- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR
6198 Cevap321337 Görüntüleme25 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     55 [57] 59 60 61 62 63 64      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5828 Mesaj
14 Temmuz 2009; 16:25:57 

Ya beyler TV de oynamak için bizim tüplü 72 ekran Vestel' e bağlayayım dedim makinayı companent kabloyla, arkaya scart dönüştürücüyü taktım, sarı, kırmızı, beyaz kabloları da taktım, tick i tv ye geitrdim görüntü siyah beyaz. Sebebi nedir? İlla RGB kablo mu almam gerekli?

Dönüştürücü şundan:

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 14 Temmuz 2009; 16:26:40 >

PSN: SAVIARs
Gamertag: SAVIARs

13 Mesaj
14 Temmuz 2009; 17:04:31 

savıar dostum . bende de aynısı olmuştu. siyah beyaz çıkıodu benmki de. benm tv de 6 tane AV kanalı war. bunlardan birinde siyah beyaz birinde normal çıkıyor. belki sende de aynısı olur. butun AV kanallarına bak. ;)

5828 Mesaj
14 Temmuz 2009; 18:26:37 

quote:

Orjinalden alıntı: onur12onur

savıar dostum . bende de aynısı olmuştu. siyah beyaz çıkıodu benmki de. benm tv de 6 tane AV kanalı war. bunlardan birinde siyah beyaz birinde normal çıkıyor. belki sende de aynısı olur. butun AV kanallarına bak. ;)

Benim tv de av ye bir tuş aracılığıyla geçiyor Onur. AV kanallar ayrı olarak yok malesef.

3769 Mesaj
14 Temmuz 2009; 18:47:34 

arkadaşlar bunu tr den en saglam nası temin ederiz ya? hangi paketi tavsiye edersiniz- 20gb yeterli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enreka_tr -- 14 Temmuz 2009; 22:51:25 >

Bütün hosterlar için premium olarak benim hesabımı kullanarak indirmek için tıklayın

274 Mesaj
14 Temmuz 2009; 21:31:00 

quote:

Orjinalden alıntı: bado6100

FW'yi makina uzerinden goremezsiniz.
Bildigim kadari ile 1.51'de calismayip 1.60'da calisan bir oyun yok bu yuzden hangisinin yuklu oldugunu bilemezsiniz.
Lite-on dedilerse lite-on'dur ben de once benq sanmistim ama icini acinca lite-on oldugunu gordum.
Lite-on'larin en guzel ozelligi firmware atmaya calisirken bozulma riskinin neredeyse sifir olmasi.
Dun kendi bilgisayarimda lite-on'u sadece sata kablosu ile 1.50 > 1.60 'a cikardim ama gozumden ter geldi desem yeridir :)

teşekkürler arkadaşım... Lite-on 'un başka artısı var mı ? yada eksi yönü ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McChAoS -- 14 Temmuz 2009; 21:31:40 >

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

89 Mesaj
15 Temmuz 2009; 0:00:53 

Arkadaşlar bişi sorcam 1 ayda 5-10 kere elektrik kesilmesi olsa xbox 360 3k verirmi yani gpu hatası falan makine gider mi yani ?

1365 Mesaj
15 Temmuz 2009; 0:16:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Deep Weapon

Arkadaşlar bişi sorcam 1 ayda 5-10 kere elektrik kesilmesi olsa xbox 360 3k verirmi yani gpu hatası falan makine gider mi yani ?

Evet gider.

89 Mesaj
15 Temmuz 2009; 0:18:04 

Cevap için saol dostum

445 Mesaj
15 Temmuz 2009; 1:07:13 

daha önce sorulduysa kusura bakmayın ama şöyle bir sorum var;

xbox'ı açtığımda profim aktif olarak gelmiyor ve aktif hale getir dediğimde live bağlantısı arıyor. bunu nasıl düzeltirim?

8280 Mesaj
15 Temmuz 2009; 12:48:35 

quote:

Orjinalden alıntı: remzicigim

daha önce sorulduysa kusura bakmayın ama şöyle bir sorum var;

xbox'ı açtığımda profim aktif olarak gelmiyor ve aktif hale getir dediğimde live bağlantısı arıyor. bunu nasıl düzeltirim?

System ayarlarından, Auto Sign yapman lazım.

