Zoretanin adlı ilacı kullanan oldu mu ?
354 Cevap172285 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1798 Mesaj
28 Ekim 2007; 19:48:17 

Yüzümdeki iltihaplı sivilceler için 3 kez doktora gittim. İlk 2 kez verdiği ilaçlar işe yaramadı. Şimdi bu ilacı verdi. Alırken kağıt imzaladım yan etkilerini kabul ediyorum diye. kan testi falan da yaptırdım. 10 Mg bi sabah bi akşam alıyorum. 15 gün sonra yine gel dedi doktor. Kullanan oldu mu hiç bu hap'ı ?

154 Mesaj
28 Ekim 2007; 22:37:22 

Roaccutane adlı ilaç ile aynı etkide bir ilactir.
Roaccutane'i roche firmasi senin dedigin ilaci da fako firmasi üretiyor.
Bu ilaclari kullanırken dikkatli olman lazim. Karaciger enzimlerini yükseltir ve ciltte ve özellikle dudaklarda müthiş kuruluk yapar.

Allah'ım, değiştirebileceğim şeyler için değiştirme cesareti ver, değiştiremeyeceğim şeyler için ise kabullenme gücü ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilmek için de bilgelik ver...

1798 Mesaj
3 Kasım 2007; 0:59:00 

Benim Az bişey dudaklarımı kuruttu okadar. Alnım hala yağlı. yanaklarımda normal yani bir kuruluk yok.

7 Mesaj
3 Kasım 2007; 1:47:45 

ARKADAŞIM O İLACI KULLANIRKEN ÇOK DİKKAT ET.ÇOK FAZLA YAN ETKİSİ VAR.BENCE İYİCE ARAŞTIR DERİM.GEÇMİŞ OLSUN

ben seni kaybedersem 1-0 yenilirim.ama sen,beni kaybedersen oyun biter...........

684 Mesaj
3 Kasım 2007; 3:08:39 

benim bi akrabam tetradox kullanıyodu bunun için

2110 Mesaj
12 Mayıs 2008; 16:46:09 

şuan bende kullanıyorum 3 gün oldu banada birşeyler imzalattılar artık allah kerim

Fiat 500L Living+Hyosung GT250r

528 Mesaj
12 Mayıs 2008; 16:55:18 

yan etkileri arasında deprasyon - intihara eğilim yazıyo bi sivilce için değer mi krdeş

o quam sancta, quam serena, quam benigma, quam amoena

2110 Mesaj
12 Mayıs 2008; 18:08:54 

o dediğin 10 kişide 1 kişiye denk geliyorki herkeste aynı etki olmuyor mesela ilacı aç karnına alınca bel ve eklem ağrıları oluyor ayrıca ilacı alıp güceşe çıkıncada bazı kişilerde kızarmalar oluşuyormuş

Fiat 500L Living+Hyosung GT250r

0 Mesaj
22 Kasım 2008; 1:32:52 

zoretanin ilacını 53 gündür kullanıyorum ve sonucdan cok memnunum arkadaslar. yaklasık ıkı ay önce gercekten cok kötuydu cildim artık normal sivilce olayının dısına cıkmıstı ama şimdi sivilce hıç kalmadı yüzümde hafif kızarıklıklar war ve bazen sivilce cıkcakmıs gıbı oluyr ama hemen sönuyo ve fazla büyümüyor doktorum onunda zamanla gececegını söledı ben sabırlıyım ve değişim benı gercekten cok memnun edıo. önceden nerdeyse bı şişe fondoten kullanmam gerekıyodu kı yınede tam bı kapanma olmuyodu şimdi fondoten kullanmıyrm hafıfı bı kapatıcı yetio cildinde benım gıbı sorun yasıyan bayan arkadaslrım warsa eger kesınlıkle doktor tavsıye etmısse ve hemen etkı etmedıgı ıcın karamsar olanlar warsa üzülmesınler cunku ılk 20 30 gunde pek etkı etmıo gercektende bende 45gunun sonunda tamamen etkıyı gordum ama yınede ılk kullandıgım gunden berı kesınlıkle yenı bır sıwılce gormedım eskılerın gecmesı de zaman aldı
hekese saglıklı gunler dılerımm:))

1 Mesaj
21 Şubat 2009; 19:07:22 

Bende ilk sivilce tedafisi için Devlet hastenesıne gitmiştim pek ilgilenmedi düzgün sormadı bile yüzüme baktı ilaç yazdı yolladı pantenol krem Isotrexin jel ve temizleme jeli yazmıştı ısotrexin cildimi iyice kötü yaptı sandım kızarıklıklar soyulmalar yaptı bende tahriş ediyo diye tedaviyi yarım bıraktım Sonra özel hastaneye gittim ciddi bi tedaviye ihtiyacım oldugunu söyle Roaccutane yi verdi yanında İsotrexine devam etmemi böyle kızarıkların tahrişlerın normal oldugunu söyledi 2 ay kullandım cildimde gözle görülür şekilde iyileşme oldu Dudaklarımda aşırı kuruluk hatta göz çevremde bile kuruluk oldu Bunun için bepanthen pLus merhem kullandım çok iyi geliodu .ama kızarıklıklar izler .. hala kaldıgı için 2 ay sonra tekrr gittiğimde daha etkili bi ilaç verelim sana dedi Zoretanin ,İsoderm krem ve Nodixa verdi daha yeni kullanmaya başlıycam çok yan etkisi var Korkuyorum valla Cildinmi var derdin var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_KaLimeRo_x -- 21 Şubat 2009; 19:04:31 >

2213 Mesaj
21 Şubat 2009; 19:10:46 

Adam otu denen bişey var, içindeki beyazımsı şeyi gerekli bölgelere sürün ne sivilce kalır ne et ben bulun yapın
Biraz yakar ama her gün kullanırsan %100 sonuç

Not: denendi.

