- x
WİRELESS ADAPTÖR TAVSİYESİ
205 Cevap130209 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

441 Mesaj
1 Kasım 2007; 1:04:12 

wireles adaptör almayı düşünüyorum ..
Airties AP300 modelini tavsi etmiyorlar hiç güzel bağlanmıyor elinizi bile önünden geçirsebiz bağlantı kopuyor diyorlar .... hepsiburada da yorumlar var bu konuda..
http://www.hepsiburada....82048&productid=bd93465
sizin kullandığınız bağlantisi hızlı ve gönderilen verileri ve alınan verileri hızlı bir USB WİRELESS ADAPTÖR varmı...

birde bu modeli var ama nedir nasıldır bilmiyorum ...
http://urun.gittigidiyo...GARANTI_W0QQidZZ6245961

aslında sizin kullandıklarınız bizzat ecrübe edindikleriniz önemli...

4561 Mesaj
1 Kasım 2007; 1:15:22 

ilk bahsettiğin model WUS300

Ben 2-2,5 yıldır WUS200 kullanıyorum ve bugüne kadar tek bir problem yaşamadım...Üstelik kurulumu ve ayarları da çok çok kolay...Bugüne kadar arkadaşlarıma da WUS200, robotics ve markasını hatırlamadığım birkaç farklı kablosuz adaptör kurulumu yaptım; içlerinde en kolay kurulanı hatta hiç uğraştırmayanı WUS200 idi...Ayrıca, çekiş gücü de gayet iyi (robotics marka olanın da iyi)...Hepsiburada'da yorum yapan iki kişi olumsuz yorumda bulunmuş ve açıkçası nedenini anlayamadım (3-4 günlük kullanıcı olduklarını ve bazı şeyleri doğru yapmamış olma ihtimallerini de hesaba katmak gerek)

Dediğim gibi WUS200 gayet iyi ve daha sonra çıkan WUS300'ün daha kötü olacağını sanmıyorum...

Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad

562 Mesaj
1 Kasım 2007; 3:48:05 

Wallaha kardeş şu adaptörü al derim nden anen değişikliği kolayca yapıp çekimi arttırabiliyosun bence fiyatıda çok güzel

http://www.sanalmarketi...=&liste_tipi_yaz=&sxpg=

613 Mesaj
1 Kasım 2007; 8:51:51 

Airties wus 300 iyi adaptör

441 Mesaj
1 Kasım 2007; 15:52:36 

teşekkürler

1230 Mesaj
1 Kasım 2007; 16:03:28 

wus 300 +1

edimaxı alıp kullananlar kendi üzeirndeki anteninden hiç memnun değiller. mecburen yuksek kazançlı bir anten de lasım. başka antenle nasıl olur bilemem.

wus 300 güzel alet

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
Carisma 2002 1.6 16v Comfort

418 Mesaj
1 Kasım 2007; 16:29:16 

quote:

Hepsiburada:Arkadaşlar ben bu ürünü hepsiburada.com dan almadım ama görüşümü belirtmek isterim. Ürün gerçekten sınıfında TEK...windows un yazılımını kullanmak yerine alternatif yazılımlar kullanıp kablosuz bağlantıların kapsama alanını daha da genişletebilirsiniz. Ama şu bir gerçekki 10 cm ile bile baglantı kalitesi ÇOK farkediyor.

anladığım kadarıyla masaüstüne wireles balantı sağlıyor.Mevcut RT 211 modemim üzerinde kullanıcam daha kaliteli ürünler varsa lütfen paylaşın.Arkadaşın yorumunu hiç beğenmedim bunun olma olasılığı var mı? modem ile bilgisayar arasında 50m gibi bir mesafeden kullanmayı düşünüyordum.

24 Mesaj
2 Kasım 2007; 11:52:24 

wus - 300 aldım çok memnunum hiç bir problem ve kurulum aşamasında aksaklık yaşamadım tavsiye ederim..