Külahın } sat yine } lakin yokuncul } olma nâmerde
Yeter ki } kelle sağ olsun } külah lazım değil } merde
Başımızdan hiç } hevâ-yı } zülf-i yâr } eksik değil
Pek yüce yerdedir } onun için, } rûzîgâr } eksik değil
Sultan III: Ahmed ve Sultan III. Mustafa

MCP { MCSA { MCSE { CCNA

445 Mesaj
15 Temmuz 2009; 16:51:27 

quote:

Orjinalden alıntı: FiréLord

System ayarlarından, Auto Sign yapman lazım.

büyük ihtimal sorun bende ama sistem ayarlarında auto sign yapılcak bölümü bulamadım.

1738 Mesaj
17 Temmuz 2009; 23:01:16 

Arkadaşlar XBOXı nete bağlayıp live a girmek istiyorum. Ama modem uzakta ve evin içinden de kabloların geçmesini istemiyorum. Wireless modeme laptop bağlı. Laptopu da XBOXa bağlasam, xbox laptop üzerinden internete bağlanır mı?

1365 Mesaj
18 Temmuz 2009; 0:49:24 

quote:

Orjinalden alıntı: thorondor06

Arkadaşlar XBOXı nete bağlayıp live a girmek istiyorum. Ama modem uzakta ve evin içinden de kabloların geçmesini istemiyorum. Wireless modeme laptop bağlı. Laptopu da XBOXa bağlasam, xbox laptop üzerinden internete bağlanır mı?

Laptobunuzla modeminiz arasında kablosuz bağlantı varsa xbox ınız ile laptobunuz arasında ethernet aracılıyla yerel ağ kurun.Daha sonra kablosuz bağlantıyı paylaşıma açarak kullanabilirsiniz.Yaha xbox 360 ın wireless adaptörünü alabilirsiniz.

32 Mesaj
18 Temmuz 2009; 12:54:45 

bende elite us versiyonu var
fw attirmadim/
sorunum su gears of war oyununun icinden map pack download icin kod cikti fakat kodu girdikten sonra bulundugunuz yerden bu downloadi yapamazsiniz diye mesaj cikiyor
hem xbox live hesabi hemde konsolun bolgesel ayarlari US tanimli/
heralde ip ile ilgili olabilir diye dusunuyorum.
yardimlariniz icin tesekkurler

1738 Mesaj
18 Temmuz 2009; 13:38:13 

quote:

Orjinalden alıntı: chetaci

Laptobunuzla modeminiz arasında kablosuz bağlantı varsa xbox ınız ile laptobunuz arasında ethernet aracılıyla yerel ağ kurun.Daha sonra kablosuz bağlantıyı paylaşıma açarak kullanabilirsiniz.Yaha xbox 360 ın wireless adaptörünü alabilirsiniz.

Çok teşekkürler vista kullanıyorum ve ethernet kablosuyla çok kolay bir şekilde xboxı internete bağladım. Şu an update indiriyor. Live da hesap açarken illa amerikan adresi mi olmalı? FW attırdığım kişi artık Türkiye deki maillerden de açabilirsin demişti, bu ne kadar doğru acaba? gmail ile account açabilir miyim? Teşekkürler.

1365 Mesaj
18 Temmuz 2009; 15:05:48 

quote:

Orjinalden alıntı: cem1907cem

bende elite us versiyonu var
fw attirmadim/
sorunum su gears of war oyununun icinden map pack download icin kod cikti fakat kodu girdikten sonra bulundugunuz yerden bu downloadi yapamazsiniz diye mesaj cikiyor
hem xbox live hesabi hemde konsolun bolgesel ayarlari US tanimli/
heralde ip ile ilgili olabilir diye dusunuyorum.
yardimlariniz icin tesekkurler

http://forum.donanimhaber.com/m_29344361/tm.htm

1738 Mesaj
18 Temmuz 2009; 16:11:18 

Arkadaşlar laptopta vista kullanıyorum. xboxı direkt ethernet kablosu ile laptopa bağladım. Yeni ağ buldu, sonra benim 'kablosuz ağ bağlantısına' sağ tıklayıp 'özellikler-paylaşım- diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın' dedim. Önce live a bağlandı ve 110 mb lık bir update indirdi. xbox kapanıp açıldı olan bundan sonra oldu, artık ne denediysem xbox nete giremiyorum laptopu bile görmüyor. Paylaşımdan bişeler kurcaladım ama olmuyor. Sinir oldum.

