Şimdi Ara

N95 ve Accelerometer (RotateMe2-MovingBall-Shake Control-Nokmote)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
2
Favori
51.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    (İvme Ölçer)

Rotate Me 2.0

Bu uygulama ile N95'imizin ekranının otomatik olarak landscape veya portrait görünümü kullanmasını sağlayabiliriz.

Yazılımla İlgili Web Sitesi:http://www.bysamir.fr/rotateme

Nokmote

Bu uygulama ile N95'imizin tüm kontrollerini yapabiliyoruz!

Yazılımla İlgili Web Sitesi:http://www.bysamir.fr/nokmote

MovingBall

Bu uygulama ile N95'imizin accelerometer özelliğini test edebiliyoruz.

Yazılımla İlgili Web Sitesi:http://mosh.nokia.com/content/3DDF644E7330036DE040050AEE043CA9

Shake Control

Bu uygulama ile N95'imizi sallayarak müzik kontrolü yapabiliyoruz. Yazılımla ilgili şuan bir web sitesi bulunmuyor malesef.

Rotate Me 2.0-İmzalama ve Yükleme (by PHI)

Öncelikle rotate me 2.0 unsigned versiyonu indiriyoruz
    http://www.speedyshare.com/772379684.html

www.symbiansigned.com adresinde bir hesaba ihtiyacınız var. Buraya üye olmak için hotmail gmail yahoo kullanamazsınız. Kendi domaininiz olması lazım.

burdan sonraki dökümanlar www.maxicep.com sitesinden Negative'nin hazırlamış olduğu "Symbian OS9 Programları Sertifikalama İşlemi" konusundan alıntıdır. Bilginize

Aklımızda olması gereken dosyalar
    1- CSR dosyası, bunu program üretecek ( Aşağıda ekte )
    2- Csr dosyasını symbiansigned.com a ekledikten sonra, download ettigimiz ".Cer" dosyası.

PC Tarafında CSR Dosyası almak için Yapılacaklar

SignSis_Gui Programını Tanıyalım

IMEI numaranızı girdikten sonra, program herşeyi kendi halledecektir.
    Mouse u kullanmayın, size sonunda aşağıdaki ekranı gösterdiyse imei numaranız dogrudur ve işlem tamamdır !

Şimdi SymbianSigned.Com da yapmanız gerekenler

Evet meşhur .CER dosyamızı sonunda download edebildik ve masaütüne kaydettik (ben buraya kaydettim siz istediginiz yere kaydedebilirsiniz ancak yerini unutmayın)

Şimdi son aşama,
    Masaüstüne program kurulumundan sonra gelen SignSIS-GUI kısayoluna tıklayıp programı açın ve aşağıdaki talimatlara bakın, sadece Cer dosyasını ve sertifika yapacaginiz programı gösterin. Diğer verileri değiştirmeyin.

Vee Final.
    Artık sertifikalanmıs haldeki programı, Programda Output kısmında belirledigimiz konuma kaydetmis olduk.

Not
    .CER Dosyanızı symbiansigned.com' dan bir kere aldıktan sonra, artık telefonunuzun sertifikası o olacak, yani birdaha symbiansigned.com ile uraşmayacaksınız !

Başka bir programa sertifika işlemi uygulayacaksanız;
    Symbiansigned.com da yapılan işlemler 1 kere tekrarlanacak, ".cer"dosyası elimizin altında olacak ve sertifika yapacaginiz her programı artık aşağıdaki resimdeki işlemi tekrarlayarak yapacagiz. 10 sn sürmeyecek bile.

İlk .cer dosyasını alana kadar biraz uraştırıyor site olayları sadece

Buraya kadar olan anlatım Negative'e aittir. Kendisine bilgilendirme maili de yolladım kullandığıma dair. Sorun olmaz onun açısından umarım

Bu da SignSIS_GUI'yi indirebileceğiniz adres
    http://rapid-share.com/files/68268217/SignSIS_GUI_v1.1_PHI.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgàrd -- 12 Kasım 2007; 10:17:06 >

• Vay be gerçekten çok manyak. Ama bu sadece bir yükleme ile olabilir mi. Onun için algılayıcı gerekmiyor mu telefonun yan döndüğünü anlaması için. Bir ismi vardı ama unuttum. Ama gerçekten olabiliyorsa süper birşey.
  • algılayıcı gereklı sanırım..ama inş olabılır...surum yayımlansın hemen yuklıycem
  • kameradan hareketi algılıyo desem oda olmaz
  • Off cidden dehşet bişey yaw , bekleyelim bakalım
  • ek bi alet gerekiyomu bilmiyorum ama sadece yazilimla oldugu soyleniyor, n95'in bu hareketi algilamasini saglayan sey ne onu bilemiyorum hic, cok ama cok cilgin yaaa
  • sony ericsson w910i de var bu olay.. nokia ordan mı özendi acaba..

• nokia ile alakasi yok olayin, elemanin biri gelistirmis bu programi
  • Haber: Bu program n95 üzerinde "the built in level sensor" adı verilen bi donanimi kullanarak ayar yapıyormuş ..
  • Bu olay K850 vardı ve adı autorotate (otomatik dönüşüm)...
  • çok güzel bi olay yaw
  • süper bişi ya
  • Eğer gerçekten de ek bir donanıma ihtiyaç olmadan olacaksa süper olur..
  • Normalde bu işlem için elektronikte ivme sensörü kullanılır. Yer çekimini ölçerek yönü tespit edebilirsiniz. Bunda da benzer bir olay var sanıyorum. Başka türlü olacağını sanmam.

Midgàrd'n da dediği gibi sensör vardır. N73'e uygulanamaz sanırım.
  • ilk iphone da gördüm bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeBeto18

ilk iphone da gördüm bunu

Ondan önce bir modelde daha vardı ama hatırlamıyorum şimdi.
    Iphone, SE K850i ve W910i'de mevcut bu özellik. Ve gerçekte çok güzel. Kullandığım için biliyorum. Hakikaten çok güzel bir özellik.

Yalnız bu bi yazılımla olacak kadar basit bir iş mi? Önemli olan nokta bu.
  • çok güzel bi özellik galiba sadece web browser da aktif oluyordu dimi?ben bi video da öyle görmüştüm adam internetteyken çat die çeviriodu görüntüyü bu adam da komple telefona uygulamış yoksa böle bi özellik yokta bnm gördüğüm videoda da mı adamlar ek yazılım yüklemişlerdi?? Hey gidi günler 7650 de de sensör vardı hands free deki telefonu kulağınıza götürdüğünüzde çat diye ahizeye dönüyordu :)
  • acab bu program arkadaşlar çift kameralı nokianın symbianlı tellerinde mi çalışıyor sadece???N91 8GB'tada çalışırmıki varmı deneyen?

****EK***

Ben denedim şimdi N91 8GB'ta sertifika hatası verdi acaba nedendir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj.trust.06 -- 1 Kasım 2007; 1:11:28 >
  • bu prog bende n80de mevcut.. ben de istiyorum ama n95in donanimsal bir ekstrasi var sanirim super gercekten :)
  • Manyak bi olay abi bu ya, N95 almayı düşünenler için güzel bi neden daha çıkmış oldu :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.