Şimdi Ara

## Nvidia Resmi Dökümanı: 8800GT vs. RV670XTX GDDR4 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
3.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia Resmi Dökümanı: 8800GT vs. RV670XTX GDDR4 ##

En yeni silahı olan GeForce 8800GT'yi piyasaya süren Nvidia, rakip AMD-ATi'nin yaklaşık iki hafta sonra piyasaya süreceği 55nm üretim teknolojisine sahip RV670XTX gpu'sunu kullanan ve muhtemel piyasa ismi Radeon HD 3870XT olacak kart ile 8800GT'nin farklı oyunlara yönelik karşılaştırmalı test sonuçlarını yayınlamış. Tabi testi yayınlayan Nvidia olunca ve testin bir bacağını henüz piyasaya çıkmamış bir kart oluşturunca sonuçlara dikkatli yaklaşmakta ama iki piyasa devinden birinin yayınladığını bilerek te üstünde durmakta yarar var.

• Zannımca Ati kendisinden bekleneni sonunda verecek. Ara ara duraklamaları oldu ama ciddi performanslı kartları ile geri dönüşü olacak
  • bu testler fake hl2 episode 2 de en az 1.5 a katlicak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 30 Ekim 2007; 11:35:54 >
  • sonuçlar biraz abartılmış gibi....
  • Yanlız grafik 90'dan başlıyor.
    İlk bakışta 2 katı fark varmış gibi gözüküyor
  • kesinlikle bi abartı yaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: Megavolt

Yanlız grafik 90'dan başlıyor.
    İlk bakışta 2 katı fark varmış gibi gözüküyor

ve çoğu kişi direk o grafiklere yönelip ordaki rakamlara dikkat etmeyecek.. koşa koşa gidecekler almaya kartı :D
  • %90 dan başlatıp, ilk bakışta iki kat fark varmış gibi göstermek...ilginç...
  • nVidia neresinden yayınlıyor bunları yaw :) 10 luk farkı iki misli göstermekte güzel uyanıklık.
  • Hokkabaz nvidia

• fx57'nin verdiği haberlerden birinde rv670 in 8800gt ye göre %10 yavaş olacağı doğrulanmış oldu galiba..
  • quote:

Orjinalden alıntı: saprofit

fx57'nin verdiği haberlerden birinde rv670 in 8800gt ye göre %10 yavaş olacağı doğrulanmış oldu galiba..

insallah sadece %10 la kalir o fark umudumuz
  • Ortalama %10-%15 bir fark kartlarla son kullanıcılar buluşsun overclok değerleri son noktayı koyacaktır. Eğer ati çok iyi o/c olursa dx10.1 ve sm 4.1 ile bir adım öne geçebilir.
  • Şu Expreview'in grafiklerine bayılıyorum. Nvidia ile çok sıkı fıkılar sanki.
  • valla bu durumda overclock olayı devreye girecek anlaşılan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

bu testler fake hl2 episode 2 de en az 1.5 a katlicak

Evet hl2 ati tabanlı bir oyun olmasına rağmen nvidia kartlar daha iyi performans veriyor orada bir hata var farkın daha fazla olması lazımdı dh den kartlar ulaştığında artık bir video inceleme bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 30 Ekim 2007; 12:18:17 >
  • Çok güldüm sonuçlara.Hani bir fark olurda bunlar uçmuş.Nvidia galiba testi yaparken karta kendi sürücülerini kullanmış.
  • Hakikaten de grafigi %90 dan başlatmak ne amaçla yapılmış olabilir?

Herneyse hele bir piyasaya cıksınlar bakalım...
  • % değerlendirmeli grafik komik olmuş
    Artı Ati tüm teste hep aynı % yi vermesi de acayip
    Güvenilir bir test değil bana göre.
  • En azından leadtekin kutusunda yer alan %35 lik farkın doğru olduğunu öğrenmiş olduk.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.