361 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:24:48 

quote:

Orjinalden alıntı: enreka_tr

arkadaşlar bunu tr den en saglam nası temin ederiz ya? hangi paketi tavsiye edersiniz- 20gb yeterli mi?

hoş..en son duyduğuma göre piyasa bırak jesper'ı falcon bile kalmamış diyorlar

ama olay ankarada ya istanbulda olmana göre değişir, ikisinde de değilsen kargo ile alacağın için hiç fark etmez zaten

istanbulda ise atik elektroniği
ankarada isen de ırmak toysland'i tek geçerim.

...what goes around; comes around!

2110 Mesaj
20 Temmuz 2009; 9:27:00 

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Ya beyler TV de oynamak için bizim tüplü 72 ekran Vestel' e bağlayayım dedim makinayı companent kabloyla, arkaya scart dönüştürücüyü taktım, sarı, kırmızı, beyaz kabloları da taktım, tick i tv ye geitrdim görüntü siyah beyaz. Sebebi nedir? İlla RGB kablo mu almam gerekli?

Dönüştürücü şundan:

0

Valla bendeki tüplü de Vestel hem de 20 senelik. Sendeki 360 ntsc ondan olabilirmi acaba?

5828 Mesaj
21 Temmuz 2009; 2:23:11 

Evet Xbox' ım NTSC. İşin kötüsü Ankara' da RGB kablo satan yok gibi. Gibi çünkü satan da pahalı satıyor.

8280 Mesaj
21 Temmuz 2009; 12:07:00 

quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Evet Xbox' ım NTSC. İşin kötüsü Ankara' da RGB kablo satan yok gibi. Gibi çünkü satan da pahalı satıyor.

Tv'lerde görüntü ayarlarında PAL ayarı olması lazım bakmışsındır ama buna dikkat ettinmi ?

Külahın } sat yine } lakin yokuncul } olma nâmerde
Yeter ki } kelle sağ olsun } külah lazım değil } merde
Başımızdan hiç } hevâ-yı } zülf-i yâr } eksik değil
Pek yüce yerdedir } onun için, } rûzîgâr } eksik değil
Sultan III: Ahmed ve Sultan III. Mustafa

MCP { MCSA { MCSE { CCNA

1365 Mesaj
21 Temmuz 2009; 12:16:47 

quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Savaş,
Gittigidiyor gibi sitelere baktım rgb kablo için 24 tl fiyatı.Fakat ordaki satıcıların hangi şehirde olduğunu araştırabilirsen belki ankara'da oturan birini bulabilirsin.Mesaj atarak konuşursan elden satış yapabilir.Komisyon ve kargo olmadığı için fiyat dahada düşer.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Temmuz 2009; 17:22:20 

24 tl fiyat mı ee yuhh burada 5 tlye satıyorlar bende fazladan var bedava verebilirim almak isteyen pm atsın.

4045 Mesaj
22 Temmuz 2009; 15:55:15 

quote:

Orijinalden alıntı: unik06

hoş..en son duyduğuma göre piyasa bırak jesper'ı falcon bile kalmamış diyorlar

ama olay ankarada ya istanbulda olmana göre değişir, ikisinde de değilsen kargo ile alacağın için hiç fark etmez zaten

istanbulda ise atik elektroniği
ankarada isen de ırmak toysland'i tek geçerim.

mallar gümrükte kalmış öyle duydum bi dükkandan

bu arada arkadaşlar Atik elektronik çalışanları tarafından açılan bir forum var isterseniz linkini verebilirim teknik destek konusunda da yardımcı oluyolar. Açık link reklama giriyosa pm ilede verebilirim. Gerçekten müşteri ile diyalogları 10 numara. Önce bu site üzerinden yardım alıyodum bugün yüz yüze görüşme fırsatım oldu çok cana yakın ve anlayışlılar. Bu arada koca kadıköy'de tek xbox'ı Atik'te gördüm pro modeliydi 60gb 2 haftaya mallar gelmezse kimse almaya yeltenmesin ben alıcam

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!