1 Mesaj
23 Şubat 2009; 23:36:53 

bu söylediğin her cilde gitmeyebilir o yüzden yinede herkesin bi dermatologa gitmesınde fayda var tıbbı yöntemler en iyisi !

0 Mesaj
6 Nisan 2009; 22:30:08 

slm arkdaslar bende yeni başladım bu ilacı kullanmaya yaklaşık 15 gün falan oldu benim yüzmde fazla sivilce yok sırtım felaket sırf onlardan kurtumak ıcın kullanyorıum ama yan etkılerı beni öldürüo dudak kuruması çok kötü hatta bugün gözlerımde dewamlı sulanma oldu uzağı göremedim bi ara ilacı kesicem nerdeyse :(

0 Mesaj
6 Nisan 2009; 22:33:47 

bana sizde olan yan etkileri yazarsanız sewinirim

1738 Mesaj
6 Nisan 2009; 22:33:59 

Ben bu ilacı 2 ay kullanmıştım . Baktım geçiyor baya azaldı kafama göre bıraktım . Son günlerde çok arttı. Tekrar doktara gittim aynı ilacı bi daha yazdı şu an 2.günümdeyim hafiften kuruyor dudaklar ama kesinlikle değecek . Bir de güneşten korunma kremi verdi doktor .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Nisan 2009; 22:38:14 

quote:

Orjinalden alıntı: oozlem1

zoretanin ilacını 53 gündür kullanıyorum ve sonucdan cok memnunum arkadaslar. yaklasık ıkı ay önce gercekten cok kötuydu cildim artık normal sivilce olayının dısına cıkmıstı ama şimdi sivilce hıç kalmadı yüzümde hafif kızarıklıklar war ve bazen sivilce cıkcakmıs gıbı oluyr ama hemen sönuyo ve fazla büyümüyor doktorum onunda zamanla gececegını söledı ben sabırlıyım ve değişim benı gercekten cok memnun edıo. önceden nerdeyse bı şişe fondoten kullanmam gerekıyodu kı yınede tam bı kapanma olmuyodu şimdi fondoten kullanmıyrm hafıfı bı kapatıcı yetio cildinde benım gıbı sorun yasıyan bayan arkadaslrım warsa eger kesınlıkle doktor tavsıye etmısse ve hemen etkı etmedıgı ıcın karamsar olanlar warsa üzülmesınler cunku ılk 20 30 gunde pek etkı etmıo gercektende bende 45gunun sonunda tamamen etkıyı gordum ama yınede ılk kullandıgım gunden berı kesınlıkle yenı bır sıwılce gormedım eskılerın gecmesı de zaman aldı
hekese saglıklı gunler dılerımm:))

bu mesajı yazdıktan sonra DH de bi daha gören olmamış

acaba bişey mi oldu

0 Mesaj
16 Nisan 2009; 14:58:36 

Selam,
ilaci kullanmaya baslayali 2 gun oldu, 20mg olani kullaniyorum, ilac cok agar asiri halsizlik yapiyor fakat dudaklarimda yada yuzumde henuz belirgin bi kuruluk yok , ilac basagrisi ve uyku yapiyor.
ilaci kullanan arkadaslar varsa detayli bilgi beklerim, tesekkurler simdiden :)

0 Mesaj
20 Nisan 2009; 14:42:46 

selam benimde 3 gün oldu baş agrım yuzumde yanma var her hangi bir kuruluk yok ama ben bundan 3 sene once 1 seneyı gecık rocautan kullandım yuzum daha berbat oldu bırakınca sonrada bırsey kullanmadım sımdı prof. cıktım zoretanının verdı ama ınan yuzum su an cok kotu bazıları yolda durdurup ne oldu dıyor cok uzuluyom ama gececegıne ınanıyorum sen benı daha ıyı anlarsın haberlesırız zaten durumlarımızı allah acıl sıfalar versın hepımıze...

nn

2205 Mesaj
20 Nisan 2009; 14:48:46 

alayı fake

1396 Mesaj
20 Nisan 2009; 14:53:29 

quote:

Orjinalden alıntı: TheGu4rdian

alayı fake

0 Mesaj
22 Nisan 2009; 18:12:10 

benimde iltihaplı sivilcelerim vardı dermatologa gittim zoretanin ilacını verdi 20 mglık sabah 2 akşam 2 olmak üzere ilk 3gün sersemlik başağrısı vb gibi şeyler görülüyor sonra bünye alışıyor ...kesinlikle işe yarıyor ben2,5 hafta oldu kullanalı izler kayboldu sadece siyah noktalar sivilce olarak çıkıyor onlarda 1 günde kuruyor dudak kuruluğuda sorun değil