355 Mesaj
28 Kasım 2007; 16:06:30 

arkadaşlar selam . onerdiğiniz adaptor un 100 metredeki cafeden alımı ne olur arada 3-4 bina var ama cok yuksek değil ayrıca evin balkonu catısı da war oraya yukseltsek nası olur bi de laptop la denediğimde alınan sinyalle adaptorun desktop pc de aldıgı baglantı aynı olur mu? yardımcı olursanız sevinirim

1230 Mesaj
29 Kasım 2007; 0:08:27 

araya uzatma kablosu koyarsanız kayıp yaşarsanız. hatta dandik kablolar ile adaptör görülmeyebilir. başıma geldi 3 metre kablo ile flash diski göremedim. o yüzden kendi kablusunun dışında uzatma yapmaya taraftar değilim.

uzak mesafeden bağlantı için ben antenle beraber çelik bir elek kullanıyorum. birebir görüş olmadan ve arada bir kaç bina olmasına rağmen bağlanabiliyorum.

belki saçma gelecek ama iki aygıtında airties olmasının bir alakasının olmasıyla da alakalı diyorum. rt 211 kullanana arkadas bunu da göz önüne alsın derim.

rt205 e bağlanırken çok düşük sinyalde hatta windows sinyal yok uyarısı verirken bile nette sörf yapabiliyorum.

olumsuz yorum yapan kişi de driverin kurulumunu yanlış yapmış olabilir kurulumda aygıtı çıkarmamış olabilir diye düşündüm.

belki de bozuk ürün nedeniyle öyle bir ürün yapılmıştır.

şuan kar yağıyor ve benim wus 300 camın dışında 100m üzerinde bir mesafe ile bağlanıp(+elek) bu mesajı yazıyorum

saygılar

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
Carisma 2002 1.6 16v Comfort

405 Mesaj
29 Kasım 2007; 3:09:52 

Selamlar..
Ben US.Robotics'in 125 mbps Maxg adaptörünü aldım ve 7 liraya aldıgım balık tavası ile kullanıyorum..
Alet çıplakken denedigim zaman bulamadıgı baglantıyı tava ile 18-24 mb de yakalıyorum ve kopma falan yaşamıyorum..
Baglandıgım yer okulun kütüphanesi ve arada 384 metre var (googleearth) arada ağaçlar ve 2 tane fakülte bulunmakta.. Bir de dikkat ettigim bie şey var sizlerin de görüşünü öğrenmek istiyorum(?). Evimin önünden yogun bir trafik geçmekte ve gündüz aldıgım baglantı gece aldıgım baglantıya göre biraz düşüyor. Acaba bunda geçen araçları yarattıgı ses dalgaları AP den aldıgım baglanıyla çakışıyor olabilir mi? Neyse aşağıya 2 tane resim ekliyim de nasıl bir şeye benzedigini görünüz. Bu arada masaüstü pc de kullanıyorum ve 5 metre uzatma usb kablosuyla bilgisayarıa baglı.

1

0

Ipsa Scientia Potestas est.

355 Mesaj
29 Kasım 2007; 16:26:14 

baba helal olsun yaw ne guzel bi sistem bu peki usb adaptor bunnlara baglamak ve bole bi tesisat oluşturmak ne kadar zaman artı alet edevat istiyo?

405 Mesaj
29 Kasım 2007; 16:48:01 

Hocam hiç bir zorlugu yok desem yeridir.
Gereken malzemeler çok fazla degil zaten:
1 Tane Adaptor Airties&US.Robotics Tavsiye edilir..
1 Tane istege baglı 1.5-3-5 metre usb uzatma kablosu. Önemli:5 metre üzeri kablo kullanırsanız verim bariz şekilde düşecektir.O yüzden cama ne kadar yakınsanız o kadar kablo kullanın.Ben 5 metre ile bir düşüş yaşamıyorum şahsen.
1 Tane Tava, Kevgir , Süzgeç vb. kap kacak.Mutfagı bi karıştırın önce olmadı dogru züccaciyeye
1 de adaptörü ortaya sabitlemek için esnek bir aparat..
Gerekli malzemeler bunlar.
Uygulamaya Geçersek önemli olan tek nokta tavamızın orta noktasını bulup adaptörün merkez noktadan kaç cm uzakta durması gerektigini bulmak.Bunun için gerekli formul forumda mevcut ararsanız kolayca bulabilirsiniz..

