Şimdi Ara

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
2
Favori
109.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • korkmayın internetten yahu bu kdr birşey olmaz...
    gittigidiyor gibi yerler iyidir...güvenlidir..
    zamanında fotoğraf makinası alıp iade ettim hiç bir şey olmadı..

ürünün internette lümen ve kelvin değerini bulamadım ne osramın sayfasında nede başka bir yerde...

yüzde 10 daha beyaz dediğine göre normalde 3500 ise 3850 fln olması lazım...Ama forumdan bir arkadaş 4350 dır yazmış....
    anlamadım açıkçası

ozdamar
    ampul kutunun üstündeki yada internetteki resimler gibi üzerinde mavimsi bir kısım fln varmı yoksa bildiğin odun gibi çıkardığın narvalar gibi camında fln hiç bi şey yokmu?...
  • ozdamar ben zamanında philips blue vision almıştım..
    4000 -4100 kelvin fln dı ama hiç bi şey farketmiyosun yani bildiğin halojen ampul...

yani normal standart h7 ler 3500 kelvin yüzde 10 ile nightbreaker ların 3850 olması lazım...sarı yanması çok normal yani ..
    forumdaki arkadaşın 4350 yi nerden bulduğunu bilmiyorum...eğer öyleyse osram neden yüzde 10 diyor çok daha fazla söylemesi lazım....

netteki resimlere aldanmayın bizim bluevisionlarda pek fiyakalı resimliydi elimizde patladı resmen...
  • Vallahi internetten korkmam kaç senedir alışveriş yaparım bu tip durumlar başına gelebilir bir sorun yok uğraşıp düzeltilir sorun yok whisper dediğin kafama takıldı daha beyaz dıyor benım uzerındekı narvalar 4000 küsür K idi acaba ondan sonra bunun kelvin i düşük mü geldi .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Vallahi internetten korkmam kaç senedir alışveriş yaparım bu tip durumlar başına gelebilir bir sorun yok uğraşıp düzeltilir sorun yok whisper dediğin kafama takıldı daha beyaz dıyor benım uzerındekı narvalar 4000 küsür K idi acaba ondan sonra bunun kelvin i düşük mü geldi .

yok interneti senin için demedim.
    yanklıs hatırlamıyosam standart lar 3500 kelvin fln dı (3200 de aklıma geliyor)
    yani yüzde 10 desek 3800 civarı oluyo benim 4100 bluevision lar öleyse 3800 civarı dediiğğin gibi bildiğin sarı halojen olur...ürün sahte olmayabilir..

• quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

quote:

Vallahi internetten korkmam kaç senedir alışveriş yaparım bu tip durumlar başına gelebilir bir sorun yok uğraşıp düzeltilir sorun yok whisper dediğin kafama takıldı daha beyaz dıyor benım uzerındekı narvalar 4000 küsür K idi acaba ondan sonra bunun kelvin i düşük mü geldi .

yani yüzde 10 desek 3800 civarı oluyo benim 4100 bluevision lar öleyse 3800 civarı dediiğğin gibi bildiğin sarı halojen olur...ürün sahte olmayabilir..

Önemli bir noktaya deyindik aslında boşuna mı velveleye verdik yani ortalığı ; Şimdi narvalarımın kutusunu buldum baktım üzerinde 4100K yazıyor.

Ama haksızmıyım arkadaşlar philipslere rakip deniyor %10 Daha beyaz diyor falan ? Bende beyaz bekledim bir yanınca civciv sarısı dur bakalım.

• osram hiçbir zaman philips e rakip olamadı malesef,ben zaten satış fiyatından ve cafcaflı reklamından şüphelenmiştim en iyisi philips power2night gt150 ben çok memnunum beyaz ile sarı arasında ucundanda mavi ışık veriyor ve gece performansı mükemmel.
  • Vallahi osram bu işlerde hep en kötüsü oldu ama işte fabrikadan gelirken üstünden osram çıkınca birde reklama lansmana güvenip gazla aldık.
  • Ozdamar, ürün philips x-treme power'ın rakibi olarak lanse edilmiş, damond vision 'ın falan değil, aranızda x-treme power , Gt150 falan kullanan var ise iblir bu urunler 3200 Kelvin civarında bildiğin sarı ampuldur. Ortalam 1500 Lumen ve uzerini verir. Osram Nightbreaker, tahminim 3800 Kelvin veriyor fakat üzerindeki mavi halkalar ile dışarıdan algılanan beyazlık daha fazla oluyor, sen tabi 4100 Kelvinleri söküp bunları takınca sana sarımsı gelmiş olmsı normal. Ama dediğim gibi konuyu saptırmyalım Osram Nihtbreaker'ın daha iyi oldugunu idda ettiği ampuller
    Beyazlık ve Parlaklıkta:
    Philips X-Treme power,
    Gt150
    Nihtvision

Parlaklıkta:

Diamond Vision
    Crystal Vision
    Blue Vision'dr

Buna göre beklentimizi belirlememiz gerekiyor, guvenlik, xenon gibi parlaklık, guzel sade beyaz bir görünüm istiyorsak Osram Nihtbreaker bence fiyat ve performans olarak en guzeli ki 4-5 gundur deniyorum..

Eğer mavi beyaz ampul istiyorsak 80-90 YTL bayılıp Crystal Vision alalım ya da 6000 Kelvin falan Xenon taktıralım

Emek verenlerin emeğine de biraz daha saygılı olalım. Bi de internetten ampul almak da cesaret valla kırılır mırılır mazallah. Git servise al taktır abi 5 YTL daha pahalıdır..

