IPHONE TURCE MENU VE KLAVYE
105 Cevap21532 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

264 Mesaj
27 Ekim 2007; 20:19:38 

Arkdaşlar piyasada söylenen 90 sayfalık yazılım sonucunda türkçeleştirildi vs. gibi mesajları duyuyoruz. bunun yapılışını bilen ve paylaşmak istiyenler olur diye düşünüyorum bu bölüm altıda bulduğumuz bilgileri toparlarsak sonunda herkezin iphonu türkçeleştirme fırsatı olur diye düşünüyorum .

TURKCE MENU VIDEOSU
TURCE MENU KLAVYE VIDEOSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi es83tr -- 27 Ekim 2007; 20:19:46 >

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

264 Mesaj
27 Ekim 2007; 21:01:30 

Arkdaşlar cinçe yapılışını anlatmışlar bu yollu izleyerek türkcelendirilebilir..
orada söylenen iphone içindeki dosyaların orjinalini ingilizce olanları buraya eklerseniz sevinrim

---------------------------------------------------
By editing Localizable.strings, you can change the display language of your iPhone.

0

0

In this example, I edit the file "/Applications/Maps.app/English.lproj/Localizable.strings" to display Traditional Chinese.

Please note that just edit the <string>xxxxxx</string> parts, leave the <key>xxxxx</key> part unchanged.

0

By modifying /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/English.lproj/LocalizedApplicationNames.strings:

0

For windows user, the *.strings files are binary format of Property list.
You may download a text format of original LocalizedApplicationNames.strings from here and the one I modified from here

The conversion tool I am using is http://homer.informatics.indiana.edu/cgi-bin/plutil/plutil.cgi/
And here is a much more easier web page for the conversion. iPhone recognizes both binary and text/ascii format of Property list, you don't need to convert it back to binary.

This might not be the right way for localization. Maybe we should create a new folder uder /Applications/Maps.app/, and name it as TradChinese.lproj. Put necessary files in there. And choose the right localization at some other place.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi es83tr -- 27 Ekim 2007; 21:18:50 >

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

199 Mesaj
29 Ekim 2007; 10:24:10 

bu video daki arkadaşlar kimlermiş nasıl ulaşırız acaba bilen arkadaşlar varmı.... saygılar

264 Mesaj
1 Kasım 2007; 23:05:31 

Arkadaşlar şuu olayın üzerine düşsek biraz gg da satılan bir ürün bu şu dosyaları nasıl bulabiliriz acaba

0

böylede bir açılaması var.

URUN TURKCE MENUDUR.TELEFONUN HEPSI 9O SAYFALIK YAZILIM SONUCU TURKCEYE DONUSTURULMUSTUR.TURKCELL, AVEA , VODAFONE HATLARINA ACIKTIR . MSN YUKLUDUR. YOUTUBE , GOOGLE MAP VE HAVA DURUMU HAZIR DURUMDADIR
URUN ORJINAL KUTUSUNDADIR.SIM

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

1234 Mesaj
2 Kasım 2007; 18:23:23 

Bu şekilde türkçeleştirilmişi suan satılıyosa iphone un türkiyeye gelmesını beklemeye gerek yok bence nitekim pekde gelicek gibi görunmuyo

79 Mesaj
2 Kasım 2007; 19:15:52 

youtube da gordugunuz videolar ve gittigidiyordaki ilanlar bana ait.
turkce klavye ve turkce menu bilgilerine ulasmak icin artik
www.iphone-turkey.com adresini kullanabilirsiniz.

turkiyede cok sikca yasanan sms kitlenmesi problemi icin hazirladigim programi da ucretsiz olarak www.iphone-turkey.com adresinden dagitmaya basliyorum bu gece itibariyle.
khaledome

www.teamdark.org
live gamertag: khaledome

1234 Mesaj
2 Kasım 2007; 19:38:02 

quote:

Orjinalden alıntı: khaledome

turkiyede cok sikca yasanan sms kitlenmesi problemi icin hazirladigim programi da ucretsiz olarak www.iphone-turkey.com adresinden dagitmaya basliyorum bu gece itibariyle.
khaledome

Mubarek insansın valla bu arada site ziyaretçi akınına ugrayabılır .Hazır türkçeleştirilmiş iphone satıyomusun yoksa sadece program kısmıylamı ılgılenıyosun ?

79 Mesaj
2 Kasım 2007; 20:37:39 

her ikisini de yapmaya calisiyorum.
elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

www.teamdark.org

264 Mesaj
2 Kasım 2007; 23:00:03 

quote:

Orjinalden alıntı: khaledome

khaledome

Gerçekten güzel eğer dosyaları tek tek siz editlediyseniz tabiki emeğe saygı var umarım yakında bu formdan paylaşırsınız bu işlemi...