""" a) Tam merkez noktasını bulup işaretle
b) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin çapını cm olarak hesapla bu D değeri
c) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin derinliğini cm olarak hesapla bu C değeri. ( Merkez noktadan geçecek şekilde kenarlara bir ip gerip hesaplarsan kolay olur )

Şimdi

D : Çanağın Çapı : 30cm
C : Derinlik : 3cm olsun

Antenin merkez noktaya olan uzaklığı : D²/16C = 30² / 16*3 = 18,75cm

Yani antenin merkez noktaya uzaklığı 18,75 cm olmalı ve merkez nktanın tam karşısında olmalı."""

diye arkadaşımız forumda belirtmiş.. Gerekli işlemler bu kadar, bir de netten NetStumbler* programını indirip kurarsanız ince ayar yapmanızı kolaylaştıracaktır.. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayqi -- 29 Kasım 2007; 16:52:36 >

Ipsa Scientia Potestas est.

4494 Mesaj
29 Kasım 2007; 17:37:13 

hoca bu işlerle düzgün ilgilenen birinin tavsiyesini istersen... Sana şöyle belirteyim:
Türkiye'de bulacağın adam gibi alet üreten 2 firma var
1. si Linksys
2. si D-Link
bu 2 firma airties a bin basar...
Eğer yurtdışı, yurtiçi farketmez dersen amerika ve avrupada Linksys'in en büyük düşmanı olan bir firma var adı:
Buffalo Tech.
Bu firmanın sattığı ürünler hemen hemen linksys ile aynı fiyatlarda fakat linksys ten daha performanslı mesela linksys in 50 dolarlık bir aletiyle bunun 50 dolarlık aletini karşılaştırdığında karşına çıkanlar
Buffalo 250 mW çıkış gücü kullanıyor
Linksys 64 mW çıkış gücü...
Buffalo 200 mhz işlemci var
Linksys 150-175 mhz...
Buffalo 16 mb rami var
Linksys 4 mb...
Buffalonun hafızası 4 mb
Linksysin 1-2 mb...

Yani anlayacağın tam bir rakip Linksys ismine, Buffalo ise teknolojisine güveniyor. Yani yurtdışı imkanın varsa kesinlikle buffalo al ama yoksa Linksys ya da D-Link al.

3355 Mesaj
30 Kasım 2007; 10:53:23 

quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

hoca bu işlerle düzgün ilgilenen birinin tavsiyesini istersen... Sana şöyle belirteyim:
1. si Linksys
2. si D-Link
Eğer yurtdışı, yurtiçi farketmez dersen amerika ve avrupada Linksys'in en büyük düşmanı olan bir firma var adı:
Buffalo Tech.
Bu firmanın sattığı ürünler hemen hemen linksys ile aynı fiyatlarda fakat linksys ten daha performanslı mesela linksys in 50 dolarlık bir aletiyle bunun 50 dolarlık aletini karşılaştırdığında karşına çıkanlar
Linksys 150-175 mhz...
Buffalo 16 mb rami var
Linksys 4 mb...
Buffalonun hafızası 4 mb
Linksysin 1-2 mb...

Yani anlayacağın tam bir rakip Linksys ismine, Buffalo ise teknolojisine güveniyor. Yani yurtdışı imkanın varsa kesinlikle buffalo al ama yoksa Linksys ya da D-Link al.

Türkiyede 100mw üstü yasak.

3646 Mesaj
10 Aralık 2007; 12:50:57 

Arkadaşlar, benim wireless modem philips sna6500, wpa şifreli kullanıyorum. Philips in wireless adaptörleri hakkında bilginiz mi var mı nasıl?