Ben Sirkeciden aldım bu arada... Asya Makina...

quote:

quote:

quote:

Önemli bir noktaya deyindik aslında boşuna mı velveleye verdik yani ortalığı ; Şimdi narvalarımın kutusunu buldum baktım üzerinde 4100K yazıyor.

Ama haksızmıyım arkadaşlar philipslere rakip deniyor %10 Daha beyaz diyor falan ? Bende beyaz bekledim bir yanınca civciv sarısı dur bakalım.

• bir önceki sayfada garajı kendi farlarını vs koyan arkadaşın farları night breaker değilmi . özdamar beğenmediğini söyledi(yada klasik bir gg hilecisine rastladı:) ) ama fotolarda çıkan aracın farlarının aydınlatması çok iyi gibi geldi bana . ucuz xenonlardan 10kat daha iyidir . en azından karşıdakinin çok gözünü almaz
  • arkadaşlar resimlere sakın aldanmayın...
    bütün markalar için geçerli..
    kendi çektiğimiz resimlerde çok farklı oluyor sağlam makina ile bile renkler her seferinde farklı çıkıyor...etrafa fln çok bağlı...

osram yüzde 90 parlak diyerek piyasada performans ampulleri (beyaz gibi görüntü değil)
    yüzde 50 daha iyi olanlar varya osramsilverstar philips visionplus fln ki forumda kullanan memnun olan çok...bu performans ampullerinin en güçlüsü en ekonomiği olarak lanse ediyor....
    2800 civarı lümeni var dediklerine göre....xenonlar 3200 3500 civarı....

eğer iyi aydınlatsın daha güvenli(kar yağmur v.s. görüş açısından) olsun rengi önemli değil derseniz ürün makul olabilir....

erdhemes de aynı şeyleri yazmış ona katılıyorumm..
  • Ben de bugün Ankara dağıtıcısından H7 aldım.

Ürünler daha yeni gelmişti dışarda duruyordu ilk satışı bana yapmışlar. Hemen servise taktırıp denedim. Kısa süreli deneyimim neticesinde standart ampüllerime göre çok daha iyi aydınlatıyor. Umarım memnuniyetim devam eder.
  • Satıcı sanırım aramızdan biri yada burada yazılanları okuyor kendisi ile de konultum zaten. Anlaştık .

Beklentilerimizi belirlememiz gerekiyor denmiş benim beklentim belliydi dostumda kelvin olayını gözümüzden kaçırmışız sanıyorum.

Hayırlı Forumlar.
  • quote:

Satıcı sanırım aramızdan biri yada burada yazılanları okuyor kendisi ile de konultum zaten. Anlaştık .

Beklentilerimizi belirlememiz gerekiyor denmiş benim beklentim belliydi dostumda kelvin olayını gözümüzden kaçırmışız sanıyorum.

Hayırlı Forumlar.

nedenki hepsinde farklı kelvin olarakmı satılıyo yoksa yazmıyormu hiç biyerde tam olarak
  • quote:

Satıcı sanırım aramızdan biri yada burada yazılanları okuyor kendisi ile de konultum zaten. Anlaştık .

Hayırlı Forumlar.

öle yüzde fln vericeklerine delikanlı gibi yazsalar kelvini bence çok daha iyi olur...
    gözden kaçırırlmaz...

resimleri görünce almamak elde değil...başıma önceden gelmese bende almıştım şimdiye..
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 5 Kasım 2008; 0:11:20 >
  • söktüğünüz iyi olmuş aracın elektirk tesisatına yüklenmenin bir anlamı yok...
    iyi bile dayanmış....
    piyasadaki performans ampulleriyle idare edin artık
  • Ya ben size ampül sarı yanıyor diyorum %10 falan ben anlamam bana kelvin değeri verecekti. Belki menzili ömrü uzundur ama renk olarak S A R I !
  • quote:

Ya ben size ampül sarı yanıyor diyorum %10 falan ben anlamam bana kelvin değeri verecekti. Belki menzili ömrü uzundur ama renk olarak S A R I !

Kime göre neye göre sarı abi, buyrun Nightbreaker kaçıranlar için tekar koyuyuroum fotoları, ben gayet memnunum valla, gunduz vakti öle 6000 Kelvin xenonlar gibi şakır şakır mavibeyaz olmuyor ama gece görüşünde gayet beyaz daha önemlisi benim için süper bir aydınlatması var. Hiç bir beyaz halogen ampul bu aydınlatmayaı veremez gelsin kapışalım her türlü..

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık

• quote:

Ya ben size ampül sarı yanıyor diyorum %10 falan ben anlamam bana kelvin değeri verecekti. Belki menzili ömrü uzundur ama renk olarak S A R I !

yaptıkları resmen kelime oyunu gibi birşey...
    aynısını yaşadım 1-2 sene önce...hemde 70 milyon vermiştim o zmn...
    nası koydu anlatamam açıp baktığımda farları...
    benimkide philips bluevision dı....
  • quote:

quote:

yaptıkları resmen kelime oyunu gibi birşey...
    aynısını yaşadım 1-2 sene önce...hemde 70 milyon vermiştim o zmn...
    nası koydu anlatamam açıp baktığımda farları...
    benimkide philips bluevision dı....

Abi adamlar bunların yanına yıldız koymuş aşağıya açıklamasını yazmış.
    %90 fazla ışık*
    %10 beyaz ışık*

*= Standart lambalara göre

demiş. standart lambana göre %90 fazla ışık alamassan gidip fabrikayı bombalıcaksın yada %10 beyaz ışık alamassan yine bombalıcaksın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.