Şimdi Ara

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
2
Favori
109.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: BRAVEHEART11

EVET, öneriler doğrultusunda, en sonunda,www.OTOPOL.com 'a (Philips X-Treme Power'ın yarı fiyatına olduğunu görünce), 1 çift OSRAM NightBreaker H4 siparişi verdim. INŞALLAH vaktinde ve sağlam olarak elime ulaşır.

eline ulaşınca haberdar et bizi arkadaşım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: melankolik23

...

bende öyle bir şey hatırlıyorum bi çizelge vardı...
    ztn yüzde 50 fln fazla verenlerde daha kısa ömürlü oluyor...
    bunlarında böyle olması normaldir
  • EVET, en sonunda. Geçtiğimiz Cumartesi günü OSRAM Nightbreaker H4'ler elime ulaştı. Bir oto-elektrikçisine taktırdım. AMA far yükseklik ayarını yapamadılar. Mecburen dün sabah ilk iş yetkili HONDA servisine gidip, far yükeklik ayarlarını da yaptırdım. OSRAM Nightbreaker'ların aydınlatması orjinal ampullerden daha iyi, renk de daha beyazımsı sarı AMA tam beyaz değil. Zaten halojenlerde tam beyaz ışığın, kışın yağmurda, sisde, karda hiç verimli olmadığı söyleniyor. Nighbreaker'ın aydınlatmasına "SÜPEERRR!" diyebilmem için henüz erken, tam karanlıkta kullanmam lazım biraz.
  • slm, civic ile osram nb fotografı ekleyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabrero -- 12 Ocak 2008; 9:17:47 >
  • 1 haftadır osram silverstar kullanıyorum. aracım astra 99 model. ampuller H7. ampulleri taktıktan sonra ankara dan istanbula gittim. uzun yolda önceden takılı halojen ampullerime göre bariz bir görüş artışı sağladım. özellikle otobanda ışıklandırılmamış kesimlerde uzun farlarımı hiç yakma ihtiyacı hissetmedim. reklamlarındaki %50 daha fazla ışık yalan değil. ve 20 m daha ileriyi göstermesi de.

otobandaki tabelaları okumak için önceden uzun farlarımı yakardım. şimdi ise silverstar ile uzun yakmadan tabelaları okuyabiliyorum. bir de görüş açısı biraz daha iyi. yani her iki yanda net görebildiğim açı artmış durumda. belki de bunun nedeni ampullerin daha fazla ışık vermesidir. far geometrisi aynı çünkü. Bir de inanın bu ampullerle sis farının etkisi neredeyse kalmadı. yani kısa farlarım açıkken önümü inanılmaz iyi görebiliyorum.

osram silverstar 2 lisini Bauhaus'tan 30 YTL ye aldım. Koçtaş ta tanesini 25 YTL ye satıyolar.

Ama verdiğim paranın hakkını fazkasıyla ödüyor. yolda önünü daha iyi görmek ve böylece güvenliğini artırmak isteyenlere duyurulur. Beyaz ışık veren ampulleri alıp önünü zor gören arkadaşları anlamakta zorlanıyorum. sırf aracının farları beyaz görünsün diye mavi boyalı ampulleri taktıranlarla kendi farlarımı kıyasladığımda şaşıyorum. madem beyaz ışık istiyolar güvenliklerini tehlikeye atmadan xenon taktırsınlar. taklitçilik edip güvenliklerini tehlikeye atmasınlar.

• ya arkadaşlar bende mi sorun var,bilmiyorum ama ben forumun resim yükleyicisinden resim yükleyemiyorum hata veriyor...
    o yüzden hep başka sitelere başvurmak zorunda kalıyorum herneyse..ampül hakkında şunları söyleyebilirim

-eski halojene göre daha beyazımsı ama yine de sonuçta sarı
    en önemlisi daha aydınlık-güçlü
    40 liara veripte pişman olmadığımı söyleyebilirim

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık

edit.resme bakıp beyazlığa aldanmayın,n73'ün marifeti..sarıyı beyaz yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melankolik23 -- 17 Ocak 2008; 0:55:24 >

• arkadaşlar bu ampuller şurada var da bu site ne kadar güvenilir bileniniz var mı?