Dark Evo 5 Led, Core i5-760, Nvidia Gtx470, Microlab 2.1 FC-361, Philips 42PFL540, Samsung 46C750, Samsung BH2430, iPod Mini A1051,Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy S4 i9500, Nokia 5310, Xbox360 Elite 120gb Asus 15" N55SF

Okyanus ötesine selam olsun!

13 Mesaj
22 Temmuz 2009; 21:24:53 

arkadaşlar bi sorum olcak. benim makinam 3 kırmızı gördü de şimdi tamire verdim ve gelmesini bekliyorum. arkadaşlar acaba bütün 3 kırmızıların tamiri varmıdır??

1365 Mesaj
23 Temmuz 2009; 0:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: onur12onur

arkadaşlar bi sorum olcak. benim makinam 3 kırmızı gördü de şimdi tamire verdim ve gelmesini bekliyorum. arkadaşlar acaba bütün 3 kırmızıların tamiri varmıdır??

Hayır tamiri yok.Hata kodu nedir?

5828 Mesaj
23 Temmuz 2009; 1:59:30 

quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

Tv'lerde görüntü ayarlarında PAL ayarı olması lazım bakmışsındır ama buna dikkat ettinmi ?

Evet baktım kardeşim de malesef yok ya. Chetacı' nın da dediği gibi 25 tl fiyat çekiyorlar maliyeti 8 tl lik ürün için. Bakalım bir şekilde bulucam artık.

9876 Mesaj
24 Temmuz 2009; 13:49:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Kenji

0

Resimdeki alttaki 6 kanallı kabloları

0

Bu resimdeki sistemimde 5+1 olan 6 lı yere bağlayınca nasıl 1 ses akışına sahip olurum ?

2333SW monitörüm için ayriyeten HDMI < DVI dönüştürücü kablo düşünüyordum.

Eksik 1 nokta varmı düşündüğüm yerlerde..

|| CRUZE HB WHITE || PLAYSTATION 4 BLACK || PIONEER DTS-HD || LG 47" FHD LB730V || IPHONE 5S SPACEGRAY ||

733 Mesaj
25 Temmuz 2009; 23:56:59 

16 Temmuz'da xbox360 aldım fakat fw attırırken versiyonu sormadım(hata bende)ama şimdi aldığım yere sorduğumda valla bilemiyorum bizde fw satın alıyoruz,makina içinden bir yerden bakılıyordu diye bir cevap verdi(ne kadar doğru bilemiycem).Bir arkadaş yukarıda yazmış 20 günlükse 1.6 dır diye,şimdi oyun alacağım satanda haliyle fw versiyonunu sordu.Ne zaman aldın filan dedi.1.6 olması yüzde kaç olasılık şimdi bunun.Aldığım tarih yeni ama yinede kafama takıldı kaldı.Teşekkürler şimdiden cevaplar için.Misal şuan residen evil 5 oynuyorum.

Birde bir kaç konuda dvdrom iç panel resimlerni koymuşlar işte neyin ne marka olduğuna dair.Bende benim iç panelin fotosunu koyuyorum.Ne marka olduğunu bir tahmin fikir yürüten olursa.Teşekkürler

0

Karşılaştırmam sonunda BENQ olduğuna karar verdim.Yinede paylaşayım dedim ve BENQ lar kötümü?
Tekrardan teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencers -- 26 Temmuz 2009; 0:25:13 >

LG G3 32GB-Apple Mac Mini-iPad Air 16GB Wifi
Viewsonic PJD5134 3000 AnsiLümen Svga 3D Hdmi Projeksiyon-150x150cm Perde

1365 Mesaj
26 Temmuz 2009; 1:39:57 

quote:

Orijinalden alıntı: sencers

16 Temmuz'da xbox360 aldım fakat fw attırırken versiyonu sormadım(hata bende)ama şimdi aldığım yere sorduğumda valla bilemiyorum bizde fw satın alıyoruz,makina içinden bir yerden bakılıyordu diye bir cevap verdi(ne kadar doğru bilemiycem).Bir arkadaş yukarıda yazmış 20 günlükse 1.6 dır diye,şimdi oyun alacağım satanda haliyle fw versiyonunu sordu.Ne zaman aldın filan dedi.1.6 olması yüzde kaç olasılık şimdi bunun.Aldığım tarih yeni ama yinede kafama takıldı kaldı.Teşekkürler şimdiden cevaplar için.Misal şuan residen evil 5 oynuyorum.