0 Mesaj
26 Nisan 2009; 21:28:48 

benım 10 gun oldu bır degısme yok dudakta kuruluk var gunde 3 kez 20 mg ıcıyom sen 80 mg ıcıyorsun sıyah noktalarıda gecırıyormu?yuzun ıcın nemlendırıcı falan kullanıyormusun

nn

985 Mesaj
26 Nisan 2009; 23:11:22 

quote:

Orjinalden alıntı: TheGu4rdian

alayı fake

Her gördüğünüz az mesajlı üyeye fake muamelesi yapmayı bırakın artık. Bu arkadaşlar büyük ihtimalle google'da zoretanin yazıp bu forumu buldular. Siz de sanki 0 mesajla başlamamış gibi davranıyorsunuz.

6794 Mesaj
27 Nisan 2009; 0:54:45 

İlacın etkisini ortalama 1 ay sonra görmeye başlarsınız. Dudak kuruması.. of diyorum.
Bepanthen olmasa varya, yemin ediyorum ağzınızı oynatamazsınız, kreminiz sürekli yanınızda olsun. Bir gece sürmedim ertesi sabah kahvaltıyı zor yaptım. Asfalt gibi oluyor dudaklar..

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

0 Mesaj
27 Nisan 2009; 19:59:41 

haklısın

nn

3420 Mesaj
2 Mayıs 2009; 10:37:34 

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

1965 Mesaj
18 Mayıs 2009; 5:47:10 

Arkadaşlar İlacı Kullanmaya Başlayalı 6 Ay Kadar Oldu,Zoretanin 20 Mg Kullanıyorum.Başlamadan Önce Yüzümün Hali Felaketti,Sivilceyide Geçmişti Artık Yüzümde Çıkanlar,Resmen Yara Halindeydi Beyaz İltihaplı Yaralar.Traş Olamıyordum ki Her Sabah İşim Gereği Traş Olmak Zorundayım,Çektiğimi Siz Düşünün.Doktor 2 Kutu Yazıyor Her Muayenede,Toplam 60 İlaç Yapıyor 2 Kutu,Günde 2 Taneden 1 Ayda Bitiyor(Doz Kişiye Göre Değişir ve Buna Doktor Karar Veriyor).İlaç Yazdırmak İçin Gittiğimde Kan Testi İstiyor Doktor ve Karaciğer Enzim Değerlerine Bakıyor,Çünkü İlaç Karaciğer Emilimli Bir İlaç ve Beraberinde Vitamin ve Antibiyotik Ayrıca Alkol Almayacaksın Kesinlikle Dedi,Bunlar Çok Çok Önemli Karaciğer Sağlığımız İçin.İlk Başlarda Özellikle 1 ve 2. Aylarda Yüzde ve Dudaklarda Kuruluk Yapıyor Hemde Fazlasıyla,Bu Nedenle Dudak Kremi veya Stick Yazıyor Doktor İlaçla Birlikte.İlk 1 veya 2 Aydan Sonra Kuruluk Azalıyor,Dudaklardaki Kuruma Çatlamadan Eser Kalmıyor(En Azından Bende Böyle Oldu Kullanan Birçok Kişidede Böyle).Ayrıca İlaçla Verilen Güneş Koruyucu Kremi Mutlaka Ama Mutlaka Düzenli Kullanın,Leke Kalmaması İçin Şart.Şu An Pürüzsüz Oldu Cildim,Sivilce veya Yaralardan Eser Kalmadı.En Önemlisi Tedaviyi Kafanıza Göre Yarıda Bırakmayın Sakın,Şikayetiniz Varsa Doktora Gidin Doz Değişikliği Yapar veya Tedaviyi Bitirmeye O Karar Verir Ama Siz Kendi Kendinize Sakın Yarıda Bırakmayın,Göreceksiniz Sonunda Tertemiz Bir Cildiniz Olacak...

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

0 Mesaj
22 Mayıs 2009; 11:37:25 

yhaa ben zoretanin adlı ilacı kullanmaya başlayalı henüz 1 hafta olmasın rağmen ilk 3. günden sonra yüzümde aşırı derecede kızarma ve soyulmalar olmaya başladı şimdi ise dudaklarım çatladı hatta bütün derisi soyuldu.sabah 30mg akşam 30mg olmak üzere günde 60mg önerdi doktorum.sizin yazılarınızı okudum bazıları günde 20mg alıyormuş..benim cildimde çok sivilce yok sadece siyah nokta ve eskiden kalma izler var aslında..acaba dozumu fazla geldi ..elimde sürekli buzla dolaşıyorum..yüzüm acayip yanıyor..1 haftada 1 tüp bepanthen krem bitti..sabah kalktığımda esneyemiyorum bile gerildi iyice cildim. bu işkence ne zaman bitecek acaba yaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi angela_angela -- 22 Mayıs 2009; 11:53:29 >

herşeye rağmen hayat güzel yaşamaya değer!!!!!!!!!!!

187 Mesaj
24 Mayıs 2009; 12:45:26 

merak etme bu ilaç sabır gerektiriyor ve en sonunda sonuç mükemmel!!!

