- x
BİM de satılan 82 ekran TECHWOOD LCD TV -950 YTL
198 Cevap50611 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1349 Mesaj
10 Kasım 2007; 18:04:26 

Bildiğim kadarıyla hepsiburada da satılan tv ile bimin 950 ytl ye verdiği tv tam olarak aynı değil. Bu tür kampanyalar için, aynı modelin daha ucuz maliyetli şekilleri imal ediliyor diye biliyorum. Yanılıyorsam konu hakkında kesin bilgiye sahip arkadaşlardan işin doğrusunu bilmek isterim.

506 Mesaj
10 Kasım 2007; 18:09:54 

tamamıyla aynısı.......arcelik-beko gibi....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Kasım 2007; 18:39:57 

quote:

Orjinalden alıntı: mutklima

Sayın yöneticimiz ''Ado''

firmaya hakaret ayrı ürünü eleştirmek ayrı,arçelik ve vestelde artık insanların azar azar uyanmaya başladıgının ayrımına varsın.başkasının buldugu teknolojiyi ben buldumları bıraksın tıpkı replay tv,yada arçelik tek tuş teknolojileri komedisi gibi,14 dakika hızlı yıkamayı ben buldum gibi.

Bize sadece iyi olmayan yetersiz olan markaları yazıyoruzki bu dogrudur ,arçelikten sayın emrede kabul etmektedir bunu kendilerinin asla japon klimaları gibi olamayacagını ,bunu vestel ve arçelikte anlamışlardır ama yigitligi elden bırakmamaktadırlar

yurdumuzdaki bir çok alanda olduğu gibi elektrik konusundada sıkıntılarımız halen devam ediyor
tedaş sağolsun saatlerdir elektriksiziz o yüzden cevaplayamadım kusura bakmayın...

şimdi gelelim yukarıdaki cümleye ,bende anlattığınız şeylerin bir kısmına katıldığımı zaten daha önceki mesajlarımda dile getirmiştim,ama bu kadar vahim durumda değiliz diye inatla iddia ediyorum.halen aslında çok büyük bir önem arz eden servis hizmet kalitesi ile ilgili bana cevap vermiş değilsiniz,neden sony gibi mükemmel bir markanın alıcısı olarak televizyonum arıza yaptığında bir kaç gün beklemek zorunda kalıyorum mesela...herşeyimiz dört dörtlük olmayabilir ama en azından aksaklıkları gidermek daha kaliteliyi yakalamak için çaba sarfediyoruz,neden sony gibi bir firma kaliteyi yakalamış ve de zirvesine oturmuş konumdayken daha iyi servis hizmeti vermek için çabalamıyor...???...

bu arada hafta sonu olması dolayısıyla ve telekomun grevi halen bitmediği için evimden nete giremediğimden sizlere ancak pazartesi cevap verebileceğim.hepinize sevgi ve saygılar...

2200 Mesaj
10 Kasım 2007; 19:43:01 

manisaspor u başarılı olmayınca yüzüstü bırakan bir şirkete ben açıkçası güvenmem o yüzden şahsen herhangi bir ürününü almam

12 Mesaj
10 Kasım 2007; 21:56:07 

MARKALI LCD TV KULLANAN ARKADAŞLARDAN ACİL YARDIM BEKLİYORUM...arkadaşlar bende bu techwood marka lcd tv yi aldım.bim beğenmezseniz sıkıntı olmaz iade alırız deyince aldım.epeydir gezerken denk geldikçe lcd tv leri inceliyordum.görüntü kalitesi olarak 1500-1600 ytl lik lcd lerden açıkçası pek fark yok.ancak uydu alıcısından elde edilen görüntülerde insanlar basık,görüntü çok yayvan görünüyor gözüme(ayarlarda 16:9 iken)ayarı 4:3 yapınca durum düzeliyor ama bu seferde kenarlar siyah boşluk olup görüntü küçülüyor.diğer sinema ve 14:9 formatında ise yukarı ve aşagıdan görüntü eksiliyor.tüm bunlar markalı ürünlerde de aynı mı???? YANİ BU TÜM LCD TV LERİN BİR SORUNUMU?? bilgisi olan arkadaşlar lütfen üşenmesin cevap yazsın çünkü bu ürüne ait bir problemse hemen iade etcem.şimdiden teşekkürler...

227 Mesaj
10 Kasım 2007; 22:06:04 

normal tv yayını 4:3 tür. sen 16:9 kullanırsan illaki görüntüde o dediğin basıklık olacaktır. yani bütün lcdlerde aynı bi sorun değil.
ama kafaya takma bi süre sonra gözlerin alışır.
fakat başka bi durum var. o paraya o televizyonu alana kadar. 100-200 daha verip bi toshiba alabilirsin. çok daha kalitelidir. tabi karar senin

quote:

Orjinalden alıntı: drmigren

MARKALI LCD TV KULLANAN ARKADAŞLARDAN ACİL YARDIM BEKLİYORUM...arkadaşlar bende bu techwood marka lcd tv yi aldım.bim beğenmezseniz sıkıntı olmaz iade alırız deyince aldım.epeydir gezerken denk geldikçe lcd tv leri inceliyordum.görüntü kalitesi olarak 1500-1600 ytl lik lcd lerden açıkçası pek fark yok.ancak uydu alıcısından elde edilen görüntülerde insanlar basık,görüntü çok yayvan görünüyor gözüme(ayarlarda 16:9 iken)ayarı 4:3 yapınca durum düzeliyor ama bu seferde kenarlar siyah boşluk olup görüntü küçülüyor.diğer sinema ve 14:9 formatında ise yukarı ve aşagıdan görüntü eksiliyor.tüm bunlar markalı ürünlerde de aynı mı???? YANİ BU TÜM LCD TV LERİN BİR SORUNUMU?? bilgisi olan arkadaşlar lütfen üşenmesin cevap yazsın çünkü bu ürüne ait bir problemse hemen iade etcem.şimdiden teşekkürler...

12 Mesaj
10 Kasım 2007; 22:26:21 

teşekkür

370 Mesaj
10 Kasım 2007; 23:56:12 

techwood marka lcd tvyı canı gonulden kutlar ve başarılarının devamını dılerım. 10 gun gıbı kısa surede adı şanı duyulmamış bır marka ıcın acılan topici 6000'e yakın kişi okumuş. ulkemıze markalı urunlerın en alt sevıyedekı gırıs urunlerını ve yıne markalı urunlerın avrupada pazar bulamayıp reyonlarda tozlanmaya bırakılmıs modellerını getırıp gunlerce reklam yapıp bızım ınsanlarımızı bırbırıne ezdıren bırbırıne kırdıran hırsız zorba ve gormemıs havası yaratıp tum dunyaya rezıl eden bazı kuruluslara zorlu holdıng bu markayla cevap vermıs kımsenın canı yanmamıs kımse bırbırını ezmemıs arbede olmamıs ve ısteyen ınsanlar ucuz lcd tv almıstır. ayrıca bımede tesekkurler. umarım benzer durumlar dıger marka kurulus ve uretıcılercede devam ettırılır.

SEG106 plazma,next 2000cıs,epson TW20,panasonıc bd10,pioneer VSX-415K,pioneer S-V230A-W,pioneer S-W90S,pioneer SE-M380,sony MDR-DS1000

436 Mesaj
11 Kasım 2007; 0:44:30 

quote:

Orjinalden alıntı: efe01

tamamıyla aynısı.......arcelik-beko gibi....

şöyle bir fark var;
VESTEL PIXELLENCE 32780 32'' HD READY LCD TELEVİZYON
Combfilter : 3D

Techwood LCD
Combfilter : 2D
demek ki tamamen aynı değilmiş

3248 Mesaj
11 Kasım 2007; 1:58:12 

parlaklık yok gibi bişey inceleyen varmı tam bilemicemde bu rakam nasıl 1 lcd alınıroda meçhul ama bence üzerine ekleme yaparak daha uygun HD özellikli bişey alınabılır

alıp inceleyen varmı acaba bunu ...

