- x
TATA INDICA TURBO DİZEL MOTOR AÇMA
71 Cevap45950 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3354 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:29:58 

Bir komşum düşünüyor bu arabayı ama motorları nasıldır? Motoru ne kadar sürede açılır? Motorları sağlam mıdır? Biz devirli adamlarız motor açalım derken blok çatlatmayalım... Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim...

14843 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:31:57 

Pardon, tatayla ne kadar devir çevirmeyi düşünüyorsunuz?

3496 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:33:34 

Yarbay'ım arabayı bilmiyorum nasıldır ama yeni nesil bir turbo dizel ise. Rodaj olayı yok artık benim bildiğim çevremdeki çoğu kişi sıfır araçlar aldı (pug 207 hdi , kia sportage gibi) servislerin sölediği artık rodaj die bişi yok istediğiniz gibi kullanabilirsiniz die Dizelde devirlenirken dikkat etmeniz tek gereken şey, 4bin deviri fazla zorlamayın ve kesinlikle 70 derecenin üstünde olmalı motor sıcaklığı

3354 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:34:07 

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Pardon, tatayla ne kadar devir çevirmeyi düşünüyorsunuz?

Aracı gidip incelemedik, ama konuşulanlara göre ekonomik bir araç. Bazı araçlarda devir saati olmuyor. Tata da var mı acaba?

9740 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:36:47 

valla ben tavsıye etmıyorum ama sız bılırsınız

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ekim 2007; 13:42:49 

quote:

Orjinalden alıntı: FaBeRgE

Yarbay'ım arabayı bilmiyorum nasıldır ama yeni nesil bir turbo dizel ise. Rodaj olayı yok artık benim bildiğim çevremdeki çoğu kişi sıfır araçlar aldı (pug 207 hdi , kia sportage gibi) servislerin sölediği artık rodaj die bişi yok istediğiniz gibi kullanabilirsiniz die Dizelde devirlenirken dikkat etmeniz tek gereken şey, 4bin deviri fazla zorlamayın ve kesinlikle 70 derecenin üstünde olmalı motor sıcaklığı

arkadaş konuyu özetlemiş.
Yeni nesil motorlarda MOTOR AÇMAK diye bir kavram yoktur. ayrıca aracı devirli kullanmakla blok çatlatmak olmaz. en azından tata da olmaz

ama tata yerine başka araçlara bakmanızı öneririm. Tatalar çok sorunludur ve konfor yok denecek gibidir. yedek parçasıda ateş pahası

9740 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:45:32 

Adı ustunde TATA ya

Yanı ne performans ne konfor ne baska bısey sadec ekonomı oda zxtn parca sıkıntısından sonra ekonomık olmaktan cıkar

2032 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:46:36 

Motor sağlamdır en eski teknoloji Hint işi Turboda yoktu bunda galiba 1000000km gider kamyon motoru gibi eurodizel falanda istemez koy ucuz mazotu kullan devir falan yapmaya gelmez motoru bu arada...

Dükkanı kapatıp Ayvalığa yerleşicem...

V8 POWER...

14843 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:48:37 

Tatalarda benim bildiğim araçlar motor açık geliyor. Hindistan bura bayağı çekiyor zaten. Hiç olmadı gemide can sıkıntısından motorlarını açıp getiriyorlardır.

3354 Mesaj
28 Ekim 2007; 13:48:50 

quote:

Orjinalden alıntı: FaBeRgE

İstediğimiz gibi kullanmak mı? Ve hiçbirşey olmuyor... Konfor beklemiyor zaten araçtan. Tamamen duygusal

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2007; 13:49:58 

tata güvenle binilecek ekonomik rodajı kendinden mamul bir araçtır

nar nasıl vücudda karbon clean yapıyorsa tata indigoda öyle viraja girer

ne alakaysa

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2007; 13:51:31 

Arkadaşım bu araçlarda Turbo var. Zaten model uzantıları TDI diye geçiyor.ayrca 1milyon km gideceğini sanmıyorum. Mercedes Bmw gibi lüx araçların dizel motorları bile 1 milyon km gidemezken TATA nın gideceği mantıklı gelmiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: K@lken

Motor sağlamdır en eski teknoloji Hint işi Turboda yoktu bunda galiba 1000000km gider kamyon motoru gibi eurodizel falanda istemez koy ucuz mazotu kullan devir falan yapmaya gelmez motoru bu arada...

