- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Motor contasi yandi. Tamir ne kadar sürer
Bu konudaki kullanicilar:

24
Cevap
63916
Tıklama
Sayfa: [1]
Giris

85 Mesaj
2 Kasim 2007; 23:22:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaslar dublo araba var...

Motor contasi yandi... Tamire verdik...

Belli lmaz dediler. Yapim süresi için...

Sizce ortalama ne kadardir tamir süresi?

1202 Mesaj
5 Kasim 2007; 15:52:02 

Tamirhanenin is yogunluguna göre degismekle berabe en az 3-4 saat En fazla bir isgünü içerisinde çikmasi gerekir...

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi yeakin -- 5 Kasim 2007; 15:53:16 >

1342 Mesaj
5 Kasim 2007; 17:07:54 

Silindir kapaginin taslanmasi gerekecegi için süre bence biraz daha uzun olabilir. Tamirhaneler genellikle silindir kapaklarini baska atölyelere veriyorlar...

3604 Mesaj
5 Kasim 2007; 18:37:02 

gecmis olsun kardesim. çok fazla kalmaz bence. sira senin araca geldiginde max 1 gün ugrasilir.
bu arada nasil yandi ?

~~ HP Mini110 ~~ HTC Desire HD ~~ Sony Ericsson W810i ~~
Hobby CNC ile baski devre,plexy,mdf,alüminyum isleme için irtibata geçiniz.
Elektronik Devre Imalati - Proje - Ödev Hazirlama

11050 Mesaj
5 Kasim 2007; 20:26:48 

conta yandi derken üst kapak contasi mi yandi yoksa silindir contasi mi yandi?
eger silindir contasi yandiysa üst kapak açilacak,blok filan sökülecek;o yüzden islem yarim gün sürer en iyi ihtimal.
bu arada eger silindir contasi yandiysa muhakkak arabaya hararet yaptirmissinizdir ondan yanmistir yoksa böyle birsey olmaz normalde.

Imzaniz kural disidir! || Uymaniz gereken imza kurallarini okumak için tiklayiniz.

515 Mesaj
2 Nisan 2008; 17:07:30 

peki üst kapak contasi yandiysa neislem yapilir bilyomusunuz su an bu sorunu cevabina gerçekten çok ihtiyacim var...

1973 ford taunus coupe 1.3 L metalik mavi

5633 Mesaj
2 Nisan 2008; 17:22:40 

kaç para utuyor böyle bir islem?

Neredeyse yari tektifiye bu ya silindir kapagi taslanacak filan, açillacak üfff

May The Force Be With You

2700 Mesaj
2 Nisan 2008; 20:19:28 

KAPAK TASLANACAK. (TASLAMADAN DA OLABILIR.) YENI CONTA YERINE TAKILIP, TORKUNA UYGUN OLARAK SIKILACAK, SUBAP AYARI YAPILIP ÜST KAPAK KAPATILACAK, SENTE AYARI YAPILACAK, MOTOR YAGI, SOGUTMA SIVISI KOYULACAK... VE MARS...

quote:

Orjinalden alinti: prop

peki üst kapak contasi yandiysa neislem yapilir bilyomusunuz su an bu sorunu cevabina gerçekten çok ihtiyacim var...

10 YASINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ARKA KOLTUGA OTURTUNUZ VE KAPILARI KILITLEYINIZ.
AYRICA; FARLARI AYARSIZ OLUP GÖZLERIMI YORANLARIN GÖZÜ ÇIKMASIN!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklastirildi.
3 Nisan 2008; 14:03:45 

alah alah çatlamaz'mi ya bende sasirdim simdi..

2017 Mesaj
3 Nisan 2008; 20:25:04 

quote:

Orjinalden alinti: hasanmerto

kaç para utuyor böyle bir islem?

Neredeyse yari tektifiye bu ya silindir kapagi taslanacak filan, açillacak üfff

dobLoLarin kompLe motor 3.000.YTL tutyor....kapakta nerden baksan 250-350 YTL arasi degisir....!!!!!!!

***** DemiR24 *****
SeRviSe GitmeYeN FIAT KullaNiciLaRi

190 Mesaj
4 Nisan 2008; 1:30:03 

sadece conta ise 2 saatte hallolur ..

geçmis olsun bende mazdada cok cektim o conta olayini durmadan hararet durmada nhararet

Her zaman dedigim gibi. Nereye gitmek istiyorsan; ORAYA....

10218 Mesaj
4 Nisan 2008; 9:08:00 

bahsettiginiz üst kapak contasi ise fazla sürmez.Roverci arkadasimiz bahsettigi taslama isi için bir komsuya vereceklerdir isi bu ne kadar zaman alirsa artik.Bu islemin gereklsi olup olmadigi ise contanin bloga nasil kaynadigi ile alakali bir durumdur.Isi karsisinda conta eriyerek yüzeylerden birine veya ikisine yapisip kayniyor bunu sökmek için tasliyorlar.Yoksa sifir contayi siksaniz ve tekrar açarsaniz bu isleme gerek yoktur.Özetile üst conta degisimi motor için minor bir isçilik olarak kabul edilir.