Bir kedim bile yok...[/url]

2335 Mesaj
26 Aralık 2007; 8:44:20 

Airties wus300 de kullandım USRobotics USR815421 de...Şu an Usrobotics kullanıyorum. Aynı mesefaden usrobotics daha iyi çekiyor.Airtiesin çekmesi için cam kenarına ve hep aynı yere koymam gerekiyor. Usroboticsi bırakın cam kenarına koymayı duvarın arkasında masamın çekmecesine koyuyorum yine de çekiyor...

Ben Türküm!

2335 Mesaj
26 Aralık 2007; 8:49:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Ayqi

Selamlar..
Ben US.Robotics'in 125 mbps Maxg adaptörünü aldım ve 7 liraya aldıgım balık tavası ile kullanıyorum..
Alet çıplakken denedigim zaman bulamadıgı baglantıyı tava ile 18-24 mb de yakalıyorum ve kopma falan yaşamıyorum..

....

Harika bir olay evde olsam kesin denerdim...

Ben Türküm!

3713 Mesaj
26 Aralık 2007; 14:02:46 

quote:

1 Tane istege baglı 1.5-3-5 metre usb uzatma kablosu. Önemli:5 metre üzeri kablo kullanırsanız verim bariz şekilde düşecektir.O yüzden cama ne kadar yakınsanız o kadar kablo kullanın.Ben 5 metre ile bir düşüş yaşamıyorum şahsen.
1 Tane Tava, Kevgir , Süzgeç vb. kap kacak.Mutfagı bi karıştırın önce olmadı dogru züccaciyeye
Uygulamaya Geçersek önemli olan tek nokta tavamızın orta noktasını bulup adaptörün merkez noktadan kaç cm uzakta durması gerektigini bulmak.Bunun için gerekli formul forumda mevcut ararsanız kolayca bulabilirsiniz..

b) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin çapını cm olarak hesapla bu D değeri
c) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin derinliğini cm olarak hesapla bu C değeri. ( Merkez noktadan geçecek şekilde kenarlara bir ip gerip hesaplarsan kolay olur )

Şimdi

Yani antenin merkez noktaya uzaklığı 18,75 cm olmalı ve merkez nktanın tam karşısında olmalı."""

diye arkadaşımız forumda belirtmiş.. Gerekli işlemler bu kadar, bir de netten NetStumbler* programını indirip kurarsanız ince ayar yapmanızı kolaylaştıracaktır.. Kolay gelsin.

ayqi süpersin.Bu tekniği hiç kullanmamıştım ve açıkçası pek sıcakta bakmıyordum ama dediklerinden sonra kesinlikle deneyeceğim.

ilk mesajındaki soruna cevap olarak aklıma şu geliyor; gündüz bağlandığında insanlar mesai saatleri içerisinde oldukları için yayın kaynağının önünde bulununlar o esnada önünden geçenler uçan kuşlar bile etkileyebiliyor.Hava yağışlı veya sisli ise bu bile etkiler.

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

301 Mesaj
26 Aralık 2007; 15:12:41 

quote:

1. si Linksys
2. si D-Link
Buffalo Tech.
Linksys 150-175 mhz...
Buffalo 16 mb rami var
Linksys 4 mb...
Buffalonun hafızası 4 mb
Linksysin 1-2 mb...

bu nasıl?
HyperAmp 250 mW - 2 Watt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNTiLMeN -- 26 Aralık 2007; 15:12:49 >

283 Mesaj
24 Eylül 2008; 16:44:29 

Arkadaşlar wireless adaptör alıp eternet kablosundan kurtulmayı düşünüyorum fakat şöyle bir korkum var.
Ben sürekli p2p programlarıyla film indiriyorum. Acaba wireless adaptör kullansam indirme hızım düşer mi?

Modemimin wireles özelliği var, kardeşim laptopuyla gelip ana bilgisayaradan wireless ile bir dosyayı transfermek etmek istedi. Hız bir türlü 40 kb yi geçmedi.

