- x
su pompası
29 Cevap8461 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

460 Mesaj
3 Kasım 2007; 21:24:09 

arkadaşlar ben küçük bir su pompasını nerede bulabilirim ya da ben yapabilir miyim yaklaşık 30cm yukarıya su basacak şekilde bir pompa yapılabilir mi

2549 Mesaj
3 Kasım 2007; 21:29:16 

akvaryum malzemeleri satan yerlerde bunun için pompalar var. eğer fazla ufak diyorsan büfelerdeki limonata soğutucuların içinde küçük pompa bulunmaktadır.

Eğer bir şey öğrenemediysen, sınavın bir anlamı yoktur.(Kral Bumi, Avatar The Last Airbender)

[DH] Öğretmenler Odasi!

234 Mesaj
3 Kasım 2007; 21:29:24 

nasıl bişeyden bahsediyorsun küçük dersen arabalarda kullanılan silecek suyu motorunu kullanabilirsin

banada lazım su pompası ama 50watt civarı bişe
http://www.suatkaraosman.com/_50890-1000
bana böyle bişe lazım ama 50 watt olacak nerden bulabilirim arkadaşlar

478 Mesaj
3 Kasım 2007; 21:43:41 

Evet çamaşır makinası motoru olur... Geçen gün Evkurcudan 30 YTL ye komple çamaşır makinası (eski ) aldık... Parçalarını kullanıyoruz... Selonoid valf ve İki motor da sağlam ... Su basan ve devir pompası...
Su pompası 80-125 W arasıdır... Senin işini çok rahat görür

Eğer Birisi Birşeyi Yapmışsa Aynı Şeyi Bizde Yapabiliriz...

460 Mesaj
3 Kasım 2007; 21:43:55 

fiyatı ne kadardır acaba cevaplarınız için teşşekkürler ama ben bununla yaklaşık bi 60-70 derece bi su pompalıtcam bi şey olur mu
quote:

Orjinalden alıntı: dergul

akvaryum malzemeleri satan yerlerde bunun için pompalar var. eğer fazla ufak diyorsan büfelerdeki limonata soğutucuların içinde küçük pompa bulunmaktadır.

460 Mesaj
3 Kasım 2007; 22:38:05 

abi bu akvaryum pompalarıyla sıcak su pompalanabilir mi

460 Mesaj
3 Kasım 2007; 22:41:40 

abi nereden bulabilirim

234 Mesaj
3 Kasım 2007; 23:06:16 

sonunda buldum bu sitede hertürlü su pompası varmış
http://www.suatkaraosman.com/_24

460 Mesaj
3 Kasım 2007; 23:20:07 

abi akvaryum pompası ile sıcak su pompalıyabilir miyim

143 Mesaj
3 Kasım 2007; 23:25:33 

tam bir bilgim yok ama şundan eminim suyun sıcaklığına bağlı. ne kadar sıcak olacak su onuda yazarsan daha net cevap alırsın.

460 Mesaj
3 Kasım 2007; 23:38:01 

yaklaşık 60-70 derece arası

1693 Mesaj
4 Kasım 2007; 2:20:48 

basamazsın. Akvaryum pompaları sıcaklığını verdikleri suyla dışarı atarlar. Eğer 60-70 derece suda çalışacak olursa ısınıp bozulabilir. Başka birşeyler araştırmaya çalış.

460 Mesaj
4 Kasım 2007; 13:41:50 

nasıl başka birşey olabilir

1450 Mesaj
4 Kasım 2007; 21:33:59 

Kat kaloriferi pompası kullanabilirsin.

Kolay gelsin..

Korkarım bu, sade Gölköylülerin değil, umumumuzun
Sade küçüklerimizin değil, büyüklerimizin de
Düştüğü bir tarihsel yanılgı
Çünkü sünnet değil, farzdır cumhuriyet!

1415 Mesaj
4 Kasım 2007; 21:41:43 

öncelikle nerede kullanacaksın bunu bi belirtsen iyi olur sanırım,
ve her nerede kullanacaksan çamaşır makinası pompaları olmaz bunuda söyleyeyim, onlar kendiliğinde santrafijlü bir şekilde dururlar, yani motorun su pompalayan pervaneleri devamlı suyun içinde hava almadan dururlar, ve elektrik aksamı komple dışarıda ve tehlikeli olur,

Dün geçti,
Yarın varmı?
Güvenme gençliğine,
Ölenler hep ihtiyarmı

460 Mesaj
5 Kasım 2007; 13:36:31 

yok daha neler abi benimsu bascam yer 30cm yukarısı ve sistemin boyuda yalkaşık bi 80-90 cm olacak
quote:

Orjinalden alıntı: erroraesthumanum

Kat kaloriferi pompası kullanabilirsin.

Kolay gelsin..

3604 Mesaj
5 Kasım 2007; 17:22:26 

12volt pompa gormustm hırdavatcıda yaklasık 2 ceviz boyutu kadar
ama bidaha da aramadım

~~ HP Mini110 ~~ HTC Desire HD ~~ Sony Ericsson W810i ~~
Hobby CNC ile baskı devre,plexy,mdf,alüminyum işleme için irtibata geçiniz.
Elektronik Devre İmalatı - Proje - Ödev Hazırlama

1450 Mesaj
5 Kasım 2007; 22:49:17 

quote:

Orjinalden alıntı: volkan...

yok daha neler abi benimsu bascam yer 30cm yukarısı ve sistemin boyuda yalkaşık bi 80-90 cm olacak

Dostum, pompa istersen çok: 12-24-220-trifaz.. Ama sen sıcak suda kullanmak istiyorsun. Öyleyse tek adres var: Sıcak su pompası. Gözünde büyütme, bende bir tane var, 100 W gibi birşey. Hurda bir kat kaloriferinden sökmüştüm. Yenilerin tipine bak, hurdacılardan rahat bulursun. Ufak bir revizyon isteyebilir, ama ondan sonra uzun süreler çalışır.

