Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.254
Cevap
31
Favori
393.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zibidi301

quote:

Orijinalden alıntı: LaYLoNDoN

Selam MİLLET Yaklaşık 2buçuk hafta önce xbox aldım bir sorum var ;

Klasik bir usb belleği usb yuvasına takarak tanıtmamız ve hdd gibi kullanmamız mümkünmü taktım usb çalışıyor ama olmuyor aca bilgisayarda bişey yapıp ardından mı takıcam varmı bir yolu yordamı :)

bildiğim kadarıyla FAT32 biçiminde biçimlendirmen gerek en azından okuduğum yazılarda böyle söylüyorlardı ama birşey diyemem denedim bilen arkadaşlar bunu sana daha iyi açıklarlar

acaba FAT32 yapılması yeterlimi ...
  • http://forum.donanimhaber.com/m_27378144/mpage_1/key_/tm.htm

buradan ayrıntılı bilgiyi alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Anatholi@nBOY 27*

http://forum.donanimhaber.com/m_27378144/mpage_1/key_/tm.htm

buradan ayrıntılı bilgiyi alabilirsin

Koskocoman bir konu arkadaşım bu .. beni ilgilendiren kısmını bulamadım ben hdd bağlamıyıcam USB Bellek bağlasam diyorum hdd gibi kullanabilirmiyim yani yapıcağım 2 demo indirmek :D bide ultimade team indiricem fİfA 09 içn...
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0be

@MâxeLL ilgin için teşekkür ediyorum oldukça yardımcı oldun.

Bir soru daha sormak istiyorum fw yüklü bi xbox'a indirdiğimiz bir oyunu dvd ye yazarak da oynamamız mümkünmü? Hdd olması şart mı?

Aslında tam tersi Hdd şart değil Dvd şart. Şöyleki bilgisayara indirdiğiniz bir oyunu x360 ile oynayabilmeniz için illaki onu dvdye kopyalamanız gerekmetke ve Dvd üzerinden de oynayabilirsiniz. Eğer x360'ın Hdd'inden oynamak istediğinizde ise kopyaladığınız Dvd'den Hdd'e yükleme yapıyorsunuz ve yine oyunu oynayabilmek için dvdyi mutlaka takmanız gerekiyor. Cihaz dvd üzerinden oyunu tanıyıp Hdd üzerinden oynatmaya başlıyor. Yani direk bilgisayar ile x360'ı bağlayıp oyunlar Hdd'e kopyalanamıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: YeeHaw

selam millet
    bi soru da ben sorucam
    dashboardda bekletmenin azı yarar çoğu zarar mıdır?
    15 dk yı geçen bekletmelerimde 2-3 saat aralıksız oyun oynama sonrası halinden bile daha çok ısınıyo
    çünkü galiba fan duruyo ya da çok yavaşlıyo(dün elimi tuttum,oyuna girdikten sonra bile adam gibi üflemedi
    ve 2 aylık jasper,1-2 donma-düzelme dışında ilk takılmasını yaptı,oyunu taktıktan 1,5 saat sonra filan
    yalnız oyun donmadı xbox dondu,dashboarda filan da geçemedim bi daha mecbur üstünden kapattım,dvd yi çıkarsam da değişen bi şey olmadı
    bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım
    yoksa ilk videolu donanım haberci jasper 3k sı başlığına hazır olun
    gerçi şimdi bile verebilir açınca,daha açmadım,beklerim herşeyi
    teşekkürler

Açıkcası dashboard daki beklemede bir zarar oluşur mu bilmiyorum ama bende dashboarddayken fanlardan soğuk hava üflüyor

Bunun yanında cihazın kilitlenmesi 1 sefer benimde başıma gelmişti ve sonradan herhangi bir problem yaratmadı ve yaratacağınıda düşünmüyorum açıkcası. Belki aletin anlık kafası karışmıştır Geçenlerde forumdan yeni makinalı bir arkadaşın daha başına gelmiş ve sanıyorum 1-2 sefer o kilitlenmeler çoğu kişinin başına geliyor.

Tabi daha teknik bilgisi olan bir arkadaşımız bu konuda bizi aydınlatırsa çok makbule geçecektir

quote:

Orijinalden alıntı: trkay

MâxeLL arkadaşım çok saol pek düzgün yazmamama rağmen tam kastektiklerimi anlamışsın saol

Siz sağolun

LaYLoNDoN Konuya daha hakim bir arkadaşımız mutlaka yardım edecektir.

