla dan daha iyidir diyen yok.

benim sinir harbim

sanki tofaş piyasaya davlumbazsız araba satıyormuş imajı yaratıp.sıfır araba yerine insanları ikinci ele yönlendirmeye çalışman.

sıfır araba ile sıfır karşılaştırılır.

tofaşa köstek olmaya çalışarak elinize birşey geçmez.

tofaş hatasızdır en iyi diyen yok ama bu ülkenin en büyük otomobil fabrikası olduğu gerçeğini de (tıpkı linea nın iyi bir otomobil olduğu gerçeği gibi) bir zahmet

kabul edin artık.

zaten bu forumda ne zaman biri sıfır bir araba almak istediğini yazsa mutlaka biri neden ikinci el şuna bakmıyorsun diyor.

adam bilmiyor mu ikinci el araç almasınıda yönlendiriyorsunuz?

sıfır almak isteyene sıfır araç alternatifleri sunun

3918 Mesaj
5 Kasım 2007; 12:27:08 

accent era daha iyi bir seçim olur...

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 12:33:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Tacox

İyi de era b -segment.sınıflara da dikkat etmek gerek.

3918 Mesaj
5 Kasım 2007; 12:38:41 

bence linea ile era arasında çok fark yok..

motor seçenekleri açısından daha önde era...(seçenek kalite demedim)

1.6 112hp lik motor seçeneği hem çok atak hemde baya tassarruflu

3918 Mesaj
5 Kasım 2007; 12:41:06 

ayriyeten 2.el piyasası tam olarak oturmadı linea nın..yani akibeti pek belli değil..temkinli olmak lazım

öte yandan hyundai ler ise malüm

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 12:47:24 

quote:

bence linea ile era arasında çok fark yok..

motor seçenekleri açısından daha önde era...(seçenek kalite demedim)

1.6 112hp lik motor seçeneği hem çok atak hemde baya tassarruflu

Senin için fark olmaması hiçbirşey ifade etmiyor.

sen linea ile accent arasında kalırsan accent alırsın.bu demek değil ki iki araç aynı sınıf.

motor seçenekleri olarak da 1.6 112 hp 150 Nm tork veren motor

nasıl oluyor da linea daki 120 Hp 206 Nm tork veren motordan daha iyi ve atak oluyor bunu çözemedim.

7 ayda ikinci eli oturan araç var mı ki linea nın otursun.tek tük pazarda görüyorum.

2008 model sıfırı peşin 29,750 olan linea 1.3 düz pazarda 26 milyar.(2007)

grande punto gibi fazla değer kaybetmeyeceği ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 5 Kasım 2007; 12:50:45 >

2665 Mesaj
5 Kasım 2007; 12:50:41 

quote:

kia cerato'yu alternatif olarak sunsan eyvallah diğer türlü saçma oluyor

711 Mesaj
5 Kasım 2007; 12:54:26 

ben sana fanatiksin demedim ben fanatik değilim dedim..Neyse uzatmanın alemi yok..Kırmayalım birbirimizi..

3918 Mesaj
5 Kasım 2007; 13:08:58 

quote:

Senin için fark olmaması hiçbirşey ifade etmiyor.

sen linea ile accent arasında kalırsan accent alırsın.bu demek değil ki iki araç aynı sınıf.

motor seçenekleri olarak da 1.6 112 hp 150 Nm tork veren motor

nasıl oluyor da linea daki 120 Hp 206 Nm tork veren motordan daha iyi ve atak oluyor bunu çözemedim.

7 ayda ikinci eli oturan araç var mı ki linea nın otursun.tek tük pazarda görüyorum.

