- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ASKERDE HANGİ EHLİYET İŞE YARAR?
21 Cevap16173 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2792 Mesaj
2 Kasım 2007; 1:05:32 

b sınıfı ehliyet-e sınıfı ehliyet?

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

76 Mesaj
2 Kasım 2007; 1:33:32 

b sınıfda yarar e de ama genelde e işe yarıyomuş öle duydun yerine göre b de baya bi yarar

99 Mesaj
2 Kasım 2007; 1:34:52 

hepsi yarar

birçok farklı birlik ve birçok farklı araç var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyvet -- 2 Kasım 2007; 1:34:57 >

no comment

892 Mesaj
2 Kasım 2007; 11:34:06 

arkadaşlar askere ehliyetimizi götrümesem bir sorun yaşarmıyım bilen varmı B sınıfı

11023 Mesaj
2 Kasım 2007; 11:59:46 

askerde sivil ehliyet geçmez, ama sivilde ehliyetim vardı dersen ve ulaştırma olursan sana askeri ehliyet tanzim ederler (bunun için askerde iken sınava girmen gerekli)

892 Mesaj
2 Kasım 2007; 12:49:41 

selam es es benim sorum ehliyetimi askere teslim olurken götürmesem sorun olurmu ? şampiyon es es
quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

askerde sivil ehliyet geçmez, ama sivilde ehliyetim vardı dersen ve ulaştırma olursan sana askeri ehliyet tanzim ederler (bunun için askerde iken sınava girmen gerekli)

2792 Mesaj
2 Kasım 2007; 13:00:08 

quote:

Orjinalden alıntı: skyvet

hepsi yarar

birçok farklı birlik ve birçok farklı araç var

tank sürmek için hangisi gerekli

KULLANDIĞIM TELLER
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

11023 Mesaj
2 Kasım 2007; 17:05:15 

quote:

Orjinalden alıntı: tek_59

selam es es benim sorum ehliyetimi askere teslim olurken götürmesem sorun olurmu ? şampiyon es es

sivil ehliyet bir işe yaramaz ulaştırma olursan sana askeri ehliyet verirler ancak o zaman askeri araç kullanabilisin

2792 Mesaj
3 Kasım 2007; 20:17:39 

quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

sivil ehliyet bir işe yaramaz ulaştırma olursan sana askeri ehliyet verirler ancak o zaman askeri araç kullanabilisin

iyi güzel diyonda benim arkadaşıkmın b sınıfı ehliyeti vardı.Onu askerde tank şöförü yaptılar...

KULLANDIĞIM TELLER
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

462 Mesaj
3 Kasım 2007; 21:56:04 

Sivil ehliyet bir işe yaramıyor.Madem şöför olmak istiyosunuz sordukları zaman elinizi kaldırırsınız kaç kişi varsa gönüllü teste sokarlar(araba kullancağınız) sonra ne kadar deneyiminiz olduğunu sorarlar anlatırsınız güzelde kulanıyorsanız seçerler sizi biraz eğitim verirler ardından askeri ehliyetinizi alıp askeri araç kulanabilirsiniz.Ama önce GÜZEL KULLANMANIZ seri olmanız gerekli.Benim ehliyetim var diyen herkese araç emanet etmiyorlar

1329 Mesaj
3 Kasım 2007; 22:47:13 

Ehliyetinizi mutlaka yanınızda götürün. Sivil ehliyet geçmez diye birşey yok ehliyeti olanklar şoför sınıfına alınıp temel eğitimleri sonunda dağıtım olurlar. 4 hafta sonunda dağıtımı çıkmayanlar 6. haftada gider.
Girişte ehliyetiniz olup olmadığı sorulur zaten yanınıza almayı ihmal etmeyin. Daha sonra sınava alınırsınız burada sınava geçerseniz ki geçemeyen %2-3 geçmez dağıtım olursunuz.

892 Mesaj
4 Kasım 2007; 9:34:06 

peki ehliyeti birliğe götürme olayında yedek subay olarak yada kısa dönem olarak askere gidecek olanlar içinde aynı şey geçerlimi ?
quote:

Orjinalden alıntı: gurkans

Ehliyetinizi mutlaka yanınızda götürün. Sivil ehliyet geçmez diye birşey yok ehliyeti olanklar şoför sınıfına alınıp temel eğitimleri sonunda dağıtım olurlar. 4 hafta sonunda dağıtımı çıkmayanlar 6. haftada gider.
Girişte ehliyetiniz olup olmadığı sorulur zaten yanınıza almayı ihmal etmeyin. Daha sonra sınava alınırsınız burada sınava geçerseniz ki geçemeyen %2-3 geçmez dağıtım olursunuz.

1329 Mesaj
4 Kasım 2007; 11:05:43 

Hayır değil.
Yedek subaylar ya da kısa dönem askerlik yapan çavuşlar araç şoförü olamazlar.
Yedek subayın araç şoförü olması zaten yakışık almaz yedek de olsa subay olacaksınız ;)

73 Mesaj
15 Kasım 2007; 17:42:36 

selam arkadaşlar....

askere giderken ehliyetlerinizi yaniniza alin, sistem söyle çalişiyor....