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

264 Mesaj
2 Kasım 2007; 23:44:15 

khaledome arkaşın sitesinde verdiğin sms problemi güzel bir paylaşımm şu anda iphone sahip olamadığımdan deneyemiyorum siteden silinirse diye bir yere atıyım istediğim

İnşallah yakında türkçe olayınıda anlatırsın arkadaşım şimdiden eline sağlık..

Arkadaşın sitesi

www.iphone-turkey.com

Anlatımı

Iphone Sms Problemi Cozumu

Iphone da Sms Kutusunun acilip aniden kapanmasi belirtisi ile kendini gosteren sorun icin cozum olarak urettigimiz sms veritabanini temizleyen dosyayi, buradan paylasima sunuyoruz.

Asagidaki sms ikonuna tiklayarak programi indirebilirsiniz.

kullanimi :

1- program sadece iphone unuzu senkronize ettiginiz bilgisayar ile (itunes un iphone u tanimasi sart) calisir

2- itunes u kapatin

3- zip dosyasini acin, icindeki sms.bat dosyasini calistirin. hepsi bu.

VE DOSYAMIZ
http://files-upload.com/files/595280/sms%20problem.zip

deneyenler sonucu yazarlarsa sevinirim...

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

10 Mesaj
5 Kasım 2007; 15:23:46 

arkadaşlar "iphone needed repair" hatası olan arkadaşlar varmı? yada bunun çozumunü bilenler nolur yardım etsinler. 2 gün önce aldığım iphonu şuanda hiç bir şekilde kullanamıyorum. 1.0.2 yada 1.1.1 firmwareleri yüklemeye çalıştım hiç birini kabul etmiyor, activate iphone menüsü geliyor sadece ve burada activasyon için tuş takımını kullanamıyorum, basıyorum rakamları yazmıyor. ve activate menüsünde bilgi ikonuna tıkladığımda imei unknown iccid unknown gözüküyor.

Bİlen birileri varsa nolur yardım etsin, napıcam ben şimdi?

Hukukun Üstünlüğüne

166 Mesaj
5 Kasım 2007; 18:01:36 

link hata veriyo

79 Mesaj
5 Kasım 2007; 18:56:42 

arkadaslar sms problem cozumunu www.iphone-turkey.com adresi altinda s.s.s bolumu altina aldik, problemin cozumu icin gerekli dosyayi buradan cekmeye devam edebilirsiniz.
iphone hakkinda yardimci olabilecegimiz hersey icin maillerinizi bekliyoruz

www.teamdark.org

79 Mesaj
5 Kasım 2007; 18:59:38 

quote:

Orjinalden alıntı: mursican

arkadaşlar "iphone needed repair" hatası olan arkadaşlar varmı? yada bunun çozumunü bilenler nolur yardım etsinler. 2 gün önce aldığım iphonu şuanda hiç bir şekilde kullanamıyorum. 1.0.2 yada 1.1.1 firmwareleri yüklemeye çalıştım hiç birini kabul etmiyor, activate iphone menüsü geliyor sadece ve burada activasyon için tuş takımını kullanamıyorum, basıyorum rakamları yazmıyor. ve activate menüsünde bilgi ikonuna tıkladığımda imei unknown iccid unknown gözüküyor.

Bİlen birileri varsa nolur yardım etsin, napıcam ben şimdi?

Telefonunuzun oncelikle modemini tamamen kitlemissiniz,
needed repair problemini halledebiliyoruz. mail le ulasabilirsiniz

www.teamdark.org

273 Mesaj
5 Kasım 2007; 19:18:48 

quote:

Orjinalden alıntı: es83tr

khaledome arkaşın sitesinde verdiğin sms problemi güzel bir paylaşımm şu anda iphone sahip olamadığımdan deneyemiyorum siteden silinirse diye bir yere atıyım istediğim

İnşallah yakında türkçe olayınıda anlatırsın arkadaşım şimdiden eline sağlık..

Arkadaşın sitesi

www.iphone-turkey.com

Anlatımı

Iphone Sms Problemi Cozumu

Iphone da Sms Kutusunun acilip aniden kapanmasi belirtisi ile kendini gosteren sorun icin cozum olarak urettigimiz sms veritabanini temizleyen dosyayi, buradan paylasima sunuyoruz.

Asagidaki sms ikonuna tiklayarak programi indirebilirsiniz.

kullanimi :

1- program sadece iphone unuzu senkronize ettiginiz bilgisayar ile (itunes un iphone u tanimasi sart) calisir

2- itunes u kapatin

3- zip dosyasini acin, icindeki sms.bat dosyasini calistirin. hepsi bu.

VE DOSYAMIZ
http://files-upload.com/files/595280/sms%20problem.zip

deneyenler sonucu yazarlarsa sevinirim...

burda senkronize edilen bilgisayarla yapilmak zorunda demissiniz, ben MAC kullaniyorum, dolayisiyla bu bat dosyasi muhtemelen calismayacak. var mi bunun MACOS uyumlu olani?

mrcn...