0 Mesaj
24 Mayıs 2009; 13:46:14 

zerotanini kullanmaya başlayalı bugün 8 gün oldu şimdide karın bölgemde ve belimde kırmızı kırmızı kocaman benekler oluştu..acayip kaşınıyor..sanırım alerji oldum.. bugün ilacı kullanmayı kestim..yarın doktora gideceğim.. daha öncede belirttiğim gibi sanırım günde 60mg bana fazla geldi diye düşünüyorum

1360 Mesaj
24 Mayıs 2009; 15:26:17 

quote:

Orjinalden alıntı: angela_angela

zerotanini kullanmaya başlayalı bugün 8 gün oldu şimdide karın bölgemde ve belimde kırmızı kırmızı kocaman benekler oluştu..acayip kaşınıyor..sanırım alerji oldum.. bugün ilacı kullanmayı kestim..yarın doktora gideceğim.. daha öncede belirttiğim gibi sanırım günde 60mg bana fazla geldi diye düşünüyorum

İlacı bende yaklaşık 5 aydan beri kullanıyorum ve yüzümde hemen hemen hiçbirşey kalmadı diyebilirim. Sabah 20+20 40mg ve akşamda 20 mg olmak üzere toplam günde 60 mg kullanıyorum. ilacın yazın kullanımında alerjiler oluşuyor vücutta(Bunun için Aerius 5 mg lık ilaç kulanıyorum ve hemen etkili oluyor kaşıntıyı kesiyor.) ve de ilacı kullananların direkt güneş ışığına maruz kalmamaları gerekiyor. İlacın ilk aşamasında yoğun sivilceler oluşuyor fakat zamanla bunlar azalıyor ve yerini kırmızı izlere bırakıyor. yaklaşık 4 aydan sonra ise tedavinin sonlarına geliniyor. İlacı kan testleriyle verdikleri için dozajını doktorlar bu kan testlerinin sonucuna göre belirliyorlar. Benim tecrübelerim bunlar arkadaşlar kimse geçmiyor diye ilacı bırakmasın sabırlı olun gereçkten çektiğiniz acılara değecek.

Herkese sağlıklı günler.

Apple iPad with Retina display | iPhone 5

Apple iPhone, Samsung Galaxy, Google Nexus Ailesi Kullanım Ömürleri

Halka birşey vermeden, halka hakaret edenler, üstünler siyaseti yaptıça halkın tokatını yemeye devam ederler.

0 Mesaj
25 Mayıs 2009; 3:34:34 

arkadaşlar merhaba
bende bir buçuk aydır isotrexsin, aknilox kullanıyorum. bi de yanında sebamed sabun... hee bir haftadır da bunların yanına ek olarak benzamcyn kullanıyorum. ama şu iki gündür yüzüm kızarıo bugün görünce tırstım kalmaz di mi?
bi de çok problemli değildi ki bunlar bile azalttı ama izler duruyo... ben de en son çare roaccutan a ya da zoretanin e mi başvuracağım acaba.. arkadaşlarım senin cildine vermezler ilaç ağır diyolar ama ben öyle bıktım ki bu sivilcelerden ne olursa olsun kullanmak istiyorum.
şu kızarıklık meselesinden bıraksam mı kullanmayı ki?

0 Mesaj
25 Mayıs 2009; 9:47:34 

quote:

Orjinalden alıntı: özkaragül

arkadaşlar merhaba
bende bir buçuk aydır isotrexsin, aknilox kullanıyorum. bi de yanında sebamed sabun... hee bir haftadır da bunların yanına ek olarak benzamcyn kullanıyorum. ama şu iki gündür yüzüm kızarıo bugün görünce tırstım kalmaz di mi?
bi de çok problemli değildi ki bunlar bile azalttı ama izler duruyo... ben de en son çare roaccutan a ya da zoretanin e mi başvuracağım acaba.. arkadaşlarım senin cildine vermezler ilaç ağır diyolar ama ben öyle bıktım ki bu sivilcelerden ne olursa olsun kullanmak istiyorum.
şu kızarıklık meselesinden bıraksam mı kullanmayı ki?

bende bugüne kadar çok fazla sivilce sabunu,kremi,ilacı..vs kullandım fakat hiçbirinin yararı olmadı..aksine deriyi incelterek cildimin çok hassas hale gelmesine sebep oldu..bu yüzden çok pişmanım..zoretanini kullanmaya yeni başladım yan etkileri çok fazla evet ama daha şimdiden gözeneklerim kapanmaya başladı..cildim eskisinden kesinlikle daha pürüzsüz..bence iyi bi doktora görün,eğer ergenlik dönemindeysen zoretanin vermeyebilir..birde kan tahlili yapmadan kullanamıyorsun o ilacı...
herkese sağlıklı günler dilerim!!!!!!

