Şimdi Ara

## SOYO'dan 790FX Yonga Setli Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## SOYO'dan 790FX Yonga Setli Anakart ##

Bir dönem anakartları ülkemizde de satılan SOYO, AMD'nin Phenom işlemciler için geliştirdiği 790FX yonga setini kullanan yeni anakartını hazırladı. Firmanın yeni anakartı aynı segmentte yer alan diğer çözümlere nazaran daha sade ve gösterişten uzak bir tasarıma sahip. 5 fazlı güç regülatörü ile gelen anakart 790FX yonga setinin en iddialı özelliklerinden biri olan Quad-Crossfire teknolojisini ise malesef kullanamıyor. Zira anakart üzerinde üretici firma SOYO, 4 yerine 3 adet PCIe X16 slotu koymayı tercih etmiş. Tabi firma ileride 790FX temelli çok daha iddialı bir model de hazırlayabilir.

## SOYO'dan 790FX Yonga Setli Anakart ##

Soket AM2+ formundaki yeni nesil işlemcilere destek veren anakart ayrıca geriye dönük olarak şu an satılmakta olan mevcut AMD işlemcilere de destek vermekte. Son derece renkli bir tasarıma sahip olan anakart üzerinde PCIe X16 slotlarına ek olarak 1 adet PCIe X1 ve 2 adet te geleneksel PCI slotu yer almakta. Pasif soğutma ile soğutulan anakart üzerinde ayrıca gigabit ethernet ve yüksek tanımlı ses desteği de yer almakta. SB600 güney köprüsü ile gelen anakart çok sayıda USB ve SATA desteğine de sahip. Pek çok anakart da kullanılmaya başlanan katı kapasitörlerin kullanılmadığı anakart anlaşılan iddialı bir yonga setini uygun fiyatlı bir çözüm ile birleştirmek üzere tasarlanmış gibi gözüküyor.

SOYO'nun 790FX yonga setli yeni anakartının piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı hakkında net bir bilgi yer almıyor.

• 3tane pci16 slotuna koydun da, madem nie 790fx kullanıyosun diye sorarlar adama
  • fiyatı da kendi gibi sade ise ve oc ye ciddi yetenekli ise bence tercih edilir...

4 dene ekran kartı takacak adam zaten xtreme modellerden aşa bakmamalı!!!!
  • soyo nedir yaa ben ilk defa simdi gordum daha onceden haberi olan var mi (bilgilenmek acisindan)
  • Soyo eski günlerin kaliteli üreticilerinden . BX chipsetleri bayaa ünlüydü. Tekrar görmek sevindirici.
  • bu soya da soya fasulyesi gibi bişey galiba
  • kartın tasarımı çok sade geldi bana... kart dediğin dfi ın modelleri gibi olacak ki bakmaya doyamıcan
  • Kartın sade bir tasarımı var gereksiz yere şişirilmemiş gibi duruyor. Fiyatı da uygun olursa bütçesi dar olan arkadaşlar için alternatif olabilir.
  • tırı vırı bişey belli soyo eskiden neydiki sanki şimdi ne olsun ....
  • Valla Soyo eskiden çok iyi bir anakarttı ama şimdi bilmiyorum yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

fiyatı da kendi gibi sade ise ve oc ye ciddi yetenekli ise bence tercih edilir...

4 dene ekran kartı takacak adam zaten xtreme modellerden aşa bakmamalı!!!!

Görüldüğü gibi; üzerinde yoğun olarak solid kapasitör kullanılmamış;ben o/c kapasitesinin fazla olamayacağını düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.