- x
EN İYİ OTOMATİK VİTES SEDAN HANGİSİ?
82 Cevap40550 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

354 Mesaj
28 Ekim 2007; 14:03:21 

Arkadaşlar, otomatik vitesler birbirinden çok farklı, ancak hangisi daha iyi ve tercihe şayan bilmiyorum. Sorunsuz ve en iyi kullanım imkanı veren hangi otomatik şanzıman? Markalara göre karşılaştırma yapabilirsek çok memnun olurum. Selamlar...

ADANALIYIK ALLAHIN ADAMIYIK ...

812 Mesaj
28 Ekim 2007; 14:17:26 

Honda civic sedan otomatik.
vites geçişleri sorunsuz ve sarsıntısız...

2014 F20 1.16i Trio Techno

3242 Mesaj
28 Ekim 2007; 14:24:47 

dsg
bu durumda vw jetta 1.4 tsi gerekmektedir.1.6 lar triptronık dir ama dsg şanzuman değildir.
dsg manuel den hızlı geçişler sunan super bir sistem

6758 Mesaj
28 Ekim 2007; 15:57:03 

Mercedes ve BMW'nin de otomatik şanzımanları çok iyidir. Eğer kafanda bir bütçe varsa onu söyle ki işine daha fazla yarayacak yorumlar gelsin. Mesela Porsche'nin otomatik şanzımanlı modellerinin hızlanması manuellere göre daha iyidir. Ama bu yorum işine yaramayabilir.
Bildiğim kadarıyla şu anda ulaşılabilirlik-performans konusunda en iyi şanzıman VW'deki DSG.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

6337 Mesaj
28 Ekim 2007; 16:15:20 

honda civic

otomatik şanjımanda çok başarılı.

yeni de değil yıllardır böyle

hayırlı günler.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

1007 Mesaj
28 Ekim 2007; 16:19:04 

honda'nın bu konuda önceden beri gelen başarısı söz konusu.
vw nin dsg si de son derece başarılı.
fiat ın sedanlarında var mı bilmiyorum ama fiat ın dualogic şanzumanları da gayet başarılı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ekim 2007; 16:28:59 

BMW 5.45 ve 5.50 de bulunan SMG (Sıralı manuel şanzıman)

887 Mesaj
28 Ekim 2007; 16:41:01 

DSG kullanan herhangi bir vw grup arabası.

0

354 Mesaj
28 Ekim 2007; 20:11:18 

Herkese çok teşekkür ederim. Düşündüğüm fiyat 25-30 bin YTL arası. Ancak, çok farklı otomatik şanzımanlar bulunduğundan doğru aracı bulmak istiyorum. DSG şanzımanlı VW marka araçlar biraz öne çıkmış gibi görünüyor. B segment araçlarla ilgileniyorum. Özellikle sedan araçlarla ilgileniyorum. Ancak, C segment araçlar da benim ilgimi çekiyor. Katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Selamlar...

443 Mesaj
28 Ekim 2007; 20:16:10 

2. el Civic kriterlerine uyar gibi duruyor...

2008 gümüş Civic Premium otomatik vites

6758 Mesaj
28 Ekim 2007; 20:20:53 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyinn06

Herkese çok teşekkür ederim. Düşündüğüm fiyat 25-30 bin YTL arası. Ancak, çok farklı otomatik şanzımanlar bulunduğundan doğru aracı bulmak istiyorum. DSG şanzımanlı VW marka araçlar biraz öne çıkmış gibi görünüyor. B segment araçlarla ilgileniyorum. Özellikle sedan araçlarla ilgileniyorum. Ancak, C segment araçlar da benim ilgimi çekiyor. Katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Selamlar...

O paraya DSG'li bir araba bulabilmek çok zor. Başka alternatiflere yönelmemek istiyorsan bütçeni 40.000 YTL'nin üzerine çıkarman gerek.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

354 Mesaj
30 Ekim 2007; 21:36:38 

Arkadaşlar, DSG şanzımanın iyi olduğu anlaşılıyor. Peki diğer markalardaki şanzımanlar ne durumda? Paylaşırsanız memnun olurum. Selamlar...

