Şimdi Ara

## ZOTAC İddialı 8800GT Modelleri İle Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ZOTAC İddialı 8800GT Modelleri İle Geliyor ##

AMD-ATi'nin ekran kartı alanındaki en büyük partnerlerinden biri olan Sapphire firmasının da sahibi olan PC Partner'in Nvidia tarafındaki ayağı olan ve yeni kurulmasına karışın agresif bir strateji ile kısa zamanda adından sıkça söz ettiren Zotac, Nvidia'nın yeni silahı GeForce 8800GT konusunda da son derece iddialı olacak gibi gözüküyor. Ülkemize de ciddi derece de önem veren firma hazırladığı saat hızları arttırılmış 8800GT temelli ekran kartları ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İlk etapta Zotac'ın iki yeni modelini göreceğiz. Bunlar 8800GT modeli ve firmanın özel serisini oluşturan AMP! Edition ürün gamından çıkan ciddi derecede arttırılmış saat hızlarına sahip 8800GT AMP! modeli olacak. Soğutma etiketleri ve farklı tasarımlı konnektör başları ile de diğer referans modellerden ayrılan Zotac'ın GeForce 8800GT temelli yeni ekran kartıları ülkemiz pazarına da girecek ilk modellerden olacak gibi gözüküyor. Donanım haber olarak ta video incelemesini yapacağımız Zotac'ın 8800GT modellerinin genel ve teknik özellikleri ise şu şekilde;

Genel Özellikler;

- Yeni ZOTAC GeForce 8800GT ve GeForce 8800GT AMP! Serisi
    - PCI Express 2.0 Arayüz
    - Geriye dönük PCI Express 1.0 ile uyumlu
    - Shader Model 4.0 uyumlu DirectX 10
    - 112 stream işlemcisi
    - Tek-slot Aktif Soğutma
    - 512MB GDDR3 bellek
    - 256-bit bellek arayüzü
    - PureVideo HD teknolojisi
    - Dual dual-link DVI –( 2560x1600’e kadar)
    - HDTV çıkışı – 480p/720p/1080i/1080p
    - S-Video çıkışı

Teknik Özellikler Tablosu;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Ekim 2007; 6:14:13 >

• 8800 GT de firmalara oyuncak oldu, kimi kartın üstündeki resimlerle oynuyor, kimi saat hızlarıyla.
  • 8800GT cok fena geliyor onu bunu bilmemde :)..tr de cok satacak ki alacaklardan biride benim ..fiyatı uygun olursa zotac AMP dusunebilirim...birde referans tasarimin sogutmasi nasil onu merak ediyorum..8800GTS serisinden iyidir insaallah...8800GTS in referans sogutmasindan pek bi celimsiz duruyor ama bakalim...
  • 8800gts lerde yaptıkları numaraları tekrar çekiyorlar. kartlar satılsın amaç bu. bakın 8800 gts topiklerine oc olmuş bir çok model. son zamanların on numara nvdia satış propagandası
  • arkadaşlar ben bir pc dergisinde okudum bu ekran kartını ısınma problemi olbileceginden bahsetmiş belkide fan gercekten bu ekran kartına yetersizdir tam olarak test sonuclarını görüp öyle almakta yarar var diye düşünüyorum en basittinden ben kendim öyle yapacagım

(buradan adını yamak istemedim ama yazın derseniz yazabilirim)
  • Sıcaklık konusunda yapılan testler var zaten.

http://vr-zone.com/articles/Nvidia_GeForce_8800_GT_Review/5369-12.html

Çok ısınmıyor.
  • Zotac Amp Modelini Merakla Ve Heyecanla Bekliyoruz
    Penta inşallah bir saçmalık yapıp bu modeli getirmemezlik veya fahiş birfiyatla satış gibi bir olaya girmez. Bizde bu sayede Ağız tadıyla uygun fiyata performanslı bir ekran kartı sahibi oluruz.
    Hadi Penta Yap bi kıyak erken getir şu kartları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sugarcocuk1

arkadaşlar ben bir pc dergisinde okudum bu ekran kartını ısınma problemi olbileceginden bahsetmiş belkide fan gercekten bu ekran kartına yetersizdir tam olarak test sonuclarını görüp öyle almakta yarar var diye düşünüyorum en basittinden ben kendim öyle yapacagım

(buradan adını yamak istemedim ama yazın derseniz yazabilirim)

Kart 65nm ısınma sorunu olacağını hiç sanmıyorum

• Sonunda palitin modelleride belli oldu 2 farklı kart görünüyor sistesinde

http://www.palit.biz/en/products/nv_pcie_8800GT.html
  • asıl olan crysis testidir gerisi teferruattır.
  • bu zotac firması ülkemize yönelik calışmalar yapıyo umarım fiyatı biraz uygun yapar
  • quote:

Orjinalden alıntı: KanKoKan

8800 GT de firmalara oyuncak oldu, kimi kartın üstündeki resimlerle oynuyor, kimi saat hızlarıyla.

Oynasın müsâdenle. Zotac o. Ekran kartını yemiş yutmuş adamlar.
    Artık bi GPU üretmedikleri falan kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 30 Ekim 2007; 9:59:03 >
  • pclabs hem crysis incelemesi hemde zotac 8800gt amp modelinin incelemesini yapmış.
    ilgilenenler için:

http://www.pclabs.gen.tr/2007/10/29/crysis-benchmark-directx10-ekran-karti-8800gt-inceleme/

eğer bu kart bu hızlarda (700/2000) o fiyata (270$) piyasada olursa çok satar benden sölemesi..
  • EVGA ya oc lu 8800 GT olarak rakip geldi. Alternatif olması her zaman tüketicinin karına.
  • Bu işten biz karlı çıkacağız
  • quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

Sonunda palitin modelleride belli oldu 2 farklı kart görünüyor sistesinde

http://www.palit.biz/en/products/nv_pcie_8800GT.html

Palit her zaman favorimdir ancak şöyle iyi soğutucu kullanmış ve iyi bi oc potansiyeline sahip sonic modeli yapmazsa tercihim zotac veya sparkle olacak. İkiside iyi hızaşırtılmış ve fiyatlarınında iyi olacağı söyleniyo.

• fiyat lazim gerisi yalan
  • haber için çok saol fx57...Ama şu palit sonic haberi de gelse artık o aman sana minnettar kalcam. Buarada arkadaşlar haberlerin tek bi başlık altında çıkarılmaması normal. Haberler geldikçe yayınlanıyo. Mesela daha palit sonic modelini duyurmadı. fx57 naapsın?
  • Palit'in Sonic modeli elime ulaşan bilgi eğer nihai bilgi ise Kasım ayının ikinci yarısında geliyor.
  • Palit Entresan bir şekilde Büyük ve farklı bir soğutucu kullanarak çift slot yapısına geçmiş gördüğüm kadarıyla OC'lu modelinde
    diğer üretim ise standart nvidia referans tasarım galiba
    palitin fiyatları OCli yapısı 8000gt için fiyat noktasında OC li modeller için fiyat referans olabilir.

Ayrıntılı bilgi içinhttp://vr-zone.com/articles/Palit_Own_Designed_8800GT_w_3_Phase_Power/5372.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iRoNMaSTeR -- 30 Ekim 2007; 12:07:20 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.