Şimdi Ara

Zoretanin adlı ilacı kullanan oldu mu ? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
5
Favori
323.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zoretanisnsa

Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Yirmi yaşına girdim hala yüzüm de sivilceler var ve gittikçede çoğalıyor. önceleri ufak tefek bişeylerdi. sonra yer yapmaya başladı sivilceler kendimden tiskinmeye başladım. yani sivilce gibi dğeil artık beze gibi içerde büyüyor uç ta yapmıyor. gitmediğim dermatolog kalmadı. bir sürü yöntem denedim olmadı. yüzüm beze içinde allahım ya sabır. bir de yüzüme temiz bakıyorum günde en azz üç kere yüzümü yıkıyorum ama banamısın demiyor. hep aynı değişen birşey yok.

Zoretanin : kuzenim zoretnin ilacını kullanamaya başladı. yaklaşık bir buçuk ay oldu dudakları aşırı derecede çatlıyor. ama yüzünde baya bir gelişme var .fakat bir ara karının ağrıdığını söyledi. ben ürktüm tabi. ama gerçekten de iyi geliyor bu ilaç. acaba içerde bir hasar bırakıyormu onu bilmiyorum.

siviilcenin birçok nedeni olablir diyede düşünüyorum. hormonal bozukluklar da sebep oluyor. hormonuzmu mu bozuk ya anlamadım gitti

arkdaşlar normal sivilce değil bu çnkü kıllanmada oluyor . bir bayan olarak benim için çok güç bir durum bu . benim gibi sorununuz varsa birşeyler yazarmısınız ?

polikistik over diye bir şey var, bi araştır istersen. ben de ilk dermatoloğa gittiğimde kan testleri ve ultrason istenmişti. bu yaşlarda sivilce şikayetiyle gelenlerde ilk polikistik overden şüpheleniliyor galiba.

zoretanini 6 aydır kullanıyorum gerçekten cildim süper oldu. sadece bazen eklem ağrılarım oldu ve cildim (özellikle dudaklarım) çok kurudu. bunların da çaresi var. birazcık dikkat edersek rahatsız edici boyuta gelmiyorlar. herkese geçmiş olsun..
  • Merhaba ben de zoretanini kullanmaya başladım. Günde 30 mg alıyorm ama doktorum bana hapları alışımla ilgili bişi söylemedi ? 20 ve 10 mg lık olarak o iki hapı bi sabah bi akşam mı almalıym acaba ? bir de hangi güneş kremlerini önerirsiniz ?
  • bu ilaçlar sivilceyi geçirip vücudunuzda daha büyük hasarlara yol açıyor
    eğer sivilceleriniz aşırı kötü durumda değil ise lütfen kullanmayınız. dudak kuruması burun kanaması en basit yan etkileridir. konsantrasyon bozukluğuna yol açıyor aptal gibi oluyosunuz. karaciğeri ağlatıyor ben 2-3 ay kullandım pişmanım tekrar söylüyorum eğer yüzünüz durumunuz aşırı derecede kötü değil ise bu ilacı kullanmayınız...
  • konuyu acali 4 sene olacak neredeyse :-) , ben tedavimi askere gitmem nedeniyle 3 uncu ayinda yarim biraktim, su an eskisi kadar degil ancak sivilce cikmaya devam ediyor
  • ben geceleri ikisini aynı anda aldım.sana tavsiyem krem sürmeden sokağa çıkma.ilaca başlamak için biraz kötü bi zamanlama olmuş.yaz aylarında çok kötü oluyor.kremsiz güneşe çıkarsan(ben gibi) suratında kızarıklıklar kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregrs

ben geceleri ikisini aynı anda aldım.sana tavsiyem krem sürmeden sokağa çıkma.ilaca başlamak için biraz kötü bi zamanlama olmuş.yaz aylarında çok kötü oluyor.kremsiz güneşe çıkarsan(ben gibi) suratında kızarıklıklar kalır.

ilacı hala kullanıyor msn yoksa tedavin bitti mi ? memnun kaldın mı ? evet kötü bi zamanlama oldu hakkaten ama okula denk gelmesin diye düüşünmştüm artık kremlerle boğuşucaz :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarı.

quote:

ben geceleri ikisini aynı anda aldım.sana tavsiyem krem sürmeden sokağa çıkma.ilaca başlamak için biraz kötü bi zamanlama olmuş.yaz aylarında çok kötü oluyor.kremsiz güneşe çıkarsan(ben gibi) suratında kızarıklıklar kalır.