Birde bir kaç konuda dvdrom iç panel resimlerni koymuşlar işte neyin ne marka olduğuna dair.Bende benim iç panelin fotosunu koyuyorum.Ne marka olduğunu bir tahmin fikir yürüten olursa.Teşekkürler

0

Karşılaştırmam sonunda BENQ olduğuna karar verdim.Yinede paylaşayım dedim ve BENQ lar kötümü?
Tekrardan teşekkürler

RE5 oynayabildiğine göre 1.5 veya üstü bir versiyondur.3rd wave bir oyun denersen(mesela wanted:weapons of fate) ve oyun çalışırsa 1.51 veya 1.6 dır.

Uzaklaştırılmış
27 Temmuz 2009; 1:51:50 

İyi geceler arkadaşlar, benim kısa bir sorum olacak. Kadıköy'de nereden almamı tavsiye edersiniz Xbox'u? Ve hangi paketi almalıyım? 20GB'lı olan cazip geldi, ayrıca HDMI kablosu ile HD monitöre bağlamayı planlıyorum. Ayrıca PAL versiyonlar için adaptör gerekmez değil mi?

1365 Mesaj
27 Temmuz 2009; 2:12:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ravenlive

İyi geceler arkadaşlar, benim kısa bir sorum olacak. Kadıköy'de nereden almamı tavsiye edersiniz Xbox'u? Ve hangi paketi almalıyım? 20GB'lı olan cazip geldi, ayrıca HDMI kablosu ile HD monitöre bağlamayı planlıyorum. Ayrıca PAL versiyonlar için adaptör gerekmez değil mi?

Atik Elektroniği tavsiye edebilirim.Hdd'li bir paket alırsanız daha sonra tekrar hdd aramanıza gerek kalmaz çünkü arcade paket alan arkadaşların çoğu belli bir süre sonra hdd alıyorlar.Pal versiyonlar için adaptör gerekmez fakat ingiltereden gelen ürünlerde fiş sorunu olabiliyor ufak bir aparat ile o sorunu halledebilirsiniz.

450 Mesaj
27 Temmuz 2009; 21:12:38 

av component cıkıslı xbox 360 ımı hdmı dvı vga cıkıslı monitorume nasıl baglarım

Guildwars Flex XL
PSNTR BigBoy_TR_

1365 Mesaj
28 Temmuz 2009; 3:53:52 

quote:

Orijinalden alıntı: seskes

av component cıkıslı xbox 360 ımı hdmı dvı vga cıkıslı monitorume nasıl baglarım

vga kablosu kullanarak bağlayabilirsiniz.

1582 Mesaj
29 Temmuz 2009; 13:33:24 

arkadaşlar bugün xbox360 christmas bundle aldım... alırken kasada bulunan kız bilgisiz olduğu için içindeki harddiskin kaç gb lık olduğunu bilmiyordu... ayrıca kutu beyaz ama açık seçik şekilde premium yada arcade yazmıyordu... neyse bende zaten çok uygun olduğu için atladım aldım... şimdi harddiskin kaç gb olduğu nasıl anlarım ve anakartın jasper mı yoksa falcon mu olduğunu nasıl anlarım kutu dışından... ve en çok istediğim soru ne zaman 3k yerim yada 3k yemem kesin mi illa birgün başıma gelecek mi

1365 Mesaj
29 Temmuz 2009; 19:30:59 

quote:

Orijinalden alıntı: physioAMD

arkadaşlar bugün xbox360 christmas bundle aldım... alırken kasada bulunan kız bilgisiz olduğu için içindeki harddiskin kaç gb lık olduğunu bilmiyordu... ayrıca kutu beyaz ama açık seçik şekilde premium yada arcade yazmıyordu... neyse bende zaten çok uygun olduğu için atladım aldım... şimdi harddiskin kaç gb olduğu nasıl anlarım ve anakartın jasper mı yoksa falcon mu olduğunu nasıl anlarım kutu dışından... ve en çok istediğim soru ne zaman 3k yerim yada 3k yemem kesin mi illa birgün başıma gelecek mi

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanman dileğiyle...
-Ben 2006 dan beri kullanıyorum yoğun derece çalıştırıyorum hatta daha 3k görmedim.Böyle bir kesinlik söz konusu değil.
-Makinanın arkasında 12.1A yazıyorsa board jasperdir.Kutunun belli bir kısmında zaten bir açıklık var ordan öğrenebilirsin.
-Xbox360'ı dik kullanırsan en üst kısımdaki takıp çıkarılabilir parça hdddir. Üst kısmında boyutu yazıyordur.Xbox360'ı açtığın zaman system settings'tende görebilirsin.