354 Mesaj
30 Ekim 2007; 21:45:56 

Bazı markalarda, otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar var ve ben bunu anlamıyorum. Şanzıman ya manuel ya da otomatik olmalıdır. Bu benim düşüncem.
Ford'da ASM , Opelde EASYTRONİC, Mitsubishi'de AMT, FİAT'TA Dualogic ,RENAULT'DA QUICKSHIFT,Toyota'da MMT, Citroen'de Sensodrive ve MCP, Alfa'da Selessspeed, vs. şanzumanlar var. Bunların hangisi tam otomatik, hangileri otomatikleştirilmiş manuel ya da başka birşey bilmiyorum.
Hangisi daha iyi fikri olan varsa öğreniriz. Selamlar...

1694 Mesaj
30 Ekim 2007; 23:47:08 

quote:

Bazı markalarda, otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar var ve ben bunu anlamıyorum. Şanzıman ya manuel ya da otomatik olmalıdır. Bu benim düşüncem.
Ford'da ASM , Opelde EASYTRONİC, Mitsubishi'de AMT, FİAT'TA Dualogic ,RENAULT'DA QUICKSHIFT,Toyota'da MMT, Citroen'de Sensodrive ve MCP, Alfa'da Selessspeed, vs. şanzumanlar var. Bunların hangisi tam otomatik, hangileri otomatikleştirilmiş manuel ya da başka birşey bilmiyorum.

Hangisi iyidir bilemem. Ama bu saydıklarının hiçbirisi otomatik değil; bunların hepsi otomatikleştirilmiş manuel, ya da bir diğer deyişle yarı otomatik.

10477 Mesaj
31 Ekim 2007; 0:15:39 

Jetta 1.4 TSI 170hp DSG diyebilirim bende rahatlıkla..

354 Mesaj
31 Ekim 2007; 0:52:35 

Arkadaşlar, yarı otomatik ve tam otomatik şanzımanları tam olarak belirleyen görüşü bekliyorum. Bunları biraz< netleştirirsek iyi olacak... Selamlar...

7437 Mesaj
31 Ekim 2007; 1:31:02 

quote:

VW nin DSG şanzımanı şu an piyasadaki en iyi otomatik şanzıman diyebilirim.avantajları vites geçişlerinin çok hızlı ve sarsıntısız olması ve şu ana kadar bilinen bir kronik sorun yaşatmaması.
sizin alım kriterlerinize uyan honda jazz daki ve subaru imprezadaki otomatik viteslerde oldukça seri ve sorunsuz otomatik viteslerdir.

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

354 Mesaj
31 Ekim 2007; 16:09:52 

quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

VW nin DSG şanzımanı şu an piyasadaki en iyi otomatik şanzıman diyebilirim.avantajları vites geçişlerinin çok hızlı ve sarsıntısız olması ve şu ana kadar bilinen bir kronik sorun yaşatmaması.
sizin alım kriterlerinize uyan honda jazz daki ve subaru imprezadaki otomatik viteslerde oldukça seri ve sorunsuz otomatik viteslerdir.

Teşekkürler arkadaşlar, katkıların devamını bekliyorum...

16682 Mesaj
31 Ekim 2007; 16:32:36 

mercedesin 7 ileri sanzimani

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

453 Mesaj
31 Ekim 2007; 17:02:44 

Tüm DSG cilere katılıyorum. Kesinlikle DSG şanzıman olarak çok iyi.

354 Mesaj
2 Kasım 2007; 0:48:03 

quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

Çok haklısın. Ancak paramız sınırlı olduğu için bu konuda araştırma yapıyoruz. Paramız olsa tercihimiz dediğin gibi olurdu. Selamlar...

34 Mesaj
2 Kasım 2007; 3:20:08 

HERKESE SELAMLAR,

BILMIYORUM BENIM ARABAM SEDAN MI DEGILMI AMA SANA TEK KALEMDE SUBARU FORESTER OTOMATIK VITES ONERIRIM
TURKIYE DE FAZLA BILINMEZ AMA PORSCHE ILE BIRLIKTE DUNYADA BOXER MOTOR KULLANAN KALITELI BIR ARABADIR YADA KAMPANYA DA OLAN SUBARU IMPREZA OTOMATIK VITES DE OLABILIR 32000-35000 YTL SIFIR ANAHTAR TESLIM FIYATIDIR AMA BENIM GIBI DAHA DUSUK BUTCELI ALMAK ISTERSEN IKINCI ELINI SAHIBINDEN,ARABAM GIBI SITELERDEN BULABILIRSIN. AYRICA YAKITTAN TASARRUF EDECEGIM BIR MODEL OLSU DERSEN 1-1,5 YTL GIBI BIR RAKAMA BRC SIRALI SISTEM TAKTIRABILIRSIN.