79 Mesaj
5 Kasım 2007; 20:36:08 

hayir mac versiyonu yok. iphone a yuklenen versiyonu uzerinde calisiyorum, cok yakinda installer ile www.iphone-turkey.com sitesinden yuklenebilecek

www.teamdark.org

273 Mesaj
5 Kasım 2007; 21:08:41 

peki bi sorum daha var, iphone sadece tek bilgisayar ile mi senkronize edilebiliyor. olmamasi lazim oyle bisey ama. yani ben MAC kullaniyorum, sonradan WINDOWS tabanli cozumlerden mahrum kalmamak icin, IPHONE u intel tabanli bi bilgisayara da unlock falan etmem lazim, senkronize etmem lazim?

mrcn...

79 Mesaj
5 Kasım 2007; 22:58:03 

iphone tek bilgisayar ile senkronize edilir bunun mantigi mp3 lerin tasinmamasidir.
sms cozum programini kullanmak veya windows tabanli programlardan faydalanmak icin illa da senkronize etmeniz sart degil
iphone u takin
itunes un iphone u bulmasi icin bekleyin senkronizason islemi baslamadan once itunesu kapatin
yine de calisacaktir

www.teamdark.org

62 Mesaj
7 Kasım 2007; 17:32:30 

Arkadaşlar, şuana kadar 20' ye yakın iphone u sorunsuz bir şekilde kırmış ve yaklaşık yarısını Türkçeleştirmiş birisi olarak tüm iPhonelarınızı en geç 1 saat içerisinde Türkçe yapabilirim

bu işlem için telefonunuzun versionu 1.1.1 olması gerekiyor. şayet değilse o da sorun değil 1.0.2' yi sorunsuz bir şekilde 1.1.1 yapıp onun da kilidini açarak Türkçeleştiriyorum.

Normal şartlar altında bu işlemlerin her biri 50 YTL ücrete tabidir. yani sadece Türkçeleştirme isterseniz 50 YTL, kilit kırma + Türkçeleştirme isterseniz de 100 YTL karşılığında bu işlemi yapabilirim.

NOT: Türkçeleştirme işlemi tamamen tarafımdan yapılmış olup şuan piyasada bulunmamaktadır. Bu işlem sonucunda telefonunuz %98 oranında Türkçe olmaktadır. %2' lik oranı da henüz bir IPhone sahibi olmadığım için çözemedim ancak o da en kısa sürede çözülecektir.

Ayrıntılı bilgi için pm atabilirsiniz...

264 Mesaj
7 Kasım 2007; 18:00:54 

quote:

Orjinalden alıntı: |PiranhA|

Arkadaşlar, şuana kadar 20' ye yakın iphone u sorunsuz bir şekilde kırmış ve yaklaşık yarısını Türkçeleştirmiş birisi olarak tüm iPhonelarınızı en geç 1 saat içerisinde Türkçe yapabilirim

bu işlem için telefonunuzun versionu 1.1.1 olması gerekiyor. şayet değilse o da sorun değil 1.0.2' yi sorunsuz bir şekilde 1.1.1 yapıp onun da kilidini açarak Türkçeleştiriyorum.

Normal şartlar altında bu işlemlerin her biri 50 YTL ücrete tabidir. yani sadece Türkçeleştirme isterseniz 50 YTL, kilit kırma + Türkçeleştirme isterseniz de 100 YTL karşılığında bu işlemi yapabilirim.

NOT: Türkçeleştirme işlemi tamamen tarafımdan yapılmış olup şuan piyasada bulunmamaktadır. Bu işlem sonucunda telefonunuz %98 oranında Türkçe olmaktadır. %2' lik oranı da henüz bir IPhone sahibi olmadığım için çözemedim ancak o da en kısa sürede çözülecektir.

Ayrıntılı bilgi için pm atabilirsiniz...

BİRDEN FAZLA YERE KONU AÇMAYINIZ !!!!!!!!

Bu formların amacı ticari bir platform oluşturmak değil bilgi paylaşmaktır..

Iphone sahip olduğumda ilk türkçeleştirmekle ilgili uğraşacağım ve buradan dosyaları paylaşacağım o günde gelecek bir gün...

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

62 Mesaj
7 Kasım 2007; 18:13:39 

bilgi paylaşımı üzerine master yapma seviyesine gelmiş birisi olarak bu konuda bilgi sahibiyim emin olaiblirsiniz ancak şuan içinde bulunduğum maddi sıkıntılardan ötürü bu yolda biraz da olsa devam etmek zorundayım.

bir de bu bilgileri neden paylaşmıyorum, ben bunu burada yazacak olsam bir başka telefoncu gelip buradan indirecek ve fahiş fiyattan müşterilerine satacak. bunu yaklaşık 25bin üyesi olan bir foruma sahip olduğum ortamda gördüğüm için söyüyorum. bu açıdan baktığımda madem bu bilgi para ediyor en azından piyasayı uçurmadan bu işi kendi hakkımla yaparım. ha paranız mı yok çok da sorun değil gelirsiniz bir çayımı içersiniz muhabbet arasında yapabildiğim kadar yardımı da yaparım bu hiç sorun değil...