ilacı hala kullanıyor msn yoksa tedavin bitti mi ? memnun kaldın mı ? evet kötü bi zamanlama oldu hakkaten ama okula denk gelmesin diye düüşünmştüm artık kremlerle boğuşucaz :S

şubat ayında bitirdim ilacı.6 ay kullandım.40 mg aldım günde.şubat ayından beri suratımda ki kırmızı izler hala devam etmekte(ama ben tedavi bittikten sonra doktora gitmedim bugün yarın gitmeyi düşünüyorum)
    çok memnun kaldım.tedavi bittikten sonra 1 tane bile sivilcem kalmadı.siyah noktalardan hiç bahsetmiyorum bile köken çözdü.ama cipse falan ( sivilce tetikleyicisi şeylere) çk yüklenirsm sivilce çıkıyo.ama eskisi gibi kalmıyor suratta 3 4 gün sonra geçiyor.
    sana tavsiyem sakın yarıda bırakma.sakın ama.tedavin bittiğinde çevrenden olumlu tepkiler görceksin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kipırs Çipırs -- 1 Ağustos 2011; 13:42:40 >
  • 97 gün olduğunda foruma yazmıştım . Bugün 163 gün oldu . Gerçekten çok zorlandım ilacı kullanma esnasında şu an durumum çok iyi . Sabırlı olursanız karşılığını alacaksınız emin olun . Benim yüzümde akne filan yok . Sadece çok az izleri kaldı . Bunlarında geçeceğine inanıyorum . Gerçekten mucizevi birşey zoretanin. Sabırlı olun ...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sarı.

quote:

şubat ayında bitirdim ilacı.6 ay kullandım.40 mg aldım günde.şubat ayından beri suratımda ki kırmızı izler hala devam etmekte(ama ben tedavi bittikten sonra doktora gitmedim bugün yarın gitmeyi düşünüyorum)
    çok memnun kaldım.tedavi bittikten sonra 1 tane bile sivilcem kalmadı.siyah noktalardan hiç bahsetmiyorum bile köken çözdü.ama cipse falan ( sivilce tetikleyicisi şeylere) çk yüklenirsm sivilce çıkıyo.ama eskisi gibi kalmıyor suratta 3 4 gün sonra geçiyor.
    sana tavsiyem sakın yarıda bırakma.sakın ama.tedavin bittiğinde çevrenden olumlu tepkiler görceksin :)

çok teşekkür ederim :) artık sabreden derviş muradına ermiş deyip yola devam edeceğiz :)
  • merhaba arkadaşlar,
    ben daha ilaca başlamadım.hala düşünme aşamasındayım.yan etkileri çok fazla ve etkisini gösterip göstermeyeceğini de bilmiyorum.benim derimin altında mercimek büyüklüğünde çıkıo ama dışarı patlamıyo.etrafında kızarıklıklar oluşuo.son zamanlarda alnımda da çıkmaya başladı.bunların başka çözüm yolu yok mu? :-(
  • merhaba ben zoretanin ni yaklaşık 3 sene önce kullanmıştım 6 ay kadar herkes yan etkilerini gerçekten çok ama çok abartıyor sadece aşırı kuruluk olabliyor cildinizde onuda zaten doktorun verdiği kremleri bolca kullanırsanız bi sorun olmaz en çok dikkat etmeniz gereken yer burnunuzun içi aslında orasıda çok kuruyor ve burnunuzun içiyle biraz oynadığınız zaman kanıyor ve yara olunca bu kanamalar çoğalıyor ama herşeye rağmen gerçekten kullanılmaya değer bi ilaç dediğim gibi yaklaşık 3 sene oldu kullanalı yüzümde 1 tane bile sivilce yok bebek gibi bi yüzüm var şuanda. Sivilcelerden dolayı psikolojim bozulmuştu yan etkileri inanın bana psikolojinizin bozulmasından iyidir ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurbahar

merhaba arkadaşlar,
    ben daha ilaca başlamadım.hala düşünme aşamasındayım.yan etkileri çok fazla ve etkisini gösterip göstermeyeceğini de bilmiyorum.benim derimin altında mercimek büyüklüğünde çıkıo ama dışarı patlamıyo.etrafında kızarıklıklar oluşuo.son zamanlarda alnımda da çıkmaya başladı.bunların başka çözüm yolu yok mu? :-(

