Şimdi Ara

YENİ NESİL SES FORMATLARI ve AV RECEİVER/HD PLAYER SEÇİMİ (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.666
Cevap
13
Favori
100.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eyvallah Elendil. teşekkür ederim. fena değil 1,5 aydır ank. dayım. sağlık önemli biliyorsun tek derdim eskisi kadar yurt dışından 2 tane onkyo TX-SR876 getiremeyenlere takılmayacak olmam. ne var iki kolun var 2 taner al diyordum da. hayırına satar felan deye.

sende iyisin inşşallah. tam bu c.tesiye kadar adana sıcağını özlüyordum; serin di ankara 10 gündür felan.sıcağı yedik bugun uy.adana nasıl. bilahare görüşelim.

edit. ank. çıkmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 27 Temmuz 2009; 10:46:46 >
  • TV nin söylediğine göre!
    Adana yılın en sıcak gününü geçirecekmiş bugün

Eve Klimaya hapsolduk

O yurtdışına giden DH denmi?
  • giden gelen bir sürü zat. oh bugun ankara serin serin. aman nazar değmesin.
  • burası önemli bir topic arkadaşlar,her zaman ön saflarda olmalı.olmalıki bu işlere yeni merak saran,virüsü alan arkadaşlar faydalanabilsin
  • tedaviye açık olmasınlar yani. virüsü kapan gelsin tedaviyi değil daha virüsun yarattığı sorulara herkesten cevap alıp daha da buyutsun.cepleri delmek gibi yan etkileri olsun. dabi dabi.
  • Merhabalar,

bende birkac update yazayim.
    Son 1-2 haftadir muzik CD'lerini apple lossless format ile hard diske kayit ediyordum, bir yandan da CD kapaklarini scanner'den gecirip kayitlarla birlestiriyordum (internetten bulunan CD kapaklarina gore daha yuksek cozunurlukte oldugu icin scanner'den gecirdim) neyse ki bitirdim. Su anda 154 CD'lik bir arsivim oldu, (bu aralar bir Cin bir de Lubnan CD'si de gelecek).

Muzik CD'leri ile yaptigim denemelerle,
    notebook-AVR analog baglanti en kotu sonucu verdi.
    Notebook-AVR optik ve HDMI baglantilari tolere edilir gibi gozukuyor. Notebook-PS3-AVR ethernet-HDMI baglantisinda ses bana gore gayet iyiydi.
    Notebook-PS3-AVR ethernet-analog baglantida bence iyiydi (Gerci PS3'un icindeki DAC'lar icin cok iyi degil diye bir yorum okumustum ama bana iyi gozuktu)

Bundan sonraki asamada bir firsat buldugumda external hard diski usb porttan AVR'ye baglayip deneyecegim.

Muzik CD'leri disinda diger bir konuda DVD ve Bluray filmleri Hard diske kayit etmek.
    DVD filmlerde sorun yok iso formati ile kayit edip, PS3 ile streaming olarak seyrediyorum ama HD ses formati ile kayit edilmis bluray filmlerde sorun var. Denedigim DTS HD MA'li filmi ripledikten sonra seyredemedim. Bu aralar bluray ripleme uzerine calismak gerekecek.

Soylemek istedigim bir baska seyde dun aksam PSP'yi PS3'e remote play olarak (wireless olarak) bagladim. Boylece PS3'u acmakla ugrasmadan direk psp ile acarak icinde ne var ne yok goruyorsunuz asil onemlisi notebook icindeki tum muzik CD'lerini dinleyebiliyor, yine notebook icindeki veya external hard disk'teki tum filmleri PS3 uzerinden PSP ile seyredebiliyorsunuz.
    Ne anlami var diye sorarsaniz, siz evde TV seyrederken cocugunuz PSP ile PS3'ye erisip, notebook'a yuklediginiz High School Musical'i seyredebilir. (Gerci simdiye kadar ust kattaki TV'ye PS3 goruntusunu aktarip alt kattaki sistemimi kurtariyordum ama artik kizim yatarken bile PSP ile istedigi filmi izleyebilir). PSP ile bluray rip de gayet guzel izleniyor (simdilik HD ses formati olmayan)

Gorusmek uzere...

• @Sukru hocam aşmışın doktor. artık yavaş yavaş katana keskinliğine gelirsiniz. bre savulun Türk kılıcı. ((:
  • quote:

the_cantan Tarih 10 Ağustos 2009; 13:30:24
    tedaviye açık olmasınlar yani. virüsü kapan gelsin tedaviyi değil daha virüsun yarattığı sorulara herkesten cevap alıp daha da buyutsun.cepleri delmek gibi yan etkileri olsun. dabi dabi.

bu işin tedavisi yok ki,yoksa biri buldumu?
  • the_cantan Üstad, önce katana keskinliği sonra da bre savulun Türk kılıcı demişsin, samuray kılıcı ile çok yakınlık kuramadım ama olsun ben yinede Arabistan'da katana keskinliğinde Osmanlı kılıcı ile dolaşıyorum.

Zaten bu ekonomik kriz sonrasında buradaki tüm batılı expat komşular geri dönmek zorunda kaldılar, benim İngiliz komşuda geri döndü, şimdi ancak skype ile konuşuyoruz, aldığı ev hazır olana kadar karavan almış, 3-4 hafta karavanda yaşayarak idare edeceklermiş.