0 Mesaj
27 Mayıs 2009; 22:35:36 

valla ben ergenlikten çıkamadım heralde... ilk gittiim doktor ergenlik sivilcesi dedi.. 21 yaşındayım bilmiyorum belki de çıkamadım.. yüzüm çatlak çatlak oldu zaten... ki çok da acıtıyo cma günü özele gidicem artık ssk ile olmıcak...
gerçi şöyle bişi de var her ilaç herkeste aynı etkiyi yapmaz burası gerçek ama napalım birbirimizden öğrencez artık :) teşekkür ederim

72 Mesaj
29 Mayıs 2009; 19:56:08 

bursa daki en iyi doktor olarak bilinen huseyın durmuşlar a gittim. o bana once cilttek i lekeler vs. için 1 aylık kür uygulayacak. daha sonra bu senın ilacı verecek. bu ilaca hazırlık surecı bu bir ay. ayrıca arkadasım kullanıyor. dırek bu ilaca basladı. yuzunde agrı yapıor agız etrafı aşiri kuru. onun doktoru yuzu için seba med vermiş ağiz cevren aşiri kuruyorsa bepantol kullanabilirsin. deneyenlerden ayrıntılı goruş istersen şu sitede de deneyenler bişeler solemiş;) http://www.itsbeauty.co...ewtopic.php?f=5&t=10207 (roaccutane ile benzer etkileri gosterır zoretanin) ayrıca huseyın durmuşlar bugune kadar kullandığım aksil tretin kimi antibiyotıkler vs nın gecıcı cozum old nu soledı hakketen ole. ergenlik donemınden beri hafif de olsa sivilce problemım oldu burada yazılan ilacların hepsini kullandım etkisi 4 5 ay,, sonra yıne pıtırtılar cıkıyor. buluğu gectıysen ve sivilce istemıyorsan bu ilaclara başlayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepnot -- 29 Mayıs 2009; 20:00:12 >

9 Mesaj
5 Şubat 2010; 3:14:38 

merhba arkadaslar,, sızlere azda olsa yardımcı olmak ıcın yazıyorum ozellıkle zoretanın ve roac. kullanlar ıcn,,
oncelıkle bıraz uzun yazıcam ama OKUMANIZDA FAYDA OLUCAKTIR!!!
benım tedavım bıtıyo 6.5 ay kullandım zoretanın,, doktoruma bı dunya sorular sordum ve bu tur forumların hepsını eksıksız okudum saıyılır,

ilk olarak zoretanınden veya roac. tan korkmayın,,etrafta cok soylentı var doktor kontrolunde ( ayda 1 ) hıcbısey olmaz,, bı dunya yan etkısı vardır coguda gozukmez ama en cok gorulenler:
KURULUK (kacınılmazdır)
ERKEN YORULMA VE YUZDE KIZARIKLIK ( cok spor tavsıye edılmez)
VE EKLEM AGRISI ( kısıye gore degıssede cok sıddtelı yasayana rastladım pek )

onerılmesı gerekn seyler arasındada: yaz aylarında gunesten korunun ( kremler ıcın doktorunuza basvurun hangı marka vs) saclarınız dokulebılır bıyerden sonra ( cogu doktor endıselenmemek gerektıgını soyluyo onerılen bı sampuan kullanmanız bunu engeller yada cok aza dusurur) baslarda sıvılcelerınız artabılır ve normalden cok daha buyuk cıkabılır endıselenmeyın,, yavas yavas sıvılceler kuculucektır ve cıkması seyreklısıcektır,, kısıye gore degıssede en gec 4 ay sonra bebek gıbı cıldınız olucaktır,, daha cok yazardım ama uzun olunca okumazsınız dıye dusundum

SON OLARAK: tedavı bıtımınden 5-6 ay sonra tekrar etme olasılıgı olsada KESIN cozumdur,, suan bebek gıbı cıldım var ve herkes farkında sızede 4-5 ay sonra soylenılcektır,, ve son not : tedavı bıttıkten sonra ızler ıcın lazer dusunuyosanız en az bı 6 ay bekleyın !!! hepımıze gecmıs olsun

9 Mesaj
5 Şubat 2010; 3:21:30 

quote:

Orijinalden alıntı: angela_angela

yhaa ben zoretanin adlı ilacı kullanmaya başlayalı henüz 1 hafta olmasın rağmen ilk 3. günden sonra yüzümde aşırı derecede kızarma ve soyulmalar olmaya başladı şimdi ise dudaklarım çatladı hatta bütün derisi soyuldu.sabah 30mg akşam 30mg olmak üzere günde 60mg önerdi doktorum.sizin yazılarınızı okudum bazıları günde 20mg alıyormuş..benim cildimde çok sivilce yok sadece siyah nokta ve eskiden kalma izler var aslında..acaba dozumu fazla geldi ..elimde sürekli buzla dolaşıyorum..yüzüm acayip yanıyor..1 haftada 1 tüp bepanthen krem bitti..sabah kalktığımda esneyemiyorum bile gerildi iyice cildim. bu işkence ne zaman bitecek acaba yaa

60 mg bıraz fazla galıba,, tabı bu kılona gore degısır,, doktorun zaten kan testı yapmıstır,, degerlerıne uygun olmayan bı durum varsa zaten yazmazdı doktorun,, ama cok cekılemıcek gıbıyse doktorunla konus dozdu 40 mg dusursun,, sadece tedavı surecın uzar atıorum 6 ayd bıtcekse 8 ayda bıter ama daha az yan etkı gorursun sonucta aynı olur.,,

131 Mesaj
5 Şubat 2010; 20:00:00 

Ben bugün kullanmaya başladım günde 20 mg... İnşallah işe yarar, yaşayıp görücez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihk08 -- 5 Şubat 2010; 20:00:36 >

