Şimdi Ara

## Ekran Kartı Satışları 2008'de Önemli Artış Gösterebilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grafik kartı üreticileri özellikle gelecek yılın ikinci çeyreğinden itibaren ekran kartı satışlarında önemli bir artış bekliyorlar. Bu artışın altında yatan gelişmelere baktığımızda ise Windows Vista SP1 ile birlikte çok daha fazla sayıda DirectX 10 destekli oyunun piyasaya giriş yapacak olması buna ek olarak gelecek yıl dahilinde 20" ve 22" boyutlarındaki LCD monitörlerin çok daha fazla oranda yaygınlaşması -ki 20" giriş seviyesine inebilir- paralel olarak ekran kartına olan talepte önemli bir artış gözlemlenebilir. Bunların yanı sıra yüksek çözünürlüklü videoların da giderek yaygınlaşması bu konuda itici güç olabilir. Tabi bu gelişmeler özellikle entegre grafik çözümü kullanan kullanıcıları da harici bir ekran kartı almaya itebilir diye düşünülmekte.

• 22" ye geçtikde uygun kart bulamadık

256 lık caanım x1950 pro'mu sattım yeni kartlar için ama 2900 pro 8800 gt derken şimdide atinin 3000 serisini bekliyorum neredeyse 2 aydır

bakalım ne yapacaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspanak -- 30 Ekim 2007; 12:27:35 >
  • Sanki hepimizin babsı Bill Gates yok git 20 22 inc monitör al yok 400 dolar ver ekran kartı al nedir bu ya vistanında dx10.1 inde dx10 nunda hepsinin a(yabancı bir harf)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipee -- 30 Ekim 2007; 12:29:32 >
  • Zaten vista ve dx10 itibariyle şimdiden geçişler başladı. Ancak vista 32 bitte kendinden bekleneni 4 gb ta veremiyor. 2 gb a mahkum bırakıp yama üzerine yama ile bu işi savuşturuyor. Çoğu kullanıcı perf. testini bile beklemeden 8800GT ye veya atinin 3000 serisine odaklanmış bile. Kullanıcıların kafalarını karıştırmazlarsa patlama olur ama yok vista yaması, yok dx10.1 derken ellerinde patlamasın da
  • Üreticiler standart çözünürlükte 22" de 1650 , 19" da da 1440'ı aşarsa o zaman göreceez hengameyi
  • Kesinlikle doğru söylüyorsun 22" full hd monitörler kesinlikle çıkacaktır o zaman ayvayı yedi milletin ekran kartları.
  • cıksın yenilerde 2 el piyasası canlansın
    yeni modelleri alamayanlar var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ıspanak

22" ye geçtikde uygun kart bulamadık

256 lık caanım x1950 pro'mu sattım yeni kartlar için ama 2900 pro 8800 gt derken şimdide atinin 3000 serisini bekliyorum neredeyse 2 aydır

bakalım ne yapacaz

Seninki de harbi zor. Tam alacaksın yeni bir duyuru geliyor. Uyuz oluyorsundur.

Neyse bence bekle 3000 serisini. Görünce kararını ver. Fazla bekleme sıkar yoksa
  • Şöyle bi şeyde var 8800gt lerin fiyatı çok iyi olucak diğer yandan bakarsanızda 8800gts lerin fiyatı çok yüksek ve 8800gt lerden daha kötü bir performans sergiliyo şimdi 8800gts lerin fiyatı nerelere düşücek bu kartı piyasadan kaldırmıyıp uygun bir fiyata sunarlarsa 8800gts lerde çok iyi satılabilir. Umarım dediğmi anlamışsınızdır. Sizce ne olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: competitor

Şöyle bi şeyde var 8800gt lerin fiyatı çok iyi olucak diğer yandan bakarsanızda 8800gts lerin fiyatı çok yüksek ve 8800gt lerden daha kötü bir performans sergiliyo şimdi 8800gts lerin fiyatı nerelere düşücek bu kartı piyasadan kaldırmıyıp uygun bir fiyata sunarlarsa 8800gts lerde çok iyi satılabilir. Umarım dediğmi anlamışsınızdır. Sizce ne olur