Kolay gelsin..

460 Mesaj
5 Kasım 2007; 22:52:01 

abi bu hurdacılar nerede olu hiç görmedimde

1450 Mesaj
5 Kasım 2007; 23:02:31 

Nereden katıldığını söyle, ilgilisi tarif eder.

460 Mesaj
5 Kasım 2007; 23:27:01 

gebzeden abi bilen varsa bi zahmet nerede olduğunu yazabilir mi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Kasım 2007; 0:32:35 

ben bir çift çin işi bir akvaryum pompasını cpu-vga su soğutmada kullandım 12 milyona almıştım zamanında şimdi olsun 20. en az 60C su sıcaklığı vardı. malım athlon 2500 oc li ve geforce ti4200 . sorunsuz çalıştı 1,5 seneye yakın gitti sonunda birinin pompa motoru yandı. o da normal. diğeri sağlam. zaten ben pompayı sistemi denemek için almıştım baktım çalışıyo devam... onlar işini görür

460 Mesaj
6 Kasım 2007; 13:29:50 

yani akvaryum pompasıyal sıcak su basabilirim denendi değil mi

276 Mesaj
6 Kasım 2007; 16:10:04 

kardeş sakın akvaryum motoru ile sıcaksu basma çünkü akvaryum motorları su ile soğutmalıdır ve sen sıcaksu basacaksın bir incele dalgıçtipse uzakdur boşa masraf etme

The only thing growing is the shared information
paylaştıkça artan tekşey bilgidir cimrilik bilgiyi bitirir

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Kasım 2007; 3:15:56 

ha belirtmeyi unutmuşum dalgıç tip olmayacak. harici motorlar il sorunsuz basılıyor. bir çok kişide atmanın (yada başka markanın) akvaryum pompaları ile su soğutma vasıtasıyla pc soğutuyor. (genelde rayatör çıkışına bağlıyorlar sum 30c civarında oluyor. benim gibi çift pompa kullananlar var. yol uzun olduğundan emme ve basma hattına birer pomayerleştirmiştim.

24 Mesaj
8 Kasım 2013; 14:00:52 

iyi günler arkadaşlar.. yüksek katlı bir evin son katında oturuyoruz. kalorifer tesisatı biraz eski evdeki peteklerden bazıları ısınırken bir kaçı hiç ısınmıyor. defalarca yönetime söylememize rağmen sorun bizim peteklerde deyip geçtiler. halbuki petekleri yeni değiştirdik. usta bile çağırmadılar bizim çağırdıklarımız ise sorun sistemden dediler. anaborudan sıcak su gelmiyor. bi aşağı kat ve aşağı katlar ısınıyor. su basıncının bizim kata yetişmediğini düşünüyorum. çözüm olarak petek girişine bağlanabilen elektrikli küçük bir hidrofor sistemi gibi bişey arıyorum. böyle bi ürün varmı acaba yada çözüm ne olabilir teşekkürler..

747 Mesaj
10 Şubat 2014; 23:37:19 

quote:

Orijinalden alıntı: alarma

iyi günler arkadaşlar.. yüksek katlı bir evin son katında oturuyoruz. kalorifer tesisatı biraz eski evdeki peteklerden bazıları ısınırken bir kaçı hiç ısınmıyor. defalarca yönetime söylememize rağmen sorun bizim peteklerde deyip geçtiler. halbuki petekleri yeni değiştirdik. usta bile çağırmadılar bizim çağırdıklarımız ise sorun sistemden dediler. anaborudan sıcak su gelmiyor. bi aşağı kat ve aşağı katlar ısınıyor. su basıncının bizim kata yetişmediğini düşünüyorum. çözüm olarak petek girişine bağlanabilen elektrikli küçük bir hidrofor sistemi gibi bişey arıyorum. böyle bi ürün varmı acaba yada çözüm ne olabilir teşekkürler..

sorunun su basıncı olduğunu sanmıyorum. sıcak su yukarı çıkma meyillidir (doğal sirkülasyon). yani üst karlara kendi kendine de sirkülasyon yapar. sizin sorununuz tesisatta tıkanıklık gibi görünüyor. yada o ısınmayan peteklerde ters bağlantı vb gibi sorunlar olabilir...

BU RUH BU BEDENİ, BU BEDEN BU RUHU BEĞENMESE BİR ARADA KALIRMIYDI YILLARDIR

1097 Mesaj
10 Şubat 2014; 23:54:47 

quote:

Orijinalden alıntı: alarma

Son kattasınız yani tesisatın en uç noktasındasınız. Daha önce oturduğum evde çok başıma gelmişti, defalarca peteklerin havasını alırdık sistemde dolaşan havayı atmak için... Sistem hava yaparsa genelde son katlarda ısınma sorunu oluyor.

2009 Ford Focus A/T (Atiker OBD II)
O'ndan başkası "YALAN"

710 Mesaj
11 Şubat 2014; 0:19:06 

http://www.ebay.com/sch...12v+water+pump&_sacat=0

çeşit çeşit varda Türkiye de bulmak zor işte

13 Mesaj
22 Temmuz 2014; 1:59:31 

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453