2008 model sıfırı peşin 29,750 olan linea 1.3 düz pazarda 26 milyar.(2007)

grande punto gibi fazla değer kaybetmeyeceği ortada.

http://www.fiat.com.tr/linea_fiyat.aspx# 1.4 fire modeli ile kıyaslamıştım. t-jet motor ile değil

http://www.hyundai.com....hspeclist.asp?modelID=3

ben burda tarzım olmayan arabaları savunacak değilim....sadece kısacık bir öneri yazmıştım arkadaşa..ama takip ettiğim kadarıyla sen her fiat karşıtı öneri verenlere muhalefet yapmakla meşgulsun... benim öyle bir niyetim yok.. lütfen polemik yaratmıyalım.. iyi günler

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 13:12:28 

Eyvallah o zaman.

benim amacım zaten seni ya da birbaşkasını kırmak değil.

kimse parayı sokaktan toplamıyor. doğru karşılaştırma yaparsak yanlış imalara yer vermezsek.
vatandaşa daha çok yardımcı oluruz.

sıfır araba karşısında ikinci el önermenin artık bir mantığı yok.sınıf atlatırsın fark yaratırsın o zaman bir derece düşünülebilir.tata karşısında focus önermiyorsun.bilmem anlatabildim mi

ben bugüne kadar babam da dahil kimseye test etmeden araç önermedim.önce git kullan kafanda soru işareti varsa bana sorarsın dedim.çünkü beğenmeyen içine sinmeyen zaten araba almaz.

başka bir örnek buraya cerato al desende araştırıp gören cerato nun eskidiğini 6 airbag de olsa 3 yıldız alabildiğini illaki öğrenicektir.

linea nın da eksilerini yaz bilelim diyorsan.dizellerin kalkışı zayıf bunu yazdım.düzlerin donanımı eksik bunu da yazdım.

iç mekan daha iyi olabilirdi o da fiyata yansırdı bunu eksi olarak görmüyorum.

2976 Mesaj
5 Kasım 2007; 13:12:30 

quote:

[font="Trebuchet MS"]Yanımdaki görevli " Abi bunun gaz pedalına sonuna kadar basman lazım" demişti hızlanırken. Öyle de ettim klima açıktı arabada 3 kişi idik ama gaz pedalına çok geç tepki veriyor. Aslında benim demek istediğim buydu. Gaz pedalına geç tepki vermesi.

Hızlanmasına hızlanıyor ama biraz geç hızlanıyor. Gitmiyor derken bunu demek istemiştim. Gidiş-Geliş yönlü yollarda sollama yaparken bunu dikkate almak lazım. Makasda kalmak içten bile değil..

Bu araç için Fiat'ın politikası değişir mi bilmem ama rakipleri gibi ( Focus, 307 veya 308 c4) 1.6 110hp lik bir motoru olsaydı alanlar için fiat+performans+yakıt tüketimi açısından daha iyi olurdu. (TABİİ O FİYATA SATILMAZDI HERHALDE)

Ama aracın ses yalıtımını içinin rahatlığını ve konfor özelliklerini çok beğendiğimi söylemek isterim. Yalan yok eleştirirken bu lüks özellkleri ve konforu Vw-Opel-Citroen gibi markalar kaça satıyor diye bir de ona bakmak lazım. Fiat'ın yurt içindeki her ilde servisinin ve parçasının bol ve ucuz olması da bir avantajdır diye düşünüyorum.

1.4 t-jet motorunu test etmek için fırsat bulamadım ama eğer dedikleri gibi 0 dan 100km. ye 8,5sn. de çıkıyorsa performans isteyenler t-jet motorlusunu herhalde daha çok beğeneceklerdir.

Not : Aracı bir veya iki kere kullanmakla da bir fikir sahibi olunmaz ki. Bir de alıp sürekli kullananların fikirlerini almak lazım.
[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekirik -- 5 Kasım 2007; 13:19:18 >

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 13:15:10 

quote:

http://www.fiat.com.tr/linea_fiyat.aspx# 1.4 fire modeli ile kıyaslamıştım. t-jet motor ile değil

http://www.hyundai.com....hspeclist.asp?modelID=3

ben burda tarzım olmayan arabaları savunacak değilim....sadece kısacık bir öneri yazmıştım arkadaşa..ama takip ettiğim kadarıyla sen her fiat karşıtı öneri verenlere muhalefet yapmakla meşgulsun... benim öyle bir niyetim yok.. lütfen polemik yaratmıyalım.. iyi günler

Linea karşıtı önerin accent olmamalı.bunu belirttim.muhalefet değil.