Ne olduğunu bilmek kadar , ne olmadığınıda bilmek gerek ... l

2200 Mesaj
11 Kasım 2007; 11:30:18 

yani öyle bir abartıldı ki bu cihaz. aynı fiyatlara carrefour da firstline diye modeller yaptırıyor vestele. sonra ankara armada vestele giderseniz orada da vestelin abuk subuk isimlerle piyasaya sürdüğü 1000 ytl altı 32 inç lcd lerini bulabilirsiniz

23 Mesaj
11 Kasım 2007; 20:20:58 

Ya arkadaşlar bilmiyorum yanlışım var mı. fakat türk firmaları yerden yere vurmak yerine destek versek yabacı mallar yerine türk üretimine yapsak. Bu biraz geleceğe yönelik bir düşünce hem ilerde türk firmalarımızında AR-ge leri gelişir. Ben bu televizyonu aldım. Görüntü kalitesinde bir sorun yok. Özellikleri iyi düzeyde. Yurdum firması üretmiş helal olsun bu para onlara. Herhangibir ülke daha iyisini üretiyormuş umrumda değil yeter ki ülkem kazansız kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Saygılar.

Uzaklaştırılmış
12 Kasım 2007; 9:04:02 

quote:

Orjinalden alıntı: baserkazan

Ya arkadaşlar bilmiyorum yanlışım var mı. fakat türk firmaları yerden yere vurmak yerine destek versek yabacı mallar yerine türk üretimine yapsak. Bu biraz geleceğe yönelik bir düşünce hem ilerde türk firmalarımızında AR-ge leri gelişir. Ben bu televizyonu aldım. Görüntü kalitesinde bir sorun yok. Özellikleri iyi düzeyde. Yurdum firması üretmiş helal olsun bu para onlara. Herhangibir ülke daha iyisini üretiyormuş umrumda değil yeter ki ülkem kazansız kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Saygılar.

herkese günaydın...
aman arkadaş sakın bu topicde ''vatan millet kazansın'' gibi söylemlerde bulunma
sakın bu ürün için de iyi deme.kızıyor bazı arkadaşlar...100 ytl fark vererek toshiba almayı tercih eden arkadaşlarımız var saygı duyuyoruz onlara.fakat ben 1587 ytl gibi gördüm o rakamı belki daha ucuzada vardır elbette ama 100-200 ytl fark nasıl oluyor anlamadım.bir arkadaş aslında doğru bir şeyede değinmiş.firstline tv leride hemen hemen bu rakamlara bulabilirsiniz.ayrıca hafta sou giderken sorduğum soruların cevabı halen gelmemiş.bu soruyu üçüncü keredir soruyorum ama neyse...
herkese iyi mesailer hayırlı günler haftalar dilerim...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

5 Mesaj
12 Kasım 2007; 13:41:07 

Selam arkadaşlar burada bahsi geçen televizyonu görmedim ancak forumun başlarında darty için bir link verilmiş bir televisyon var Proline markası. Yine vestel üretimi yaklaşık 10 gün önce bu televisyonu aldım. Ve şunu söylemeliyim. Kalite konusunda atıp tutan tüm arkadaşlar önyargı ile yaklaşıyorsunuz. Eğerki buradaki televizyonda proline ile aynı ise ki kumandası aynısı ve oldukçada rahat bir kumanda. bu teşevizyonda Proline gibi mükemmel görüntü veriyordur. Sahibi olduğumuz mağazada kullandığımız ve zamanında 3500 mılyar gibi bir para ödediğim Philips den daha iyi görüntüsü olduğunu itiraf etmeliyim. Kesinlikle tartışmasız mükemmel görüntüsü var. Düşünen arkadaşlar varsa kesinlikle kararsız kalmalarına gerek yok hemen alsınlar.
Ben hiçbir zaman milliyetçilik yapmam ama bende bir arkadaşın dediği gibi parayı sokakta toplamıyorum ve aynı kaliteye iki kat fazla para vermek istemem..
İyi seyirler

6776 Mesaj
12 Kasım 2007; 14:07:15 

Tipe bak hizaya gel, resmen ben oyuncagım diye bağırıyor.. kontrats oranina yorum bile yapmıyorum

0

EKRAN BOYUTU 32 (")
ÇÖZÜNÜRLÜK 1366 x 768
HD READY EVET
EKRAN FORMATI 16:9
KONTRAST 800/1
PARLAKLIK 500 CD/m²
HDMI GİRİŞ ADEDİ 1
SES ÇIKIŞ GÜCÜ-SUBWOOFER 2x10W
TUNER SAYISI 1 TUNER
PC BAĞLANTISI EVET
ÖN AUD/ VID GİRİŞİ
SCART SOKET AD. 2(-)
NB DVI GİRİŞ
TELETEXT EVET

101 Mesaj
12 Kasım 2007; 15:29:15 

Ben merak ediyorum, beko, vestel, arçelik, vs.. yerli markaları yerden yere vuran arkadaşlar, nerede yaşıyorlar.. Paralarını bu malları aldıkları ülkelerden mi kazanıyorlar...
O kötü alma, bu kötü alma, şu kötü alma.. Sonra Şirketler yatırım yapmasın, insan istihdam etmesin, niye türk malları kötü... Peki sonra biz nerde iş bulacağız.. Senin akraban eşin dostun nerde iş bulacak, ondan sonra hep beraber tekrar başka ülke kapılarına iş aramaya yığılırız...

Bu ülke 100 milyar dolar ihracat rakamını geçti... Bu rakamın da 3-4 milyar dolarını yukarıda saydığım markalar yapıyor... Ben bu fabrikaların bir kısmını işim gereği gezdim... Ve gönül rahatlığı ile bu markaların ürünlerini kullanıyorum Evimdeki ürünlerin önemli bir kısmı türk malı... Sadece televizyonum sony onu da yurtdışından Türkiye'ye taşınırken getirmiştim.. 1998 yılından kalma bir cihaz... ve ispanyol malı... O da japon değil...

Evimdeki çamaşır ve bulaşık makinası vestel. Eşim yanlışlıkla fazla doldurduğu için çamaşır makinası çevirirken kartı yakmış. Kullanıcı hatası olmasına rağmen garanti kapsamından gelip değiştirdiler. Ertesi gün vestel çağrı merkezinden eşimi arayarak servisten memnun kalıp kalmadığımızı memnunsak servise 1-10 arasında kaç not vereceğimiz dahi sormuşlar...
Sorarım size bu hizmetlerin kaçını yabancı markalardan alabiliyorsunuz.. Mesai arkadaşlarımdan biri 300ytl civarında Philps'ten bir ütü almıştı. 1 ay içinde 2 kez servise gitti. her seferinde 60-70 ytl servis ücreti aldılar.. 3. kez arıza verince ve 50 ytl servis ücreti istemeleri üzerine arkadaş ütüyü almadan orda bırakıp gidip başka bir ütü almıştı. Gaz verdim ve Philps'in hollanda merkezine ingilizce bir mail attık. Ondan sonra philips türkiye aradı ve ütüyü ücretsiz alabileceğimiz söylendi. Ama arkadaşım bu 45-50 gün içinde ütüsüz kaldı... Ütüyü almak için servise gidip gelmesi de cabası...

Bir ürün için malı direkt kötüdür demek yanlış. O üründen beklentiniz ve fiyatının bu beklentiyi karşılama oranı nedir... Bence esas alınması gereken bu dur.

"Yarın çocuğuzun başka bir ülkede iş aramasını istemiyorsanız yerli malı kullanın"

3112 Mesaj
12 Kasım 2007; 21:27:35 

quote:

Orjinalden alıntı: BLoWeR

Peki size birşey sorayım. Japonya'da ya da Almanya'da ya da teknoloji üreten herhangi bir ülkede, isim ve kalite olarak kendisini dünyaya kanıtlamış, birçoğumuzun gözü kapalı ürünlerini aldığımız firmalar bu günlere nasıl geldiler acaba? Vestel'in sloganına bakalım "Teknolojinin Türkçesi" pardon ama nerede acaba o teknoloji? İnsanlar Vestel'den şikayet ediyorlar. Sırf marka karalama olsun diye yapmıyorlar herhalde değil mi? Öyle ya da böyle zamanında sorun ya da sorunlar yaşamışlar (ben dahil) ve artık canlarına tak ettiği için Vestel markalı bir cihazda sorun gördüklerinde tabiki düşüncelerini ortaya koyuyorlar. Vestel ile yaşadığım sorunları tek tek yazmak istemiyorum. Vestel kaliteli mal üretmiyor ve insanları "en iyi biziz", "süper teknoloji bulduk" vs şeklinde kandırıyorlar. Yalan yanlış tanıtımlar yaparak düpedüz insanları aldatıp paralarını alıyorlar. Reklamlarında hep bir eziklik var. Hiçbirşey yapmadıklarını ama yapıyor gösterdiklerini onlarda biliyor. Siz hiç Samsung, Sony, Panasonic vs... dünya çapında kendini kanıtlamış firmaların "en iyisi biziz", "biz çok fena bir teknoloji bulduk gerisi yalan" gibi reklamlarıyla karşılaştınız mı?