3496 Mesaj
28 Ekim 2007; 14:34:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

İstediğimiz gibi kullanmak mı? Ve hiçbirşey olmuyor... Konfor beklemiyor zaten araçtan. Tamamen duygusal

aynen öle yarbayım

980 Mesaj
28 Ekim 2007; 16:39:54 

Cevap vermeyecektim ama dayanamadım.Bazı arkadaşlar
bu arabayı bilip bilmeden konuşuyor.1)Bir kere Tata
kullanımda 50 ppm dizel yakıt önermektedir.2) Sadece bu araçtan sadece
Hindistanda 700.000 adet üretilmiştir ki daha ülkemizde üretilen araçlar için
bu sayılar yeni telafuz edilmeye başlanmıştır. 3) Rodaj problemi bir arkadaşın
dediği gibi yoktur.4) Her türlü yedek parçası servislerde bulunmakta fakat bazı parçaların
fiyatları yerli araba parçasından biraz pahalıdır.5) Eğer kullanıcılar konuşursanız
bu araçtran genel olarak memnun olduklarını size söyleyecekelrdir.Çünkü bu araçları
alırken ona göre beklentileri olmuştur.Örneğin biz ikinci araba olarak Ankara trafiğinde
çok rahat biir şekilde 3 yıldır kullanmaktayız ve hurdası çıkana dek de kullanacağız.
Biz bu aracı alırken ne aldığımızı bilerek aldık acaba kullanıcı olmadan ve sadece hiç bir objektifliği
olamayan yorumlar yapan bazı arkadaşlar gerçekten bu araçlar hakkında ne biliyor.

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 KULLANICILAR KULÜBÜ

3354 Mesaj
28 Ekim 2007; 16:48:22 

quote:

Orjinalden alıntı: aserel

Cevap vermeyecektim ama dayanamadım.Bazı arkadaşlar
bu arabayı bilip bilmeden konuşuyor.1)Bir kere Tata
kullanımda 50 ppm dizel yakıt önermektedir.2) Sadece bu araçtan sadece
Hindistanda 700.000 adet üretilmiştir ki daha ülkemizde üretilen araçlar için
bu sayılar yeni telafuz edilmeye başlanmıştır. 3) Rodaj problemi bir arkadaşın
dediği gibi yoktur.4) Her türlü yedek parçası servislerde bulunmakta fakat bazı parçaların
fiyatları yerli araba parçasından biraz pahalıdır.5) Eğer kullanıcılar konuşursanız
bu araçtran genel olarak memnun olduklarını size söyleyecekelrdir.Çünkü bu araçları
alırken ona göre beklentileri olmuştur.Örneğin biz ikinci araba olarak Ankara trafiğinde
çok rahat biir şekilde 3 yıldır kullanmaktayız ve hurdası çıkana dek de kullanacağız.
Biz bu aracı alırken ne aldığımızı bilerek aldık acaba kullanıcı olmadan ve sadece hiç bir objektifliği
olamayan yorumlar yapan bazı arkadaşlar gerçekten bu araçlar hakkında ne biliyor.

Teşekkürler. Adı biraz düşündürüyor arabanın yoksa bi problem yaratmaması iyi.

Nasıl adamlar kartuş satabilmek için yazıcıları bedava satıyorlar. Ucuz diye alıyorsun yazıcıyı kartuşu bitince yazıcı parası kadar kartuşa veriosun. Olay buna dönmesin de...