Tahminen ellerinde kalan 8800gts leri uygun fiyattan verip yeni nesil 8800gts leri 350-400$ dan satarlar. Yoksa herkes 8800gt ye hücum eder.
  • bu da demek oluyor ki nvidia ve ati bu dönemde satmak için yeni nesil gpu larını duyurmak zorundalar.. zaten nvidia nın 9xxx serileri hazır.. atide çift çekirdekli gpu sunu duyurur.. bu 8800gt ve atinin çıkacak olan kartları o zamana kadar crysis oynamak için piyasayı oyalamak için çıkardıkları kartlar olacak... nvidia da tik tak modelini benimsemiş gibi görünüyor.. çünkü 65nm ilk 8xxx serisini geçirdi çünkü 65nm geçmek zorunda idi.. yeni nesil gpu ları teraflop hesaplama gücüne çıkması için termal iyileştirmeler gerekiyordu.. hazır geçmişkende yeni nesil öncesi 8xxx kartları tekrardan revize edip bir miktar daha bu teknolojiden kar elde edelim dediler.. sonuçta satılan her gtx ve ultra yeni nesil bir kartla değiştiriliyor bunlardan ne kadar çok satılırsa değiştirilecek kart sayısıda doğal olarak artıyor... buda nvidia nın en doğal satış stratejilerinden birisi...

• Haklısın kardeş, 1 sene oldu d10 lu kartlar çıkcalı resmen milleti oyaladılar.
  • Tabi bu artışa firmaların nerdeyse her 3 ayda bir yeni kart duyurması,yeni özelliklerin eski kartlarda desteklenmemesi gibi etkenlerde var
  • http://forum.donanimhaber.com/m_18653711/tm.htm

Son mesajı burada da tekrarlamak istemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Bellek -- 30 Ekim 2007; 16:39:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

Tabi bu artışa firmaların nerdeyse her 3 ayda bir yeni kart duyurması,yeni özelliklerin eski kartlarda desteklenmemesi gibi etkenlerde var

artık 3 ayı bile bulmuyor
  • Bekle anam bekle nereye kadar böyle....
  • quote:

çok daha fazla sayıda DirectX 10 destekli oyunun piyasaya giriş yapacak olması

çok poly ANA gördüm ben bu üreticileri
    öngörümlemeye bak ya.ben şirket ceosuna böyle bir gelişme strateji yolu sunsam herhalde atılırdım.
    bize ne öğretiyorlar şunların stratejilerine bak ya ne kadar basit

yani şu crysis in bile yapımı kaç yıl sürdü de hala eksik var. resident evil 5 mesela kaç senedir yapılıyor hadi o konsol oyunu ama düşünün yani konsola bile oyun kaç yılda yapılabilirken heleki optimize unsurunun çok nadir yaşandığı pclerimizde kaç tane dx10 oyun çıkabilirki.çıkacak dx10 oyun listesi zaten belli 1-2 senedir o oyunların ssleri verilmiyormuydu?

en fazla ne çıkar allan wake , başka da adam gibi var mı? ha ea gider kıytırık 1-2 oyun çıkarır ona da dx10 etiketi basarsa onu bilemem tabi.

• quote:

Orjinalden alıntı: competitor

Şöyle bi şeyde var 8800gt lerin fiyatı çok iyi olucak diğer yandan bakarsanızda 8800gts lerin fiyatı çok yüksek ve 8800gt lerden daha kötü bir performans sergiliyo şimdi 8800gts lerin fiyatı nerelere düşücek bu kartı piyasadan kaldırmıyıp uygun bir fiyata sunarlarsa 8800gts lerde çok iyi satılabilir. Umarım dediğmi anlamışsınızdır. Sizce ne olur

evet mesela onca kart çıkıyor ultranın fiyatı biranda düşse de ondan alsak
  • Ben herhalde 3800 serisinden birini yani en üst modelini alacamda nvidea da boş durmuyor bakalım benim ekran kartı ne zaman bana yetmez ve dx10 oyunlar yaygınlaşırsa o zaman değişim zamanı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ıspanak

22" ye geçtikde uygun kart bulamadık

bakalım ne yapacaz

+1 bende 22inç mon aldım ama ekran kartı yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.