Vestel'in savunulacak hiçbirşeyi yok. Milliyetçilik filanda işlemez burada artık.Ben parayı sokaktan toplamıyorum. Sırf para kazanma hırsına en kötü malı, abartıp süsleyip "süper mal" diye sattıkları sürece Vestel' ve Vestel gibi tüm Türk menşeili üreticilerin allah cezalarını versin.

Vestel, Beko, Arçelik.....asla evime sokmam...

PS51E490 51" Series 4 Plasma TV LOGITECH X540 LENOVO N500 NS76NTX XBOX 360 PAL ARCADE DREAMBOX 800 HD AINOL NOVO AURORA 2 FORD FOCUS TDCI TREND

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 21 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
12 Kasım 2007; 23:20:45 

abi bi tanede profil resim gosterseler bizim 20 senelik tvden buyukmu deilmi anlasılacak :)

1589 Mesaj
13 Kasım 2007; 13:36:06 

arkdaslar herkeze merhaba bu topiği yaklasık3 gündür takip ediyorum ve komple okudum...ilk önce sunu söyleyim ben bu TV yi aldım...
almadan öncede bu topiği okudum ancak verilen olumsuz fikirlerin dayandıgı saglam bir olgu yoktu..o yüzden cihaza karsı öngörüm ekside olsa cok fazla kötü cihaz gözüyle bakmadım...neyse ki bim deki arkadasta 15 gün kullanın begenmezseniz geri alırız o yönden sorun yok dediler bende denemekte fayda var dedim..aldım cihazı acıkcası iyi bir mal beklemiorum ancak tv yi kurdum ve ayarları yaptıktan sonra bu insanlar nie bu kadar olumsuz yorum yapıyor dedim...arkadasımın restorantında 3 adet samsung 94 ekran lcd var onun ayarlarına baktıgımda parlaklık görüntü netliği acısından ben bir fark göremedim..he bu işle iyi uğrasanalar fark cıkarabilir ancak bu fark 2 bin liralık tv yerinde 950 ytl lik tv almamama sebep olamaz...

mühendislik olarak samsung tan veya diger büyük markalardan geri olacagını kabul ederim ancak bu tv fason diye cihazı görmeden burda cihazın kalitesi hakkında olumsuz yorum yapmak ne kadar dogru bilemicem...

ben bunu daha öncede yasamıstım PEJO muzu almadan önce pejo kullanmayıp ford opel vb markaları kullanan kişiler sakın alma basına bela alırsın dediler ancak kaç tane 307 sürücüsüne sorduysak aracta ufak tefek sorunlar haricinde sorun yasamamıslar (ki bu tüm araclarda oluyor) biz sonucta gittik 307 yi aldık 4. yıla giricek normal bakım haricinde servise gittikmi kesinlikle hayır..bu biraz böyle bi cihazın yada firmanın adı cıkmasın olumsuz yönde ki Türkiye de daha ne mallar cihazlar kalitesinde ucuk zayıflıklar olmadıgı halde halk tarafından kötülendi ancak malı kullanan kişiler hep memnun kaldı...

tv hakkında sorusu olan varsa cevaplıyabilirim... iyi günler

Honda Civic HB 1.8 Sport & Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2007; 16:17:02 

quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

arkdaslar herkeze merhaba bu topiği yaklasık3 gündür takip ediyorum ve komple okudum...ilk önce sunu söyleyim ben bu TV yi aldım...
almadan öncede bu topiği okudum ancak verilen olumsuz fikirlerin dayandıgı saglam bir olgu yoktu..o yüzden cihaza karsı öngörüm ekside olsa cok fazla kötü cihaz gözüyle bakmadım...neyse ki bim deki arkadasta 15 gün kullanın begenmezseniz geri alırız o yönden sorun yok dediler bende denemekte fayda var dedim..aldım cihazı acıkcası iyi bir mal beklemiorum ancak tv yi kurdum ve ayarları yaptıktan sonra bu insanlar nie bu kadar olumsuz yorum yapıyor dedim...arkadasımın restorantında 3 adet samsung 94 ekran lcd var onun ayarlarına baktıgımda parlaklık görüntü netliği acısından ben bir fark göremedim..he bu işle iyi uğrasanalar fark cıkarabilir ancak bu fark 2 bin liralık tv yerinde 950 ytl lik tv almamama sebep olamaz...

mühendislik olarak samsung tan veya diger büyük markalardan geri olacagını kabul ederim ancak bu tv fason diye cihazı görmeden burda cihazın kalitesi hakkında olumsuz yorum yapmak ne kadar dogru bilemicem...

ben bunu daha öncede yasamıstım PEJO muzu almadan önce pejo kullanmayıp ford opel vb markaları kullanan kişiler sakın alma basına bela alırsın dediler ancak kaç tane 307 sürücüsüne sorduysak aracta ufak tefek sorunlar haricinde sorun yasamamıslar (ki bu tüm araclarda oluyor) biz sonucta gittik 307 yi aldık 4. yıla giricek normal bakım haricinde servise gittikmi kesinlikle hayır..bu biraz böyle bi cihazın yada firmanın adı cıkmasın olumsuz yönde ki Türkiye de daha ne mallar cihazlar kalitesinde ucuk zayıflıklar olmadıgı halde halk tarafından kötülendi ancak malı kullanan kişiler hep memnun kaldı...

öncelikle hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın.
evet bende bir çok arkadaşa bunu anlatmaya çalıştım,teknisyen gözüyle mühedis gözüyle bakarsanız elbette kusur ve hata bulursunuz ama bu sadece bu marka ve modele özgü bir şey değil ki.hangi ürünün hangi modeline bakarsanız bakın bir kusur mutlaka bulacaksınız zaten.ancak biz burada tüketiciden bahsediyoruz,yani alıp tv olarak kullanacak kitleden bahsediyoruz.hiç bir zaman sony-samsung kalitesinde demedik ama bu rakama alınacak en güzel ürün dedik.her ne kadar 300-500 ytl yi küçümseyeneler burada çoğunlukta olsada ''ben o parayı sokaktan toplamıyorum'' diyen arkadaşa aynı cümleyi kuruyorum şimdi,
''bende o parayı sokaktan toplamıyorum'' şimdi olumsuz yorum yapan arkadaşlar buraya yazmıyor çünkü bekliyorlar biraz zaman geçsin arıza yapsın her kes buraya kötülesin vs vs
biraz bekleyeceksiniz arkadaşlar kusura bakmayın...

4471 Mesaj
13 Kasım 2007; 16:44:57 

Herhalde bu sorunun tek çözümü fiyat / performans oranıdır..

Bu arada pejo kullanan çok arkadaşım sorun yaşadı ve ben uzak duruyorum, senin sorun yaşamaman sevindirdi.. güle güle kullan..

quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

2044 Mesaj
13 Kasım 2007; 16:57:50 

Alan arkadaşlara iyi günlerde kullanın diyorum, siz eleştirilere bakmayın kedi ciğer hesabı olmuş, daha iyi marka ve modeller alanlar kullananlar olabilir ama onların da bu çeşit küçümseyici eleştiriler yapacaklarını sanmıyorum, herkes bütçesinin elverdiğini alır, yerli markaları kötüleyenler de herhalde evlerinde arçelik, yerli bosch, vestel vs çamaşır bulaşık makinalarını bile kullanmıyorlar.

Tosh 55SV685

810 Mesaj
13 Kasım 2007; 17:45:59 

YTL 300 daha ver Toshiba al derim ben naçizane !

12078 Mesaj
13 Kasım 2007; 21:05:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ALL4U

Evimdeki çamaşır ve bulaşık makinası vestel. Eşim yanlışlıkla fazla doldurduğu için çamaşır makinası çevirirken kartı yakmış. Kullanıcı hatası olmasına rağmen garanti kapsamından gelip değiştirdiler. Ertesi gün vestel çağrı merkezinden eşimi arayarak servisten memnun kalıp kalmadığımızı memnunsak servise 1-10 arasında kaç not vereceğimiz dahi sormuşlar...

Bir ürün için malı direkt kötüdür demek yanlış. O üründen beklentiniz ve fiyatının bu beklentiyi karşılama oranı nedir... Bence esas alınması gereken bu dur.