264 Mesaj
7 Kasım 2007; 18:28:14 

Bilgi paylaşımında bulunumanız gerçekten güzel birşey ama benim anlamadığım (sizi tanımadığım için şahsınıza söylemiyorum) bazı insanlar yarım yamalak bilgilerini hatta sağdan soldan formlardan bazı şeyler öğrenerek bilinçsiz insanları kandırma girişimindeler tabiki siz bir projeye başlayıp sıfırdan kendi emeğinizle yaptığınız bir yazılımı satmakta özgürsünüz buna kimsenin lafı olamaz.

Paylaşıma gelince sizde kesin biliyorsunuzdur bu siteyi http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=3196 burada insanlar almanca,ingilize,çince ve daha fazla dilde çevirisini yapıp formda paylaşmışlar benim anlamadığım neden bizim türk formlarında böyle bir paylaşım olayı olmuyor acaba ben cihazı aldıktan sonra ordaki hazır dosyayı alacağım ve sadece editleyeceğim türkçeye yeniden oturup yazmayacağım umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir..

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

138 Mesaj
7 Kasım 2007; 19:31:03 

Arkadaşım bence doğru yapıyorsun.millet yarım yamalak bilgileri öğrenip kendilerine daha çok zarar vereceklerine sen elinin emeğinle kazanmış olursun.
benim bir problemim var cevap verirsen çok sevinirim.iphone u macbookuma bağladım ve sadece fotoğraf göstericiyi açıyor yani telefonu sanki fotoğraf makinası gibi algılıyor.i tunes le bağlantı kuramıyorum.

quote:

bilgi paylaşımı üzerine master yapma seviyesine gelmiş birisi olarak bu konuda bilgi sahibiyim emin olaiblirsiniz ancak şuan içinde bulunduğum maddi sıkıntılardan ötürü bu yolda biraz da olsa devam etmek zorundayım.

bir de bu bilgileri neden paylaşmıyorum, ben bunu burada yazacak olsam bir başka telefoncu gelip buradan indirecek ve fahiş fiyattan müşterilerine satacak. bunu yaklaşık 25bin üyesi olan bir foruma sahip olduğum ortamda gördüğüm için söyüyorum. bu açıdan baktığımda madem bu bilgi para ediyor en azından piyasayı uçurmadan bu işi kendi hakkımla yaparım. ha paranız mı yok çok da sorun değil gelirsiniz bir çayımı içersiniz muhabbet arasında yapabildiğim kadar yardımı da yaparım bu hiç sorun değil...

HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK........

62 Mesaj
8 Kasım 2007; 8:54:51 

mac kullanıcısı olmadığım için net birşey söyleyemem ancak itunes un yeni versionunu yükleyerek bir deneyebilirsin.

internet ortamında bu paylaşımda bulunmak istemeyeşimin sebebini açıkça yazdım. ben bunu burada paylaşsam bir akıllı gelip bunu alacak ve fahiş fiyata kendi dkkanında müşterilerine yükleyecek. bunu geçmişte bizzat Türkçeleştirdiğimiz bir navigasyon programının 150YTL gibi bir ücretle cep bilgisayarlarına yüklendiğini gördüm ve kahrolmuştum.

dediğim gibi maddi imkanınız yoksa çok sorun değil gelirsiniz çayımı içerken 5 dakika içinde Türkçeleştirme işlemini yaparım ki en son bu forumu okuyan ve telefponunu kırıp Türkçeleştirdiğim bir arkadaş (adı emre buradaysa kendisi de şahidimdir)' ın iphonunu 5 dakika içinde halletmiştim :)

831 Mesaj
9 Kasım 2007; 20:18:40 

İPHONE U TÜRKÇEYE ÇEVİRMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR..
3 YADA 4 KİŞİ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELEBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM..
1 MB LIK BİR DOSYA GÖREV PAYLAŞIMI YAPILDIĞI TAKTİRDE KISA SÜREDE BİTİRİRİZ.

Apple Genius TR Zorlu

49 Mesaj
10 Kasım 2007; 5:24:43 

arkadaslar turkcelestirme icin gerekli dosyalari verin ben gayet duzgun bir sekilde cevirisini yaparim. pek fazla site karistirmadim ama varsa saglam bilgisi olan ve su dosyalarin su kisimlari turkcelestirilecek diye msj atan olursa 1-2 gun icinde tamamemn turkcelestirilmis olarak burada verebilirim. kim alir kim satar orasi bizi ilgilendirmez biz paylasimimizi yapalim gerisi insanlara kalmis. ilgilenen arkadaslar beya detayli bilgisi olan arkadaslar msj atsinlar. bu konuda hic arastirma yapmadim ingilizce kullanamda herhangio bir sorun yasamadigim icin. ama dedigim gibi en dogru sekilde turkcelestirmesini yaparim. :)

529 Mesaj
10 Kasım 2007; 11:03:53 

quote:

Orjinalden alıntı: sedat79

İPHONE U TÜRKÇEYE ÇEVİRMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR..
3 YADA 4 KİŞİ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELEBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM..
1 MB LIK BİR DOSYA GÖREV PAYLAŞIMI YAPILDIĞI TAKTİRDE KISA SÜREDE BİTİRİRİZ.

bende çalışırım 5 gün sonra iphonum geliyor lazım olucak nasılsa

264 Mesaj
10 Kasım 2007; 12:06:22 

Arkadaşlar Site upload ettim bu dosya hazır bir şekilde dosyanın içerisinnde ingilizce almanca italyanca çince gibi diller hazır içerisindeki hazır program ile yüklenmeyede hazır yapmamız gereken tr adında türkçe içerikli bir dizin açıp gerekli dosyaları türkçeye çevirmek kurulumu yaptığımızda ek olarakta türkçede gelecektir herhalde...

DOSYALAR http://files-upload.com/files/610156/iLanguage_v0.6.3.rar
DOSYA için ALTERNATİF LİNK http://140.124.181.188/...ne/iLanguage_v0.6.3.rar
KURULUMU http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=3196

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi es83tr -- 10 Kasım 2007; 23:12:58 >

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

529 Mesaj
10 Kasım 2007; 22:20:24 

quote:

Orjinalden alıntı: es83tr

Arkadaşlar Site upload ettim bu dosya hazır bir şekilde dosyanın içerisinnde ingilizce almanca italyanca çince gibi diller hazır içerisindeki hazır program ile yüklenmeyede hazır yapmamız gereken tr adında türkçe içerikli bir dizin açıp gerekli dosyaları türkçeye çevirmek kurulumu yaptığımızda ek olarakta türkçede gelecektir herhalde...

DOSYALAR http://files-upload.com/files/610156/iLanguage_v0.6.3.rar
KURULUMU http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=3196

verdiğin linkten indirdiğimde 300 kb geçmeden indirme tamamlandı diyor ve dosya açılmıyor ben http://www.hackint0sh.org indirdim şimdi başladım değiştirmeye notepad++ ile takıldığım yerleri sorarım ama şimdiden söyliyeyim iphone olmadığı için sadece çevirmenlik olucak benim ki sistemde çalışır mı çalışmaz mı bir fikrim yok

264 Mesaj
10 Kasım 2007; 23:16:39 

alternatif linkide ekledim kolaya gelsin şimdiden fakat Notepad++ ile belirli dosyaları edit edebilirsin.
.strings uzantılı dosyaları mac te XCODE programı ile edit edebilirmişsin bu dosyaları windows tarafında hangi program edit eder açıkçası bir bilgim yok bende bir mac kullanıcısı değilim ve ne yazık ki şimdilikte bir iphone num olmadığından çok fazla araştırma şansım olmadı ... Tekrar kolay gelsin umarım güzel bir çıkacak.

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

831 Mesaj
11 Kasım 2007; 3:46:25 

Lazım olacak programlar,

Windowsta Ultraedit adlı program dosyaları editlemek için http://rapidshar.e.com/files/30236172/UltraEditPro1300a-TncTR.exe.html
DİKKAT! <key></key> olan yerleri kesinlikle ellemiyoruz biz <string></string> olan yerleri türkçeye çeviriyoruz.

Birde bu Dil dosyası 1.0.2 ye ait olan dil dosyasımı. Yalnız yabancı forumlarda 1.1.1 ile uyumlu değil gibi yazılar gördüm genede ufak bir araştırma daha yapıcağım.

Selamlar

Apple Genius TR Zorlu

529 Mesaj
11 Kasım 2007; 11:04:59 

bendeki 1.0.2 versiyonun dil dosyası şimdiden 5 sayfa editledim herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum notepad++ ile string dosyasını açabiliyor daha doğrusu destekliyor karmaşık işaretler çıkmıyor bazı ingilizce uyarıları türkçeye çevirirken uzunluk artabiliyor ekranda sorun olur mu bu ???

türkçe karakterleri destekliyor mu iphone?

http://uploaded.to/?id=3xodm8 böyle olacak değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predouret -- 11 Kasım 2007; 13:01:18 >

831 Mesaj
11 Kasım 2007; 22:57:16 

1-Uzunluk arttığı taktirde ekranın boyutuna bağlı olarak devamını "..... " olarak gösteriyor.
2-Evet o şekilde olacak güzel gidiyor.
3-Türkçe karakterleri destekliyor.Emin olmak için bir deneme yaptım ğ ş ç ü ö i ı harflerinde sorun çıkarmıyor.
4.1.1.1 versiyonda umarım sorun çıkarmaz.Bende Spring bordu türkçeye çevirmeye başladım.Çabuk biticek gibi görünüyor.