MESELA BEN 1999 MODELINI ALDIM GENELDE PIYASASI 19-22,000 YTL CIVARINDADIR VE SEHIR ICI 350-400 YTL YAKAR SEHIR DISI 250-300 YTL YAKAR KMDE AMA LPGYE CEVIRIRSEN YAKIT MALIYETLERI YARIYARIYA AZALIR VE AKLINDA OLSUN BU ARABALARIN TEMEL 3-4 OZELLIIGI VARDIR :

A-SIMETRIK 4 CEKER SISTEMI COK GUVENLI BIR SURUS SISTEMI SAGLAR YANI BIR TEKER MESELA CUKURA DUSSE O DURUR YERINE DIGER 3 TEKER CALISIP DENEGEYI SAGLAR KABA ANLATIMLA VIRAJLARDA HAFIF VE YERE YAKIN BOZER MOTOR SAHIP BU ARABA ILE COK RAHAT BIR SEKILDE GIRERSIN VE INAN BANA BU ARABA ILE DIMDIK DAGA CIKAN ARKADASLAR TANIYORUM :o))

B-ABD VE AVRUPADA YAPILAN TESTLERDE USTUSTE 4 SENE CARPISMA TESTLERINDE YUKSEK BASARI ALAN BIR MODELDIR SUBARU FORESTER
SURUCU GUVENLIGI ACISINDAN YURTDISINDA EN COK TERCIH EDILEN MODELDIR.

C-MOTORUNU HIC TAMIR ETTIRMEZSIN DIYEBILIRIM ETILERDEKI BIR IKINCI EL SATAN BAYIDE 480,000 KMDE OLAN VE HALEN CANAVAR GIBI CALISAN BIR SUBARU ARABA GORUNCE BAYAGI AFALLADIM YANI MOTORU EVLADIYELIK DESEK YALAN OLMAZ.

D-SURUS KEYFI COK RAHAT VE GUZEL BIR ALETTIR GAZA BASTIGIN ZAMANDA ASFALTI ERITEN MODELLERI MEVCUTTUR EN SON IZMIRDE 600 BG OZEL YAPIM SUBARU IMPREZA GORDUM MUTHIS BIR ALET AMA TR DE O HIZA CIKABILECEK YOL SAYISI FAZLA OLMASA GEREK.

EN AZINDAN HERHANGI BIR SUBARU BAYISINE GIDIP TEST ARACI KULLANMANI TAVSIYE EDERIM.

SIMDILIK BU KADAR

SAYGILAR,
BAHA TASER

TOSHIBA SATELLITE R630-105 SADECE 1,35 KG :o)))

64 Mesaj
2 Kasım 2007; 4:52:12 

7g-tronic en iyisi benim bildiğim ancak sadece mercedes te var o da 6 silindirli motor ve üstü için :(

354 Mesaj
6 Kasım 2007; 15:36:21 

quote:

Orjinalden alıntı: BAHATASER

HERKESE SELAMLAR,

BILMIYORUM BENIM ARABAM SEDAN MI DEGILMI AMA SANA TEK KALEMDE SUBARU FORESTER OTOMATIK VITES ONERIRIM
TURKIYE DE FAZLA BILINMEZ AMA PORSCHE ILE BIRLIKTE DUNYADA BOXER MOTOR KULLANAN KALITELI BIR ARABADIR YADA KAMPANYA DA OLAN SUBARU IMPREZA OTOMATIK VITES DE OLABILIR 32000-35000 YTL SIFIR ANAHTAR TESLIM FIYATIDIR AMA BENIM GIBI DAHA DUSUK BUTCELI ALMAK ISTERSEN IKINCI ELINI SAHIBINDEN,ARABAM GIBI SITELERDEN BULABILIRSIN. AYRICA YAKITTAN TASARRUF EDECEGIM BIR MODEL OLSU DERSEN 1-1,5 YTL GIBI BIR RAKAMA BRC SIRALI SISTEM TAKTIRABILIRSIN.