• Yine 2007 Sonbahar Update i ile X264 codec desteği geldi, bazı HD filmler izlenebiliyor (altyazı desteği yok) ancak hepimiz biliyoruz ki piyasadaki HD Rip filmlerin %95 i mkv formatında ve Xbox360 ın ne yazıkki mkv desteği bulunmadığından bı filmleri Xbox360 da izlemek ne yazıkki mümkün değil.

ilk sayfada böle bi yazı gördüm yani şimdi x264 olan 720p bir film indirsem xbox360 tan izleyebilirmiyim mesela linkteki filmihttp://www.divxlerim.com/showthread.php?t=316215 link reklam için değil kodec için verilmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal2339

Yine 2007 Sonbahar Update i ile X264 codec desteği geldi, bazı HD filmler izlenebiliyor (altyazı desteği yok) ancak hepimiz biliyoruz ki piyasadaki HD Rip filmlerin %95 i mkv formatında ve Xbox360 ın ne yazıkki mkv desteği bulunmadığından bı filmleri Xbox360 da izlemek ne yazıkki mümkün değil.

ilk sayfada böle bi yazı gördüm yani şimdi x264 olan 720p bir film indirsem xbox360 tan izleyebilirmiyim mesela linkteki filmihttp://www.divxlerim.com/showthread.php?t=316215 link reklam için değil kodec için verilmiştir.

2009 yaz güncellenmesiyle beraber 1-2 codek desteği daha geldi.mp4 wmv ya da mov uzantılı 4gb altı videoları izleyebilirsin hd dvd yazması önemli değil uzantısı bu dediklerimden olacak codek çevirmekle uğraşma ben çok program denedim olmuyor 12-13 saatten aşağı sürmüyor xbox360 ile ilgili dev sitelere bakarsan eğer 4 gb lık parçalar halinde filmler mevcut wmv formatında hepside

• Beyler Bn 1 xboxdan ekranı bölerek 2 kişi oynamak istiyorum sanırım gears of war 2 army of two gears of war 1 resident evil 5 fln oynanıyormuş.

Ama split screen icin 2. profil acmak lzmmıs o nasıl oluyor anlatır mısınız. Yani 2. joystick ile login olmak lazımmış konsol 2. joysticki görüyo 2 yazan yerde ısık yanıyo ama oyunda baglayın hatası alıyorum army of two da nasıl login olucam neyi eksik yapıyorum yardım edin lütfen

Orijinalden alıntı: cesar55

Arkadaslar arcade pack te hdmı çıkışı varmı.ps3 le kıyaslandığında oyunlarda grafik kalitesi nasıl.

Arcade packte hdmi çıkışı mevcut.. bazı oyunlar xbox 360da ps3ten daha güzel grafiklere ve oynanışa sahip
  • quote:

Orijinalden alıntı: the breaking_point

quote:

Arkadaslar arcade pack te hdmı çıkışı varmı.ps3 le kıyaslandığında oyunlarda grafik kalitesi nasıl.

Arcade packte hdmi çıkışı mevcut.. bazı oyunlar xbox 360da ps3ten daha güzel grafiklere ve oynanışa sahip

Tesekkurler.
    USB girişi varmı.500 gb external hdd bağlanıp avi dvix filmler seyredilirmi.
    Joistik kullanışlımı.playstation joistiğine alışık biri olarak oyunlarda zorlanırmıyım.Analogların biri aşağıda bira yukarıda tuhaf geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jokerbow

Beyler Bn 1 xboxdan ekranı bölerek 2 kişi oynamak istiyorum sanırım gears of war 2 army of two gears of war 1 resident evil 5 fln oynanıyormuş.

Ama split screen icin 2. profil acmak lzmmıs o nasıl oluyor anlatır mısınız. Yani 2. joystick ile login olmak lazımmış konsol 2. joysticki görüyo 2 yazan yerde ısık yanıyo ama oyunda baglayın hatası alıyorum army of two da nasıl login olucam neyi eksik yapıyorum yardım edin lütfen

İkinci profili ilk profili oluşturduğunuz gibi oluşturuyorsunuz. Yani "My Xbox" bölümü altındaki avatarınızın olduğu "Profile" bölümüne giriyorsunuz ve en alttaki "Switch Profile" sekmesine tıklıyorsunuz. Burada sizin avatarnızla birlikte kendi profiliniz gözükür. Hemen sağ tarafındaki "Create Profile" kısmı ile yeni bir profil oluşturabilirsiniz.

İkinci profili oluşturdukdan sonra oyuna girdiğinizde ikinci kolun ortasındaki düğmeye basın ve "sing in profile" seçeneğinden ikinci profili seçin. Bu şekilde oynayabilirsiniz.

Anlatımım biraz karışık oldu sanırım. Ancak kaba taslak bu şekildeydi uygulanan adımlar

• GOLD ÜYELİK TÜRK PARAYLA NE KADAR EDİYOR ?
  • Gönderdiğiniz öm ye yazdığım cevabı burayada kopyalıyorum belki başka arkadaşlarımızında işine yarar.