3776 Mesaj
28 Ekim 2007; 16:51:17 

bu tata mercedes inmiydi? yoksa benmi yanlis hatirliyorum

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
|∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |

14843 Mesaj
28 Ekim 2007; 16:52:56 

Tataataaatataaa

3 yıldır kullanıyosunuz, daha ne kadar hurda olmasını bekliyorsunuz?

9740 Mesaj
28 Ekim 2007; 17:02:29 

quote:

Nasıl adamlar kartuş satabilmek için yazıcıları bedava satıyorlar. Ucuz diye alıyorsun yazıcıyı kartuşu bitince yazıcı parası kadar kartuşa veriosun. Olay buna dönmesin de...

Bence dönebilir

980 Mesaj
28 Ekim 2007; 18:23:58 

quote:

m

Siz sordunuz bende iyi niyetle cevapladım.Sizin görüşünüze saygı duyarım.
Ancak diğer arkadaşların yazdıklarını benden daha genç olmalarına
veriyorum.Sonuçta biz memnunuz.Bundan ötesi kimseyi de pek
ilgilendirmez kanısındayım Ayrıca umarım ki bu topikte laf olsun diye
açılmamıştır

3354 Mesaj
28 Ekim 2007; 18:29:26 

Şimdiye kadar boşuna topik açtığımı gören varsa yazsın...

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2007; 18:37:26 

quote:

Şimdiye kadar boşuna topik açtığımı gören varsa yazsın...

hayır hiç görmedim msn organizasyonlarında bile çok ciddi davranır

yarbay açmışsa olay ciddidir

980 Mesaj
28 Ekim 2007; 19:52:36 

Peki ben yanlış anladım o zaman.Ama üslup bana
biraz öyle geldi.

3354 Mesaj
28 Ekim 2007; 20:05:14 

quote:

Orjinalden alıntı: aserel

Peki ben yanlış anladım o zaman.Ama üslup bana
biraz öyle geldi.

Pardon ama hangi uslüp? Hangi sözüm size o şekilde geldi?

1234 Mesaj
28 Ekim 2007; 20:06:47 

acaba atıp tutan arkadaşlar hiç tata araç kullandılar mı merak ediyorum.parça sorunu varmiş ne sorunu,hiç parçasını bekleyen bulmayan duymadım.parçası yerlilere göre daha pahalı olması çok normal değil mi?araç kalıteden ödün wermiş ona bişi diyemem ama bi marka bu kadar lekelenmez özellikle tanımadan.1.4 tdı motor yeni nesildir.her dizel gibi yüksek dewir kullanılmaz özellikle hacimce küçükse.

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2007; 20:07:13 

quote:

Pardon ama hangi uslüp? Hangi sözüm size o şekilde geldi?

tamam yarbay ya oldu bir yanlış anlama uzatmayalım

olur böyle şeyler

arkadaş özür diledi tamam işte

tata indigo diyorduk dimi

980 Mesaj
28 Ekim 2007; 21:32:12 

Madem konuyu uzatmak istiyorsunuz
en baştaki sorunuz şöyle:

"Bir komşum düşünüyor bu arabayı ama motorları nasıldır? Motoru ne kadar sürede açılır? Motorları sağlam mıdır? Biz devirli adamlarız motor açalım derken blok çatlatmayalım... Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim..."

Burada ise başka bir şey söylüyorsunuz

"Nasıl adamlar kartuş satabilmek için yazıcıları bedava satıyorlar. Ucuz diye alıyorsun yazıcıyı kartuşu bitince yazıcı parası kadar kartuşa veriosun. Olay buna dönmesin de."