MESELA BEN 1999 MODELINI ALDIM GENELDE PIYASASI 19-22,000 YTL CIVARINDADIR VE SEHIR ICI 350-400 YTL YAKAR SEHIR DISI 250-300 YTL YAKAR KMDE AMA LPGYE CEVIRIRSEN YAKIT MALIYETLERI YARIYARIYA AZALIR VE AKLINDA OLSUN BU ARABALARIN TEMEL 3-4 OZELLIIGI VARDIR :

A-SIMETRIK 4 CEKER SISTEMI COK GUVENLI BIR SURUS SISTEMI SAGLAR YANI BIR TEKER MESELA CUKURA DUSSE O DURUR YERINE DIGER 3 TEKER CALISIP DENEGEYI SAGLAR KABA ANLATIMLA VIRAJLARDA HAFIF VE YERE YAKIN BOZER MOTOR SAHIP BU ARABA ILE COK RAHAT BIR SEKILDE GIRERSIN VE INAN BANA BU ARABA ILE DIMDIK DAGA CIKAN ARKADASLAR TANIYORUM :o))

B-ABD VE AVRUPADA YAPILAN TESTLERDE USTUSTE 4 SENE CARPISMA TESTLERINDE YUKSEK BASARI ALAN BIR MODELDIR SUBARU FORESTER
SURUCU GUVENLIGI ACISINDAN YURTDISINDA EN COK TERCIH EDILEN MODELDIR.

C-MOTORUNU HIC TAMIR ETTIRMEZSIN DIYEBILIRIM ETILERDEKI BIR IKINCI EL SATAN BAYIDE 480,000 KMDE OLAN VE HALEN CANAVAR GIBI CALISAN BIR SUBARU ARABA GORUNCE BAYAGI AFALLADIM YANI MOTORU EVLADIYELIK DESEK YALAN OLMAZ.

D-SURUS KEYFI COK RAHAT VE GUZEL BIR ALETTIR GAZA BASTIGIN ZAMANDA ASFALTI ERITEN MODELLERI MEVCUTTUR EN SON IZMIRDE 600 BG OZEL YAPIM SUBARU IMPREZA GORDUM MUTHIS BIR ALET AMA TR DE O HIZA CIKABILECEK YOL SAYISI FAZLA OLMASA GEREK.

EN AZINDAN HERHANGI BIR SUBARU BAYISINE GIDIP TEST ARACI KULLANMANI TAVSIYE EDERIM.

SIMDILIK BU KADAR

SAYGILAR,
BAHA TASER

Sevgili BAHATASER, Subaru arabaları sponsoru olduğu dizilerde gördüm. Piyasada fazla yok herhalde. Ancak, senin yazdıklarından sonra SUBARU FORESTER OTOMATIK VITES modelini araştıracağım. Farklı bir görüş açısı kazandırdığın için teşekkürler...

7437 Mesaj
6 Kasım 2007; 15:52:19 

quote:

sedan değil ama baha arkadaşın dediği gibi subaru imprezada bir seçenek.ancak forester pahallı bir araba ve sizin düşündüğünüz fiyata çok düşük model veya yüksek km de araba bulursunuz.forester birde 2000 motor olduğundan şehiriçinde otomotik viteslisi iyi yakar.subaru iyidir güzeldir ama otomatik viteslileri aynı ayardaki diğer rakiplerine göre daha fazla yakıt tüketen arabalardır.o yüzden 2000 motor ve otomotik forester ın ben şehiriçinde 12-13lt den daha az yakabileceğini düşünmüyorum.belki yeni impreza düşünebilirsiniz.1500 motor ve güzel bir otomotik vitesi var.yeni imprezadaki otomotik vites bildiğim kadarı ile DSG gibi çift kavramalı.subaruya göre az yakıyor ama diğer markalara göre yine yüksek.baha arkadaşın birde subarunun virajlarda iyi olduğu fikrine pek katılmayacağım.çünkü benim kullandığım arabalar içinde subaru impreza virajlarda en fazla yatan araba idi.belki tekerlekleri yerden kesilmiyor ama araba kayık gibi yatıyor.belkide esp olmadığından böyle yatıyordu.
otomatik vitesli arabalarda en önemli konu yakıt tüketimi.biliyorsunuz otomatikler düz viteslilere göre daha fazla yakar.ama yeni yarı otomatik denen robotik vitesler düzlere yakın yakıyor AMA çoğunda başka sorunlar var.geri kaydırma-vites geçişlerinde yığılma-arabanın seri ve atak olmaması-şehiriçinde dur kalklarda baskı balatanın çok ısınması ve bu yüzden çok kıza sürede baskı balata değiştirme gibi.bunları düşününce DSG şanzıman en sorunsuz olanı.bu arada araştırdığım kadarı ile opelin easytronik şanzımanında bayağı bir iyileştirilip o eski sorunlarının olmadığı söyleniyor.hondanın i-shift toyotanın mmt ve fordun cvt leri hakkında hala sorunlar olduğunu duyuyorum.
tam otomatik vitesli arabalar aslında otomatik vitesli arabalar içinde en iyileri ama onların hepsininde yakıt tüketimi yüksek.
imkanları biraz zorayarak veya şansa iyi fiyata bir DSG şanzımanlı VW almak en iyi seçenek olabilir.daha sonrada opel astra hb in easytronik olanı düşündüğünüz fiyata bulunabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGate -- 6 Kasım 2007; 15:52:43 >