Böyle ounca benimde wireless transfer hızı konusunda kafam karıştı. Çünkü ben eternet kablosu kullanırken normal indirme hızım 200kb civarı eğer eternet kablosunu söker wireles takarsam 40kb ile indireceksem hiç masraf etmeye değmez. Bu konudaki bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

283 Mesaj
28 Eylül 2008; 11:18:42 

up...

2643 Mesaj
28 Eylül 2008; 11:32:13 

wifi ile 1 kademe çeker iken 700kb/sn veri indirdim (üniversite neti) airties wus300 ile. yani adaptör iyiyse telaş etmen yersiz.

683 Mesaj
28 Ekim 2008; 14:24:02 

quote:

Şimdi

hocam gerçekten gerekli... acaba o adaptörü 7 liraya nereden aldın

§indi©

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=93070559&p=1#93070766

309 Mesaj
4 Kasım 2008; 18:38:25 

quote:

1. si Linksys
2. si D-Link
Buffalo Tech.
Linksys 150-175 mhz...
Buffalo 16 mb rami var
Linksys 4 mb...
Buffalonun hafızası 4 mb
Linksysin 1-2 mb...

Arkadaşa Harfiyen katılıyorum hele 1.linksys süper.elimde daha önce zyxel 202 vardı evim büromun 4 kat yukarısı zyxel orta seviyede sinyal alırken ile maksimum dowland hızı 55kb idi linksys i denedim s.kalitesi iyi de ve maksimum dowland 95 kb. bu arada modemim maksimum dowland hızı 120 kb 1mbit sınırsızdır

2761 Mesaj
4 Kasım 2008; 19:12:57 

wus 300 ü kesinlikle tavsiye etmiyorum bir süre sonra alet calısmıyor gibi oluyor yani bağlantı kopuyor.usb den cıkarıp takmadıgınız sürece de sorun çözülmüyor.

1216 Mesaj
5 Kasım 2008; 17:43:51 

USRobotics mi Linksys mi daha iyidir?

1 Mesaj
5 Kasım 2008; 22:03:10 

LINKSYS WUSB54GSC KABLOSUZ USB ADAPTÖR(Speedbooster) almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.
- Pcden bağlanacağım
- Bağlanacağım modem yaklaşık 15 m. uzağımda ve arada 2 ev var(aynı apartamanda)
Bunlara bakarak tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Teşekkürler...

2120 Mesaj
7 Kasım 2008; 23:06:30 

tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyoruz

Lenovo Ideapad Y510p

327 Mesaj
8 Kasım 2008; 0:07:35 

airlive turbo serisi ben çok memnunum kardeş denemeye değer

zira o irade insanıdır uhidiyetteki sırrı kavramış uhudiyetin sırrı emre itaattir ALLAH bir şeyi emretmişse o olacaktır. NETİCESİDE uhrevidir ahirette verilecektir

83 Mesaj
24 Kasım 2008; 23:36:19 

merhaba arkdaşlar ben bi hata yapıp AirTies WUS-201 aldım hiç arastırmadan bunun yaklasık mesafe 20 metre bile olmamsına karsın 1 kat yukseklıtekı modeme zar zor baglandı 200kbs baglantım war 70 cıvarı bi hiz aldım deişiyor baglantıda kopmalar oluyor vs..,nese bunu gozden cıkardım artık bitane emanet wus-300 buldum şuan gayet ii wirelessin 5 çizgi olan simgesi 4 çizgi yanıyor Çok iyi yazıyor ve cok bi performansta dusuklukyok flashgette sınırsız actıgımda 160-200 arası alıyorum bu emanet wus-300 u geri werdikten sonra bi wus-300 alıyımmı yada baska bir tavsiyeniz warmı,burda yazılanlara baktım LINKSYS WUSB54GSC KABLOSUZ USB ADAPTÖR bu biraz hoşuma gitti aynı fiyattalar wus-300le sizinde goruslerınızı alayımda bıkac gune su sıkıntıyı atlatıyım:D yorumlarınızı eksik etmeyın eternet kablo gucunde internet istiyorum:D