Burada ise şöyle:
"Aracı gidip incelemedik"

Dedim ya ben yanlış anlamışım

980 Mesaj
28 Ekim 2007; 21:42:27 

quote:

Orjinalden alıntı: aykutsal

acaba atıp tutan arkadaşlar hiç tata araç kullandılar mı merak ediyorum.parça sorunu varmiş ne sorunu,hiç parçasını bekleyen bulmayan duymadım.parçası yerlilere göre daha pahalı olması çok normal değil mi?araç kalıteden ödün wermiş ona bişi diyemem ama bi marka bu kadar lekelenmez özellikle tanımadan.1.4 tdı motor yeni nesildir.her dizel gibi yüksek dewir kullanılmaz özellikle hacimce küçükse.

Size aynen katılıyorum.Aslında benimde
söylemek istediğim şeyler bunlardı

8710 Mesaj
28 Ekim 2007; 21:48:39 

tatanin dizel motoru mercedesin diye biliyorum...

2013 Fiesta 1.5 titanium x

16671 Mesaj
28 Ekim 2007; 22:05:42 

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

mercedes araclarinda kulandimi peki bu motoru

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

3776 Mesaj
29 Ekim 2007; 3:03:12 

mercedes in ne işi var kücük hacimli motorlarla direk 2.0 ve üstü calisiyo adamlar

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
|∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |

154 Mesaj
29 Ekim 2007; 10:27:09 

şaka değil tata

7954 Mesaj
29 Ekim 2007; 10:35:16 

Tata fiyatına göre iyi bir araçtır, Motoru bazı arkadaşların dediği gibi kalitesiz değildir,
rodaja gerek yoktur, yedek parçası hiçte söylenildiği gibi ateş pahası değildir.
Sorunsuz araçlardır, parasal olarak oldukça uygundur.

Badass Nova

1234 Mesaj
29 Ekim 2007; 13:12:23 

tata ilk önceleri mersede-benz ile ortak kurulmuş bir firma ve şimdide sanırım temasları war.ve motorunu mersedes tarafından geliştirildiği doğru ve sorunsuzdur.

aracın o fiyata motordan ödün wermeyip işçilik ve malzeme kalitesi gibi şeylerden ödün wermesi gayet mantıklı.mantıklı aliş/fiyat=+1000

1488 Mesaj
29 Ekim 2007; 19:50:15 

TATA FENA sayılmaz ergonomisi kötüdür plastik kaliteside öledir .ama yakıt ekonomisi konfordan feragat ettiğinizde ladadan bir misli iyi ve güvenilir bir araçtır

6949 Mesaj
30 Ekim 2007; 3:34:23 

6 ay tata indigo SW'la üniye gittim geldim geçen sene arkadaşın arabasıyla araç 2007 modeldi.Tek bişi diyim 97 Corolla onun yanında Mercedes bile değildir,Ferrari'dir.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

1 Mesaj
4 Kasım 2007; 14:59:04 

Selamlar,
Tata indica yı 20 bin ytl'ye bırakıyorlar sıfırını. Açıkçası ikinci el Opel corsa dizel (2004 model gibi,100 bin km dekilerin fiyatı bu civarda) almayı düşünüyordum. Yıllık 20 bin km yapacağım, sakin sakin işe gidip geleceğim. Kullanan arkadaşlardan isteğim, bikaç senede bu arabada motor veya yürüyen aksam gibi sorunlar çıkartır mı ? bir de sıfır halinde arabanın içi idare eder duruyor (torpido gözündeki kapaklar falan biraz ucuz işi gib duruyor ama kötü de değil). İki üç sene gibi bi zamanda darmadağın olur mu yoksa efendi efndi kullanınca temiz mi kalıyor ?
bir de yol tutuşu nasıldır ? ve malum türkiye nin yolları çok dandik, bu yollarda çukura girince tangur tungur mu eder bu araba yoksa daha yumuşak mıdır amortisörleri ?
kullanan arkadaşlar yazarsa daha faydalı oluruz birbirimize. lütfen kimse opeli de tatayı da kullanmadım ama bence opel falan demesin :)
teşekkürler şimdiden....