Uzaklaştırılmış
2 Mart 2010; 19:56:21 

Bende Zoretanin adlı ilacı 1 haftadır kullanıyorum.Dudaklarımda kuruma ve biraz çatlama oldu.Dudaklarıma Bepanthen sürüyorum.Sabah 20 Mg + Akşam 10 Mg = Günde 30 Mg.İnşallah sonuç iyi olur Herkese geçmiş olsun

57 Mesaj
6 Nisan 2010; 1:22:35 

bende kullanıyorum 6. ayım bitti 7. ayı kullanacağım. %100 işe yarıyor fakat dudak kuruluğu adamı öldürüyor. Konuşamıyorsun bile. Kahvaltı yaparken dudagının kurulugunu unutuyorsun agzını birden acıyorun kanıyor dudakların Lanet olası şu sivilceler bir geçse valla öyle bir sevineceğim ki.

TTneT keşke nemnet internet versen :(

19 Mesaj
6 Nisan 2010; 20:20:58 

sakın başlama bu ilaca ben kullandım daha kötü oldum şuan da düzeltemiorum durumu ya tipim daha kötü oldu.
ben 6 aylık tedavi gördüm sabrettim sabretim yazın güneşten kaçtım tatilim rezil oldu dedim herşye değcek yüzüm hasaslaştı ve lekeler kaldı kullanmayalı 4.5 ay oluyor lekeler çok fena yüzüm kızarıor ve cilt rengim bir tuaf oldu. Birde birden 6 tane sivilce çıktı ama birden 6 tane sonra 1 tane daha eklendi çıkanlara evde benzemiycin sürüırum lekerievde eritretin var kullanıyorum ama dahada iyi saha kısa zamanda geçiricek ne kullanabilirim orta dereceli sivilcedi benim doktor bunu verdi düşük doz olmasına ragmen böyle olcagını bilseydim kullanmazdim off ya.. :S burun yaglanması çok fena vardı sivilce felan ilaçlarla 1 ay geçiodu 1 ay da çıkıodu ama çıkanlarda leke zor kalıodu şimdi leke çok sabuk kalıyor çıkanları da leke olmadan nasıl geçircez hocam şimdi ya her zaman pozitif baktım ama sabrım kalmadı geçti geçicek derken böyle olduk...

Uzaklaştırılmış
17 Mayıs 2010; 22:28:32 

Ben de başlıyorum Zoretanin'e.. Hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheri Cheri -- 17 Mayıs 2010; 22:31:30 >

191 Mesaj
19 Mayıs 2010; 1:11:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Cheri Cheri

Ben de başlıyorum Zoretanin'e.. Hayırlısı.

hayırlısı olsun.Bende 3.5 ay oldu başladığım beklenen belirtiler var(deride soyulma,dudaklarda kuruma,halsizlik vs.).Şuan eskiye göre çok memnunum.hafta 1 tane anca çıkıyo oda ertesi güne kuruyo zaten.Herkeze geçmiş olsun sivilce işi yaşayan için zor gerçekten

YIKIK BİR KENTİN TAM ORTASINDA
ÇARK CADDESİ PATENTLİYDİK HEPİMİZ...

17 AGUSTOS 1999
UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ !!!

189 Mesaj
25 Mayıs 2010; 18:34:22 

bende başladım tedaviye(zoretanin). perşembe gününden beri devam ediyorum. 6 gün oldu. dudaklarımda kuruluk başladı. çok hehşet kuruyo :D sivilcelerimde herhangi bi değişim göremedim gibi. ama yenisi çıkmıyor eskileri de duruyor gibi şimdilik. bakalım daha çok erken bişi sölemek için.

9 Mesaj
30 Mayıs 2010; 15:29:52 

arkadaslar bu ilacı ben 6 aydan fazla kullandım,, etrafta soylenen yok psikolojıyı bozuyo yo ıntıhar eden var,, bende duydum korktum bastan ama emın olunc hıc alakası yok,, dunyada en fazla 2 kısı falan etmıstır heralde,,

bıraz bılgı sıtıyenler ıcınse dıyebılceklerım:
1)muthiş derece kuruluk yapar ozellıkle dudaklarda,, bazen kremler falan fayda etmez ama nemlı bı bolgede yasıoyasanız cok sorun cekmessınız,,

2)kişiye gore degıssede genel olarak ilk 2 ay daha fazla ve normalden daha buyuk sıvılceler cıkıcak sakın korkmayınız sonradan hepsı gecıyo,,

3) sporla ugrasanlar bıraz spru azaltsınlar,, fazla yorulduklarında kıpkırmızı olabılırler ve agrı cekebılırler,,

4) gunesten sakının,, bazı cıltlerde leke yada ız yapabılıyo,, mumkunse yazın aksamları falan cıkın yada doktorunuzdan gunes kremı tavsıyesı alın,, kısın pek problem olmaz zaten

5) ''mılletınkı 3. aydan sonra gecıyo ben 5. ayımdayım hala gecmedı'' dıye dert yanmayın bu kısıye gore ve kullandıgı mg. a gore degısıyo,, bıraz sabırla hepsı gececektır,,

6) ayda bır kan testınız yaptırırsanız hıc problem cekmessınız,, ılk sorunda doktor dıyet verır bu yuzden aksatmayın,,

7) tedavı sonucu bebek gıbı bı cıldınız olucak emın olun,, ( izler harıc tabıkı) he bıde unutmadan nolur nolmaz alkol almayın,, bazı kısıler ıcsede onerılen bısey degıl,, karacıger var ısın ucunda rıske atılmaz,,

eger az cok bılgılendırebıldysem ne mutlu bana,,

189 Mesaj
3 Haziran 2010; 18:50:04 

bende de aşırı sivilce çıkmaya başladı. 2 hafta oldu kullanmaya başlayalı. geçicek bakalım :D sabır.. normal bişi sanırsam. herkez de oluyor. dudaklarımda aşırı kuruma ve çatlama oluyor.