http://www.otopol.com/product_info.php?cPath=1101_1103&products_id=107885
  • o site güvenilir bence

ama bu ampullerde patlama sorunu var dedi bana satan adam

toplatıldı hep dedi

geçen geldi toptancısı elimdekileri alıp gitt idedi

ne kadar doğru bilemiyorum
  • quote:

ya arkadaşlar bende mi sorun var,bilmiyorum ama ben forumun resim yükleyicisinden resim yükleyemiyorum hata veriyor...
    o yüzden hep başka sitelere başvurmak zorunda kalıyorum herneyse..ampül hakkında şunları söyleyebilirim

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık

arkadaş farların çok aşşaya bakıyor gibi.....
    pek rampa bir yere de benzemiyor...
    bana biraz aşşada kullanıyorsun gibi geldi..

• quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

o site güvenilir bence

ama bu ampullerde patlama sorunu var dedi bana satan adam

toplatıldı hep dedi

geçen geldi toptancısı elimdekileri alıp gitt idedi

ne kadar doğru bilemiyorum

İlk çıktığında aldım kasımbaşı gibi hala tık demedi ki gece gunduz yakıyorum, ben öyle bişi duymadım. Şakır şakır heryerde de satılıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

quote:

ya arkadaşlar bende mi sorun var,bilmiyorum ama ben forumun resim yükleyicisinden resim yükleyemiyorum hata veriyor...

arkadaş farların çok aşşaya bakıyor gibi.....
    pek rampa bir yere de benzemiyor...
    bana biraz aşşada kullanıyorsun gibi geldi..

aşşada derken far yükseklik ayarını kast ediyorsan doğru olabilir ...başka bir şey kastediyorsan anlamadım,kusura bakma

• evt faryükseklik ayarı
  • elime narva h4 gecti

denicem bakalim olmazsa nb alcam bende.
  • < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • yeni osram nightbreaker H7 ampullerim :) ilk iki foto kısalar osramlar sonucu tüm ışıklar açıkken uzun + kısa + sis :)

• EVET BENDE GEÇENLERDE TAKTIM GERCEKTEN AYDINLAMADA EPEY BIR FARKETTI HATTA BUKADARDA BEKLEMIYORDUM DİYEBİLİRİM
    BU ARADA ARAC FORD FOCUS
    HERKESE TAVSİYE EDERİM
  • otopoldenmi alacağız
  • Arkadaşlar beyaz yanan far istiyorsanız Mtec'lerin 55W olanlarından alın, gerçekten ksenon gibi yanıyor. Benim aracımda kısalar mercekli 5000K ksenon ve uzunlar yanında sapsarı kalıyordu, bu yüzden Mtec denedim ve tamamiyle aynı renk yanıyor, tek handikapı farlar kapalıyken bazı açılardan bakıldığında mavi mavi gözüküyor ve ışık şiddeti ksenondan daha az, halojen ampülden az diyemiyorum çünkü denemedim.

Madem böyle bir konu açılmış fırsatım olunca gündüz, gece resim ve videosu eklerim, sellektör yaparken yanındaki ksenon ampüle ne kadar yakın renk verdiğini görmenizi isterim.
  • Merhaba; Osram Night Breaker'ları artıkhttp://www.secgelsin.com/departman.asp?brandId=1640 adresinden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Ürünler stoklu çalışılmaktadır, Siparişinizin ödeme onayının ardından hemen kargoya verilmektedir. Osram Night ve Cool Blue ürünlerinin tamamı mevcuttur. Ayrıca Osram Türkiyeye ait olduğu bilinenwww.kimkorkarkaranliktan.com sitesinin satınal kısmında siteye link verilmektedir.

• Arkadaşlar cahilliğime verinde merak ettiğim bir konu var
    bu h1-h4-h7 diye adlandırılan ampüller her araca uyumlumudur yoksa yuva isimlerine göre mi adlandırılmıştır?
    Yani şuan satmayı düşündüğüm bir aracıma alıp,aracı satarken söküp yeni aldığım araca taksam uyum sorunu yaşar mıyım bunu merak ettim doğrusu
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.