450 Mesaj
29 Temmuz 2009; 21:26:02 

quote:

Orijinalden alıntı: chetaci

vga kablosu kullanarak bağlayabilirsiniz.

vga kablosu kullanarak bagladım goruntu gayet guzel ancak sesi nasıl alıcam logıtech 5+1 sıstemımde ses alamıyorum 5+1 kalıtesınde olmasa bıle normal ses alsamda bana yetecek bahsedılen donusturucuyu nereden bulabılırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seskes -- 29 Temmuz 2009; 21:37:40 >

Guildwars Flex XL
PSNTR BigBoy_TR_

1365 Mesaj
29 Temmuz 2009; 22:37:10 

quote:

vga kablosu kullanarak bagladım goruntu gayet guzel ancak sesi nasıl alıcam logıtech 5+1 sıstemımde ses alamıyorum 5+1 kalıtesınde olmasa bıle normal ses alsamda bana yetecek bahsedılen donusturucuyu nereden bulabılırım

Logitech x 530 kullanıyorum içinden bir aparat çıkmıştı ona direk olarak bağlayabilirsin yada elektronikçilerde mutlaka bulursun.

970 Mesaj
29 Temmuz 2009; 23:07:13 

Merhaba uzun süre ortalikta yoktum şimdi bir soruyla döndüm

Live için headset alacağım ebay'den ancak acaba bu headsetlerin yan sanayisi var mıdır? Ebay'den bakıyorum ORİGİNAL yazanların hepsi 8 küsür $ iken 2$'a satan satıcılarda var. Acaba bu headsetler nasıldır iş görür mü?

http://cgi.ebay.com/For...67&_trksid=p3286.c0.m14

Birde aynı zamanda MS Racing Whell almayıda düşünüyorum ancak bu aletlerde NTSJ-PAL ayrımı oluyormuydu? (Benim makina PAL, NTSC-U direksiyon uyar mı?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiC_CheCK -- 29 Temmuz 2009; 23:17:02 >

• Arkadaşlıklar Neden En Az Bir Çıkara Dayalı?
  • Kimi tutuculuklar uzun yıllar geciktirilebiliyor, toplumların kimi tartışılmaz gerçeklere ermesini. Tutuculuk, uluslara zaman kaybettirmekten başka hiç bir işe yaramıyor.

•  
    1582 Mesaj
    29 Temmuz 2009; 23:29:46 

quote:

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanman dileğiyle...
    -Ben 2006 dan beri kullanıyorum yoğun derece çalıştırıyorum hatta daha 3k görmedim.Böyle bir kesinlik söz konusu değil.
    -Makinanın arkasında 12.1A yazıyorsa board jasperdir.Kutunun belli bir kısmında zaten bir açıklık var ordan öğrenebilirsin.
    -Xbox360'ı dik kullanırsan en üst kısımdaki takıp çıkarılabilir parça hdddir. Üst kısmında boyutu yazıyordur.Xbox360'ı açtığın zaman system settings'tende görebilirsin.

öncelikle cevapların için teşekkür ederim...senden çok seyler öğreneceğim xbox la ilgili... açıkcası xboxu aldım ama henüz açmadım kutuyu o yüzden kutu dışından öğrenebileceğim konuları sormak istedim.. ama öğrenmek için kutuyu açmak gerekiyormuş... kutuyu açmamamın sebebi de sırf bu 3k olayı yani bir gün başıma gelirse çok üzülürüm diye düşünüyorum bu yüzden satıp ps3 mü alsam diye aklımdan geçiriyorum. henüz bu ikilemdeyim o yüzden kutuyu henüz açmadım satarım belki diye neyse açıkcası biraz gaza gelmem lazım açmak için....