620 Mesaj
8 Mart 2009; 0:46:28 

Beyler Benim kafama takılan bişey var masaüstü pc'mde kablolu modem kullanıyorum geçenler yeni bi dizüstü pc aldım masaüstünden dizüstüne internet çekebilmem için kullanabilirmiyim bu wireless adaptör deden cihazı...yoksa kablosuz modemmi almam gerekiyo

DH 2006 Üyesi

1449 Mesaj
8 Mart 2009; 12:48:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Stif

Beyler Benim kafama takılan bişey var masaüstü pc'mde kablolu modem kullanıyorum geçenler yeni bi dizüstü pc aldım masaüstünden dizüstüne internet çekebilmem için kullanabilirmiyim bu wireless adaptör deden cihazı...yoksa kablosuz modemmi almam gerekiyo

kullanamazsın.wireless adaptör genelde masaüstü pc lerden kablosuz modemle nete bağlanmak için kullanılır

...

4744 Mesaj
12 Mart 2009; 14:45:10 

AIRTIES WBN-140 ile beraber gelcek olan adaptörü almayı düşünüyrum.

İnşallah bağlantı sorunları yaşamam.Yukarıdaki olanlar gibi..Oraya koy ,burada dene daha iyi çekiyor mu ? Uğraşmak istemem
Bir de şimdi wireless modemi diyelim ki salona koyduk bu adaptörü de masaüstü pc in yanına koydum ,laptop da diğer odalardan birinde ...
Şimdi modem bağlantı ayarlarını hangi bilgisayarda yaparsam yapayım farketmez değil mi ? Masaüstünden mi yok laptop dan mı yapayım ? Diyelim ki masaüstünden yaptım aynı işlemleri laptop da tekrarlamak gerekir mi ?

254 Mesaj
13 Mart 2009; 7:57:15 

Her zaman söyledim bu konular önemli üst konu olmalı , detaylanmalı ,

Çalışan sisteme dokunmayın.Bir program açılmıyorsa,bilgisayar hata veriyorsa,kapatıp yeniden başlatın,programı kaldırın,tekrar kurun.Yine de sorun çözülmüyorsa,bir bilgisayarcıya gösterin.Eğer bütçeniz yeni bir bilgisayar almaya uygunsa ,önce sorunla ilgili internette araştırın,daha sonra da bilgisayara girişin.Boza yapa, kendi sorunlarınızı çözecek kadar en azından bilgisayarcı olursunuz.

474 Mesaj
13 Mart 2009; 12:46:54 

Uzak mesafe veya bırcok engel varsa EDIMAX EW7128G ANTEN UZATMALI 54M PCI ETHERNET KARTI
0

Daire ici aynı apartman vs ASUS WL-167G
0

İkisinide kullandım hicbir sorun yasamadım...

....KRALLAR AYAKTA ÖLÜR....
.........K 790İ...........

683 Mesaj
14 Mart 2009; 2:04:47 

arkadaşın elek çözümü bu işe katkı sağlamıştır tebrik ederim arkadaşı onu kullanmasaydı bir fark olmayacaktı.arkadaşlar anlayın artık o üzerindek 24.125.300 olan baglantı hızı değil yerel ag hızı....
quote:

Orjinalden alıntı: nightmare115

araya uzatma kablosu koyarsanız kayıp yaşarsanız. hatta dandik kablolar ile adaptör görülmeyebilir. başıma geldi 3 metre kablo ile flash diski göremedim. o yüzden kendi kablusunun dışında uzatma yapmaya taraftar değilim.

uzak mesafeden bağlantı için ben antenle beraber çelik bir elek kullanıyorum. birebir görüş olmadan ve arada bir kaç bina olmasına rağmen bağlanabiliyorum.

belki saçma gelecek ama iki aygıtında airties olmasının bir alakasının olmasıyla da alakalı diyorum. rt 211 kullanana arkadas bunu da göz önüne alsın derim.

rt205 e bağlanırken çok düşük sinyalde hatta windows sinyal yok uyarısı verirken bile nette sörf yapabiliyorum.

olumsuz yorum yapan kişi de driverin kurulumunu yanlış yapmış olabilir kurulumda aygıtı çıkarmamış olabilir diye düşündüm.

belki de bozuk ürün nedeniyle öyle bir ürün yapılmıştır.

