Şimdi Ara

S video ile laptop u tv ye bağlamak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
31.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S video kablosuyla laptopumu tv ye bağlandım,,görüntüde sorun yok fakat tv den ses alamıyorum,sorun nedir acaba?tşkler.

• fikri olan?
  • s-video çıkışı ile ses alamazsınız.laptop un ses çıkışını tv'ye ayrıca tos fişi ile bağlamalısınız...
  • PC YI TV YE BAĞLAMAK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER:
    1 Adet Scart (s-video kablosu destekli)

1 Adet S-video kablosu

1 Adet Ses Kablosu

sana şu sondaki ses kablosu gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djefecan -- 29 Ekim 2007; 22:33:42 >

• bende bi soru sorsam ...
    s kablo ile laptopu bağladım ve görüntü aldım ama siyah beyaz görünüyor ...çözünürlük felan değiştirdim ama olmadı ...kablo 9800pro nun kablodan olabilir mi?
  • s-video kablolarında 4 pin ve 7 pin olmak üzere 2 tip var.sesi sadece 7 pinlik olan iletebiliyor.tabi 7 pin için tv nin ve laptop ının üzerindeki giriş ve çıkışın da 7 pinlik olması gerekiyor.(ben öyle biliyorum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbuli

bende bi soru sorsam ...
    s kablo ile laptopu bağladım ve görüntü aldım ama siyah beyaz görünüyor ...çözünürlük felan değiştirdim ama olmadı ...kablo 9800pro nun kablodan olabilir mi?

bende kameramı tv ye bağladığımda siyah beyaz olmuştu.ntcs veya pal gibi 2 seçenek var.değiştirince düzelmişti.hangisi renkli görüntü veriyordu hatırlamıyorum,değiştirerek dene.(tabi bu dediğim kamera için,laptop da nasıl değiştirecen bilemiyorum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: djefecan

PC YI TV YE BAĞLAMAK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER:
    1 Adet Scart (s-video kablosu destekli)

1 Adet S-video kablosu

1 Adet Ses Kablosu

sana şu sondaki ses kablosu gerekli

ARKAŞIM BANA NOTEBOOK İLE AYRI BİR MONİTÖR İÇİN

S-VİDEO+15 Lİ ERKEK VGA KABLOSU LAZIM

BUNU NASIL BULABİLİRİM.... BİR TARAFI S VİDEO + BİR TARAFI VGA 15 Lİ ERKEK FİŞ

BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM

• quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

s-video kablolarında 4 pin ve 7 pin olmak üzere 2 tip var.sesi sadece 7 pinlik olan iletebiliyor.tabi 7 pin için tv nin ve laptop ının üzerindeki giriş ve çıkışın da 7 pinlik olması gerekiyor.(ben öyle biliyorum)

ben 7 pinli ile bağlıyorum fakat tv ye rca olarak giriyor. yani tv de 7 pinlli giriş yok. bu yüzden ses iç ayrı kablo kullanıyorum. senin dediğin hdmi bağlantı olmasın.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: istanbuli

bende bi soru sorsam ...

bende kameramı tv ye bağladığımda siyah beyaz olmuştu.ntcs veya pal gibi 2 seçenek var.değiştirince düzelmişti.hangisi renkli görüntü veriyordu hatırlamıyorum,değiştirerek dene.(tabi bu dediğim kamera için,laptop da nasıl değiştirecen bilemiyorum)

PalB yapınca renkliye dönüyor

• quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

s-video kablolarında 4 pin ve 7 pin olmak üzere 2 tip var.sesi sadece 7 pinlik olan iletebiliyor.tabi 7 pin için tv nin ve laptop ının üzerindeki giriş ve çıkışın da 7 pinlik olması gerekiyor.(ben öyle biliyorum)

ben 7 pinli ile bağlıyorum fakat tv ye rca olarak giriyor. yani tv de 7 pinlli giriş yok. bu yüzden ses iç ayrı kablo kullanıyorum. senin dediğin hdmi bağlantı olmasın.