"Yarın çocuğuzun başka bir ülkede iş aramasını istemiyorsanız yerli malı kullanın"
Çamaşır makinenizdeki hata bariz bir şekilde malzeme kalitesizliği.Ben Siemens makinemde kilim,yastık vs bile yıkarım ama hala taş gibi çalışıyor.(7 senedir)
Bulaşık makinenizi ise son 2 ay içinde almadıysanız(hera serisi değilse)bulaşık makineniz Türk malı değil.Fransa malı.Evet yerli diye övündüğünüz Vestel Electrolux'e bulaşık makinesi ürettrip Fransa'dan getirtiyordu düne kadar.Aynı şekilde üst 2 model çamaşır makinesi de Gorenje'ye ait Slovenya malı çamaşır makineleri.Neden ithal?Çünkü Vestel'de teknoloji yok bu kadar basit.Üst model makine yapacak teknoloji yok.Vestel çamaşır makinelerini istediğiniz markayla karşılaştırın malzeme kalitesi,ses seviyesi diğer markalara göre çok daha kötüdür.Fiyatları ise maşallah Bosch'la yarışıyor.
Hiç baktınız mı ihracat şampiyonlarımız yurtdışında malları kaça satıyor?İngiltere'deki alışveriş sitelerinde Vestel ve Beko çamaşır makineleri Türkiye'deki fiyatlara göre ortalama yarı yarıya daha ucuz.Üstelik burada üretilip orada satılıyor.Yani gümrük,ihracat vs giderleri de olmasına rağmen.Burada reklamlarla öve öve bitiremedikleri makineler orada süpermarketlerinin en ucuz reyonları dolduran adi markalardan farksız.(Buradaki Sinbo gibi)Yani Vestel ve Beko kendi vatandaşını kazıklıyor,elin yabacısına daha ucuza mal veriyor.
Ayrıca yerli üretim de yok.Burada yapılan sadece montajlama.Çoğu ürün isimsiz malzemerden imal ediliyor.
Bakın direkt kötüdür demiyorum.Kalitede aşağıdalar ama fiyatta ünlü markalardan aşağı değiller.
Baksanıza Bim'de peşin olarak 950YTL'ye veriliyor.Bence ucuz değil.Hem nakit para,hem ucuz maliyetli isimsiz mal.
Servisi bol diyorsunuz ama şikayet siteleri Vestel'in pahalı servis hizmetinden yakınıyor.(garanti bitince işler değişiyor)
Kısacası Vestel marka tv'yi düşünürüm(bu tv'yi değil)ama Vestel markalı beyaz eşya hayatta kapımdan içeri giremez.
Bu tv hakkında yorum yaparsak bence kalitesine ve satış biçimine göre alınacak bir ürün değil.Ha Vestel'in başka tv'si olur uygundur ama bu tv kesinlikle değil.950YTL nakit veren biri üzerine 100-150YTL de koyabilir bence.
Vestel tv'de bayağı yol katetti ama hala beyaz eşyaları felaket.Bence alırken biraz araştırma yapın siz de göreceksiniz.Daha ucuza çok daha yüksek performanslı ve daha kaliteli bir ürün bulmak mümkün.
Yerli firmalar beni keriz yerine koyduğu sürece ben asla almam.Madem malın daha düşük kalite,burada üetim yapıyorsun.O zaman malın neden ünlü markalarla aynı veya çok yakın fiyatta diye sorarlar adama.

1589 Mesaj
13 Kasım 2007; 22:02:27 

quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Herhalde bu sorunun tek çözümü fiyat / performans oranıdır..

Bu arada pejo kullanan çok arkadaşım sorun yaşadı ve ben uzak duruyorum, senin sorun yaşamaman sevindirdi.. güle güle kullan..

iyi dileklerin için tesekkür ederim o COK arkadasınız Pejolarında ne gibi sorunlar yasadı acaba???

Honda Civic HB 1.8 Sport & Fiat Stilo 1.6 Dynamic

4471 Mesaj
14 Kasım 2007; 10:08:06 

özellikle servislerin nedenini anlayamadıkları arızalar..sorun yok diye gönderiyorlardı ancak yolda kalıyordu..işyerinde 2 arkadaşın pejosu vardı..2si de benzer sorunlarla karşılaştı..işin kötüsü servis hata kabul etmiyor ama bu araba neden yolda kalıyor :) bi aralar epey sıkıntı yaşamıştı pejo, şikayet sitelerine ve absına yansımıştı.. şimdi belki daha iyidir ama pejo seçimimde gerilere gitti artık :)

bu arada lcdden pejoya iyi geçiş yapmışız :)

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

1 Mesaj
16 Kasım 2007; 9:53:41 

[code][code]ARKADAŞLAR...YORUMLARINIZA SABAHIN 4.30 DAN BERİ BAKIYORUM AMA ELLE TUTULUR ..SABİTLENMİŞ VE KANITLANMIŞ BİR OLGU GÖSTEREN TEK 2 YORUM GÖREBİLDİM..Bİ ARKADAŞIMINDA DEDİĞİ GİBİ KEDİ CİĞER OLMUŞ SİZİNKİ VE 200-300 DAHA VER TOSHIBA AL DİYENLERE GİTTE AL DİYORUM BEN ÇOK ARAŞTIRDIM.1.600 DEN AŞAĞI TOŞHİBA VARMI...BENDE ALDIM BU TV Yİ..SİZİN ANLATTIKLARINIZDAN HİÇ BİRİNİ GÖRMEDİM DUYMADIM..NEDEN TÜRK MALI DEĞİLDE ÇEKİK GÖZLÜLER KAZANSIN..PARAMMI ÇOK EVET PARAM ÇOK...BIRAKIN O ZAMAN BURAYA BU TV Yİ ALMAK İSTEYENLER YADA ALANLAR YORUM YAPSIN..ALMADAN GÖRMEDEN BİLMEDEN KARIŞTIRMADAN YOK ZORLU YOK DARTY YOK TOSHIBA... BIRAKIN ARKADAŞIM SİZ EŞŞEK ÖLÜSÜ ARIYORSUNUZ ODA İNTERNETTE OLMAZ ÇEVRE YOLLARA GİTMENİZİ ÖNERİYORUM..SANKİ BABAMIN ALDIĞI SİEMENS TV HİÇMİ TAMİRE SERVİSE GİTMEDİ ..SİZİN YORUMLARINIZ ROMANLARA KONU...VURUN KAHPEYE ROMANINI ÇOK OKUMUŞSUNUZ ÜRÜN ÇIKMADAN KULLANMADAN BİLİNMEZ ARKADAŞIM..TEŞEKKÜRLER...TV İLE SORULARI OLANLAR BUYURSUN BENDE VAR O TV... ALDIM.ÇOKDA MEMNUNUM..200-300 VERİP TOSHIBADA ALMAM.. ZEVK VE PARA BENİM ..[font="Times New Roman"][/font][font="Arial"][/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanse -- 16 Kasım 2007; 9:56:16 >

4471 Mesaj
16 Kasım 2007; 11:24:03 

Sonuçta 10 bine de araba var 100 bine de..hepsini alan da var..herkesin beklentisi farklı..ben salon için 2.3. sırada bir marka almam..ama 2.veya 3. tv yapacaksam neden olmasın..giriş sayısı performans kontrast oranı daha az önemli olur..

2034 Mesaj
17 Kasım 2007; 19:42:02 

Valla benim ülkemde üretilen mal fiyatını hak ediyorsa alırım tabi ki.
Şu an piyasada bulunan bazı Philips,Samsung vs. marka ürünlerin eş değerleri geçen seneler 3500-4000 YTL iken Vestel plazmalarını 2500-3000'e satıyordu.
Bu sene artık fiyatlar iyice düştü ve diğer markaların ürünleri 3000 YTL'nin altına indi. Vestel hala aynı yerde. Şimdi eşdeğer bir Samsung ve Philips varken ben kendi ülkemde de yapılsa Vestel almam. Vestel fiyatlarını aşağıya çekmeli.
Vestel'in TV'de iyi olduğunu ama beyaz eşyada felaket olduğunu düşünüyorum.
Vestel'de çalışıp da firmayı kötüleyenleri ise ekmek yedikleri yere ihanet etikleri için kınıyorum.
Peki Vestel iyi,tamam da Vestel ile kıyaslandığında Arçelik ile Beko plasma ya da LCD'ler nasıl?

Her gün yaşam savaşı verenlerle ilgileniyorum ama hiç akıllanmıyorum.