şuan kar yağıyor ve benim wus 300 camın dışında 100m üzerinde bir mesafe ile bağlanıp(+elek) bu mesajı yazıyorum

saygılar

.....................

3 Mesaj
26 Mart 2009; 11:12:36 

bu çaanak malzemesi krom olsa iyi verim alırmı???

50 Mesaj
29 Mart 2009; 23:25:42 

ya arkadaşlar,benim sorum farklı mazur görün lütfen ama bir cevap verirseniz arada çok mutlu olurum.
ben bilgisayarıma wireless adaptör alsam,bilgisayarımda kullandığım interneti wireless modem olmadan telefonumda,wireless adaptör aracılığıyla kullanabilirmiyim,cevap verirseniz teşekkür ederim.

165 Mesaj
4 Nisan 2009; 13:58:03 

quote:

Şimdi

kuLLanmadığım ßi Çanak Antenim var Tam ucuna usß wireLess adaptör ßağLasam verim aLırmıyım?

11 Mesaj
28 Nisan 2009; 12:42:14 

Benim şöyle bir sorum var,

laptopta ki kendisi asus f3sc 180 dr olur, wireless çekim alanını artırmak istiyorum. bunun için usb wireless adaptörü alsam çekim alanı artar mı ? şimdiki çekim alanını nasıl bir değerlendirmeyle ifade edebilirim bilemedim ama şöyle söyliyim ben birinci kattayım beşinci kattaki wireless ı görmüyor. ya da bu modelde çekim alanını artırmak için ne yapabilirim, wireless vericinin gücünü artırmayı mı denemeliyim. Gelişmiş ayarlardan bilgisayarımda güçseçeneklerine göre vs en yükseği seçtim ama hala göremedi.

121 Mesaj
28 Nisan 2009; 13:24:17 

wıreless adaptorun tek basına cekım alanını arttıracagını dusunmuyorum.yanı bu sekılde bır laptopta denemem oldu ama cok cok ıyı bır sonuc aldıgını soyleyemem ama alacagın adaptore aynı zamanda bırde anten eklenen modellerden secıp ıyı bır anten alırsan sanırım ıstedıgın verımı fazlasıyla elde edersın.cok fazla bılgım yok yanlıs yonlendırmek ıstemem ama 8dpi gucunde bır antenı adaptore bagladıgında cok ıyı verım alındıgını okumustum..

1269 Mesaj
28 Nisan 2009; 23:58:24 

ya ben de wus-300 var ama yan odadaki airties rt-205 modemini düşük seviyede görüyor neden olabilir acaba?

1 Mesaj
26 Ağustos 2009; 1:15:43 

çok süper bişey Türk'ün icatlarından :) fakat bende yapmak istedim ama beceremedim. bana bu konuda yardımcı olur musunuz? ben gelişmiş olsun dedim çanak antenle denedim bazen 5 diş yakalıyorum ama bağlan diyince gidiyor hemen. airtresin w300'ünden var. sırf burada gördüğüm için yaparım diye aldım ama beceremedim.

14725 Mesaj
26 Ağustos 2009; 20:56:41 

edimaxlar gerçekten çok iyi

Nikon D200 + Tamron 17-50mm f2.8 + Sigma 150mm f2.8 + Sigma 100-300mm f4 + Kenko 1.4x TC & Automatic Extension Tubes

593 Mesaj
4 Ekim 2009; 0:01:42 

masaüstü pcmden 3 oda içerideki rt211 modemıme kablosuz bağlanmak istiyorum bu urun işimi görurnu acaba

