- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Sessiz çamaşır makinesi arayanlar
24 Cevap25539 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

12247 Mesaj
27 Ekim 2007; 12:45:55 

Arkadaşlar ses konusunda titiz olan arkadaşlara yardımcı olmak adına iki tane model tavsiyem var.
Tespit ettiğim kadarıyla özellikle yıkamada en sessiz cihazlardan.Fiyatları da aşırı pahalı değil.

Yıkamada 49dB sıkmada ise 74dB.Yıkamada Siemens IQ'dan dahi daha sessizler.(IQ yıkamada 51dB)Birebir detaylı inceledim malzeme kalitesi harika.Ayrıca Electrolux patentli jetsystem su püskürtme sistemi mevcut.

Ancak şaşırtıcı bir eksiği var.Makinede herşey son teknoloji olmasına rağmen fuzzy control,yani çamaşır türü ve miktarına göre su-elektrik tüketimi kontrolü yok.Bunun yerine yarım yük yıkama fonksiyonu koymuşlar! Bunu da yakıştıramadım Electrolux'e.Alt modellerinde ise mevcut bu özellik.
Yani sessiz,iyi yıkayan ve kaliteli bir cihaz isteyenler düşünebilir.Ama az miktarda çamaşır yıkayanlar almasın bence.

http://www.electrolux.c...node39.asp?ProdId=38847
http://www.electrolux.c...node35.asp?ProdID=38849

9985 Mesaj
21 Kasım 2007; 15:58:11 

Merak edilen bir konuydu,faydalı bir başlık olmuş sevgili Candoğan..

12247 Mesaj
21 Kasım 2007; 20:03:42 

Teşekkürler.Ben de açtığım bu başlığı unutmuşum.Hatırlattığın iyi oldu.Sessiz makine isteyenler faydalansınlar.

160 Mesaj
2 Eylül 2008; 10:57:59 

burada tüm makinaların

yıkama ve sıkmada ki db degerleri girilse insanlara çok yararlı olacaktır diye düşünüyorum

bakıyorum ne arçelik ne aeg ne profilo (bosch ve siemens de var) web sitelerine bunları yazmıyorlar , anlaşılır gibi degil

selamlar

6730 Mesaj
8 Eylül 2008; 18:12:51 

DEGERLİ ARKADAŞLARIM ELEKTROLUX MAKİNALARIN FİYATI UÇMUŞ. 14781 ..Almaya kalkınca hazır mal DARTY de buldum. 1689 Lira...Ben parayı yollayıp yada kart numarasını verip ne gelecek diye beklemeyi sevmiyorum.gidip bakıp görüp almak daha cok tercihim... Almak istedigim makinann komutlarının eski radyolar gibi tuşlu olması ve servis durumu, daha oturmamış... parça durumu nedir bilmiyorum..Bu noktalar düşüncemi degiştirdi...BU GÜN ARÇELİK 8144 PEŞİN NAKİT GİDİP ALDIM...yarın eve teslim...Buhar jeti, kırışık düzeltme fonksiyonu çamaşır miktarına göre su ve elekt kullanımı tercihimde etkili oldu...hayırlısı inşallah...Epeyce arayıp tercih ettigim yer BEYLİKDÜZÜ MİGROSUN KARŞISI BP NİN YANI GÜRSES LTD DEN 1550 LİRA...7 YIL GARANTİLİ FİYATIM.... Bu fiyata ilave garanti yaptırdım... Saygılarımla.... Emektar saglam 2100 ümü makinayı getirenlere verecegim...İhtiyaç sahiplerine parasız veriyorlarmış....Durum böyle böyle...Saygılarımla... NOT 2100 İSTEYEN VARSA YARIN SAAT 14 E KADAR GELİP ALABİLİRSİNİZ... ..PARA PUL YOK. BELEŞ ÖGRENCİLERE DUYURULUR.....BAHÇEŞEHİR....İST...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 8 Eylül 2008; 18:22:16 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Kasım 2008; 23:33:16 

Güzel bir başlık olmuş ama fazla itibar görmemiş sanırım.

2927 Mesaj
27 Kasım 2008; 13:45:08 

candoğan hoca bende arçelik 5950 orbital çamaşır makinesi var, bi kaç yıllık ve inanırmısın yıkama sesi diye birşey yok (bulaşık makinesi daha sesli), sıkmada da yine çok çok az 1600 devir olmasına rağmen, bu makine arçelik üretimi olamaz diye düşünüyorum...

12247 Mesaj
27 Kasım 2008; 14:40:12 

quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

candoğan hoca bende arçelik 5950 orbital çamaşır makinesi var, bi kaç yıllık ve inanırmısın yıkama sesi diye birşey yok (bulaşık makinesi daha sesli), sıkmada da yine çok çok az 1600 devir olmasına rağmen, bu makine arçelik üretimi olamaz diye düşünüyorum...

Arçelik'in en sessiz makinesidir. Bu makinede uygulasa da sonra eline yüzüne bulaştırdı Arçelik, başka kendi ürettiği hiçbir makineye uygulayamadı, Orbital ile sınırlı kaldı. LG bu teknolojiyi ilerletti.