980 Mesaj
4 Kasım 2007; 18:13:52 

quote:

Orjinalden alıntı: MaliZengin

Selamlar,
Tata indica yı 20 bin ytl'ye bırakıyorlar sıfırını. Açıkçası ikinci el Opel corsa dizel (2004 model gibi,100 bin km dekilerin fiyatı bu civarda) almayı düşünüyordum. Yıllık 20 bin km yapacağım, sakin sakin işe gidip geleceğim. Kullanan arkadaşlardan isteğim, bikaç senede bu arabada motor veya yürüyen aksam gibi sorunlar çıkartır mı ? bir de sıfır halinde arabanın içi idare eder duruyor (torpido gözündeki kapaklar falan biraz ucuz işi gib duruyor ama kötü de değil). İki üç sene gibi bi zamanda darmadağın olur mu yoksa efendi efndi kullanınca temiz mi kalıyor ?
bir de yol tutuşu nasıldır ? ve malum türkiye nin yolları çok dandik, bu yollarda çukura girince tangur tungur mu eder bu araba yoksa daha yumuşak mıdır amortisörleri ?
kullanan arkadaşlar yazarsa daha faydalı oluruz birbirimize. lütfen kimse opeli de tatayı da kullanmadım ama bence opel falan demesin :)
teşekkürler şimdiden....

Biz 3 yıla yakın bir süredir kullanıyoruz.Bir problem
yaşamadık:Ayrıca her yerde servis var ve yedek parça
problemi yok.Aracı içi senin dediğin gibi çok kaliteli olmamasına
karşın sınıfına göre geniş sayılabilir.Biz arabayı bozuk zemindede
kullandık iyi zemindede.Yalnız ses yalıtımı çok iyi değil fakat 90-100km
hızla kullanımda problem oluşturmuyor.Kliması çok iyi aracın içi hemen soğuyor.
Servis bakım maliyeti yaklaşık 100 ytl civarında.Turbo 2. ve 3. viteste
devreye giriyor.Yokuşlarda eğer gerekli ivmeyi yakalarsan bir çok
benzinli aracı rahatlıkla solluyorsun.Amortisör ve süspansiyonlarından
memnun kalacağını düşünüyorum.Dediğin gibi araçtan çok konfor bekleme.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar başka sormak istediğin olursa yardıma
hazırım.

Uzaklaştırılmış
4 Kasım 2007; 18:35:04 

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Tataataaatataaa

3 yıldır kullanıyosunuz, daha ne kadar hurda olmasını bekliyorsunuz?

olum insanların arabasıyla dalga geçmeyin ya

922 Mesaj
4 Kasım 2007; 18:49:43 

http://arabam.e-kolay.net/testDetay.aspx?id=323

Bu link'ten faydalanabilirsiniz

980 Mesaj
4 Kasım 2007; 21:56:10 

Size n
quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

olum insanların arabasıyla dalga geçmeyin ya

Ne demek istediniz anlamadım.Dalgamı geçiyorsunuz
yoksa kibarlık mı yapıyorsunuz? Daha açık konuşun

5 Mesaj
14 Aralık 2007; 0:56:37 

selam ben 10 ila 11.500 ytl araba almayı düşünüyorum ne alyım

5 Mesaj
14 Aralık 2007; 1:35:37 

uygun fiyata bir kaç tata bulmuştum ama artık bu yazılanlardan sonra vazgeçtim birden fazla kişi kötü diyorsa mutlaka doğrudur

5 Mesaj
14 Aralık 2007; 1:40:06 

TATA MARKA ARABA SAKIN ALMAYIN VE BU HABERİ MUTLAKA OKUYUN

Gazete ilanı… “Çok ucuz”… “Dizel”… “Ekonomik”… “Kaçmaz”

- Krediyi biz alıyoruz.
- Şu kadar da indirim yaparız.
- Biz İsotlar A.Ş.’yiz. Tek yetkiliyiz. Ayrıca merkez servis burası!
- Şöyle iyi araba,böyle iyi araba.
- Şu da var,bu da var!
- İlk 5000 km. ücretsiz bakımınız var.