450 Mesaj
    29 Temmuz 2009; 23:31:13 

quote:

Logitech x 530 kullanıyorum içinden bir aparat çıkmıştı ona direk olarak bağlayabilirsin yada elektronikçilerde mutlaka bulursun.

bendede x530 var 3 yıl kadar oldu alalı hıc hatırlamıyorum o aparatı

Guildwars Flex XL
    PSNTR BigBoy_TR_

1365 Mesaj
    30 Temmuz 2009; 11:46:47 

Bir tarafında beyaz ve kırmızı giriş bulunuyor vga kablosundan gelen ses kablolarını bağlamak için diğer tarafında 3 giriş bulunur ses sisteminden gelen kabloları bağlamak için.

450 Mesaj
    30 Temmuz 2009; 19:43:31 

quote:

Bir tarafında beyaz ve kırmızı giriş bulunuyor vga kablosundan gelen ses kablolarını bağlamak için diğer tarafında 3 giriş bulunur ses sisteminden gelen kabloları bağlamak için.

sagol ya sımdı anladım bugun bı kac elektıronıkcıye ugradım anlatmaya calısıom anlamıyorlar bende tam olarak ne aradıgımı bılmedıgımden bulamadım. yakın cıvarda bulursam cok ıyı olcak yoksa tahtakaleye gıdıcem.

Guildwars Flex XL
    PSNTR BigBoy_TR_

1365 Mesaj
    30 Temmuz 2009; 19:52:48 

quote:

Orijinalden alıntı: MiC_CheCK

Merhaba uzun süre ortalikta yoktum şimdi bir soruyla döndüm

Live için headset alacağım ebay'den ancak acaba bu headsetlerin yan sanayisi var mıdır? Ebay'den bakıyorum ORİGİNAL yazanların hepsi 8 küsür $ iken 2$'a satan satıcılarda var. Acaba bu headsetler nasıldır iş görür mü?

http://cgi.ebay.com/For...67&_trksid=p3286.c0.m14

Birde aynı zamanda MS Racing Whell almayıda düşünüyorum ancak bu aletlerde NTSJ-PAL ayrımı oluyormuydu? (Benim makina PAL, NTSC-U direksiyon uyar mı?)

Linkini verdiğin ürün yan sanayi.Yan sanayide iş görür fakat performans ve dayanabilirlikleri tartışılır.
    Rock band baterimi abd'den almıştım bölge sorunu olmadı fakat racing wheel konusunda kesin bir bilgim yok.

1582 Mesaj
    31 Temmuz 2009; 12:26:29 

chetaci hocam XBOXum şu an fw siz fakat fw yaptırırsam... arıza felan olursa sonra hemen orjinal versiyona dönebilir miyim... cihaz yurtdışı garantilide o yüzden sordum...

1365 Mesaj
    31 Temmuz 2009; 13:50:43 

quote:

chetaci hocam XBOXum şu an fw siz fakat fw yaptırırsam... arıza felan olursa sonra hemen orjinal versiyona dönebilir miyim... cihaz yurtdışı garantilide o yüzden sordum...

Eğer Fw işlemi yapılmadan önceki orjinal key elinizdeyse orjinal key'e dönebilirsiniz.Genelde fw konusunda deneyimli olan Atik Elektronik gibi yerler bu orjinal keyleri saklıyorlar.Fakat Fw işlemi için Xbox 360'ın açılması lazım sırf bu sebeple garanti dışı kalıyor olabilir makina.

1582 Mesaj
    31 Temmuz 2009; 18:15:47 

evet onu sormak istiyordum... bazı elektronik cihazlarda olan vidaların üstünde orjinal bandroller oluyor... açılırsa garanti dışında kaldığını belirten...bu gibi bir durum varmı diye sormak istedim.. fw atılınca garanti dışı kalıyorsa düşünmek lazım hiç olmazsa garanti bitene kadar fw yaptırmamayı düşünebilirim..

683 Mesaj
    31 Temmuz 2009; 19:32:37 

MS Xbox'ın tam açıldığı yere sticker koyduğundan garanti uçuyor ama tabii ki bunu atlatmanın çeşitli yöntemleri var. Ayrıca eBay'de sticker satan birçok kişi var, ondan pek de önemli değil.