281 Mesaj
18 Kasım 2007; 11:36:38 

7000:1 dinamk kontrast denemek lazım cihazı güzele benziyor .forumda fark ettimki çoğu kullanıcı markacı :)

Bu arada arkadasım Darty den dandik dediğiniz 82 ekran lcd yi almıs toshibalardan çok çok güzel.veya 32lc2r 32pf5331 yada 32 samsung bordo serisinden hiç bir farkı olmiyan bir cihaz .Bimdeki cihazı satın alıp deniyen oldumu ?

2034 Mesaj
18 Kasım 2007; 14:46:55 

Doğru diyorsun fear.

Ama insanlar da güvendiği markayı tercih ediyorlar ve istemeden de olsa o markayı savunmuş oluyorlar.

Ama kötü olanı almış oldukları ürünü veya markayı körü körüne savunmak da var. Önemli olan f/p bakımından yorum yapabilmek bence. Ama işte herkesin maddi durumu da bir değil tabi ki.

625 Mesaj
18 Kasım 2007; 15:41:18 

Arkadaşlar merhaba.
Bence ucuza bir mal satılmasının sakıncası yok. Bu olaya bu kadar sinirlenenler herhalde kendileri 5-6 milyar döküp fiyatların ve doların hızlı düşüşü karşısında morali bozulanlar.
Ben Vestel ve türevlerine biraz uzak duruyorum, zira Zorlu'nun çalışanlarına davranış şekli ve söylediklerini duyuyoruz (İzmir ve Manisa'da çok kişiden duyuyoruz bunları.) Bu da bir antipati yaratıyor. Ama sonuçta yerli malı sayılır.
Görüntünün basıklığı ile ilgili bir soru sorulmuş. Evet LCD'lerde görüntü aptalca basıklaşıyor. Bunu sevmiyorsanız kesinlikle 16:9 formatta yayınlar başlayıncaya kadar bekleyin. Topun şekli bile elips oluyor. Benim TV'de süper geniş diye bir format var, görüntünün alttan ve üstten çok az kırpıp bu genişleme etkisini biraz azaltıyor. Philips'in ekonomik modeli ile ilgili ben de aşağıdaki forumu açmıştım.
http://forum.donanimhaber.com/m_19056168/tm.htm
Selamlar

Celeron 600, 128 mb ram, tümleşik ekran kartı
Pejo 504 GL, 1973 model (baba yadigarı)
Nokia 3210 cep tel (arada tutukluk yapıyor, tutukluk yapmadığında da kontorüm olmuyor)

2034 Mesaj
18 Kasım 2007; 15:54:33 

darty'lerde proline bonus card'a 6 taksit 999 YTL'ye satılıyor. Şu zamanda 72 ekran bir crt'ye yakın parayı HD ready bir tv'ye vermek daha mantıklı bence.

1303 Mesaj
19 Kasım 2007; 2:47:15 

bence bir firmanın servisinin çok olması veya servisinin son derece hızlı ve geri dönüşümünün de aynı oranda hızlı olması markayı üst düzey kaliteli veya diger yabancı menşeili firmalara göre + bi özellik sayılmamalı çünkü bozulma oranı yüksek olabilir ama serviste şipşak halledilir mantıgı ile degil servise mümkün oldugunca az gerek duyulacak ürünler sunmak bence bi başarı ölçüsü ve markanın güvenilirligini sabitlemeli.servis in çoklugu ve arızalı ürünün tamirinin mümkün olması alıcı için ilk belirleyici karar olmamalıdır.belki de servis in ulaşabilirligi ve hizmet sunma gayretinin ticari olarak ta fazlaca artısı vardır.(garanti kapsamı 3/5 yıl olabilir ancak biçok elektronik ürünün ömrü 3/5 yılla sınırlı degil malum. bi ortlama söz konusu olamaz ancak garanti kapsam süresinin kat be kat üstünde oldugunu çogumuz biliriz.servis agının çoklugu mantıgının hangi amaca hizmet ettigini kimse bilemez.elbette bu bi varsayımdır ancak içinde mantık oldugunu düşünmenizi isterim.

950 ytl lik ürünün farklı marka ürünlerin görüntü kalitesinden aşagıda olmadıgı söylenmiş neye göre bi restoranda tamamen işin reklam ve görselligini ön plana çıkarma amacıyla alınmış ve ayarlarının ne derece düzgün yapılandırıldıgı belli olmayan bi marka ile kıyaslanmış.(biçok tv programı da lcd tv plazma tv şöleniyle tasarlanıyor.)yani ayar biçimi önemli.ayarları düzgün olmayan 25 bin ytl lik bi tv bile berbat gösterme kabiliyetindedir.

yerli firmamızın yurtdışında % 50 veya daha fazla oranda düşük fiyata ürün ihraç etmesi ve o ürünlerin marketlerin abuk sabuk yerlerinde teşhir edilmesi ve türkiye de ki kendi vatandaşına daha yüksek fiyatla satılması son derece üzücü bi satış politikasıdır.zira yurtdışındaki tüm ürünler ülkemize çok farklı ve yüksek fiyatlardan girmiyormu?. dikkat ederseniz her iki koşulda da rol oynayan bizim türkler.
950 ytl lik bu lcd ile diger örnek gösterilen marka arasında 450 ytl lik bi fark var.ancak 1380 ytl gibi bi rakama satılan bildik markayı kredi kartınızın modeli uygunsa 12 taksitle alabiliyorsunuz.vadeli alma avantajı var marka sı na güvenilirlik (bunu tartışmaya hiç açmamak lazım) vss bazı teknik detaylar ile daha uygun fiyata 450 ytl lik farklı ürünü alıcılar veya yorumcular degerlendirecektir.

ayrıca çok mal satmak la aynı oranda kaliteli mal satmak bazen aynı kantarda buluşamıyor.ben nissan kullanıyorum çok mennunum ve serbest tamirciler yorumladıgından abi taş taş derler ancak ürün az satılıyor neden sanırım reklam işini dogru yapmıyorlar sizce?

bence kalite tartışmaya açık olan bi ayrıntı degildir.

2034 Mesaj
19 Kasım 2007; 13:16:19 

bir lcd ya da plazma alırken burada ki arkadaşlara danışıyoruz.

teknik detay,özellikleri irdelendikten sonra, işi bilenler ne diyor?

kendisi denemişse fikrini söylüyor,denememişse beğendiğin modelleri yanyana koyup kıyaslayacaksın diye öneriyorlar.

sadece bilindik marka diye öteki daha iyi demek yanlış olur sanırım.

bu işten anlayan ve yanyana koyup kıyaslayan varsa yorum yazabilir mi??

12078 Mesaj
19 Kasım 2007; 22:13:45 

quote:

Orjinalden alıntı: sedoman34

bence bir firmanın servisinin çok olması veya servisinin son derece hızlı ve geri dönüşümünün de aynı oranda hızlı olması markayı üst düzey kaliteli veya diger yabancı menşeili firmalara göre + bi özellik sayılmamalı çünkü bozulma oranı yüksek olabilir ama serviste şipşak halledilir mantıgı ile degil servise mümkün oldugunca az gerek duyulacak ürünler sunmak bence bi başarı ölçüsü ve markanın güvenilirligini sabitlemeli.servis in çoklugu ve arızalı ürünün tamirinin mümkün olması alıcı için ilk belirleyici karar olmamalıdır.belki de servis in ulaşabilirligi ve hizmet sunma gayretinin ticari olarak ta fazlaca artısı vardır.(garanti kapsamı 3/5 yıl olabilir ancak biçok elektronik ürünün ömrü 3/5 yılla sınırlı degil malum. bi ortlama söz konusu olamaz ancak garanti kapsam süresinin kat be kat üstünde oldugunu çogumuz biliriz.servis agının çoklugu mantıgının hangi amaca hizmet ettigini kimse bilemez.elbette bu bi varsayımdır ancak içinde mantık oldugunu düşünmenizi isterim.