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2007; 15:55:52 

quote:

Orjinalden alıntı: birkn

honda'nın bu konuda önceden beri gelen başarısı söz konusu.
vw nin dsg si de son derece başarılı.
fiat ın sedanlarında var mı bilmiyorum ama fiat ın dualogic şanzumanları da gayet başarılı.

Var

linea otomatik dizel üretilmeye başlandı.

11 Mesaj
6 Kasım 2007; 16:33:26 

Honda Jazz CVT ben kullanıyorum çok memnunum. yakıt ekonomisi olarak 1 numara, vites geçişleri kesinlikle sarsıntısız hissetmezsiniz.

1627 Mesaj
6 Kasım 2007; 20:14:53 

Orta su,ınıf araçlarda otomatik viteste Honda Civicler ve Vw grubunun DSG şanzımanı bence iyiler.

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Skoda Octavia 1.6 Elegance (2001)

354 Mesaj
6 Kasım 2007; 20:19:12 

quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

sedan değil ama baha arkadaşın dediği gibi subaru imprezada bir seçenek.ancak forester pahallı bir araba ve sizin düşündüğünüz fiyata çok düşük model veya yüksek km de araba bulursunuz.forester birde 2000 motor olduğundan şehiriçinde otomotik viteslisi iyi yakar.subaru iyidir güzeldir ama otomatik viteslileri aynı ayardaki diğer rakiplerine göre daha fazla yakıt tüketen arabalardır.o yüzden 2000 motor ve otomotik forester ın ben şehiriçinde 12-13lt den daha az yakabileceğini düşünmüyorum.belki yeni impreza düşünebilirsiniz.1500 motor ve güzel bir otomotik vitesi var.yeni imprezadaki otomotik vites bildiğim kadarı ile DSG gibi çift kavramalı.subaruya göre az yakıyor ama diğer markalara göre yine yüksek.baha arkadaşın birde subarunun virajlarda iyi olduğu fikrine pek katılmayacağım.çünkü benim kullandığım arabalar içinde subaru impreza virajlarda en fazla yatan araba idi.belki tekerlekleri yerden kesilmiyor ama araba kayık gibi yatıyor.belkide esp olmadığından böyle yatıyordu.
otomatik vitesli arabalarda en önemli konu yakıt tüketimi.biliyorsunuz otomatikler düz viteslilere göre daha fazla yakar.ama yeni yarı otomatik denen robotik vitesler düzlere yakın yakıyor AMA çoğunda başka sorunlar var.geri kaydırma-vites geçişlerinde yığılma-arabanın seri ve atak olmaması-şehiriçinde dur kalklarda baskı balatanın çok ısınması ve bu yüzden çok kıza sürede baskı balata değiştirme gibi.bunları düşününce DSG şanzıman en sorunsuz olanı.bu arada araştırdığım kadarı ile opelin easytronik şanzımanında bayağı bir iyileştirilip o eski sorunlarının olmadığı söyleniyor.hondanın i-shift toyotanın mmt ve fordun cvt leri hakkında hala sorunlar olduğunu duyuyorum.
tam otomatik vitesli arabalar aslında otomatik vitesli arabalar içinde en iyileri ama onların hepsininde yakıt tüketimi yüksek.
imkanları biraz zorayarak veya şansa iyi fiyata bir DSG şanzımanlı VW almak en iyi seçenek olabilir.daha sonrada opel astra hb in easytronik olanı düşündüğünüz fiyata bulunabilir diye düşünüyorum.