1. askeri bolge içinde veya askeri konyoyla sivil bir bolgede araç kullanacaksaniz --> size verilecek olan askeri ehliyetler kullanılacak (referans olarak sivil ehliyetiniz baz alınıcak)

2. askeri konvoy dısında veya sivil bolgede arac kullanacaksanız --> sivil ehliyetiniz gecerli olacak (askeri ehliyet sadece istenildiginde gosterilecek)

---> soforler genellikle uzun donemlerden secilirler; sebebi ise, kimse 6 ayda bir yeni elemanlarla ugrasmak istemezler :))

319. Dönem Kısa dönem
SAKARYA İL J. K.LIĞI SAKARYA ADAPAZARI

2792 Mesaj
15 Kasım 2007; 20:43:57 

quote:

Orjinalden alıntı: ucaltug

selam arkadaşlar....

askere giderken ehliyetlerinizi yaniniza alin, sistem söyle çalişiyor....

1. askeri bolge içinde veya askeri konyoyla sivil bir bolgede araç kullanacaksaniz --> size verilecek olan askeri ehliyetler kullanılacak (referans olarak sivil ehliyetiniz baz alınıcak)

2. askeri konvoy dısında veya sivil bolgede arac kullanacaksanız --> sivil ehliyetiniz gecerli olacak (askeri ehliyet sadece istenildiginde gosterilecek)

---> soforler genellikle uzun donemlerden secilirler; sebebi ise, kimse 6 ayda bir yeni elemanlarla ugrasmak istemezler :))

peki sivil ehliyetlerde ayrım söz konusumu.Mesala agırlık e sınıfındamı yoksa b sınıfındamı

KULLANDIĞIM TELLER
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

816 Mesaj
16 Kasım 2007; 10:50:42 

askerlık yapmıslar cevaplarsa olabılırmıs soyle oluyormus lardan kurtuluruz ama kesınlıkle yanımızda bulunsun onlar yınede egıtıme tabı tutuyorlar anlasılan

YILDIRIM ÖZER TOSUN
ÇEVRE MÜHENDİSİ
ADAY NO: 96721

1329 Mesaj
17 Kasım 2007; 15:19:13 

Alın yanınıza ehliyetinizi. 4 dönemdir buradan şoför er yolluyorum.

47 Mesaj
25 Kasım 2007; 13:19:03 

dozer falan hangi ehliyetle kullanılıyosa o işe yarıyo bizim binbaşıyla kanka bi eleman var dozer şöförü

http://img385.imageshack.us/img385/1420/asker2bc6.gif

2984 Mesaj
11 Ocak 2011; 20:38:26 

21 yaşınızı dolurmadan e sınıfı vermiyorlar zaten
siz e yide koymuşsunuz araya
helal olsun beee

İnci akü 82 amper -- Boss 3,5 farad kapasitör -- 2x 4 AWG Power cable -- Pionner DEH-X7550SD -- M acoustic msx 465 -- M Acoustic MSX 1000.1 Mono -- Kicker Comp 38 -- Pioneer TS-A 6995 S -- Pionner ts s20 --JBL GTO 6508C 16cm Mid

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ocak 2011; 19:33:18 

Bence eleman 3 yılda askerliği bitirmiştir

18 Mesaj
24 Ocak 2014; 21:58:53 

şöför olucaksan seçmelere katıldıysan gerçekten her türlü aracı kullanabiliyo en azından az bir pratikle kullanabilir olmanız gerek.. Askeriyede sivil ehliyetinizin sınıfının önemi yok. Benim arkadaşın B sınıfı ehliyeti var ama askerleri taşıyan servis otobüsünü kullanıyor. O yüzden benim ehliyetim B otomobilden başka araç kullanamam demeyin herşey çıkabilir karşınıza :)

42 Mesaj
31 Ocak 2014; 8:39:37 

Herkese selam

Öncelikle askerde Jandarma şöför olduğumu belirteyim ve nelerin gerektiğini gerçekten öğrenin kulaktan dolma bilgilere gerek yok, Yok efendim askerde sivil ehliyet geçmez sivil ehliyetin yoksa zaten askerde araç kullanmanız mümkün değil bu bir.

B - E farketmiyor size askeri ehlyet tahsis ettikleri içinorada girdiğiniz psikoteknik sınavına göre k1 k2 k3 k4 belgesi alırsınız Örneğin benim b sınıfı ehliyetim vardı 18+1 minibüs ve Ford connect kullanırdım asayişteydim.

Şöför olacaksanız jandarma harici tavsiye etmem olan kişiler illallah ediyordu piyadeler vs hergün yıka falan. ama jandarma olursanız asayişte rahat olursunuz rahatı geçtim askerlik yaptım demezsiniz.

Serhat ALPTEKİN
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.789