950 ytl lik ürünün farklı marka ürünlerin görüntü kalitesinden aşagıda olmadıgı söylenmiş neye göre bi restoranda tamamen işin reklam ve görselligini ön plana çıkarma amacıyla alınmış ve ayarlarının ne derece düzgün yapılandırıldıgı belli olmayan bi marka ile kıyaslanmış.(biçok tv programı da lcd tv plazma tv şöleniyle tasarlanıyor.)yani ayar biçimi önemli.ayarları düzgün olmayan 25 bin ytl lik bi tv bile berbat gösterme kabiliyetindedir.

yerli firmamızın yurtdışında % 50 veya daha fazla oranda düşük fiyata ürün ihraç etmesi ve o ürünlerin marketlerin abuk sabuk yerlerinde teşhir edilmesi ve türkiye de ki kendi vatandaşına daha yüksek fiyatla satılması son derece üzücü bi satış politikasıdır.zira yurtdışındaki tüm ürünler ülkemize çok farklı ve yüksek fiyatlardan girmiyormu?. dikkat ederseniz her iki koşulda da rol oynayan bizim türkler.
950 ytl lik bu lcd ile diger örnek gösterilen marka arasında 450 ytl lik bi fark var.ancak 1380 ytl gibi bi rakama satılan bildik markayı kredi kartınızın modeli uygunsa 12 taksitle alabiliyorsunuz.vadeli alma avantajı var marka sı na güvenilirlik (bunu tartışmaya hiç açmamak lazım) vss bazı teknik detaylar ile daha uygun fiyata 450 ytl lik farklı ürünü alıcılar veya yorumcular degerlendirecektir.

ayrıca çok mal satmak la aynı oranda kaliteli mal satmak bazen aynı kantarda buluşamıyor.ben nissan kullanıyorum çok mennunum ve serbest tamirciler yorumladıgından abi taş taş derler ancak ürün az satılıyor neden sanırım reklam işini dogru yapmıyorlar sizce?

bence kalite tartışmaya açık olan bi ayrıntı degildir.

9 Mesaj
28 Kasım 2007; 11:49:08 

Merhabalar arkadaşlar..

Bu forumu BİM'in kampanyasını duyduğum zamanlarda TV'yi araştırırken buldum. Bu zaman zarfı içerisinde özellikle bu konudaki bütün yorumları takip ettim. Kampanya günü gelip TV'yi alırken içimde bir "acaba?" sorusu oldu ama tv'yi alıp evimde kullandığım zaman beni tatmin etti. 1 hafta kullandıkdan sonra tv'de bir sorun oluştu, ekranda yatay vaziyetde ekranın ortasında düm düz ince bir mavi çizgi oluştu. Cuma günü Çanakkale Servisine bunu bildirdiğimde hemen o gün gelip evimden tv'yi aldılar. Bu 5 gün zaman zarfı içerisinde de sürekli bana telefon ile işlemler konusunda bilgi verdiler. En son olarak tv'nin değişmesi için fabrikaya bildirildiğini söyledi yetkili bayan arıyarak, bu sabah yine aradılar ve fabrikadan tv'nin değiştirilmesi istenmiş. Şimdi televizyonum bir yenisi ile değiştiriliyor..

Tv'den memnundum, sorun yaşadım ve servis hizmetinden de memnun kaldım.
Ben hiç bir yorum yapmıyorum. Yorumu sizler yapın lütfen Tv'yi kötüleyenler, Vestel gibi bir Türk Firmasını beğenmeyenler.

Saygılarımla..

584 Mesaj
29 Kasım 2007; 10:40:16 

Vestel kendi alaninda , silikon vadisindeki tesisi olan tek firma. Turkiyedeki tesislerinde genel olarak yaptiklari montaj. Ancak urunleri bana gore kalitesiz degil. Cunku kullandigi parcalar samsungve LG. Ucuz sattigi urunlerde uzakdogu kokenli baska markalar kullaniyor. Ust sınoıf modelleri oldukca kaliteli. Ancak Turkiyede diger buyuk markalarla rekabet edecekse, ozellikle pixelance serii TV fiyatlari asagi cekmeli. Sonucta Sony ile Vestel'in LCD veya Plazma TV si arasinda cok az bir fark varsa bircok kisi Sony tercih edecektir. Sonucta fiyati uygun oldugu surese bu kadar tartisma olmayacagini dusunuyorum.

Bimde satilan model fiyat olarak gercekten cok avantajli. Ince yada 3-5 cm kalin olmasi da cok onemli bir ayrinti degil. Ozellikleri yonunden de bana gore kotu bir urun degil. Sonucta bu urunu almak isteyen arkadaslari da dusunerek yorum yapmakta fayda var.

2001'de evlenirken bende evime kaliteli bir TV almak istemistim. O gunun parasi ile 850 milyon pesine Sony 72 ekran TV (ispanyol montaj ) aldim. Ancak daha ucuza satilan markalarda bulunan bir cok ozellik bu TV de yok. Annemlerdeki 70 ekran Vestel ses ve goruntusuyle Sony'yi aratmiyor. Hatta sesin Sony'ye gore cok daha iyi oldugunu soyleyebilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: Ado

bu mantıkdan yola çıkarsak halen her anlamda dışarı bağımlıyız zaten...
keşke gidip tesisleri görme şansınız olsaydı , o zaman burada kübradan sallayan bir çok arkadaşın utanacağından eminim,evet henüz bir direnç ve transistör dahi yapamıyoruz silisyum ve germanyum madenlerini işleyebilecek tesislerimiz yok (diot transistörün ana maddesidir) çünkü o altyapı yok ama bunlar üretim yapamayacağınız anlamına gelmez.sizin dünya deviniz sony neden kendi ürünlerinde philips entegre ve tuner kullanıyor bunu açıklarmısınız lütfen üretemediğindenmi.dünyanın en kaliteli crt teknolojisine sahip olan sony pazar payı ve satış stratejisi koşullarını baz alarak kendi ürünleri yerine daha ucuz olan phılıps marka entegre ve tuner kullandı bir çok crt cihazda.bu sony yi kötü markamı yapıyor.üretememek başkadır üretebilecek kapasiteye sahip olup üretmemek daha başkadır.
panelden de örnek vereyim size.bu gün vestel , plazma ürün grubunda iki firma ile çalışır birisi samsung diğeri ise lg dir.daha alt segment deki ürünler için ise bunun yanısıra uzakdoğu malı chungwai marka bir panel kullanır,beko da da durum farklı değil neden? çünkü panelleri kendileri üretmiyor (vestel için şimdilik diyorum çünkü o sistem ile ilgili halen görüşmeler devam ediyor) neticede samsung panel kullanılmış bir vestel ile samsung panel kullanılmış bir beko arasında ne fark vardır? birisinin entegresi daha kaliteli diğerinin dahamı dandik yani...???... yapmayın arkadaşlar panel üreten 4 firma lcd üreten 44 firma var , bu 44 firmada gidip 4 firmadan panel alıyor ve kendi markalarıyla üretiyor veya ürettiriyor, peki anakartlarda ne fark var? orada da durum aynı , hiç birisi kendi teknolojisini üretip satmıyor ki (samsung sony phılıps gibi markalar hariç) bu durumda kendi ülkemin üretimi olan ve gelişmeye açık beko veya vestel kullanmak varken neden samsunga para vereyim gibi uzayıp gider bu konuşma...
sonuç şu ;eğer istihdam yaratıcaksanız her kesime ve her pazara hitab ediceksiniz demektir,bu da alt orta ve üst ekonomi sınıfındaki her insana yani ulaşabildiğiniz potansiyel her tüketiciye ürün satabilmek veya satmaya çalışmak demektir.
950 ytl ye lcd satmak fikride bunun sonucudur.tekrar ediyorum bu fikir x bir firmadan gelmiştir vestelde kendi tesislerinde bu ürünü üretmeyi kabul etmiştir (zaten yaptığı iş) tabii ki sahadaki dier ürünlere nazaran daha az özellikleri olacaktır ama kalitesiz olduğu anlamına gelmez...zaten her ürünün kalitesi ve özellikleri aynı olsaydı ürün yelpazesi diye bir şey olmazdı , o zaman her birimizin evinde aynı x marka ve aynı x özelliklerde birer tv olurdu bunun kadar saçma bir şeyde olmazdı sanırım...

354 Mesaj
2 Aralık 2007; 11:50:56 

real acılıstan 82 ekran aidata lcd aldım lanet olsun 1 haftadır acıyorum görüntügelmiyor 0.1 sn de geri kanapıyor aradım gelin alın die kesinlikle yaklasmayın sole urunlere 1.200 1.300 verip alın adma akıllı marka arkadaslar...

12 Mesaj
23 Aralık 2007; 13:38:58 

Açılan bu konu için baştan ilk 3 sayfayı dikkatli okudum. Genelde de butür forumları okur ama cevap yazmam. Artık üşengeçlikten tutunda, şimdi kafalarını karıştırmayıma kadar gider sebebi.. Nedense bu kez yazmak istedim çünkğ herkes gerçekten yanlış şeyler yazıp çiziyor arada doğru söyleyenlerde çıksa genel anlamda yanlış bir anlayış hakim şu anda.. Şimdi ben nereden bilicemde sizlere doğruyu söyleyeceğim derseniz (ki diyenler olacaktır : ) Beni image processing (resim işleme) konularında, projector hardware ( projektör donanımı) konularında ve image generator (görsel resim üreticisi ) konularında askeri projelerde çalışan uzman bir mühendis olarak tanıyın.. Benim meslek bu, butür konularla haşır neşir olmaktayız o sebeple sizlerede seçimlerinizde bilgi sahibi yapmak isterim. Yanlız az ve öz konuşmayı tercih edeceğim.