Sayın TheGate, Subaruları oturup araştırdım. Sizin tespitlerinize aynen katılıyorum. Oldukça iyi araçlar, ancak fiyatı biraz yüksek. Sizinde dediğiniz gibi, imkanları biraz zorayarak iyi fiyata bir DSG şanzımanlı VW almak en iyi seçenek olabilir diye düşünüyorum. Selamlar...

354 Mesaj
6 Kasım 2007; 20:24:06 

quote:

Orjinalden alıntı: mukeya

Orta su,ınıf araçlarda otomatik viteste Honda Civicler ve Vw grubunun DSG şanzımanı bence iyiler.

BUrada açılan konu başlığı altındaki tartışmalara bakarsak, en öne çıkan VW grubunun DSG şanzımanı ile Hondanın CVT şanzımanı. Honda Jazzdan bahsediliyor ama benim için bagaj ön planda. Bu nedenle Jazzdaki CVT şanzımanla Civiklerdeki otomatik şanzımanlar aynı mı?
Buradaki tartışmalar sadece bana değil, otomatik şanzımanlı araç düşünen her arkadaş için bir rehber niteliğinde olacağına inanıyorum. Selamlar...

1404 Mesaj
7 Mayıs 2011; 15:35:22 

konuyu hortlatmış olduk ama :) son mesaj 2007 yılında yazılmış şimdi 2011 yılındayız hala dsg en iyi otomatik vites. helal olsun valla

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

7282 Mesaj
7 Mayıs 2011; 15:49:22 

hortun alası yaşanmış az önce. ama dsg hala en iyi.

mantık..

3410 Mesaj
7 Mayıs 2011; 17:47:30 

Böylesine denk gelmedim öcüüüü Ama vw in dsg leri en iyimi bilmiyorum ama en çok sansasyon yaratanı

Ölüler sanıyor ki ;diriler hergün helva yiyor...

720 Mesaj
21 Eylül 2011; 2:34:44 

dsg den de bir sürü şikayet var arkadaşlar.otomatik vites alacak kişi bence önce rahatını düşündüğü için alıyordur.arabanın sarsılmaması düşük viteslerde falan,yada yokuşta kaydırmaması gibi,bu anlamda yıllardır kullanılan kendini ispatlamış klasik tam otomatik şanzımanlar(tork konvertörlü) bir numaradır.biraz fazla yakar ama yıllarca sorunsuz binerseniz.yani tavsiye olaraksa civic sedan yada yada wv alın.dsg olmayanından.şöyle bir 5-10 sene geçsin bakarız hala dsg bir numaramı değilmi.

16682 Mesaj
21 Eylül 2011; 2:40:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

2007 senesinide 7 ileri g tronic demişim ve fikrim hala değişmedi

605 Mesaj
21 Eylül 2011; 3:01:09 

quote:

Orijinalden alıntı: huseyinn06

B segmentinde Yeni Aveo Sedan'a bakabilirsin 6 ileri tam otomatik vitesi var aynı zamanda manuel kullanıma da izin veriyor.
edit:Konu hortmuş çok ayrıntıya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_isikan -- 21 Eylül 2011; 3:04:41 >

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 3:04:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

2007 senesinide 7 ileri g tronic demişim ve fikrim hala değişmedi

en iyi diye bir şey yoktur.iyiden kastınız nedir.

sorunsuz olmasımı .tamirinin kolay olmasımı az yaktırmasımı sarsıntısız olmasımı .

dsg iyidir ama bozlursa incir ağacı yeşertir .

4 ileri klasik otomatik iyidir ama fazla yaktırır .

robotizeler az yakar konforlu denebilir ama çok sık arıza yapar

ama sıfır araç alıyorsanız alın dsgli

ama 5 yaşında araç alacaksanız klasik otomatikler daha iyidir.

bence sizin gibi 2. el kullanıcıları için dsg risktir .