28 Mesaj
27 Kasım 2008; 14:56:15 

ben de yaklaşık bir sene önce uzun araştırmalarım sonucu almıştım profilo cm 0800ctr 7kg kapasiteli 800d/d Aplus çamaşır makinesi oldukça sessiz desibel olarak bilmiyorum (ayrıca baktım kullanma klavuzunda felan da yazmıyor) çok memnunum yük kontrol sistemi var yani bilindiği üzere ne kadar çamaşır varsa ona göre elektrik su harcıyor elektronik denge sistemi var yani sıkmaya geçmeden önce çamaşırların kazanda homojen olarak dağılmasını sağlıyor 15dk kısa programı var birçok programda devir ve sıcaklık ayarları seçilebiliyor değiştirilebiliyor. başlatma erteleme seçeneği felan var ve bu makineyi 780ytl/10ay a almıştım şimdilerde de fiyatı pek değişmemiş mutlaka daha iyi makineler vardır ama fiyat /performas olarak gerçekten çok iyi bir makine diyebilirim ayrıca yıkama performansında temizliğinden de annemden tam not aldı eski makineden sonra elektrik ve su faturalarında da azalma oldu tavsiye edebileceğim bir makine

NİKON D40X
AF-S DX Zoom-Nikkor 18 - 55mm f/3.5 - 5.6G ED -
ACER AS5739G-754G32Mn P7550 2.26GHz 4GB 320GB GT240M 15.6" Win 7

2325 Mesaj
27 Kasım 2008; 18:45:54 

Merhaba,
Whirpool markasının yeni çıkan Refresh cycle özellikli makina nasıl?Almaya degermi yoksa yine Miele markasındanmı alsam.Ne dersiniz?

309 Mesaj
28 Kasım 2008; 1:26:19 

Electrolux 14781w ürününü kullanıyorum gerçekten arkadaşın dediği kadar sessiz
Hatta üstüne kibrit kutusunu dikey olarak koydum devrilirmi diye diye devrilmedi 1400 devirde
Ancak böyle devamlı bir uğultu gibi bir sesi var ancak kapıyı kapattığınızda geçiyor
Jetsystem izlemesi çok komik su devamlı yukarıdan akıyor izlemesi bile güzel öneririm

244 Mesaj
24 Mayıs 2009; 14:31:23 

electrolux iyi güzel hoş da tek su girişi var. (5kg kapasite için)
ayrıca su tüketimi siemensten çok yüksek.

Tavsiyem siemens WM08a111tr model 5kg için hem de ucuz

1782 Mesaj
24 Mayıs 2009; 22:42:30 

Profilo CM1000CTR ile CM1000STR nin ses durunmları nasıldır acaba...

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekanı unut. Daima çalışkan ol!!!

12247 Mesaj
24 Mayıs 2009; 23:18:18 

quote:

Orjinalden alıntı: altrea

Profilo CM1000CTR ile CM1000STR nin ses durunmları nasıldır acaba...

Darbe emme olarak çok iyilerdir ama motoru klasik çamaşır makinesi gibidir. Yani vuruntu ve tıkırdama sesi yapmazlar, ama motorları normal ses seviyesinde.

1782 Mesaj
24 Mayıs 2009; 23:28:57 

Sayın candoğan burada okuduğum yorumlara göre

Bütçeme göre seçimim bu doğrultuda olacak.
WAS20761TR(1250TL)>Profilo CM1000STR(950diyorlar ama ben bu fiyata bualamadım)>ProfiloCM1000CTR(700TL)

Ama CM1000STR 'yi bayide bulamadım.ÖTV indirimi bitmedende bulamam sanırım..İnternete sadece teknosada var1170TL Tek bir bayi 1100TL olur dedi bu parayı vermektense 1250TL verip WAS20761 alırım..

Saygılar.

Herşey için teşekkür ederim...

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekanı unut. Daima çalışkan ol!!!

17 Mesaj
2 Haziran 2009; 15:00:19 

candoğan bey peki samsung 8800gpg nası ? ya da 8700? samsung mu bosch'un WAS 20... mi? seramik rezistans ve elmas kazan işlevsel mi acaba?

miCHeLLe

90 Mesaj
21 Eylül 2009; 13:52:45 

arkadaşlar sessiz çamaşır makinası konusu açılmışken bende bi makina önermek istiyorum.ariston aqualtis 89.bu makinada süper silent özelliği var.ve inanılmaz sessiz bir makina.bende kullanıyorum.hatta ilk seferinde o kadar şaşırmıştımki makinanın karşısına geçip oturup izledim.harıl gürül çamaşır yıkayan bi makina nasıl bu kadar sessiz olabilir diye.ne motor sesi ne devir sesi var.yanına bebek uyutup koyun uyanmaz.en iyisi bu,bunu alın diye demiyorum sadece gördüğüm bi durumu anlatıyorum.saygılar.