Selamlar

Apple Genius TR Zorlu

62 Mesaj
12 Kasım 2007; 9:42:18 

arkadaşlar yaptığınız türkçeleştirmeler sadece 1.0.2 versionu için bunu unutmayın. 1.1.1 olan iphone larda o dil dosyaları tamamen farklı o yüzden uğraşmalarınıza dikkat edin...

264 Mesaj
12 Kasım 2007; 11:42:52 

quote:

arkadaşlar yaptığınız türkçeleştirmeler sadece 1.0.2 versionu için bunu unutmayın. 1.1.1 olan iphone larda o dil dosyaları tamamen farklı o yüzden uğraşmalarınıza dikkat edin...

Sizin bahsettiğiniz türkçeleştirme işlemi 1.0.2 veriyonu içinmi yoksa 1.1.1 versiyonu içinde türkçe dosyalar mevcutmu..

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

529 Mesaj
12 Kasım 2007; 11:52:53 

benim tel 1.1.1 olarak gelicek ama ben zaten downgrade edip 1.0.2 olarak kıracağım ve öyle kullanıcam benim işime yarar umarım ama varsa 1.1.1 onuda değiştirelim maksat yararımız dokunsun

62 Mesaj
12 Kasım 2007; 15:18:17 

downgrade edip kırmayın. 1.0.2 de birçok hata mevcut. (tanınmayan karakter geldiğinde sms e girilememe, telefonun arada kitlenmesi gibi) 1.1.1 çok daha rahat kırılabiliyor.

1.1.1 için şuan bildiğim kadarı ile dil dosyası yok. ben kendim telefonun içinden tek tek indirip onları text formatına çevirip daha sonra Türkçeleştirmiştim ancak yukarıda yeralan sebeplerden ötürü burada paylaşmak istemiyorum.

Ancak şöyle bir yöntem yapabiliriz.
Wireless Modeminiz olduğunu düşünerek;

Siz routerınızdan 22. portu iphone a yönlendirirsiniz (IPHone un sahip olduğu IP adresine) ve bana bu ip adresini pm yolu ile bildirirsiniz. ben buradan bağlanıp Türkçeleştirme dosylarını 1 dakikadan az bir sürede telefonunuza tarım ve restart ettikten sonra telefonunuzu Türkçe kullanırsınız. Tüm bu söylediklerim IPhone 1.1.1 sürümü için geçerlidir.

831 Mesaj
12 Kasım 2007; 17:46:47 

Evet dediğim gibi şuanda çevirmekte olduğumuz dil dosyaları 1.0.2 firmware ait.
O nedenle ben 1.1.1 için uğraşacağım dosyalar çok karışık bakalım nasıl olucak.

Apple Genius TR Zorlu

62 Mesaj
13 Kasım 2007; 15:35:27 

ben yaklaşık 1 haftada bitirmiştim o kadar karmaşık değil korkmayın ;)

7987 Mesaj
15 Kasım 2007; 3:25:53 

Ben bu Türkçeleştirme işlemine pek anlam veremedigim için uğraşmadım.Neden anlam veremiyorum : Koca koca ikonlarda Ingilizce bilmeyen birisi dahi ne olduğunu anlayabilir.
iPod,Safari,Mail vb gibi Türkçeleştirildiğinde anlam kazanmayacak hatta kaybedecek pek çok kelime var.Bu kadar bilgisayar bağımlısı bir cihazı bir kaç kelime Türkçeleştirmek için ( o da versiyonuna göre) çaba sarfetmeyi çok da anlamlı bulmuyorum (kendi adıma)
Ama ilk vakit bulduğumda 1.1.1 ve yukarısı için Türkçe klavye opsiyonu için çalışacağım.Tabiki sonuçları & dosyaları forumda paylaşırım.

Fotoğraf çalışmalarım : Web sitem
Kişisel Blog sayfam : Otomotiv Sci-Fi Filmler Teknoloji vb
iOS/Android/Pc Masa üstü duvar kağıtları galerilerim : Wallpapers
P80 R.O.G Extreme PC nin yapım aşamasını görmek isteyenler : P80 R.O.G Extreme PC DH sergi
57 Chevrolet Coupe HotRod"un adım adım yapım aşamasını görmek için : 57 Chevy HotRod DH"e özel! sergi
Mert

529 Mesaj
15 Kasım 2007; 19:57:05 

uygulamaların %85 ini türkçeye çevirdim system kaldı bir tek ama uğraşamıyorum bu aralar çok yoğunum

831 Mesaj
16 Kasım 2007; 5:25:13 

predouret
Biitirdik sayılır.Bu gece 1.0.2 ye downgrade yaptım.Ve senin %85 te kalan dil dosyası çalışmandan devam ettim.iki güne biter ve toparladıktan sonra yayınlarız yüklemek isteyenler yükleyebilirler.
Şuanda kalan dosyalar

System\Library\Frameworks\Message.framework\English.lproj içindeki (Message.strings dosyası)
System\Library\Frameworks\Foundation.framework\en.lproj içindeki ( URL STRİNGS DOSYASI ve Formatter.strings dosyası)
System\Library\Frameworks\IOKit.framework\Resources\English.lproj içindeki (Localizable.strings dosyası)
PhotoLibrary.framework
Security.framework
TelephonyUI.framework
WebKit.framework
ve System\Library içindeki PreferenceBundles klasörünün tümü.