16682 Mesaj
21 Eylül 2011; 3:10:47 

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

bence sizin gibi 2. el kullanıcıları için dsg risktir .

bu cümleyi pek anlayamadım biraz açarmısınız ?

10989 Mesaj
21 Eylül 2011; 3:54:05 

quote:

Orijinalden alıntı: huseyinn06

Ona bakarsanız DSG, EDC, Powershift vb çift kavrama şanzımanlar da robotik manuel şanzımandır, kısacası saymış olduğunuz bu otomatiklerin tamamı robotik manuel şanzımandır.

Günümüzde tork konvertörlü şanzıman çok fazla kalmadı emisyon ve verimlilik dezavantajından dolayı.

Bunlara ek olarak bir de sürekli değişken oranlı şanzımanlar var(CVT)
Bunlarda motorun maksimum torkuna gelene dek araç devirleniyor, maksimum torkuna ulaştığında ise devir sabit kalıyor şanzıman dişli oranı(aslında dişli değil kasnak) değişerek araç hızlanmaya sabit devirde devam ediyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 8:30:31 

hiç tartışmasız DSG passat olur jetta olur audi a4 olur audi a6 olur hatta audi a7 ve a8 razıyım

286 Mesaj
21 Eylül 2011; 17:45:41 

yarı otomatiklerin sorunlu olacağı taaa o zamanlardan biliniyormuş. ileri görüşlü arkadaşları canı gönülden tebrik ediyorum.

FİAT ALBEA 1.2 SPEEDGEAR

1104 Mesaj
21 Eylül 2011; 18:03:59 

Avensis 1,8 Multidrive s kullanıyorum
Cvt sanzimani var
4000 km yi geçtik
Daha önce 4 ileri tam otomatik kullanıyordum
Cvt sanziman cok başarılı bana göre
Dsg sanzimanli 1,4 tsı passat Comfortline da arada kullanıyorum oda başarılı bence cvt den daha zevkli sürüş keyfi var ama
Devir bazen 4000 i geçiyor vites değiştirmelerde
Cvt her zaman 3000 altı gidiyor
Sehir ici ortalama su anda 8,4
Sehirler arası klima kapalı cc açık düz yol 88 km hız ile 4,8
Klima kapalı 100 ile karma yol : 5,2
Klima açık otomatik de 21 derece 110 km /saat hız cc de : 5,6
130 km hız yokuş vs karma dur kalk IŞIK : 7,0 litre
Harcıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

mm

1062 Mesaj
21 Eylül 2011; 18:15:21 

cvt çok hissis bir şanzuman.tabiki dsg derim.ancak renault un edc şanzumanıda çok güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bir şeyi yapabileceğinizi yada yapamayacağınızı düşünüyorsanız haklısınız.

567 Mesaj
22 Eylül 2011; 14:14:25 

Sonata h-matic kullanıyorum H-matıc şanzuman hemen her şartta sorunsuz çalışıyor araç içi konforu da olumlu yönde etkiliyor buna ek olarak vites geçişleride hızlı ve pratik kullanıma da elverişli;bunlar benim izlenimlerim,edindiğim bilgiler ise sağlam ve uzun ömürlü olduğu yönünde.

5979 Mesaj
22 Eylül 2011; 15:16:17 

Bir dergide "En iyi otomatik şanzıman" diye bir test vardı. Porche, Mercedes(7G-tronik), çift kavramalı şanzımanlar, ve BMW 5 serisinin 8 ileri şanzımanı 8-9 araç/şanzımanlı bir test okudum.

Oldukça kapsamlı, şanzımanların performans, gaza tepki, geçiş sarsıntısı, yakıt tüketimi gibi bir çok kriterlere göre değerlendirildiği bir testti. Testin galibi BMW'nin 5 serisinde de kullandığı 8 ileri şanzımandı.

3440 Mesaj
22 Eylül 2011; 15:28:42 

Geçen sene BMW'nin 8 ileri ZF şanzıman'ı en iyi şanzıman ödülünü almıştı diye hatırlıyorum sanki bi yerlerden.

