Şimdi Ara

##IBM'den silikon geri dönüşümü##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknoloji devi IBM, bilgisayar yongaları üretimi sırasında harcanan silikonların geri dönüşümünü sağlayan bir yöntem geliştirdi. Üretim sonucu oluşan atık silikonun bir bölümü güneş paneli üreticilerine yollanıyorken, bir bölümü de tekrar test edilmek için saklanıyor. Yine de silikonun büyük bir bölümü, üretilen yongaların özellikleri açığa çıkmaması ve rakiplerin eline geçmemesi için imha edilmekte. IBM'in geliştirdiği yeni teknolojide atık silikonlar su ve aşındırıcı bir madde sayesinde devrelerden arındırılarak tekrar kullanılıyor. IBM bu geri dönüşümden yılda 1.5 milyon $ kar etmeyi ve hammaddenin güneş panel üreticilerine daha rahat ulaşacağını tahmin ediyor.

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3913&Itemid=1

• iyi bir gelişme bu teknoloji kullanarak kaynaklar daha verimli kullanılacak ve üretim maliyetleri düşecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: VenomS

iyi bir gelişme bu teknoloji kullanarak kaynaklar daha verimli kullanılacak ve üretim maliyetleri düşecek

Kesinlikle ayrıca geri döşünümle yapılan üretimler 0 dan üretime göre daha çevre dostu.
  • gerçekten çok takdir ettim adamları micro üretimden bile geri dönüşüm sağlamak çok büyük bişiy....
  • Çevre dostu olmasından başka pek de bir yön görünmüyor bunda, IBM ismi ve 1.5 milyon usd yanyana gelince hele...
  • Güzel ve dünyaya faydalı bir gelişme tebrikler ıbm
  • Güzel bir gelişme. Tebrik ediyorum.
  • IBM i tebrik etmek lazım.. örnek bir davranış...
  • geri dönüşümle elde edilen silikonu tekrar işlemci yapamında kullanabilme imkanları varmı acaba.eğer kullanılırsa çok kötü işlemciler ortayamı çıkar
  • IBM bu yüzden bir numara tebrikler.gerçekten iyi düşünülmüş bir olay.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.