Edit: Mesajı attıktan sonra yeni sticker'ların farklı olduğuna dair yeni bir video daha gördüm, onu da ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fustercluck -- 31 Temmuz 2009; 19:37:09 >

Origin Id: Fustercluckd

970 Mesaj
    31 Temmuz 2009; 19:34:34 

Yurtdışı garantiyi kullanmak da ayrı bir sorun. Eğer yurtdışında tanıdığınız ve aleti kargocular dışında yurtdışına gönderebilme şansınız varsa iyi ancak bu seçenekleriniz yoksa yurtdışı garantinin de bir anlamı kalmıyor.

chetaci teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiC_CheCK -- 31 Temmuz 2009; 19:47:34 >

• Arkadaşlıklar Neden En Az Bir Çıkara Dayalı?
  • Kimi tutuculuklar uzun yıllar geciktirilebiliyor, toplumların kimi tartışılmaz gerçeklere ermesini. Tutuculuk, uluslara zaman kaybettirmekten başka hiç bir işe yaramıyor.

• 1365 Mesaj
    31 Temmuz 2009; 19:46:48 

quote:

evet onu sormak istiyordum... bazı elektronik cihazlarda olan vidaların üstünde orjinal bandroller oluyor... açılırsa garanti dışında kaldığını belirten...bu gibi bir durum varmı diye sormak istedim.. fw atılınca garanti dışı kalıyorsa düşünmek lazım hiç olmazsa garanti bitene kadar fw yaptırmamayı düşünebilirim..

Ben kasayı açtığım zaman o bandrollerden gördüm.Tam emin olmamakla beraber büyük ihtimalle garanti dışına çıkıyor ürün.Orjinal kullanarak hem o yapımda çalışan insanların emeklerini çalmamış olursun hemde oyunlardan daha çok zevk alırsın.

450 Mesaj
    31 Temmuz 2009; 19:54:29 

fw li makine ile orjinal oyunu live dan oynayabilirmiyiz

Guildwars Flex XL
    PSNTR BigBoy_TR_

1365 Mesaj
    31 Temmuz 2009; 19:59:09 

quote:

fw li makine ile orjinal oyunu live dan oynayabilirmiyiz

Fw işlemi yapıldıktan sonra orjinal oyun kullansanız bile Live'den banlanabilirsiniz.Kopya oyun ilede Live'de oyun oynayabilirsiniz.Fw işlemi yaptırdıktan sonra kopya oyun ile orjinal oyun arasında herhangi bir fark yoktur.İkisininde ban riski aynıdır.

Uzaklaştırılmış
    1 Ağustos 2009; 2:58:38 

Lütfen yardım edin delirecem konuyu arama motorunda aradım ama saçma sapan şeyler çıktı bende buraya yazmaya karar verdim.

Şimdi vga kablodan monitöre bakladım 2 kabloda ses için ama benim hoparlör 2+1 ve kulaklık çıkışı gibi yani birbirlerine bağlanmıyorlar. Çevirici aldım ama onlarda olmadı ebatları ve adetleri uymadı. 1 yıldır hoparlör çıkışıyla xbox ses kablolarını birbirine değdirerek ses alıyorum çeviricilerde burada satılmıyor. Şuna nasıl bir çözüm bulmam gerek benim ?

1365 Mesaj
    1 Ağustos 2009; 8:28:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Gspiderman

Lütfen yardım edin delirecem konuyu arama motorunda aradım ama saçma sapan şeyler çıktı bende buraya yazmaya karar verdim.

Şimdi vga kablodan monitöre bakladım 2 kabloda ses için ama benim hoparlör 2+1 ve kulaklık çıkışı gibi yani birbirlerine bağlanmıyorlar. Çevirici aldım ama onlarda olmadı ebatları ve adetleri uymadı. 1 yıldır hoparlör çıkışıyla xbox ses kablolarını birbirine değdirerek ses alıyorum çeviricilerde burada satılmıyor. Şuna nasıl bir çözüm bulmam gerek benim ?

Hoparlörün modeli nedir?

Uzaklaştırılmış
    1 Ağustos 2009; 14:45:09 

Creative A300, 2 tane çevirici aldım ikisini birbirine bağlamaya çalıştım o da olmuyor ebatları uymuyor. 1 yıldır kabloların ucunu birbirine değdirerek ses alıyorum ses gidince deliriyorum. Female couple varmış tam benim ihtiyacım olan şey ama o da burada yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gspiderman -- 1 Ağustos 2009; 14:47:23 >

1365 Mesaj
    1 Ağustos 2009; 15:10:06