190 Mesaj
7 Nisan 2008; 1:22:20 

isçilik fiyatlari ne kadar tutar tahminen bendede mazda var bendekide yandi ya

Her zaman dedigim gibi. Nereye gitmek istiyorsan; ORAYA....

10218 Mesaj
7 Nisan 2008; 10:03:14 

üst conta için isçilik birsey tutmaz. Alti üstü birkaç civata sokülüp takilacak ve torklama yapilcak ki, zaten motor ustalarinin isi budur.ama bazisi olayi sanki çok önemli bir problem olmusçasina abartarak yüksek para kazanma yolunu açik tutmak istiyorlar.meslegini falan sorarak bu adam ne kazaniyor diye bastan pazarlik yapanlari hiç sevmem. Bu yüzden bastan siki kiran kirana pazarlik yapin ve ne çikarsa bahtimiza dersen arabanda 30 tane problem çiktigini iddaaa edebiliyorlar.Bu konuda dürüst tamirci olayi herhalde 1950-60 larda kaldi.

olayin teknik boyutu üst kapak sökülmesi yanmis contanin kazinarak temizlenmesi kapak taslama ile düzgün kaymak gibi yüzey olusturulmasi ve contanin yeniden torklanarak takilmasindan ibarettir.Konu disina çikmalarina izin vermezseniz iscilik maliyeti en fazla 50 -75 ytl civarini geçmemesi lazim.bana kalsa 10 lira taslama 10 lira söküp takma bu isin racanudur ama biraz kar payi da koymak lazim.Her zaman motor kapak contasi isteyen araç çikmayacagi için buldularmi firsati kaçirmiyorlar.

birde sik rastlanan bir pazarlama teknigi olarak , seni kaçirmamak için düsük para söyleyip kapak açilinca sana gösterip , su parça da bitmis ,su da problemli diyerek konsantrasyonunuzu bozmaya çaba sarfedenler olabilecektir.Belki kendilerince haklidirlar ama her sieyin pazarligi bastan yapilmalidir.Bana en çok ne masraf çikar min ne çikar. bunu pazarlagini bastan yaparsaniz.Sonra problemli bir durumlar kasilasirsaniz ''olmadi usta sen bizim bastan pazarlik isini bozuyorsun '' diyebilme sansiniz var.Bu konuda piyasada sözlerinin eri olan iyi ustalar da bulabilmek mümkündür.

Ama hersey gibi kiymetli ustayi ve ustaligi bulunca anlamak , degerini vermek de bu isin erbatlarindan birisidir.

786 Mesaj
7 Nisan 2008; 13:52:23 

Bu contanin yandigini nasil anliyoruz acaba?

10218 Mesaj
8 Nisan 2008; 11:39:36 

araç hararet yapma egiliminde oluyor.En tipik belirtisidir.

quote:

Orjinalden alinti: plasmon

Bu contanin yandigini nasil anliyoruz acaba?

60 Mesaj
15 Kasim 2008; 16:26:10 

arkadaslar bende dogan var yeni kasa conta yandi kullandim biraz kapakta ezilince araba çalismadi suyu yaga karistirmis anlasilma seklide arabani çalistirdiginda el fren
çek egzozun sesini bi dinle zaten gariplik oldugu direk belli oluyo 1.5 gün sürer dedi usta yagi suyu antifirizi carti curtu toplamda 200 istedi bu tofas için doblo için ne tutar tahmin edin :D

165 Mesaj
1 Mart 2010; 22:26:22 

90 model kartalin üst kapak contasi degisti bir çok yerden fiyat aldim ankara-iskitlerde ustalar bunlar biri 200 TL dedi biri 175 dedi. Tam vazgeçtim shellin arkasindaki oto özdemirin orda birine sordum 30 TL ye yaparim dedi eywallah dedik 4 TL tiner 5 TL conta 20 TL'de isçilik verdik 29 TL ye hallettik :)) bu is anladigim kadariyla tutturabildigine yani :))

1767 Mesaj
2 Mart 2010; 3:39:43 

quote:

Orijinalden alinti: gecekondu_3rdi

90 model kartalin üst kapak contasi degisti bir çok yerden fiyat aldim ankara-iskitlerde ustalar bunlar biri 200 TL dedi biri 175 dedi. Tam vazgeçtim shellin arkasindaki oto özdemirin orda birine sordum 30 TL ye yaparim dedi eywallah dedik 4 TL tiner 5 TL conta 20 TL'de isçilik verdik 29 TL ye hallettik :)) bu is anladigim kadariyla tutturabildigine yani :))

sizinkine farkli bir islem uygulamislar heralde 10tane civata sokup bi mantar conta takmak 200 olamaz bir ustanin 200 dediginide diyeri 30a yapmaz 200 diyenlerin tesbiti silindir kapagi sizin deyistirdiginiz ust kapak contasi

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi xmiralay -- 2 Mart 2010; 3:42:09 >

158 Mesaj
2 Mart 2010; 10:06:24 

quote:

Orijinalden alinti: vezir

üst conta için isçilik birsey tutmaz. Alti üstü birkaç civata sokülüp takilacak ve torklama yapilcak ki, zaten motor ustalarinin isi budur.ama bazisi olayi sanki çok önemli bir problem olmusçasina abartarak yüksek para kazanma yolunu açik tutmak istiyorlar.meslegini falan sorarak bu adam ne kazaniyor diye bastan pazarlik yapanlari hiç sevmem. Bu yüzden bastan siki kiran kirana pazarlik yapin ve ne çikarsa bahtimiza dersen arabanda 30 tane problem çiktigini iddaaa edebiliyorlar.Bu konuda dürüst tamirci olayi herhalde 1950-60 larda kaldi.

olayin teknik boyutu üst kapak sökülmesi yanmis contanin kazinarak temizlenmesi kapak taslama ile düzgün kaymak gibi yüzey olusturulmasi ve contanin yeniden torklanarak takilmasindan ibarettir.Konu disina çikmalarina izin vermezseniz iscilik maliyeti en fazla 50 -75 ytl civarini geçmemesi lazim.bana kalsa 10 lira taslama 10 lira söküp takma bu isin racanudur ama biraz kar payi da koymak lazim.Her zaman motor kapak contasi isteyen araç çikmayacagi için buldularmi firsati kaçirmiyorlar.

birde sik rastlanan bir pazarlama teknigi olarak , seni kaçirmamak için düsük para söyleyip kapak açilinca sana gösterip , su parça da bitmis ,su da problemli diyerek konsantrasyonunuzu bozmaya çaba sarfedenler olabilecektir.Belki kendilerince haklidirlar ama her sieyin pazarligi bastan yapilmalidir.Bana en çok ne masraf çikar min ne çikar. bunu pazarlagini bastan yaparsaniz.Sonra problemli bir durumlar kasilasirsaniz ''olmadi usta sen bizim bastan pazarlik isini bozuyorsun '' diyebilme sansiniz var.Bu konuda piyasada sözlerinin eri olan iyi ustalar da bulabilmek mümkündür.

Ama hersey gibi kiymetli ustayi ve ustaligi bulunca anlamak , degerini vermek de bu isin erbatlarindan birisidir.

Maalesef bahsettiginiz rakamlarda yapacak ustalari bulmak hayal bizim icin. Sanayide taslamaya en az 100TL, iscilige de 250TL istiyorlar, trigeri, kayisi, yagi vs. 750TL'yi rahat buluyor bu islem...

3 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:17:08 

geçmis olsun. benim araba da üst kapagi yakti .1 gün sürdü tamiri urfadayim.ve burada toplam hersey dahil 750 tl tuttu.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

10074 Mesaj
5 Ekim 2011; 8:58:41 

quote:

Orijinalden alinti: DEMAYSU

geçmis olsun. benim araba da üst kapagi yakti .1 gün sürdü tamiri urfadayim.ve burada toplam hersey dahil 750 tl tuttu.

üst kapak o kadar tutmaz silindir kapagi contasidir o.

3 Mesaj
6 Ekim 2011; 23:42:50 

üst kapak yandi.üst kapak açildi,sibop degisti taslama yapildi vs 750 tl tuttu

17 Mesaj
21 Mayis 2012; 13:49:34 

Arkadaslar Daewoo Nubira aracimin üst kapak contasi yanmis, aracim son zamanda sogutma suyu eksiltiyordu. Son defasinda 2.5 litre su koymustum. Ayrica eksozdan kis günü gibi duman çikiyordu. Sabah çalistirirken motor sarsintili çalisiyordu. Motorun sesi de degismisti. Bir aksilik oldugu belli olunca Kirsehir'de ustaya gösterdim. Bana tamiri su fiyatlara maloldu. 120 conta seti , 160 isçilik, 40 üst kapak traslama , toplam: 320 TL ayrica yaga su kasirtigi için yag bozulmus, yag ve yag filtresi :70 TL ayrica 10 TL 'de hava filtresini degistirttim. Bir de ektradan trigerle ilgili bir bilya degisti :20 TL .

7 Mesaj
10 Aralik 2012; 19:26:43 

bende 2003 fiat brava elx var ben egsoz manifoldun üst tarafinda motor bilogunda is gibi kararti oldugunu fark edince arkadas vasitasiyla tanidigi bir ustaya gittik usta bakar bakmaz üst kapak contasindan yag kaçirdigini söyledi,degismesi gerekiyormus,üst kapak contasi,bujiler ve antifiriz degisimi 250 tly anlastik hafta sonu birakacagim,fiyat konusunda bildigim bu ....bilmedigim baska ustaya göstermem yada fiyat almam gerekirmi,birde bu üst kapak contasi denilen sey silindir kapagi contasi olmuyormu farklimi?birde conta takim olsun diye tavsiyede bulunanlar var yine bu ortamda o zaman fiyat artacaktir tabiki,ayrica taslama da gerekirmi.tesekkürler.istanbul/avcilar.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyasi] » Otomobil Yardim ve Sigorta islemleri » Motor contasi yandi. Tamir ne kadar sürer
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

DHBR3
0.391