Yedim tabi bu numarayı!
Gittim bir Tata aldım. Çünkü aylık ortalama 2000 km. yol yapıyorum işim dolayısıyla, ekonomik araba lazım.
Daha aldığım gün, evin önüne park ettim. Varan bir! Uzaktan kumanda kilit sistemi çalışmıyor. Aradım İsotlar A.Ş.’yi.
- Garanti kapsamında, hemen hallederiz.
- Güzel.

Hallettiler.
Yağmur yağdı. Varan iki. Silecekler camdan uzak dolaşıyor, cam silinmiyor. Aradım İsotlar A.Ş.’yi.
- Garanti kapsamında değil. Para vermeniz lazım
- Hö?!
- Öyle.
- İyi de daha sıfır araba. Ben ne yapmış olabilirim sileceklere? Sabahları kalkıp dişliyor muyum silmesin diye?... Yetkiliyle görüşelim.

Görüştük. Hallettiler.

Daha 5000 km. dolmadı. Varan üç. SRS yazılı bir ışık yanıyor. Daha önce yanmıyordu. Kullanım kitapçığına baktım, hava yastıklarıyla ilgili ve üstelik “hemen servisi arayın” yazıyor. Aradım İsotlar A.Ş.’yi.

- 5000 bakımında gelin hallederiz.
- Olmasın bir şey!
- Olmaz olmaz!
- İyi.

Varan dört. Arka silecek açıktan geçiyor, silmiyor camı… 5000 km. dolsun bari.
Doldu 5000 km. Gittim İsotlar A.Ş.’ye.
Ve 15 dakika falan sürdü 5000 km. bakımı… Ücretsiz ya!
Arka silecek tamam da, SRS ışığını söndüremediler.
- Bir şey olmaz abi, o bilgisayarla halledilecek bir iş ama, program çöktü, 10000 bakımında hallederiz.
- Sakata gelmeyelim.
- Olmaz bir şey.
- İyi.

Varan beş. “İlk 5000’de araba biraz fazla yakar sonra düzene girer” demişlerdi satarken, ama süper yakan eski arabam kadar yakıyor hala. Aradım İsotlar A.Ş.’yi.
- Ne kadar yakıyor.
- Süper kadar yakıyor.
- E o kadar yakar, normal.
- Hö?!

Varan altı. Arka silecek hiç çalışmıyor. Aradım İsotlar A.Ş.’yi. Baktım aramakla olmuyor, gittim İsotlar A.Ş.’ye.
- Silecek motoru yanmış.
- Eee?
- Garanti kapsamında, hallederiz.

Hallettiler. SRS ışığı hala yanıyor ve başıma ne gelebilir bilmiyorum. 10000 km. bakımı geldi.
- Şikayetiniz var mı?
- SRS ışığı.
- Ha! Halledelim.
- Ben 10000 km.’dir bu ışık yanar halde dolaşıyorum. Neydi tehlike?
- Kaza yapsaydınız hava yastıkları açılmazdı.
- Yok ya! Kaza yapmadım ama siz beni bu riske attınız öyle mi? Oha! Ya yapsaydım kaza? O zaman bunun tazmini nasıl olacaktı, tabi yaşarsam?
- …

Hallettiler. Derken 20000 km.’ye doğru çıktık yola.

Varan yedi. Arabanın elektrikli ön camı açılıyor ama kapanmıyor. Bir yere park edip bırakamıyorsun arabayı.

Varan sekiz. Baştan beri zorlukla açtığım kaput artık hiç açılmıyor arabaya su koyamıyorum.

Varan dokuz. Vites artık geçmez oldu. Vitesi geçirmek için ciddi yoruluyorum. Bir de kıracağım da elimde kalacak diye korkuyorum.