1.6 motorla da 1.4 77 hp yi değil t-jet 120 hp liği karşılaştıracağını düşünmüştüm.

sana da iyi günler.

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 13:21:35 

quote:

Orjinalden alıntı: ekirik

[font="Trebuchet MS"]Yanımdaki görevli " Abi bunun gaz pedalına sonuna kadar basman lazım" demişti hızlanırken. Öyle de ettim klima açıktı arabada 3 kişi idik ama gaz pedalına çok geç tepki veriyor. Aslında benim demek istediğim buydu. Gaz pedalına geç tepki vermesi.

Hızlanmasına hızlanıyor ama biraz geç hızlanıyor. Gitmiyor derken bunu demek istemiştim. Gidiş-Geliş yönlü yollarda sollama yaparken bunu dikkate almak lazım. Makasda kalmak içten bile değil..

Tam gazda versen ecu bildiğini okur.

turbo lag geçmeden anında gaza tepki bekleme.yanında görevli de seni

yanlış yönlendirmiş.

onun demek istediği turboyu etkin kullan.

2000-4000 devir arası gayet güzel çekiyor.makasta ya da sollamada kalmazsın.

diyorum ya linea dan daha ağır opel astralarda da bu motor aynen mevcut.

not:makasa karşı olmakla beraber aracının hangi devirde ne tepki verdiğini bilmeyen uzun yola da çıkmasın diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 5 Kasım 2007; 13:26:00 >

2976 Mesaj
5 Kasım 2007; 13:41:46 

[font="Trebuchet MS"]Yanımdaki görevlinin bir şey bilmediğini bana "Abi bunun gazına sonuna kadar basacaksın dedikten sonra" 3.500 deviri bulunca bir ara bu dizel multijet motorlarda 2.500 devire vurduğunda vites değiştireceksin dediğinde anlamıştım zaten.. Ben sakin sürüşlerde (sollamalar hariç) 3.000 devirlerde dizel motorda vites değişirim.

Ama dip notumu okuduysan (sonradan yazdım) bir aracı bir iki defa test sürüşünde sürdükten sonra tam bir fikir sahip olamayacağımızdır. Benim söylediklerim ilk izlenimlerimdir.
Dedim ya aracın içini beğendim sessiz yol konforu güzel motorun sesini duymak için camı açtığımı biliyorum.

Bunun dışında az da olsa ben görüyorum yaşadığım ilde Linea ları krom pancur ve kapı kolları olan metalik kırmızı geçen yanımdan geçti dizel olduğunu zor anladım.

Ama yanılmıyorsam Arkadaş konuyu açarken 1.4 77hp liğin baz modelini sıfır almayı düşündüğünü söylemiş. Onun için arkadaşın perdormans gibi bir takıntısının olmayacağını düşünüyorum. Bence Linea da karar kılmışssa hem 1.4 77hp fire versiyonunu hemde 1.3 multijet 90hp olan modellerini ayrı ayrı test etmesini tavsiye edeceğim. Artık hangisi hoşuna giderse onu alır artık..[/font]

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 14:07:46 

parasızlıktan dolayı mecbur en baz versiyonu alıcam ama bakalım kısmet...çünkü dolu versiyonu alsam ikinci elde çok kaybedicek.
çarşamba gününe kadar bayiden haber bekleyicez.aracı alırsak size haber veririm.resimlerini de koyacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceper -- 5 Kasım 2007; 14:08:31 >

2976 Mesaj
5 Kasım 2007; 16:21:59 

[font="Trebuchet MS"]Ben almadan evvel bi test sürüşüne çık ikisiyle derim. (1.4 77hp fire ile 1.3 multijet 90hp). [/font]