Türkçeye çevrilecek o kadar.

Burdan devam edebilirsin http://rapidshar.e.com/...0031595/System.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat79 -- 16 Kasım 2007; 5:25:43 >

Apple Genius TR Zorlu

264 Mesaj
19 Kasım 2007; 8:45:51 

Ellerinize Sağlık..

BİLGİ PAYLAŞTIKCA ARTAR

831 Mesaj
20 Kasım 2007; 4:24:22 

Predouret kaldığın yerden itibaren türkçeye çevirdim.Rapide yükledim.Şimdi burdan indir sendeki kısımla beraber sende rapide yükle iphone'a yükleyelim deneyelim.

Link : http://rapidshar.e.com/...0934044/System.rar.html

İPHONE 1.0.2 TÜRKÇEYE ÇEVRİLMİŞTİR.HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

NOT:Yabancı forumlara versek dil dosyamızı onlarda önceden hazırlamış oldukları diğer dillerin içine Türkçe'yi seçenek olarak koysalar otomatik kurulum da olur hazır setup.

Hatalı çevrilen yerleride gene bu konuda paylaşalım.Düzeltelim.
Saygılar

Apple Genius TR Zorlu

49 Mesaj
20 Kasım 2007; 6:08:58 

elinize saglik arkadaslar. lazim olan arkadaslar icin bulunmaz firsat oldu. hos ben ingilizce kullanmayi daha cok seviyorum ama yine de el emegi goz nuru. hakkini vermek lazim. lutfen diger arkdaslarda burdan alip disarda millete 50 - 100 ytl ye baskalarina satmasinlar.

353 Mesaj
20 Kasım 2007; 20:41:58 

Elinize sağlık arkadaşlar benimde arkadaşım ocak ayının başında amerikadan gelirken bana iphone getirecek, sorum şu iphone geldiği zaman turkcell'e kayıt yaptırırken bilmem gereken bir şey varmı.
Telefonu (unlock) turkcell'e açtıktan sonramı kayıt yaptırıcaz yoksa açtırmadan öncemi, yada farketmezmi. İphone beraberinde aksesuarda aldırsammı bluetooth kulaklık,silokon yada benzeri kılıf,ekranın cizilmeye karşı koruyucu film v.s yoksa bunları buradan almamda fazla bir zararım olurmu...
Önerilerinizi bekliyorum.

Apple İphone 4s 64 gb & 3Gs 16gb jb'siz

49 Mesaj
20 Kasım 2007; 20:48:33 

quote:

Orjinalden alıntı: dhaydar

Elinize sağlık arkadaşlar benimde arkadaşım ocak ayının başında amerikadan gelirken bana iphone getirecek, sorum şu iphone geldiği zaman turkcell'e kayıt yaptırırken bilmem gereken bir şey varmı.
Telefonu (unlock) turkcell'e açtıktan sonramı kayıt yaptırıcaz yoksa açtırmadan öncemi, yada farketmezmi. İphone beraberinde aksesuarda aldırsammı bluetooth kulaklık,silokon yada benzeri kılıf,ekranın cizilmeye karşı koruyucu film v.s yoksa bunları buradan almamda fazla bir zararım olurmu...
Önerilerinizi bekliyorum.

Turkcell'e kayıt yaptırırken bılmenız gereken extra bırsey yok son 6 ay ıcınde yurtdısına gırıs cıkıs yapmıs bı passport ve 5 ytl ucretle turkcell extraya gıtmenız yeterlı. Hatta Vodafone bolge mudurluklerıne gıdersenız herhangı bır ucret talep edılmeden cıhaz kayıt ıslemı gerceklestırılmekte.

Extradan alıcagınız aparatlardan ekranın cızılmeye karsı koruyucu film yada buna benzer birşeye para vermenıze gerek yok, ekranı istesenizde çizebilme şansınız bulunmuyor

353 Mesaj
20 Kasım 2007; 21:50:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Bora-inLove

Turkcell'e kayıt yaptırırken bılmenız gereken extra bırsey yok son 6 ay ıcınde yurtdısına gırıs cıkıs yapmıs bı passport ve 5 ytl ucretle turkcell extraya gıtmenız yeterlı. Hatta Vodafone bolge mudurluklerıne gıdersenız herhangı bır ucret talep edılmeden cıhaz kayıt ıslemı gerceklestırılmekte.

Extradan alıcagınız aparatlardan ekranın cızılmeye karsı koruyucu film yada buna benzer birşeye para vermenıze gerek yok, ekranı istesenizde çizebilme şansınız bulunmuyor

İlgi ve alakanıza teşekkürler.