EDIMAX EW7711USn 150Mbps USB ADAPTER nLITE (HI-GAIN)

http://www.hepsiburada....3939&productid=bd999315

50 Mesaj
4 Ekim 2009; 1:48:36 

TP-LINK TL-WN821N 300MBPS KABLOSUZ USB ADAPTÖR
ben bu markayı aldım biraz önce torent indirdim 512 mb veriyi 8-9 dk indirdi benim bağlantı hızım 10mbit yani bir adaptör için çok iyi hız
9 metre mesafe

55 Mesaj
14 Ekim 2009; 12:54:09 

merhaba arkadaşlar bende sizden bu konu hakkında yardımlarınızı rica edicem evim 3. katta iki kat üzerimizdeki 5. kattaki arkadaşımdan bağlantı alıcam şöyle çok pahalı olmayan bu mesafede iyi çekebilece bir wireless adaptör tavsiye edebilirmisiniz saygılar...

never fight a man who has nothing to lose!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Kasım 2009; 10:18:13 

up

345 Mesaj
27 Kasım 2009; 13:58:04 

Airties marka yapmış.Adı var ve herkes onu alıyor.Tp-link ürünleri hem çok daha ucuz hemde daha kaliteli....

Takıntıları bırakın artık farklı ürünler deneyin pişman olmazzsınız...

hsevik by ESK.TKN

398 Mesaj
27 Kasım 2009; 21:36:33 

http://www.sahibinden.c...54814WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...01872WQQpXQQdisplayitem

üstteki daha güçlü ve 2 yıl garantilidir üstelik 2 ürün de şifre kırmaya uyumlu

Kişisel Sitem

151 Mesaj
11 Aralık 2009; 20:32:59 

beyler banada bi wireless adaptör onerırmısınızz

elimde netmaster wn-r300 var hergun yerını 100 defa değiştirmekden bıktım

baglanıcam yer karsı dairee arada 4-5 duvar var ve mesafe 50 metreyi gecmezz

baglancam modem airtes rt205

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanb60 -- 11 Aralık 2009; 20:38:34 >

398 Mesaj
13 Aralık 2009; 0:06:15 

http://www.sahibinden.c...77984WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...01872WQQpXQQdisplayitem

üstteki daha güçlü ve 2 yıl garantilidir üstelik 2 ürün de şifre kırmaya uyumlu ve 200mw olanı bile wus 300 den 2 kat iyidir.....

Kişisel Sitem

10 Mesaj
28 Ocak 2010; 4:29:31 

merhaba

bende masaüstü bilgisayarım için alacağım... yardımcı olurmusunuz?

42 Mesaj
30 Ocak 2010; 20:59:58 

herkes bir adaptor alayim ordan burdan heryerden ceksin istiyor, ancak bunun birde standart ve sertifika olaylari var, yani diger bir deyisle saglik boyutu

teknik olarak 200mw veya 500 mw tabii daha iyi cekecektir, ama bir urun wifi sertifikasi almak icin 100 mw ve altinda olmasi gerekiyor, yani ieee 802.11 standardini belirlerken insan sagligini gozeterek bir takim limitler koyuyor,

200mw 500mw, garip garip antenleri olan cihazlar almadan once, bir kere daha dusunun, en azindan kullanirsanizda yaninda durmayin, dursanizda cocugunuzu yanina koymayin....

veya ben turkum bana bisey olmaz diyorsaniz siz bilirsiniz :-)

67 Mesaj
7 Mart 2010; 21:06:58 

arkadaşlar bende almayı düşünüyorum ama karar veremedim
airties 2310 mu airties wus300 mü alsam karar veremedim

yoksa
http://www.hepsiburada....97005&categoryId=103939
bunu mu alayım ?? bu markanın adını pek duymadım ama burada yapılan yorumların hepsi iyi

karasız kaldım bir yardım ederseniz sevinirim

Allons-y...

10 Mesaj
8 Mart 2010; 19:38:44 

TABİKİDE AİRTİES AİR 2410 TAVSİYE EDERİM 300 MBPS N HIZIYLA ULAŞIYOR

67 Mesaj
8 Mart 2010; 21:55:44