3495 Mesaj
21 Eylül 2009; 16:53:19 

quote:

Orijinalden alıntı: magicsee

arkadaşlar sessiz çamaşır makinası konusu açılmışken bende bi makina önermek istiyorum.ariston aqualtis 89.bu makinada süper silent özelliği var.ve inanılmaz sessiz bir makina.bende kullanıyorum.hatta ilk seferinde o kadar şaşırmıştımki makinanın karşısına geçip oturup izledim.harıl gürül çamaşır yıkayan bi makina nasıl bu kadar sessiz olabilir diye.ne motor sesi ne devir sesi var.yanına bebek uyutup koyun uyanmaz.en iyisi bu,bunu alın diye demiyorum sadece gördüğüm bi durumu anlatıyorum.saygılar.

yıkarken çok iyi de su pompaları bir felakat hocam ya bizde de var bir aqualtis su boşaltırken çok ses yapıyor (ilk aqualtislerden belki şimdikilerde pompa olayını çözmüşlerdir), ama yıkarken gerçekten çok sessiz, çamaşırların döndüğünü görmezseniz çalıştığını anlayamazsınız ama o pompa sesi yok mu beni gıcık ediyor

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

6730 Mesaj
30 Eylül 2009; 22:43:19 

Yıllar ne çabuk geçiyor..Forumda gezerken yukarıda yazımı gördüm. 8 eylülde aldıgım makinanın üzerinden bir yıl geçmiş...Bu bir yıl içerisinde...Çok şükür hiç bir şikayetim olmadı...Çok tasarruflu ve sessiz bir makina...Diger topiklerde yazdım.. Sessiz makina arayanların bilgisine....Şu an kaç lira fiyatını bilmiyorum.. Karar, para ve tercih sizin....Saygılarımla...

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

3 Mesaj
19 Temmuz 2010; 18:26:57 

http://www.bosch-home.com/tr/en-yeniler/en-yeniler-detay.html?announcement=yeni-bosch-logixx-8

web sitelerinde de yazdığı gibi çok sessiz bir motor yapmışlar bosch ta.
ancak su pompasını sessiz yapamamışlar geceleri asla çalıştıramazsınız.
3 gün önce aldığım WAS20460TR model çamaşır makinasının (su pompasının) çıkardığı sesten salonda film izleyemezsiniz.
ama gerçekten motor super sessiz :) bi gün bosch teknolojisi sessiz su pompasını da icat edecek elbet.

Not: Servis ve bosch merkez su pompasinin sesini normal kabul ediyor. hatta merkezlerini araryıp bunu sorduğunuzda size sessizlik göreceli bir kavramdır diye çok rahat bir cevap vereceklerdir. ben bu cevapla karşılaştım :)

3495 Mesaj
23 Temmuz 2010; 21:47:48 

quote:

Orijinalden alıntı: eXultSoul

http://www.bosch-home.com/tr/en-yeniler/en-yeniler-detay.html?announcement=yeni-bosch-logixx-8

web sitelerinde de yazdığı gibi çok sessiz bir motor yapmışlar bosch ta.
ancak su pompasını sessiz yapamamışlar geceleri asla çalıştıramazsınız.
3 gün önce aldığım WAS20460TR model çamaşır makinasının (su pompasının) çıkardığı sesten salonda film izleyemezsiniz.
ama gerçekten motor super sessiz :) bi gün bosch teknolojisi sessiz su pompasını da icat edecek elbet.

Not: Servis ve bosch merkez su pompasinin sesini normal kabul ediyor. hatta merkezlerini araryıp bunu sorduğunuzda size sessizlik göreceli bir kavramdır diye çok rahat bir cevap vereceklerdir. ben bu cevapla karşılaştım :)

bende su pompası sesi sorunu sadece ariston gibi dandik bir markaya ait diye düşünüyordum

52 Mesaj
24 Kasım 2013; 15:01:50 

bosch way 20560tr kesinlikle sessizlik arayanların uzak durması gereken bir model. o pompa sesi denilen ses insana kafayı yedirtebilir.

16 Mesaj
21 Ocak 2014; 10:25:50 

Konuyu hortlatmış oldum ama neyse

Yaklaşık 10 sene önce almış olduğum Bosch marka WFO 2022 model numaralı çamaşır makinemiz bütün mahalleyi ayaga kaldıracak sekilde gurultulu calıstıgı ve yıkama sırasında banyoda surekli gezindiği için daha fazla dayanamayıp çamaşır makinesinı yenileme kararı aldım. Sizden ricam sessiz sakin tasarımı şık marka önemli değil (Bosch harici) tavsiyede bulunmanız. Saygı ve Sevgilerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htbb -- 21 Ocak 2014; 10:27:00 >

120 Mesaj
21 Ocak 2014; 16:26:08 

Hemen cevap yazsa birileri benim de çok işimi görür hakikaten.
ucuz sessiz bir makina tavsiyesi istiyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: htbb

670 Mesaj
24 Ağustos 2014; 19:58:45 

Güncel,bende cevap ariyorum.
Yardimci olacak varsa cevap yazabilir mi?
Teşekkürler,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

NOKİA E6 Black & NOKİA 808 Red (N41)
E6 motorola (music monters)
SONY XPERIA S TABLET & SONY XPERIA ZL & SONY NEX-3
SAMSUNG GALAXY S4 mini DUOS 9120
NİKON D3200
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609