Önce Kabullerimiz :

1 - LCD , PLASMA ve OLED teknoljiler emekleme devresindeler
2 - Tüplü TV ve DLP projektörler bu konuda alabileceklerinizi en iyisi halen
3 - Lakin insanoğlu gidipte şimdi tüplü TV ye para vermez istemez ki haklıdır.
4- O sebeple kendine uygun bir bütçe ile alıp yapılacak ilk kabulümüz ( Ben genede en az 1 - 2 yıl sabredip bekleyip daha sonra alın derim)

Vestel-Seg-Proline-Technowood ya da Pioneer-Samsung- LG -Bravia -Toshiba farkları :

1 - Öncelikle Vestel ve Seg ve Proline ya da Technowood arasındaki tek ortak yanları aynı hat ve işçilerle çıkmasıdır
2 - En büyük farkları ise farklı LCD ekranları farklı kartlar kullanmalarıdır
3 - Büyük markalar versiyon gelişimi yaşarlar ( Vestel de pixelogic ile bunu yapmak ister )

LCD ve PLASMA kalite parametreleri

1 - Ekran hızı (6ms-4ms-2ms gibi)
2 - Ekran parlaklığı (yazılım ile yapılamayan LCD ekranın kendi yapısındaki brillance)
3 - Dahili kontrast değeri
4 - Ekran çözünürlüğünün (VGA-WGA-SVGA-HD gibi) ekran alanına oranı (82 ekran 106 ekran gibi )
5 - TV içindeki Yazılım ( Pixelogic versiyon bilmemne, Toshibaların ki mesela şu anda 4. versiyonda )
6 - Ek özellikler ( genişleme yuvaları dahili tunerler, ses ve benzeri )

Şimdi LCD ve PLASMA lar her yeni ürünlerinde bu değerleri iyileştirirler ve fiyatlarıda hafiften düşer. Ve bilinmedik markalar BIM deki technowood gibi integrasyon ( al- monte et -sat ) ürünler giriş seviyesi yazılımlar kullanır ve LCD ekranlarının değerleri de daha önceki versiyonların kullandığı ve şu an çin memleketinde çok ucuzlayan ürünlerden mevcuttur ve birbirleri ile uyumları çok test edilmemiştir. Lakin marka ve vestel gibi ürünler bir mühendislik çalışması bir optimizasyonu taşırlar. ( Bu arada komiktir bazen adı sanı duyulmamış bir marka çok iyi denk gelir ve iyi sonuç verir ama istisnadır )

23 Aralık 2007 itibarıyla LCD ve PLASMA alınacaksa dikkat edilmesi gerekenler :

1 - Öncelikle TV yi yakından çalıştırıp siz beğenin ! ( herkesin TV den algıladığı farklıdır o sebeple fazla para vermenizi önlemek için kendiniz beğenin. Ben Techowood almam ama karşısına geçipte beğenen bir kişeye engel olmamak gerek demekki onun gözü o TVyi bizim gibi bakmadığı için görmediğinden işi karıştırmamak iyidir zevk alıyorsa seyrederken ne ala :) )
2 - Tanınmış markada alacaksanınız TV nin piyasaya ne zaman çıktığına bakın. Toshibalarda dediğim gibi yazılım 4. versiyonda buradan takip edebilirsiniz.. Mesela Sony de Bravia 3500 lerde model numarasını yükseltiyor onlarda bildiğim kadarı ile.. Diyeceğim bazı uyanık satıcılar önceki versiyonları aynı fiyata kakalıyorlar bunu biliyorum..
3 - Plasma LCD den daha iyi şu anda ama gene aynı şey gözünüz farketmiyorsa LCD alabilirsiniz
4 - Odanıza göre TV alın. Odanız küçükse 82 ekran yeterden ötedir. Zaten ekran ne kadar ufalırsa çözünürlük aynı kaldığı takdirde ekranın kalitesi artar aslında. Yani 1360 çözünürlüklü 82 ekran ve 106 ekran arasındakilerde 82 ekran daha iyidir. Gereksiz şekilde 106 ve 120 ekranı alıp ufak odada karşısına dikilirseniz her bir pixeli görüp bu ne biçim görüntü diyebilirsiniz. Normal TV lerde daha uzak bir konumda seyretmeye alışın zira normla tvyede yakından baksanız dot-pixelleri yakından görebilirsiniz
5 - Şu anda piyasada Toshiba en ucuz gideni diğerleri arasında ve ingiliz montaj malı. Vestel yerli malı için uygun. Sony Bravia güvence.

Özetle derimki bütçeli davranın şu anda bu TVler emekleme devresindeler o sebeple uygun bir LCD alın :

yerli istiyorsanınz Vestel
uygun yabancı Toshiba (3500P örneğin)
kaliteli yabancı derseniz Sony Bravia 3000 serisinden sonra çıkanlar

Umarım bir dil sürçmesi yapmamışımdır.

Herkese Selamlar

4360 Mesaj
23 Aralık 2007; 21:56:59 

quote:

Orjinalden alıntı: danieltroniel

Açılan bu konu için baştan ilk 3 sayfayı dikkatli okudum. Genelde de butür forumları okur ama cevap yazmam. Artık üşengeçlikten tutunda, şimdi kafalarını karıştırmayıma kadar gider sebebi.. Nedense bu kez yazmak istedim çünkğ herkes gerçekten yanlış şeyler yazıp çiziyor arada doğru söyleyenlerde çıksa genel anlamda yanlış bir anlayış hakim şu anda.. Şimdi ben nereden bilicemde sizlere doğruyu söyleyeceğim derseniz (ki diyenler olacaktır : ) Beni image processing (resim işleme) konularında, projector hardware ( projektör donanımı) konularında ve image generator (görsel resim üreticisi ) konularında askeri projelerde çalışan uzman bir mühendis olarak tanıyın.. Benim meslek bu, butür konularla haşır neşir olmaktayız o sebeple sizlerede seçimlerinizde bilgi sahibi yapmak isterim. Yanlız az ve öz konuşmayı tercih edeceğim.

Önce Kabullerimiz :

1 - LCD , PLASMA ve OLED teknoljiler emekleme devresindeler
2 - Tüplü TV ve DLP projektörler bu konuda alabileceklerinizi en iyisi halen
3 - Lakin insanoğlu gidipte şimdi tüplü TV ye para vermez istemez ki haklıdır.
4- O sebeple kendine uygun bir bütçe ile alıp yapılacak ilk kabulümüz ( Ben genede en az 1 - 2 yıl sabredip bekleyip daha sonra alın derim)

Vestel-Seg-Proline-Technowood ya da Pioneer-Samsung- LG -Bravia -Toshiba farkları :

1 - Öncelikle Vestel ve Seg ve Proline ya da Technowood arasındaki tek ortak yanları aynı hat ve işçilerle çıkmasıdır
2 - En büyük farkları ise farklı LCD ekranları farklı kartlar kullanmalarıdır
3 - Büyük markalar versiyon gelişimi yaşarlar ( Vestel de pixelogic ile bunu yapmak ister )

LCD ve PLASMA kalite parametreleri

1 - Ekran hızı (6ms-4ms-2ms gibi)
2 - Ekran parlaklığı (yazılım ile yapılamayan LCD ekranın kendi yapısındaki brillance)
3 - Dahili kontrast değeri
4 - Ekran çözünürlüğünün (VGA-WGA-SVGA-HD gibi) ekran alanına oranı (82 ekran 106 ekran gibi )
5 - TV içindeki Yazılım ( Pixelogic versiyon bilmemne, Toshibaların ki mesela şu anda 4. versiyonda )
6 - Ek özellikler ( genişleme yuvaları dahili tunerler, ses ve benzeri )

Şimdi LCD ve PLASMA lar her yeni ürünlerinde bu değerleri iyileştirirler ve fiyatlarıda hafiften düşer. Ve bilinmedik markalar BIM deki technowood gibi integrasyon ( al- monte et -sat ) ürünler giriş seviyesi yazılımlar kullanır ve LCD ekranlarının değerleri de daha önceki versiyonların kullandığı ve şu an çin memleketinde çok ucuzlayan ürünlerden mevcuttur ve birbirleri ile uyumları çok test edilmemiştir. Lakin marka ve vestel gibi ürünler bir mühendislik çalışması bir optimizasyonu taşırlar. ( Bu arada komiktir bazen adı sanı duyulmamış bir marka çok iyi denk gelir ve iyi sonuç verir ama istisnadır )