VW Golf 7 1.4 TSI 122 hp Bixenon
HTC One

3095 Mesaj
22 Eylül 2011; 18:00:19 

Lexus LS600H Dünyanın ilk 8 ileri otomatik vitesi
0

3317 Mesaj
22 Eylül 2011; 18:01:39 

Çift kavramalı olsun ne olursa olsun.

Mutluluğu Tüketimde Arayanlar, Birgün Mutluluğu da Tükettiklerinde Çaresiz Kalırlar...
Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma... Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma...Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez...Çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez... Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun... Bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır... Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir...

285 Mesaj
24 Haziran 2012; 11:13:16 

Bilen arkadaşlar DSG şansıman ile ( Jetta, Golf) honda civic karşılaştırması yapar msıınz? performans, tüketim, sorunsuzluk ,fiyat olarak?

2775 Mesaj
24 Haziran 2012; 11:47:49 

quote:

Orijinalden alıntı: firefoxx

Bilen arkadaşlar DSG şansıman ile ( Jetta, Golf) honda civic karşılaştırması yapar msıınz? performans, tüketim, sorunsuzluk ,fiyat olarak?

honda tercih et, dsg ler bozuk yolda kalırsın

2011 Renault Megane 1.5 Dci 85 HP otantik

1224 Mesaj
24 Haziran 2012; 11:52:43 

quote:

Orijinalden alıntı: firefoxx

Dsg kullandım,Honda sahibiyim.İkisi de konforlu sanzimanlar fakat forumda görüyoruz dsglerde sorun varmis.
Sorunsuzluk icin Honda tercih sebebidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kagan12312 -- 24 Haziran 2012; 11:53:19 >

2012 Honda civic elegance otm. beyaz

1839 Mesaj
24 Haziran 2012; 11:56:31 

Otomatik şanzımanda birçok arkadaşın da yukarıda belirttiği gibi Honda'nın açık ara önde olduğu görülüyor.Honda otomatik şanzıman teknolojisini yıllardır geliştirerek kullanıyor ve bulunduğu yere araçlarındaki sorunsuzluk sayesinde gelmiştir.Sedan olduğu için Honda Civiclere yönelebilirsiniz.

2014- Brazil FIFA World Cup

Almanya Milli Futbol Takımı Destekçileri

1 Neuer 12 Zieler 22 Weidenfeller 2 Grosskreutz 4 Höwedes 5 Hummels 15 Durm 16 Lahm (c) 17 Mertesacker 20 Boateng 21 Mustafi 3 Ginter 6 Khedira 7 Schweinsteiger 8 Ozıl 9 Schürrle 10 Podolski 13 Müller 14 Draxler 18 Kroos 19 Götze 23 Kramer 11 Klose Manager: Joachim Löw

3004 Mesaj
24 Haziran 2012; 12:08:53 

hiç kimse corolla dememiş sorunsuz şanzıman ve sorunsuz araba için tam otomatik corolla
0

'04 corolladan önce '93 corolla (otomatik) vardı babamda 94ten 2004 e kadar 250bin km yi geçti ve kazada pert olunca yine ilk tercih 0 km otomatik corolla oldu,
şu anki '04 corollayı hala kullanıyoruz 132 binde ve hiç sorun çıkartmadı maşallah :)

2012 Fiat Linea 1.6 MultiJet Emotion Plus

189 Mesaj
24 Haziran 2012; 12:13:35 

Tabiki o bütçeyle tam ototmatik corolla ya da civic.... Dsg den şikayet çok...

9 Mesaj
25 Haziran 2012; 18:24:24 

Arkadaşlar bende 20000tl ye kadar bütçem var honda düşünüyorum bu bütçeye HONDA kullanan arkadaşarın yorumlarına ihtiyacım var otomatik araçlarda km önemli max. kaç km ye kadar bakmam lazım teşekkürler....

2601 Mesaj
25 Haziran 2012; 19:40:07 

quote:

Orijinalden alıntı: diojen_serkan

Arkadaşlar bende 20000tl ye kadar bütçem var honda düşünüyorum bu bütçeye HONDA kullanan arkadaşarın yorumlarına ihtiyacım var otomatik araçlarda km önemli max. kaç km ye kadar bakmam lazım teşekkürler....

Tipini sorun etmezseniz o paraya City alabilirsiniz CVT şanzıman mevcut.Bakımı yapılmışsa ve CVT yağı zamanında değişmişse km pek önemli değil bence.