Sonunda İngilizi Arap yarımadasından sürdük, bizde bu krizde yara almadan kurtulursak buralara tekrar Türk kimliğini oturtacağız

Herneyse şaka bir tarafa eş dost gidince bizim sohbetler-partiler bitti, bende evde benim sistemin konfigurasyonları ile oynayıp, zaman geçiriyorum, çölde zaman kolay geçmiyor....

Bugün yine bilgisayarcıları şöyle bir dolaştım, usb iyi kalitede ses kartı var mı diye, (benim derdim, zone olaylarından dolayı avr'e analog giriş yapmak olduğundan).

İki tane usb ses kartı buldum, asus xonar u1 ve creative x-fi 5.1. Asus biraz daha pahalı, creative de daha kaliteli gözüküyor ve powerdvd proğramı da veriyor.

Alsam mı almasam mı, benim notebook built-in ses kartından ne kadar farkettirir tam karar veremedim.

Zamanı böyle geçiriyoruz,

Görüşmek üzere.

quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

@Sukru hocam aşmışın doktor. artık yavaş yavaş katana keskinliğine gelirsiniz. bre savulun Türk kılıcı. ((:

• Asukrumercan,

Hocam sen bir Doktor ada bu işler üzerine yapıyorsun gibi geliyor bana..
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Asukrumercan,

Hocam sen bir Doktor ada bu işler üzerine yapıyorsun gibi geliyor bana..

yauww birden anlıyamadım sandım Doktor Moreau'nun ada sı sandım. doktoraymış meyer ah altan abi ah.
    Sukru hocam Asus Xonar HDAV1.3 Deluxe ses kartı var. benimde ilgimi çeken. USB değil lakin analog bağlayacaksak dijital bağlayalım olmaz mı? bu konu üzerinden geçmiştik sanırım. Her Türk ün Osmanlı kılıcı vardır. katana kadar keskinleştirmesi lazım diye relative yapayım.
    ingiliz lawrence yok mu akabe kalesi. oradan da sürmek lazımdı.Tarih utansın.

UTANSIN

Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
    Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
    Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Eski çınar şimdi noel ağacı;
    Dallarda iğreti yaprak utansın!

Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
    Onu sürdürmeyen çırak utansın!

Ölümden ilerde varış dediğin,
    Geride ne varsa bırak utansın!

Ey binbir tanede solmayan tek renk;
    Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!

NECİP FAZIL KISAKÜREK

• the_cantan Üstad şimdi bu mesajının üzerine derhal çıkıp, ne kadar arap, ingiliz varsa hepsine Osmanlı'yı hatırlatmak

lazım.. aman gaz verip durma biraz daha burada kalalım, dönerken hatırlatırız....

Altanpsx üstad, neredeyse ikinci doktora oldu, ama kısa zamanda çok yok katettim diye düşünüyorum...

Neyse artık....

Bu arada biraz önce bir HDMI splitter aldım fotoları ekleyeyim..

Elendil'in 875'inin tek HDMI çıkışını aynı anda 4 monitöre verebiliyor.

Masa üstü yerleşimi

Bu da benim sistemin son kablo düzenlemesi

[simage][/simage]

Splitteri bilgisayar ekranını aynı anda AVR ve direk olarak TV'ye bağlamak için aldım.

• Böyle bir kablolama da elektromanyetik interferans, Rf (Radio Frekans), EMI (elektromanyetik interferans),, vs. ne ararsan vardır.

Arap saçı diyeceğim. Ama o bile bu kadar karışık ve dağınık halde değildir.
  • arka panel karışık kabloları her zaman sevmişimdir.hoşuma gider. Sukru hocam HDMI splitter güle güle kullan.
  • Home Theatre Magazine'in 2009 Eylül ayına ait tavsiye listesini veriyorum. Bazı ürünler ABD de satılan isimleri ile yer alıyor. Belki ilginizi çeker, seçimlerinizde yardımcı olur düşüncesi ile.
    Saygılar...

• İkinci sayfa...

• Bu dergiye Yamaha reklam vermemis anlasilan hic olmazsa sound bar speaker da bir yamaha koysalardi...

Bundan da anladigimiz, ticari iliskiler ile bu islerin ne kadar bagimli oldugu. Asagi yukari tum dergiler bu sekilde ne yazikki..
  • arkadaslar bence ilk sayfaya guncel fiyat aralıkları ıcın alınabılecek amphileri sıralayalım
    mesela ben 1200 tl cıvarı bır amphi almak istiyorum

sony se2400 dusunuyordum artık stoklarda kalmamıs sızın onerebılecegınız baska hangı cıhazlar vardır?
    TSK
  • Teknika,

dediğin gibi arka taraf biraz karışık gözüküyor, ama çözümü yok ki, sayısını hatırlayamadığım sayıda kablo var. Belki biraz daha düzenli olabilir ama yine de kablolar sonuçta üstüste duracak. Sadece 15 tane elektrik kablosu var, diğerlerini sen düşün artık.. yaptığın bir çözüm varsa uygulamak benim de işime gelir...

quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Böyle bir kablolama da elektromanyetik interferans, Rf (Radio Frekans), EMI (elektromanyetik interferans),, vs. ne ararsan vardır.

Arap saçı diyeceğim. Ama o bile bu kadar karışık ve dağınık halde değildir.

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.