Şimdi Ara

TATA INDICA TURBO DİZEL MOTOR AÇMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
81
Cevap
1
Favori
82.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir komşum düşünüyor bu arabayı ama motorları nasıldır? Motoru ne kadar sürede açılır? Motorları sağlam mıdır? Biz devirli adamlarız motor açalım derken blok çatlatmayalım... Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim...

• Cevap vermeyecektim ama dayanamadım.Bazı arkadaşlar
    bu arabayı bilip bilmeden konuşuyor.1)Bir kere Tata
    kullanımda 50 ppm dizel yakıt önermektedir.2) Sadece bu araçtan sadece
    Hindistanda 700.000 adet üretilmiştir ki daha ülkemizde üretilen araçlar için
    bu sayılar yeni telafuz edilmeye başlanmıştır. 3) Rodaj problemi bir arkadaşın
    dediği gibi yoktur.4) Her türlü yedek parçası servislerde bulunmakta fakat bazı parçaların
    fiyatları yerli araba parçasından biraz pahalıdır.5) Eğer kullanıcılar konuşursanız
    bu araçtran genel olarak memnun olduklarını size söyleyecekelrdir.Çünkü bu araçları
    alırken ona göre beklentileri olmuştur.Örneğin biz ikinci araba olarak Ankara trafiğinde
    çok rahat biir şekilde 3 yıldır kullanmaktayız ve hurdası çıkana dek de kullanacağız.
    Biz bu aracı alırken ne aldığımızı bilerek aldık acaba kullanıcı olmadan ve sadece hiç bir objektifliği
    olamayan yorumlar yapan bazı arkadaşlar gerçekten bu araçlar hakkında ne biliyor.
  • http://arabam.e-kolay.net/testDetay.aspx?id=323

Bu link'ten faydalanabilirsiniz
  • uygun fiyata bir kaç tata bulmuştum ama artık bu yazılanlardaN SONRA
    http://www.habershow.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4215&Itemid=68

• Rover diye biliyorum ben.
    http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2007/Aralik/18/Haber_305832.aspx

Bende aracı incelemiştim. Turbo dizel olmayanı vardı test için. Bu motorun performansı iyi değildi ama tdi daha iyidir diye tahmin ediyorum. İşçilik sorunları var.Malzeme kalitesi düşük olan bir araç.Ama ne kadar ekmek o kadar köfte ,fiyatının aracıydı. Gerçi şimdi logan dci çıkınca bence fiyatı pahalı bir araca dönüştü.
  • Merhaba Arkadaşlar;

Ben 2007 model Marina'nın son 2 senedir kullanıcısıyım. Benden önceki sahibi arabaya ata biner gibi binmiş. Okadar ki aracı aldığımda bakım zamanının üzerinden 8000 km geçmişti. Şu an aracım 151.000 Km'de ve taş gibi. Gidip en son en iyi bilgisayarı da alsanız o bilgisayar en fazla kullanıcısı kadar hızlı ve yetenekli olabilir. Yani herşey kullanıcısına bağlıdır. Sanırım nedemek istediğimi çoğunuz anlıyorsunuz.

Son olarak 2 gün önce Mersin'den tatilden döndük ailemle. Bagaj tıka basa dolu olduğu halde otobanda 140km'den aşağı inmedim. Bu arada beğenmadiğiniz araçla 42Lt dizel yakıt 791km yol gidiyor.

Sanıyorum ki çoğunuz kendi sitesine girip incelemedi bile. Jaguar da alsanız TATA almış olacaksınız. İnanmayanlar için siteden link aşağıdadır. :)

http://www.tata.com.tr/Page/Subpage/?CID=9

"Hindistan'ın mühendislik sektörlerinde faaliyet gösteren şirketleri arasında New York Borsası'na kote olan (Eylül 2004) ilk şirket olan Tata Motors uluslararası bir otomobil şirketi düzeyine yükselmiştir. Tata Motors, iştirakleri ve ortaklıkları aracılığıyla Büyük Britanya, Güney Kore, Tayland ve İspanya'da da faaliyet göstermektedir. Bunlar arasında ikon haline gelmiş iki Britanyalı otomobil markası olan ve 2008 yılında satın alınan Jaguar ve Land Rover sayılabilir. Şirket 2004 yılında Kore'nin ikinci büyük kamyon üreticisi Daewoo Commercial Vehicles Company şirketini satın almıştır. Yeni ismiyle Tata Daewoo Commercial Vehicles Company, Kore pazarına pek çok yeni ürün sunduğu gibi bu ürünleri bir dizi uluslararası pazara da ihracat yapmaktadır. Bugün Güney Kore'nin ağır ticari araç ihracatının üçte ikisini Tata Daewoo gerçekleştirmektedir. Tata 2005 yılında ünlü bir İspanyol şehir içi ve şehirlerarası otobüs firması olan Hispano Carrocera'nın %21'ini, 2009 yılında ise tamamını satın almıştır. Hispano'nun mevcudiyeti sayesinde diğer pazarlarda büyüme kaydedilmektedir. Hindistan ve belirlenmiş bazı uluslararası pazarlarda tepeden tırnağa yapımı tamamlanmış şehir içi ve şehirlerarası otobüsler üretmek için gövde imalatı konusunda küresel bir lider olan Brezilya menşeli Marcopolo ile 2006 yılında bir ortak girişim kurulmuştur. Yine 2006'da, Tata Motors Taylandlı Thonburi Automotive Assembly Plant Company ile Tayland'da şirketin pikap araçlarını üretmek ve pazarlamak için bir ortak girişim kurarak işbirliğine girmiştir. Tata Motors (Tayland)'ın yeni fabrikası Xenon marka pikap kamyon üretimine başlamıştır ve Xenon'un tanıtımı Tayland'da düzenlenen 2008 Bangkok Motor Show'da yapılmıştır."

• arkadaşlar çok fazla tata kullanıcıları yok facebook ve instagram üzerinden ilk kez tata sayfası açıldı katılım sağlayalım. tata kullanıcıları ve tata hakkına bilgiler için

instagram sayfası: @tataotomobilkulubu

facebook sayfası: https://www.facebook.com/tataotomobilkulubu

tataotomobilkulubu yazarakda google sayfasından erişebilirsiniz
  • TATA :) tatam geldi diye takılırdık...

Öncelikle bu aracı iyi tanımak gerekiyor... TATA Endüstri'de çok bir dev... biz dalga geçiyoruz ama adamlar gitti kendini ispatlamış 1.3 Mjet'i 1.000.000 adetten fazla alım yaparak bu araçlar koydu... Motor GM'den...

Şase'de aynı şekilde özellikle geçmişte Liana olarak geçen aracın alt yapısını kullanmış bir araç... Motor ve yürüyen yaşamış ar-ge'lerle oluşturulmuş bir araba.

Suzuki / Liana / 1.6 GLX / suzuki sahibinden sahibinden.comda - 1046067170

haaaa...gittik tatayı aldık... motor konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsın... yüzbinlerce ALBEA 1.3 MJET taksi 2milyon km'leri çevirdi...

ama farın kırılda tampon çatladı sağı solu patladı... uçağa pinip hindistanın kurmapiripip şehirine gitmen gerekebilir... 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.