Forumun 2. el bölümünde Gold üyelik satanlar genelde 1 aylık gold üyeliği 20-30TL, 3 aylık gold üyeliği 35-45TL, 1 yıllık gold üyeliğide 70-80TL arasında satıyorlar.

Mesela;

http://forum.donanimhaber.com/m_32925086/mpage_1/key_//tm.htm#34096688

Bu ilandaki fiyatlar benim gördüğüm en ucuz fiyatlar burada satanlarda. Bunun gibi başka bir satıcıda bu fiyatlardan satıyordu. Belki gittigidiyor üzerinden daha uygunu bulunabilir ancak pek sanmıyorum yine bu düzeyde olacaktır.

Bunun yanında yurtdışından "paypal" ile kredi kartı vasıtasıyla alınabilir. Şu an üyelik satan sitelerden en yaygını ve çoğu kişinin tercihiwww.maximuscards.com adresinde fiyatlar üstteki ilandan sadece 5 TL daha uygun. Bunun yanında belki ebay üzerinden uygun fiyatlı bulunabilir.

• quote:

quote:

quote:

Tesekkurler.
    Joistik kullanışlımı.playstation joistiğine alışık biri olarak oyunlarda zorlanırmıyım.Analogların biri aşağıda bira yukarıda tuhaf geldi.

oyunları ps3 ile kıyasladığınız ps3 de exclusive oyunlar vardır iyi diyebilirim ama multiplatform oyunlarda daima xbox360 üstündür.
    500 gb hdd fat32 ile bölünmüş olmalı seyredebilmen için (yanlış hatırlamıyorsam) joistik değil gamepad fps oyunlarda ps3 den kullanışlı spor oyunlarda biraz zorlayıcıdır

• basit iki soru sorcam:

1-Live'e bağlanmak için ayarları tek tek elle mi girmemiz lazım?(IP adres,maske filan?)
    2-Wolfenstein CD sini takınca update yapmadan oynayamazsın diyor.Xbox'ın kendi sitesinden indirdim ama makine görmüyor.Nasıl update yapabilirim?
  • Bu xBox işleri çok karışıkmış yahu vazgeçtim bn
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkito

basit iki soru sorcam:

1-Live'e bağlanmak için ayarları tek tek elle mi girmemiz lazım?(IP adres,maske filan?)
    2-Wolfenstein CD sini takınca update yapmadan oynayamazsın diyor.Xbox'ın kendi sitesinden indirdim ama makine görmüyor.Nasıl update yapabilirim?

1. Ayarları kendinizin yapmasına gerek yok. Ethernet kablosunu taktığınız zaman x360 kendisi otomatik ip ve mac adreslerini alıyor. Belki modeminizin modeline göre port açmanız gerekebilir.

2. Şu memory cardların makinaya nasıl takılacağını bende bir öğrenemedim gitti ancak bu konu ile ilgili dökümanlar forum içerisinde vardı. Ufak bir araştırmayla bulunabileceğini düşünüyorum. Bunun yanında Live'a bağlandığınız zaman Live üzerinden de güncelleştirmeyi yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertuq26

Bu xBox işleri çok karışıkmış yahu vazgeçtim bn

Yok aslında hiç karışık değil. Konsolu alıyorsunuz, kuruyorsunuz ve oynamaya başlıyorsunuz. Live dı cartdı curtdu gerisi kendiliğinden geliyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertuq26

Bu xBox işleri çok karışıkmış yahu vazgeçtim bn

Parayı bastırınca senin yerine fw yaparlar onu bunu cart curt her şeyi yaparlarBu forumdaki arkadaşlar sorunları kendileri çözüyorlar.Hal böyle olunca sorularda kaçınılmaz oluyor

@MaxeLL

Tavsiyen için teşekkürler.En kısa sürede denicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [F][u][r][k][a][n] -- 5 Eylül 2009; 18:58:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: powerring

quote:

quote:

quote:

Tesekkurler.

oyunları ps3 ile kıyasladığınız ps3 de exclusive oyunlar vardır iyi diyebilirim ama multiplatform oyunlarda daima xbox360 üstündür.
    500 gb hdd fat32 ile bölünmüş olmalı seyredebilmen için (yanlış hatırlamıyorsam) joistik değil gamepad fps oyunlarda ps3 den kullanışlı spor oyunlarda biraz zorlayıcıdır

Ne yapayım 80 lerin ataricisiyim ben joistik diyom Kablosuz Gamepad kablolu olarak kullanılıyormu.Ps3 usb kablo ile şarz ediliyor xbox ın gamepad nasıl sarz ediliyor bi girişler var ama kablo vs bişi yok.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.