Uzaklaştırılmış
8 Haziran 2010; 19:21:46 

Zoretanin Sivilce Tedavisinde 3 Ay 15 Gün Oldu Sonuçlar Çok İyi

122 Mesaj
11 Haziran 2010; 22:27:58 

arkadaşlar bugün doktor bana da yazdı zoratenin ancak 20mg 20mg iki kutu hap yazmış.kutuları inceledim hap aynı hap bi fark yok.kutusu rengi herşeyi aynı.bi farkı var oda birinde antiakne yazıyo.dier kutuda yazıyo. iki kutununda üstüne eczacı günde 1tane tok yazdı. ben günde iki hap mı alacağım. yoksa bi tane alıp hapı 2 ay mı kullancam. bi kutuda 30 tane var.

zenci mahallesindeki solaryumcu

Uzaklaştırılmış
12 Haziran 2010; 1:35:58 

Tedavi Sürecin 4-6 arasında olacağı için 1 ay sonra doktora kontrole ve ilaç yazdırmaya gitmen gerekiyor.Bence günde 2 hap içeceksin ,yinede kesin bilgi için doktoruna veya eczaneye sorabilirsin geçmiş olsun

122 Mesaj
12 Haziran 2010; 20:35:01 

eczaneye gidicem de nöbetçi değil aldığım yer.p.ertesi gidip sorucam. bugün nöbetçi olan yerlere gittim.farklı farklı şey söledi hepsi

122 Mesaj
23 Haziran 2010; 12:50:26 

dudaklarımmmmmmm.mahvolduuuu

0 Mesaj
7 Ağustos 2010; 20:48:26 

ya ben bu ilacı 5 aydır kullanıyorum..doktorum 4 ay daha werdı.ama ben bı degısıklık hıssetmıyorum cewrmdekı herkes ii oldugunu soluyor...ama benım moralım bozuluyor onceden 30mg kullanıyordum dudaklarım cok kotu oldu dıe 20 mg dusurdu...anlamıyorum we uzuluyorum tedawısı bıtmıs olan yada 4 5 ay kullanan arkadaslar cwp yazabılırmı ?

0 Mesaj
7 Ağustos 2010; 20:51:06 

bide ben sigara içiyorum acaba ondan mı gecmıyoooooo....benım duyduguma gore izler geciyomus sızınkıler nasıl ...?

3267 Mesaj
9 Ağustos 2010; 9:26:11 

quote:

Orijinalden alıntı: LifeForStyle

yan etkileri arasında deprasyon - intihara eğilim yazıyo bi sivilce için değer mi krdeş

1 sivilce için değmez tabiki, ama birçok sivilce için kesinlikle değer

585 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:15:35 

ilaçları aldım. 2 ay oldu cesaret edip daha başlayamadım. Cildi güneşten korumak gerektiğinden kışın gelmesini bekliyorum.

28 Mesaj
20 Eylül 2010; 3:32:41 

Arkadaşlar benimde yüzümde akneler var. Ama bildiğiniz sivilce çıban gibi birşey değil. Yaklaşık bir fındık büyüklüğünde bazıları daha büyük çıkıyor. Ve şekilleri sivri değil yassı. İlk çıktıklarında içleri 1 hafta kadar kıpkırmızı kan topluyor. Sonra bu kan açık yeşil bir iltihaba dönüşüyor. Ben sıkmasam bile zamanla kendiliğinden akmaya başlıyordu. Neyse bu işte uzman bir dermatolog Profesöre gittim. Banada Zoretanin verdi ve yanına Antibiyotik ve krem tabi. İşin tuhaf tarafı burdan okuduklarım kadarıyla herkes kan testinden karaciğerden filan bahsetmiş. Halbuki ben Doktor Zoretanini yazarken özellikle sordum. Benden kan testi tahlil filan istemeyecekmisiniz diye. Gerek yok deyip sadece kilomu sordu ve günde 40mg alacaksın dedi. Ayrıca Karaciğere etkisinide sordum. Olumsuz bişey demedi. Ben şimdi bu ilaçla ilgili bu forumda sorulmayan bir konuyu soracağım. Kullanan arkadaşlar kendi tecrubelerini paylaşırsa sevinirim. Zoretanine başlayalı 4 gun oldu. Kendimi hafifte olsa halsiz hissetmeye başladım. Ayrıca işin ilginç tarafı cinsel aktivite de yavaşladı sanki. Sertleşme problemi olmaya başladı. Bu ilacın yan etkilerinde böyle birşey yazıyormu. Ayrıca kullananlara soruyorum sizde böyle birşey hissetdinimi kendizde? Yoksa bu Zoretaninden değilde Antibiyotiklerden mi kaynaklanıyor.