23 Aralık 2007 itibarıyla LCD ve PLASMA alınacaksa dikkat edilmesi gerekenler :

1 - Öncelikle TV yi yakından çalıştırıp siz beğenin ! ( herkesin TV den algıladığı farklıdır o sebeple fazla para vermenizi önlemek için kendiniz beğenin. Ben Techowood almam ama karşısına geçipte beğenen bir kişeye engel olmamak gerek demekki onun gözü o TVyi bizim gibi bakmadığı için görmediğinden işi karıştırmamak iyidir zevk alıyorsa seyrederken ne ala :) )
2 - Tanınmış markada alacaksanınız TV nin piyasaya ne zaman çıktığına bakın. Toshibalarda dediğim gibi yazılım 4. versiyonda buradan takip edebilirsiniz.. Mesela Sony de Bravia 3500 lerde model numarasını yükseltiyor onlarda bildiğim kadarı ile.. Diyeceğim bazı uyanık satıcılar önceki versiyonları aynı fiyata kakalıyorlar bunu biliyorum..
3 - Plasma LCD den daha iyi şu anda ama gene aynı şey gözünüz farketmiyorsa LCD alabilirsiniz
4 - Odanıza göre TV alın. Odanız küçükse 82 ekran yeterden ötedir. Zaten ekran ne kadar ufalırsa çözünürlük aynı kaldığı takdirde ekranın kalitesi artar aslında. Yani 1360 çözünürlüklü 82 ekran ve 106 ekran arasındakilerde 82 ekran daha iyidir. Gereksiz şekilde 106 ve 120 ekranı alıp ufak odada karşısına dikilirseniz her bir pixeli görüp bu ne biçim görüntü diyebilirsiniz. Normal TV lerde daha uzak bir konumda seyretmeye alışın zira normla tvyede yakından baksanız dot-pixelleri yakından görebilirsiniz
5 - Şu anda piyasada Toshiba en ucuz gideni diğerleri arasında ve ingiliz montaj malı. Vestel yerli malı için uygun. Sony Bravia güvence.

Özetle derimki bütçeli davranın şu anda bu TVler emekleme devresindeler o sebeple uygun bir LCD alın :

yerli istiyorsanınz Vestel
uygun yabancı Toshiba (3500P örneğin)
kaliteli yabancı derseniz Sony Bravia 3000 serisinden sonra çıkanlar

Umarım bir dil sürçmesi yapmamışımdır.

Herkese Selamlar

Güzel yazı teşekkürler.

Xiaomi Mi3

61 Mesaj
28 Nisan 2008; 14:26:32 

850 ytl ye inmiş haftaya geliomuş alsammı acaba

2270 Mesaj
28 Nisan 2008; 18:58:35 

19 inç olan için ne diyorsunuz kontrast çok düşük değilmi

LCD Televizyon Techwood 19”
# 16/9 wide screen
# 1400x900 çözünürlük
# Kontrast 800:1
# Parlaklık 300 cd/m2
# Teletext fasttext
# Program sayısı 100
# Comb filter
# PC/scart/audio girişi
# Duvara asma aparatları dahil
# Uzaktan kumandalı
# Yanıt süresi 7 ms
# 2 yıl firma ve servis garantili

873 Mesaj
30 Nisan 2008; 5:37:42 

quote:

Orjinalden alıntı: PAX TURK

850 ytl ye inmiş haftaya geliomuş alsammı acaba

Yok bedava vereceklermiş, 895ytl yapmışlar oda yalan fiyat, 899 dememişler iyiki basardım kalayı, ayıp ya böyle fiyat olmaz, insan kandırarak mal satacağına satma daha iyi, nitekim herkes yapıyor, göze ve beyne hitap edip insan kandırarak müşteri çekiyor, 900 de gitsin hayret bişi, indan başta 8 görünce gerisini konu konşuya söylemiyor, arkadaşına 895 desede 800lü fiyat gibi algılandığından kolay kanılıyor, halbuki 5ytl daha ekle dürüst ol.

1092 Mesaj
30 Nisan 2008; 9:07:48 

Beyler ben bu lcd den büyük ihtimalle alacağım,tv programları izlemekten çok xbox 360(oyun konsolu) ve pc yi bağlamak için almak istiyorum,iyi verim alabilirmiyim,600 liraya 22" monitör almak yerine biraz daha koyup 32" tv almak daha mantıklı olur dedim,düşünceleriniz neler?

16050 Mesaj
30 Nisan 2008; 13:37:45 

monitörle tv kıyaslanmaz

çünkü monitörün verdiği görüntü çok çok daha iyidir

oyun oynamak için ok

ama pc bağlamak bana hiç mantıklı gelmiyor o kadar büyük cihaza

ayrıca peşin 950 çok para

ben migrostan 32" seg lcd yi 12 taksitle 900 liraya almıştım

arara ara carrefourda o paralara geliyor yaklaşık

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

13 Mesaj
30 Nisan 2008; 19:20:06 

kontras biraz düşük degil mi?

0

Ekteki dosya (1)

Kaybettim seni bir gece vaktiiii

16050 Mesaj
30 Nisan 2008; 20:56:01 

zaten lcdlerde kontrast düşüktür

lcd üreticileri plazmalardaki yüksek kontrast karşısında ezilmemek için dinamik kontrast diye bişey icat ettiler

o yüzden 10-15000 diyolar

normalde lcdler ok dar kontrast vermez

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

2270 Mesaj
2 Mayıs 2008; 20:51:36 

bugün bimde gördüm baktım o kadar kalın değil 9 cm kalınlıgında arkasında vestel manisa tesislerinde üretilmiştir yazıyor

1788 Mesaj
6 Mayıs 2008; 23:15:39 

950 ytl lik ilk kampanyada olanda kontras 7000 895 ytl lik ikinci kampanyada ise kontras 4000 yani bu daha öncekinden iyimi demek kötümü demek bilgilendirirseniz sevinirim
not: ilk kampanyadan alan arkadaslar cok memnunlardı ust komsumdada var ve gercekten cok kaliteli görüntüsü var ama 2. kampanyadan alan varmı aranızda hiç bilgi paylaşabilirse cok sevinirim ..

349 Mesaj
7 Mayıs 2008; 10:36:54 

bimden çalışan görevli sağolsun açtı divxin görüntüde herhangi bir kusur yoktu 720pde daha başarılıdır tabi ama fiyat bence rekabet açısından iyi değil daha ucuz olmalı 700e satıcaksınki peynir ekmek gibi sat yoksa elinde kalır geri toplarsın.
quote:

Orjinalden alıntı: tiibon

kontras biraz düşük degil mi?

0

4778 Mesaj
8 Mayıs 2008; 12:43:42 

Katılıyorum.En azından 650-700 YTL olsaydı muadili özelliklerde iyi bir marka TV ile arasında en az 600-700 YTL oynardı.Bu kadar tartışmaya da gerek kalmazdı bence.

XPERIA Z2 WHITE

2889 Mesaj
8 Mayıs 2008; 20:57:24 

Bencede fiyatlar çok yüksek pixellenceler bu fiyatlardan bunlarda 600-650 ytl civarında satılmalı diye düşünüyorum.

4113 Mesaj
11 Mayıs 2008; 22:54:31 

Öncelikle merhabalar.

az önce PS3 aldım netten :) bir de HD TV lazım bana. bu lcdyi alıp da ps3 kullananlar var mı ? yeterli olur sanırım ps3 için bu lcd ?. teşekkür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indigo -- 11 Mayıs 2008; 23:00:52 >

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

4113 Mesaj
11 Mayıs 2008; 23:45:45 

up.

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

42 Mesaj
25 Mayıs 2008; 11:57:42 

arkadaşlar selam
ben bu tv yi kasımda aldım aldığım zaman en ucuz lcd tv (denizli için konuşuyorum istanbulda fiyatlar daha farklı olabilir)1650 ytl idi.ve özellikleri daha düşüktü bu televizyon gerçekten fiyatına göre çok süper almak isteyen olursa tavsiye ederim ayrıca kontrast 8000 yazıyor kutuda ve kılavuzunda.

3112 Mesaj
25 Mayıs 2008; 18:44:02