yok 7 pin s-video kablo.ben bağlamadım sonuçta.sadece sorduğumda satıcı 4 ve 7 pin diye 2 modelin olduğunu söyledi.ben de hangisi olduğunu bilmediğim için almamamıştım.ama 7 pin olanın diğer uce rca veya scart giriştir senin dediğin gibi

• bende notebook taki görünyüyü lcd monitöre aktaracağım,

bana avermedia box tavsiye ettiler...

kolay gelsin....
  • 7 pin erkek s video / scart veya 3 lü yada tek sarı erkek uçlu RCA kablo bulabileceğimiz bir yer bilen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 6 Kasım 2007; 10:06:39 >
  • benim nvidia go 7300 ekran kartım var. Bende de görüntü siyah beyaz çıkıyor. nvidia kontrol panelden girdiğimde " s-video - NTSC vaya PAL standart çözünürlükte televizyon" diye bi seçenek var. Yani ntsc ve pal aynı seçenekte. Neyapabilirim fikri olan var mı ??
  • go 7300 ekran kartı olan kimse yok muuuuuuuuuuuuuuuu ?
  • Arkadaşlar kolay gelsin,
    dizüstü bilgisayarımın çıkışı 7 pinli s video tv de s video ise 4 pinli,bilgisayar tv bağlantısını nasıl yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • peki yeni bir combinasyon datron laptopum var ve 7 pin s video cıkısından philips televizyona skart veya sarı erkek girisleri mevcut ancak her ikisinden de baglantı yapıyorum ntsc ve pal seceneklerini de denedim yine renkli goruntu alamıyorum????

bir de soyle bir durum var bilgisayarın s-video girisini aparat ile disi sarı girise ceviriyorum tv de direk pinli s video girisi yok arkada skart onde sarı disi giris var

bu konuda bilgisi olan var mı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykuttoklu -- 13 Aralık 2007; 14:45:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yangac

benim nvidia go 7300 ekran kartım var. Bende de görüntü siyah beyaz çıkıyor. nvidia kontrol panelden girdiğimde " s-video - NTSC vaya PAL standart çözünürlükte televizyon" diye bi seçenek var. Yani ntsc ve pal aynı seçenekte. Neyapabilirim fikri olan var mı ??

pal yap

ve cıkıs türünü otomatık değil s-video yapın renklenir
    arkadasımın hp si vardı onun lcd ye yakın yerınde ufak ınce bı tus var ona basında gecıs yapardı s-video - coposite gibi..

laptopum yok ama sistem aynı
  • Selamlar.

HP Pavilion serisi bir laptopu Samsung le32s81b lcd tv'ye bağlamak istiyorum. Mecburen 2 metrelik Monster S-Video kablo aldım. Ancak bir türlü görüntü alamadım. Kabloları doğru taktım ve en azından Nvidia Control Panel'de s-video - NTSC vaya PAL standart çözünürlükte televizyon ve Türkiye/PAL ibarelerini görebiliyorum. (Kabloyu çıkartınca TV özellikleri de Nvidia Control Panel'den kayboluyor)

Kabloyu takınca otomatik olarak görüntü gelmiyor mu anlamadım ki. Tv kumandasında source denen tuşa da bastım ancak sonuç yok. Digiturk ve kablotv sahibiyim. Dahili 1'i Digiturk olarak algılıyor, Dahili2'de ise sinyal yok diyor. Acaba kumandada basmam gereken extra bir tuş mu var ?

Teşekkürler şimdiden, sıyıracağım valla.
  • merhaba

benim de pavillon serisi bir laptopum var ve monitörü bozuldu. şimdi servise vermeden önce bir şekilde görüntü alıp, içindeki şahsi dosyalarımı yedeklemek istiyorum.

şimdi tv out kablosunu takıp, laptop 'un power düğmesine basarsam görüntüyü tv 'den alabiliyor olmam mı gerekir? yoksa bu işlem, açılmış bir windows üzerinde, yazılımla desteklenerek yapılan bir olay mıdır?

bir de harici monitör çıkışı var sanırım, oradan bir pc monitörüne bağlayabilir miyim laptop'u?

sağolun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.