Varan on. Arabayı kışın aldığım için klimayı hiç çalıştırmamıştım. Yaz geldi. Klimayı açtım ama sıcak üflüyor. Ya klima yok ya da bozuk.

Varan on bir. Kullanım kitapçığına bakıyorum. Marşa basınca kapıların otomatik kapanacağından söz ediyor. Ben aldığımdan beri böyle bir şey olmadı. Elimle kilitliyorum kapıları.

Varan on iki. Vites kolunun bağlı olduğu körüklü deri yeriden çıktı takılamıyor.

Varan on üç. Arka silecek su püskürtmüyor. Cam kirlenince arkayı görmek mümkün değil. Durup durup arka camı elimle temizliyorum.

Dayanamadım artık ve internetten, bir posta gönderdim İsotlar A.Ş.’ye ve her arızayı yazdım. Sözlerimi de şöyle bitirdim: “Lütfen bu arabanın ne zaman infilak edeceğini bana bildirin de o sırada içinde olmayayım.”

Aradılar hemen. “Halledelim” dediler. 20000 bakımı da gelmişti zaten. Gittim İsotlar A.Ş.’ye.

Hallettiler.
Şunu sordum:
“Şu anda yaptığınız ya da hallettiğiniz her şey garanti dahilinde. Peki garanti süresi bitince ne olacak? Sonrası kol gibi… değil mi?”

Sonra, geçenlerde bir kaza yaptım. Tutanak tutturdum polise ve gerekli evrakla gittim İsotlar A.Ş.’ye.

Arabayı satan İsotlar A.Ş., kaskomu yapan İsotlar A.Ş., servis hizmeti veren İsotlar A.Ş.

Ne dediler bana?
- Biz ayrıldık. Servis başka şirket oldu, arabayı satan başka şirket.
- Eee?
- Biz o sigortayla çalışmıyoruz artık. Siz bize tamir parasını vereceksiniz, sonra sigortadan alacaksınız.
- Hö?!

Neyse, sözü daha fazla uzatmayayım. Tata alacaksanız iyi düşünün. Reklamlara kanmayın. Arabayı satarken on takla atanlar, sonradan beklediğiniz ilgiyi göstermeyebilirler.

İlginç iki diyolog:

- Arabanın yenisini verin o zaman.
- Yok ya! Senin anan güzel mi?

--------
- Bu araba 25 milyara mal oldu bana, şimdi satsam kaç para?
- 14 milyar falan.
- Nasıl yani 2006 model bu araba, daha 2007 modeller gelmedi bile.
- E o kadar!

Bu da bir tüketiciyi koruma yazısı olarak geçsin tarihe. Aslında tarihe değil, daha çok bana “geçti” ama neyse!

Aydoğan Temel

5 Mesaj
14 Aralık 2007; 1:46:29 

uygun fiyata bir kaç tata bulmuştum ama artık bu yazılanlardaN SONRA
http://www.habershow.co...=view&id=4215&Itemid=68

8710 Mesaj
14 Aralık 2007; 9:21:18 

cidden bu ne beta araç mi yolluyorlar bize bun hintliler

ama allahi var motoru sağlammiş

2013 Fiesta 1.5 titanium x

2469 Mesaj
14 Aralık 2007; 9:29:40 

güzel çalışma teşekkürler arkadaş bilgi için

MİRAZ

2283 Mesaj
14 Aralık 2007; 9:44:42 

Ekmek kofte hesabı. PArasının karsılıgını veren bır arac. Sonucta bu fıyata class bı arac almıyorsunuz. Bıraz konfordan feragat etmek lazım. Ama bu kadar da sorunlu olabılecegını sanmıyorum. Sonucta etrafımda bır kac kısıde var ve bır cogu memnun 1 ı harıc. O da zaten aracın kendısıne ufak kalmasından sıkayetcı. Dıreksıyonu gobegıyle cevırmesı harıcınde herhangı bır sıkayetı yok.

