Şimdi Ara

## Intel Core 2 Extreme QX9650 vs. AMD Phenom X4; Crysis ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
4.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel Core 2 Extreme QX9650 vs. AMD Phenom X4; Crysis ##

Hem AMD'nin merakla beklenen yeni nesil işlemci ailesi Phenom X hemde Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip Pneryn kod adlı işlemci ailesi. Kasım ayında anons edilecek hhttp://img89.imageshack.us/img89/7057/crysisqx9650dt2.jpger iki işlemci ailesinin de son günleri popüler oyunu Crysis altında alındığı iddia edilen bazı test sonuçları da ortaya çıktı.

Testler AMD tarafında doğal 4 çekirdekli ve saat hızı 3GHz'e çıkarılmış Phenm X4 işlemci ve AMD RD790 (790FX) yonga setli anakart üzerinden Intel tarafında ise Yine 3GHz'de çalışan 45nm üretim teknolojisine sahip Core 2 Extreme QX9550 ile yapıldı. Ekran kartı her iki sistem için de standart; GeForce 8800GTX.

AMD Phenhom X4: 20N Aralık'ta
    Intel 45nm Core 2 Extreme QX9650: 1 Aralık'ta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Ekim 2007; 8:32:27 >

• Bana pek inandırıcı gelmedi. AMD den cok bisey bekledigimden degil ama Yorkfield'in Kentsfield'e gecilmesinden dolayı pek inandırıcı gelmedi bana...

Yine de Teşk. Fx57
  • Haber için teşekkürler fx57, acaba phenom işlemcilerlde 333x9 da niye test yapılmamış insan merak ediyor doğrusu?
  • amddeki ram zamanlamaları daha yuksek, ram mhzi daha dusuk bırakılmış.

niye aynı degil
  • amd de ram 750mhz bide zamanlamalarıda kötu.
    gerçi 5 fps kadar fark yaratırmı bilmiyorum.

bencede rd790 510fsb görebilicek guce sahipken nie 200x15 de 333x9 degil.

sunu eklemeliyim crysiste bile test dogru ise 2 çekirdek ile 4 cekirde karasında fark yok intelde cok

alttaki ss lerde amd nin min fps i dusuk acaba niye anlamadım
  • Ben de doğru olduğunu düşünmüyorum.

Zira AMD nin bu kadar uzun beklemeden sonra BUS hızını aynı tutacağını düşünmüyorum.

200 Mhz FSB bana saçma geldi. Zira eskiden 2000 MHT vardı. O da 5*200 = 1000 de çalışıyordu.

Yeni Phenomlarda MHT nin 3600 olduğu söyleniyordu. O zaman yine aynı sistemi gözönünde bulundurursak :

3600 / 2 = 1800 / 5 = 360 Mhz çıkar. Yani eğer aynı HTT böleni kullanılacaksa BUS hızı 360 Mhz olacaktır.

Ya da en azından 333 Falan olur yani !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 29 Ekim 2007; 9:37:56 >
  • bide phenomların içindeki ram kontrolcusu ddr2 1066 destekli nasıl 750mhz de test alıyorlar anlamıs degilim.

750mhz de gunluk millet kullanmıyor o gecikmelerde
  • Unreal Tournament 3 CPU testleri daha doğru sonuçlar verecektir. Şu andaki 4 çekirdekli testlerinde çok az bir performans artışı oluyor (Bunun nedeni büyük ihtimalle 2 tane iki çekirdekli işlemcinin yanyana konması, doğal 4 çekirdekte performans artışının daha fazla olacağını düşünüyorum bu nedenle)

Anandtech

• pekte inandırıcı değil saki bi fark yokmus gibi gösterilmeye calısılmış
    Herzaman derim Kullanıcı testi tek geçerim
  • Arkadaşlar söylenmesi gerekeni söylemiş zaten testler saçma intel e6850 ile qx9650 nasıl aynı performansı verir ilginç vede amd için pek adil bir test değil ram hızları, ram zamanları ve fsb açısınıdan. Birde phenom x4'ün voltajı ilginç geldi yani yüksek gibi x2 4000'ler 1.37-1.40 voltta 3.0 ghz yapıyorken.
  • Ne zaman işlemciler çıkar,birileri alıp testlerini adam gibi koyarsa işte o zaman neyin ne olduğu anlaşılır. Şu anki tabloya bakılırsa amd aynı fsb hızlarında AMD coşacak gibi duruyor.

Bekleyip göreceğiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OverClocKing

Ben de doğru olduğunu düşünmüyorum.

Zira AMD nin bu kadar uzun beklemeden sonra BUS hızını aynı tutacağını düşünmüyorum.

200 Mhz FSB bana saçma geldi. Zira eskiden 2000 MHT vardı. O da 5*200 = 1000 de çalışıyordu.

Yeni Phenomlarda MHT nin 3600 olduğu söyleniyordu. O zaman yine aynı sistemi gözönünde bulundurursak :

3600 / 2 = 1800 / 5 = 360 Mhz çıkar. Yani eğer aynı HTT böleni kullanılacaksa BUS hızı 360 Mhz olacaktır.

Ya da en azından 333 Falan olur yani !!!

Tamemen katılıyorum.
  • Ama eğer bu doğru ise daha ucuza 4 çekirdekli işlemci almak daha kolay olacak

tabi umarım doğru değildir...
  • Bu testin yanlışı ve ya doğrusunu tartışmaya gerek bile yok. Amd Phenom eğerki inanılmaz bir işlemci olsaydı. Amd boş durmazdı test gönderirdi ama işlemci satılmaya başlancak test falan yok.
  • amd gene cörtlemiş.

o/c potansiyelide gözönüne alındıgında amd tarafından durum içaçıcı gözükmüyor.

inteller çok rahat 4ghz+ olabiliyor oysa amd nin 4ghz yapabilecegini hiç mi hiç sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 29 Ekim 2007; 11:40:36 >
  • eger amd den ses cıkmassa korkun aynı ati 2900xt gibi ha cıkacak bekleyın az kaldı ertelendi denmıştı.Yoksa super bir işlemci olsaydıtestleri el altından ınternete düşerdi.Onun icin haberı cıkmayan olaylardan korkun ki bu testler gercektir saygılar yani bekleyen yıne kafasını duvara vuracak
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Beyler, yeni mimari ve yeni işlemciler beklediğim kadar fark sağlayamıyor. Acaba bunlar da mı fos çıktı?
  • Phenomlar rezil oldu.Fos çıkacaktı zaten çıktıda...
  • amd nin sesizce beklemesi , piyasa da hiçbir test sonucu sızmaması hayra alamet değil derdim, nitekim şu görünen sonuçlar da bunu gösteriyor.
    AMD ve ATİ nasıl toparlayacak bilmiyorum ama intel ve nvidia karşısında bu yıl çok zarar ettiler görünen bu devam edecek gibi.
  • daha cıkmamıs işlemci için nekadar dogru test oldugu tartısılır yorum yapmak okadarda dogru deil bence

barcelona xeonu aynı hızda tokatlıyor nasıl amd bunda tokat yiyor bilmiyorum walla kullancı testi ve tomsamca yada daha iyi sitelerin incelemesine guvenirim.

ben artık guvenilir olmayan kaynaklara guvenmiyorum.

2900 ler herseyşi yıkıcak testler cıkıodu sonra gumledi gtsleri gecio sadece gtx e sadece cry siste yaklastı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.