866 Mesaj
5 Kasım 2007; 17:02:07 

test sürüşü şart katılıyorum
koltuğa oturmadan arabayı karalamak olmaz
ha bence önemli noktalardan diğer ikisi
arıza sıklığı ile yedek parça fiyatları
örneğin buji ateşleme bobini kaç para
tampon kaç para
far, sinyal kapakları kaç para

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 18:15:38 

dizel alamıyıcam mecbur benzinli alıcam.daha durun...bayi den telefon bekliyoruz halen herşey kesin değil.lütfen benim için dua edin bu araç çok güzel çok beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceper -- 5 Kasım 2007; 18:16:20 >

2339 Mesaj
5 Kasım 2007; 19:27:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Bocék

Arkadaşının sorunları var sanırım.Kendi ürettiği,evine sayesinde ekmek götürdüğü arabayı kötülüyor ve senin gibi araba konusunda hiçbir bilgisi olmayanları bu şekilde kandırıyor.Bende tofaş'ta çalışıyorum akincl dediği gibi bu sorunlar her fabrikada olabilir.2dk'da bir banttan çıkması aracın kötü olacağı anlamına mı geliyor.Kaç dakikada banttan çıkmasını istiyorsun 2 saattemi.Hey Güzel Allahım.

H A W K

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2007; 19:33:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Ceper

dizel alamıyıcam mecbur benzinli alıcam.daha durun...bayi den telefon bekliyoruz halen herşey kesin değil.lütfen benim için dua edin bu araç çok güzel çok beğendim.

İçinize sinsin, sonradan pişman olmayın. Aracı aldıktan sonra keşke demeyin. Şimdiden hayırlı olsun

4705 Mesaj
5 Kasım 2007; 20:39:06 

rahat sollama gibi ani hızlanmalar için güçlü motor değil torklu motor lazım ve dizel zaten sollama gibi yerlerde araca yeterince güç sağlıyor fiat lineanın test sürüşüne gittimiz zaman zaten orda çalışan çocuk bizim arkadaşdı ve aracı rahat test etme imkanı bulduk önce arkadaşım kullandı (1.3 dizel emotion) sehiç içinde ve trafiğin biraz yoğun olduğu yollarda kullandı araç 1 ve 2.viteslerde çok ağır kalıyor bazen dişlerinizi sıkmanıza bile neden oluyor..

sonra aracı ben aldım ve otobana çıktık arkadaş trafikde kullandığı için ben otobana çıkmak istedim aynen 1 ve 2.vitesde çok ağır 3.vitesde kendini yavaş yavaş toparlamaya başlıyor 4.vitesde araç çok güzel ivme kazanıyor 5.vitese geçtiğim zaman ibre 150km gösteriyordu..ayağımı gazdan çektim araç hala 5.vitesde bikaç saniye sonra tekrar ama gazı köküne kadar bastım ve araç tekrar atılıyordu..motor üst hızlarda çok başarılı ama bu demek değil 1.6 dizeller kadar değil ama 1.5 80hp megane motoruna göre çok daha iyi..

1.3 multijet motor ile üst hızlarda çok rahat sollama yaparsın çünkü 1.6 100hp borada aynı gaz tepkisini denedim ama aynı şekilde tekrar atılmadı ama multijet motor atıldı..yani senin bahsettiğin olaylar için multijet zaten o zevki verir sadece 1 ve 2.vitesde ağır kalıyor..

quote:

Orjinalden alıntı: bravaman

güçlü motor her zaman hız yapmak anlamına gelmemeli
ataklık, rahat sollama, makasta kalmama, sonuçta hayatınızı bile kurtarabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_kolay -- 5 Kasım 2007; 20:40:45 >

3145 Mesaj
8 Kasım 2007; 10:59:39 

Arkadaşlar ben Tokat'ta görev yapan bir köy öğretmeniyim.İkinci el dizel bir otomobil düşünüyorum.Şu an sevgili babama ait Almanya çıkışlı bir 93 model 1.7 dizel astra kullanıyorum.Marka takıntım yok, daha önce ticari sınıfları (Partner ,Combo, Kangoo) kullandım.C-3, 206, 307, Focus dizel ise denediklerim.Kararsızım ve ödeme imkanım olsa bile (Köyde çift maaş) acaba fazla açılmasam mı bilmiyorum.Linea'nın ikici eli uygun gibi.Tavsiyeleriniz nedir acaba?Yoksa biraz daha ödeyip Focus mu almalıyım?Yoksa C-3 gibi çok daha ucuzunu geçici olarak tercih mi etsem.