Hiç düşünmeden kullanmaya başla derim. Sonucu görünce sivilceli geçen günlerine yanacaksın. Ben de senin gibi çok düşündüm en sonunda canıma tak etti. 3 ayın sonunda harika bir cildim oldu. Bu ilaç gerçekten mucize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erinysle-

ARKADAŞIM O İLACI KULLANIRKEN ÇOK DİKKAT ET.ÇOK FAZLA YAN ETKİSİ VAR.BENCE İYİCE ARAŞTIR DERİM.GEÇMİŞ OLSUN

+1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral_storm -- 6 Ağustos 2014; 2:03:24 >
  • Bende 1 ay sonra başlıyıcam sağ sol ve çene bölgemde aşırı sivilce var Şu an İlk önce bir krem ve birde hap verdi 1 ay kullandıktan sonra azalmazsa bu ilacı kullanıcam :)
  • BENDE 6 AYDIR BU ILACI KULLAIORM:BASLADIGMDA CILDIM COK KOTU DEILDI SADECE ALIN BOLGMDE VARDI:SMDI ISE YANAKLARMA BUYUK BOYUTTA SIVILCE VE LEKELER OLUSTU:HIC MEMNUN DGILM.AYRICA YAN ETKISI COK OLAN BI ILAC
  • Arkadaşlar ZEROTANİN kullanan ve Allahın izni ile şifaya kavuşan birisi olarak kesinlikle tavsiye ederim.
    35 yaşındayım benim çene ,burun kenarı ve saç diplerimde çok iğrenç sivilcelerim vardı 5 yıldan fazla çektim.
    mecidiyeköyde tanıştığım cilt doktoru kullandığım hapların faydası olmayınca bana zerotanin önerdi,yan etkilerinde bahsetti,ayda bir düzenli kan tahlili ve kontrol önerdi.Önerilerine aynen uydum 3 ay boyunca hiç aralıksız kullandım,sivilcelerim tamamen geçti,son kontrolde doktor yeterli dedi ve bıraktım.Kullanma süresi doktor tavsiyesine göre 7/8 aya kadar uzayabilirmiş.
    Çok şükür bir yıldır çok rahatım,tatlı,yağlı,kuruyemiş rahatça yiyebiliyorum ve sivilce mivilce yok artık.
    Arkadaşlar yan etkileri gerçekten çok rahatsız edici,dudaklarım yarıldı,kanadı,gülemiyordunuz,ağızınızı tam açamıyorusunuz o derece,kollarda deri döküntüleri oluyor,burun içi bile çatlıyor.
    Kısaca bu ilacın yaptığı şu : deri altındaki yağı tamamen kurutuyor yok ediyor,tedaviden önce çok yağlı bir saçım ve cildim vardı.
    İlaç bitince saçımı bir hafta yıkamasam yağlanma olmuyor nerdeyse,yürümde öyle.
    Sonuç olarak normal ergenlik sivilceleri için deyil ama hastalık haline gelmiş rahatsızlık için kesinlikle tavsiye ederim.
    Tabii iyi bir cilt doktoru tavsiyesi ve takibii le kullanın.
    Allah derdinize derman,hastalığına şifa versin...amin.
  • Arkadaşlar bende kullanmaya başladım 45 gün oldu, fakat benim sorunum en ufak bir sıkıntıda intiharı düşünmem acaba bu ilaçtamıdır.ilacı bırakmalımıyım ??
  • ya bişey sorucam ilacı kullanalı 1 ay oldu doktor fazla silivcen çıkıcak ilk 1 ayda dedi benm yüzümde hiç sivilce çıkmadı tek sorunum dudaklarım deil ağızımın etrafı kuruo bide belim acaip ağrıo eğilemiorm gebercem ağrıdan o derece neyse bilgisi olan varmı nie çıkmadı sivilcelerim bnm yanaklarmda küçükler vardı onlar geçti birazz hiçte sivilce çıkmadı :/
  • ben doktora cips gibi şeyler sivilce yapıormu die sormuştm onlarlar ilgisi yok demişti o öyle deynce ben korkmadan yemeye başladm çıkarırmıki .s
  • Dudak çatlamaları falan ne zaman başlıyor ?2 gündür kullanıyorum hiçbir yan etki falan görmedim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.