Şimdi Ara

## AMD Phenom'un Ayak Sesleri; Yeni Detaylar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Phenom'un Ayak Sesleri; Yeni Detaylar ##

AMD, en büyük rakibi Intel'e göre daha farklı bir strateji izliyor. Zira aşağı yukarı aynı zaman diliminde çıkacak olan Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip ilk işlemcileri ile AMD'nin Phenom serisi işlemcilerinin kullanıcılara yansıyan test sonuçlarına baktığımızda Intel'in Core 2 Extreme QX9650 modelinin her türlü test sonucu pek çok kaynakta bulabilirken AMD henüz buna yanaşmıyor açıkçası bunun sebebi de tam olarak bilinmiyor, biz buna en azından şimdilik firma stratejisi diyelim.

Tüm bunlara rağmen Phenom serisi işlemcilerin bazı test sonuçları ve diğer detayları da net ortamına gelmiyor değil. Son olarak Phenom ailesinin 9000 serisi olarak tanımlanan ve Phenom FX ürün grubunun hemen altında yer alacak doğal 4 çekirdekli Phenom X4 GP-9600 modelinin de bazı detayları gün yüzüne çıktı;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 31 Ekim 2007; 19:33:20 >

• Gözlerimiz amd"de kaldı. Umarım beklendiği gibi performans verir.
  • Birçok site Penryn testlerini yayınlarken Phenomlarinki malesef yok. Nasıl bir stratejidir anlayamadım.
  • gösterecek birşey olsa bence amd bu maddi sıkıntılar içindeyken mutlaka testleri el altından sızdırırdı.
    demek ki elinde birşey yok kaçaçak delik arıyo
  • Bu arada ilginç bir gelişme, AMD windows üstünden kullanılan AMD Overdrive programıyla 4 çekirdeği ayrı ayrı overclock edebilcek.

FX'in hoşgörüsüyle resim ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinteR -- 31 Ekim 2007; 19:57:32 >
  • işlemcıden vazgectım anakartlar piyasaya giriş yapsada anakart alsak sadece almanyada satısta anakartlar türkiyede yok henuz
  • Bence AMD aynı 2900 serisinde olduğu gibi ucuz fiyat politiksı güdecek bu işlemçilerde yazılım cıkararak da üstünlüğünü artıramaz. Bakalım ne olacak.
  • Belki bana çok kızacaksınız ama içimden bi ses phenomların yeni 8XXX ve 9XXX core 2 işlemcilerine karşı performansının daha az olacağını söylüyo.
  • bu phenomlar barcelona nın kırpılmış hali mi olacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Bu arada ilginç bir gelişme, AMD windows üstünden kullanılan AMD Overdrive programıyla 4 çekirdeği ayrı ayrı overclock edebilcek.

Hmm bu gerçekten ilginç geldi. Her çekirdek birbirinden bağımsız şekilde hızlandırılabililyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muuzoo

quote:

Bu arada ilginç bir gelişme, AMD windows üstünden kullanılan AMD Overdrive programıyla 4 çekirdeği ayrı ayrı overclock edebilcek.

Hmm bu gerçekten ilginç geldi. Her çekirdek birbirinden bağımsız şekilde hızlandırılabililyor.

dogal 4 cekirdek ayrı ayrı normaldir...

• Bence çarpanı baya iyi 11.5 ve overdrive da ilginç doğrusu
  • resime dikkat edilirse ht hızı 1 ghz phenomlardaki ht hızı 1.6 ghz değilmiydi yoksa anakartmı desteklemiyor yoksa aktifmi değil?
  • Çok enteresan overdrive ile her çekirdeğin çarpanı değişik olabiliyor.
    İnsan everestt ile bakıp bi test yapmazmı nasıl iştir anlamadım. Amd ya çok çuvallıyor yada tam kasıp kavuracak
  • Bu doğal 4 çekirdek olayı baya güzel ayrı ayrı oc de değişik bişe çıksa da bi performansını görsek
  • quote:

Orjinalden alıntı: SHINOBI

gösterecek birşey olsa bence amd bu maddi sıkıntılar içindeyken mutlaka testleri el altından sızdırırdı.
    demek ki elinde birşey yok kaçaçak delik arıyo

+1

bencede core2duo lardan daha fazla performans verecek gibi durmuyor.
  • O overdrive müthiş oyuncak olurdu elimde olsaydı.. düşünsenize sadece netten dosya indirmek için bilgisayarınızı açık bırakıp öylece bırakıyorsunuz ve bundan önce o sliderları söyle teker teker sola kaydırıp sadece birini yetecek kadar artırıyorsunuz.. ve müthiş bir enerji yönetimi...valla bilgisayarı gece açık bırakıyorum ama bir yandan da içim cız etmiyor değil hani... birde amd nin çipseti filan intele göre çok daha düşük watt'a sahip (8W) valla tuttum ben bunu ... birde performansı iyi olursa tadından yenmez bunlar...

son olarak acıyorum o çinlilere nasıl okuyorlar o harfleri ne anlıyorlar anlamıyorum ki... okuma yazmayı kaç yaşında öğreniyor bunlar.. bu 6 - 7 yaşında çocuğun öğreneceği bir şeye benzemiyo

• quote:

Birçok site Penryn testlerini yayınlarken Phenomlarinki malesef yok. Nasıl bir stratejidir anlayamadım.

Sürüncemede bırakıp merak uyandırıyorlar. Gerçekten Intele göre hızlı olursa süpriz, hızlı olmazsa da inteli bekleyip düşük güç tüketimi (bence önemli, yanında performans da olması lazım) gibi rakibe göre strateji belirliyorlar.
  • bencede bu amd işi tırt gibi bi türlü bişey cıkaramadılar ayıp yaww insan 1-2 model bişey yapar bari bunlar gelene kadar ama yookkk nerdeee adamlar sürünüyo .......
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

Birçok site Penryn testlerini yayınlarken Phenomlarinki malesef yok. Nasıl bir stratejidir anlayamadım.

Sürüncemede bırakıp merak uyandırıyorlar. Gerçekten Intele göre hızlı olursa süpriz, hızlı olmazsa da inteli bekleyip düşük güç tüketimi (bence önemli, yanında performans da olması lazım) gibi rakibe göre strateji belirliyorlar.

Performans olarak intele yakın olur az veya çok.
    Tüketim olarak işlemci yine intel işlemciye yakın tüketir ama total olarak sistem %40 az tüketir az ısınır az gürültü yapar.

Şöyle bir durum var ben bu saatten sonra arada çok fark olmazsa intel almam.
    AMD verimlilik olarak çizgisini kaybetmemeli..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.