2616 Mesaj
8 Kasım 2007; 11:05:40 

o fiyata FOCUS 2 TREND aLırım ben oLsam yada ilk kasa 2oo5 focus ghia aLırım herseyi ile full + full

4705 Mesaj
8 Kasım 2007; 18:44:57 

yeni donanım olarak ilave edilen focus collection 1.6 tdci motor 40.000ytl civarı bir etikete sahip olması lazım bence en mantıklı olarak sıfır alabileceği sedan kompakt dizel otomobil..

quote:

Orjinalden alıntı: LsR

o fiyata FOCUS 2 TREND aLırım ben oLsam yada ilk kasa 2oo5 focus ghia aLırım herseyi ile full + full

3145 Mesaj
9 Kasım 2007; 16:03:07 

Linea'nın ikinci eli şimdiden niye bu kadar düştü?

6715 Mesaj
9 Kasım 2007; 17:08:05 

quote:

Orjinalden alıntı: cozger

Linea'ya o para yazık bence 2. ele yönelin.

Bencede bide o ön farları bazen bana şaşı bakyomuş gibime geliyor yoksa yanılıyor muyum?

Uzaklaştırılmış
9 Kasım 2007; 17:14:04 

quote:

Orjinalden alıntı: bende345

Linea'nın ikinci eli şimdiden niye bu kadar düştü?

sıfırı peşin 29,750 ye verilen 2008 model 1.3 active linea

pazarda 2007 modeli 26 milyara satılıyor.

çok mu düşmüş.

2007 diğer araçları da incele istersen

2673 Mesaj
9 Kasım 2007; 18:34:15 

BUGÜN SORDUK. ÖĞRETMEN ARKADAŞ ALMAYI DÜŞÜNÜYOR.
2008 MJ. DİNAMİC LİNEA 30500 YTL...

14 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ARKA KOLTUĞA OTURTUNUZ VE KAPILARI KİLİTLEYİNİZ.
AYRICA; FARLARI AYARSIZ OLUP GÖZLERİMİ YORANLARIN GÖZÜ ÇIKSIN!

Uzaklaştırılmış
9 Kasım 2007; 18:38:48 

quote:

Orjinalden alıntı: roverci

BUGÜN SORDUK. ÖĞRETMEN ARKADAŞ ALMAYI DÜŞÜNÜYOR.
2008 MJ. DİNAMİC LİNEA 30500 YTL...

Öğretmenlere özel indirim uygulanıyor.normalde araç 32 civarı

zaten linea tam öğretmen arabası.vergisi en alt dilim.

yakıt tüketimi çok düşük.

sakin kullanımda gayet konforlu ve sessiz.

114 Mesaj
10 Kasım 2007; 23:26:03 

merhab arkadaşlar, bugün bana emotion dizel dualogic esp ve cruise control dahil 37500 ytl fiyat verdiler sizce nasıl? (sayın akıncl sizce iyi bir fiyat mı?)

bu arada ben de öğretmenim bu yüzden indirmli fiyat dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldenknight -- 10 Kasım 2007; 23:42:12 >

Hangi istiklal vardır ki ecnebilerin nasihatleriyle,ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!!! Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir.M.KEMAL ATATÜRK

2414 Mesaj
10 Kasım 2007; 23:48:46 

İç Bölümü Çok Geniş Ve RahaT Bir Araba !

Hayattayken yaşayalım...