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA

11324 Mesaj
14 Aralık 2007; 9:49:09 

Bu yazılanlar hiç inandırıcı gelmedi ama doğruda olabilir.

"Konsol Ustaları Değişmez, Sadece Şekil değiştirir."
"Yukarıda ki Maskot Ps4.gen.tr resmi maskotudur.İzinsiz kullanılamaz"
PSN TR : ufuksen - Oyunları grafikleri için almasam, hala PS1 kullanıyor olurdum.
PS4 3d tasarım- sketchup

248 Mesaj
28 Aralık 2007; 21:45:11 

Bu yazılanlar her marka da olan seyler..Yazan guzel uslup kullanmıs....Opel,peugeot....v.s.Mercedes ini gazetecilerin onunde yakmak isteyenler...Ne beklediginizi bilirseniz TATA indigo yeterli bir arac yolda bırakmadı henuz..Emsallerine gore ic hacim oldukca genis....On takım masrafı cıkarmaz...Yakıt ekonomisinde de lider...Deposunda akrep var adeta....

NeXuS 5

766 Mesaj
28 Aralık 2007; 22:21:00 

Tata' nın pikap ve çift kabin piakpalrdaki motorları mercedes intercol motordur. 1998 cc olarak kullanılıyor dizel motor. Ama kasaya yetmediği için mazotuda içer. Kuvvetli bir motor ama eğer tatanın 2006 model pikabını kullandık epeyi kurumda eğer taksiside az çekmişse ağabeyisine pek fazla tavsiye edemem. Çok beklentim yok diyorsanda idare eder yani Saygılar..
quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

Anasızlık , Babasızlık , İllede şu Parasızlık , Pazara götürsen bile para etmez Parasızlık ...

389 Mesaj
28 Aralık 2007; 22:40:58 

cimirytos tatayı çok sevmiş herhalde

babamda iş için bana bi tane tata marina alalım dedi de benim bu teklife hiç içim ısınmadı

2004 VW BORA comfortline

1811 Mesaj
29 Aralık 2007; 0:20:15 

Rover diye biliyorum ben.
http://www.kenthaber.co...ik/18/Haber_305832.aspx

Bende aracı incelemiştim. Turbo dizel olmayanı vardı test için. Bu motorun performansı iyi değildi ama tdi daha iyidir diye tahmin ediyorum. İşçilik sorunları var.Malzeme kalitesi düşük olan bir araç.Ama ne kadar ekmek o kadar köfte ,fiyatının aracıydı. Gerçi şimdi logan dci çıkınca bence fiyatı pahalı bir araca dönüştü.

6321 Mesaj
29 Aralık 2007; 0:45:17 

değişik bir diyalog olmuş yukarıdaki yazı.

bu tata jaguarı alacak ama yakında:)

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 29 Aralık 2007; 0:48:37 >

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

304 Mesaj
2 Eylül 2009; 15:51:33 

bu akşam alacam 2. elini hayırlısıyla

2403 Mesaj
2 Eylül 2009; 16:03:34 

İki senelik konuymuş bende okudum sonuna kadar Hayırlısı olsun yeni aracınız..

42 Mesaj
28 Nisan 2010; 19:49:43 

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

6 ay tata indigo SW'la üniye gittim geldim geçen sene arkadaşın arabasıyla araç 2007 modeldi.Tek bişi diyim 97 Corolla onun yanında Mercedes bile değildir,Ferrari'dir.

Hız ve performans olarak mı düşündünüz, yoksa diğer etkilerde var mı? Yani kırılan,bozulan bir parçası falan oldu mu yolda yada buna benzer olumsuzluklar yaşadınız mı acaba ? Söylemek istediğiniz sadece motorun performansı mı? Bilgi yazarsanız iyi olur.

Telefon : 0 535 230 63 53
Msn-mail : azadierdogan@gmail.com

28 Mesaj
26 Eylül 2010; 23:56:15