83 Mesaj
21 Eylül 2010; 1:27:20 

quote:

Orijinalden alıntı: tombfan

Arkadaşlar benimde yüzümde akneler var. Ama bildiğiniz sivilce çıban gibi birşey değil. Yaklaşık bir fındık büyüklüğünde bazıları daha büyük çıkıyor. Ve şekilleri sivri değil yassı. İlk çıktıklarında içleri 1 hafta kadar kıpkırmızı kan topluyor. Sonra bu kan açık yeşil bir iltihaba dönüşüyor. Ben sıkmasam bile zamanla kendiliğinden akmaya başlıyordu. Neyse bu işte uzman bir dermatolog Profesöre gittim. Banada Zoretanin verdi ve yanına Antibiyotik ve krem tabi. İşin tuhaf tarafı burdan okuduklarım kadarıyla herkes kan testinden karaciğerden filan bahsetmiş. Halbuki ben Doktor Zoretanini yazarken özellikle sordum. Benden kan testi tahlil filan istemeyecekmisiniz diye. Gerek yok deyip sadece kilomu sordu ve günde 40mg alacaksın dedi. Ayrıca Karaciğere etkisinide sordum. Olumsuz bişey demedi. Ben şimdi bu ilaçla ilgili bu forumda sorulmayan bir konuyu soracağım. Kullanan arkadaşlar kendi tecrubelerini paylaşırsa sevinirim. Zoretanine başlayalı 4 gun oldu. Kendimi hafifte olsa halsiz hissetmeye başladım. Ayrıca işin ilginç tarafı cinsel aktivite de yavaşladı sanki. Sertleşme problemi olmaya başladı. Bu ilacın yan etkilerinde böyle birşey yazıyormu. Ayrıca kullananlara soruyorum sizde böyle birşey hissetdinimi kendizde? Yoksa bu Zoretaninden değilde Antibiyotiklerden mi kaynaklanıyor.

öle bişey yok kardeşim :) benim 49.günüm yarın 50 olucak..daha kontrole bile gidemedim bazı sorunlardan dolayı ama kullanmaya devam ediyorum.sana tavsiyem dudak kuruluğu için bepanthen değil NİVEANIN dudak nemlendiricis Ruj var onu al onu kullan.Bepanthen işe yaramıyor.
2.ciside cinsellikle ilgili hiç bir problem yok herkezin sölediği sözlere bakma herkez bir yorum yapıyor.Doktorlar gerizekalı değil herhalde ? bu ilaç bu kadar tehlikeli olsaydı eğer bunun yararını gören insanlar varki doktorlar bunu veriyor.Bundan başka bir çözüm yolun yok akneler için.Bende şu anda hiç bir sorun yok sadece Bel arım var.dudaklarla ilgili hiç bir sorunum yok.Hiç kuramamış halde gibi duruyor.Herşeyde rahatım.Sadece her söleneni kafana takma herkezin bünyesi cüssesi bir değil..

Muharrem YILMAZ..
Web Tasarım & Teknik Bilişim

Dizayn Multimedya Bilgisayar

0 Mesaj
7 Ekim 2010; 19:20:41 

arkadaslar bende sızdenım..1 aydır roacutane adlı ılacı kullanıyorum, daha once yuzumde ınanılmaz ıtahaplı sıvılceler vardı neyaptıysam faydası olmadı en son care doktora gıttım ve bu ılacı verdı kullanmadan once cok arastırdım.daha kullanmadan depresyona gırdım ben cok korkmustum.ılacı kullanan arkadaslarımda var cok memnun olduklarını soyledıler ben kullanmaya basladım 1 ay once suanda aknelerım asırı derecede buyudu bıraz daha buyurse doktorum sırınga ıle cekecegını soyledı.onun dısın da herhangı bır yan etkısını gormedım suan sadece dudaklarımda hafıf bır kurumaa var.bugun tekrar gıttım doktoruma ılk ay 20 mg la basladım bugun 50 mg a cıktı hala korkuyorum ama ben bundan kurtulucagıma ınanıyorum..aslında benım hıc sıvılcem yok sadece yanak bolgemde aknelerım var ama benı cok rahatsız edıyodu tekrar bana ılac yazdı zoretanın adlı ılacı yazdı buda benı korkutuyo tabı eger kullananlar varsa lutfen yazsınlar daha kotu durumda olan arkadaslar varsa sımdıden gecmıs olsun

0 Mesaj
7 Ekim 2010; 22:56:23 

Merhaba ben 15 yaşındayım Alnımda ve çene bölgemde cok sivilce cıkmaya başladı.Aknilox adında akne jeli kullandım ama fayda etmedi sizce bende zoretanin kullanmalımıyım?

6082 Mesaj
16 Ekim 2010; 22:49:28 

Bende kullanmaya başladım dudaklarda çok hafif kuruluk var intihar falan etmem heralde

GRAFİK TASARIM ÇALIŞMALARIM İÇİN TIKLAYIN

Sayfa:   [1] 3 4 5 6      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Zoretanin adlı ilacı kullanan oldu mu ?
Sayfa: [1]