Apple İphone 4s 64 gb & 3Gs 16gb jb'siz

11 Mesaj
20 Kasım 2007; 22:52:42 

quote:

Orjinalden alıntı: sedat79

Predouret kaldığın yerden itibaren türkçeye çevirdim.Rapide yükledim.Şimdi burdan indir sendeki kısımla beraber sende rapide yükle iphone'a yükleyelim deneyelim.

Link : http://rapidshar.e.com/...0934044/System.rar.html

İPHONE 1.0.2 TÜRKÇEYE ÇEVRİLMİŞTİR.HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

NOT:Yabancı forumlara versek dil dosyamızı onlarda önceden hazırlamış oldukları diğer dillerin içine Türkçe'yi seçenek olarak koysalar otomatik kurulum da olur hazır setup.

Hatalı çevrilen yerleride gene bu konuda paylaşalım.Düzeltelim.
Saygılar

denedinizmi arkadaşlar walla büyük sevap işliceksiniz,ingilizcede güzel türkçe olması daha güzel :) umarım büyük/küçük harflere dikkat etmişsinizdir

inşallah çalışır

Herkese Benden Çaayyy !

77 Mesaj
21 Kasım 2007; 17:19:08 

ARKADAŞLAR ellerinize emeğinize sağlık.Ben pek anlayamıyorum bu işleride acaba bu indirdiğimiz türkçe dosyasını nasıl kuracağız i-phone biri yardımcı olabilir mi?

529 Mesaj
21 Kasım 2007; 17:21:11 

ya bunu bitirmesine bitiririzde bende 1.1.2 var şuan kilitli kıramadım kırınca onu yapıcam hemen
teli kırmadan da devam edemiyorum işleme içimde zaten stres yaptı bu olay

5137 Mesaj
21 Kasım 2007; 19:16:59 

Arkadaşlar bende iphone yok ama sizin bu bilgi paylaşımınıza hayran kaldım... Elinize beyninize sağlık diyorum... Birisine iyi bir ders olmuştur umarım bu paylaşım....

Bununla birlikte iphone'un Türkçeleştirilmesinde hiçbir anlam göremiyorum. Bence ingilizce kalması çok daha iyi. Yani ingilizce ile ileri düzeyde alakalı olduğumdan dolayı bunun "ANLAMLILIK" açısından götürü olduğunu düşünüyorum..

Eğerki diğer versyonları Türkçe'ye çevrmeye karar verirseniz banda söleyin... Size seve seve yardım ederim.. Benim iphone'um olmamasına rağmen.

Move Starter Pack - Logitech Driving Force GT
Philips 7FF3FPB (7") Dijitral çerçeve /// Toshiba sdp74swe (7") DVD Player
Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop
iPhone 5 16gb siyah - 2 adet Element case Hediyeli Gran Turismo 5 - Darksiders - Final Fantasy 13 - SATILIK

831 Mesaj
22 Kasım 2007; 15:27:57 

predouret
hallettiğine sevindim.tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat79 -- 22 Kasım 2007; 18:24:16 >

Apple Genius TR Zorlu

831 Mesaj
22 Kasım 2007; 19:04:24 

Dosyaları birleştiriyorum.Bittiğinde herkesin yükleyebilmesi için paylaşıma sunulacak.

Apple Genius TR Zorlu

529 Mesaj
22 Kasım 2007; 21:55:20 

sırada 1.1.1 var dil dosyalarını bulan upload ederse hemen başlarım yaklaşık 1 haftada bitiririm onu artık iphone la ilgili sorunum yok seve seve ilgilenirim

831 Mesaj
23 Kasım 2007; 0:06:03 

TÜRKÇE İPHONE 1.0.2

KURULUM DETAYLARI İÇİN BENİOKU DOSYASINI OKUYUN.
KURULUM ÇOK BASİT BİR OTOMATİK.

Bugün tekrar son kontrolden geçirdi. Calendar,mail,ipoddaki hatalar düzeltildi.Glen.tw nin sayesinde artık ingilizce dili telefondan silinmiyor Çince'nin üzerine Türkçe dosyaları yükleniyor.Böylece ister türkçe ister ingilizce olarak kullanabilirsiniz.
Herkese teşekkürler...............

http://r-a-p-i-dshare.c...4/iLanguage_tr.rar.html

SELAMLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat79 -- 24 Kasım 2007; 19:02:31 >

Apple Genius TR Zorlu

1884 Mesaj
23 Kasım 2007; 3:19:28 

arkadaslar dil dosyasını denedim .----TUM EMEGİ GECENLERE TESEKKURLER---.....pek begenmedim epey bi hata var.mailde smsde ipod ta vs.simdi bunu yapan arkadaslar begenmeyenler icin orjinale donus icinde biseyler yapsalarda insanlar rahat rahat denese.mesela bazı yerlerde app_title yazıyor.bazı yerlerde app_load vs.yazıyor.smslerde gordum ben. biraz daha cabayla gayet guzel olcak.

orjianle donus icin bi yontem bekliyorum.

saygılar