Şimdi Ara

Sapphire'den DirectX 10 destekli dünyanın en hızlı AGP ekran kartı; Radeon HD 2600XT AGP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
4.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bağımsız araştırma kuruluşlarının yayınladığı raporlara göre, dünya genelinde (azalma eğilimine rağmen) hala ciddi bir AGP kullanıcısı olduğu ifade edilmekte. Yaklaşık 3 sene önce PCIe tarafına hızlı bir geçiş başlatılmış olsa bile AGP platformunda hala ciddi performans verebilecek sistemlere sahip kullanıcıların olduğu da biliniyor. Tabi durum böyle olunca mevcut kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere donanım üreticileri de önemli adımlar atıyorlar. Nvidia'nın aksine ATi, DirectX 10 destekli bazı çözümlerini de AGP platformuna taşıyarak bu konuda bir yandan kullanıcıların beklentilerini karşılamaya çalışırken bir yandan da satış gelirlerini arttırmanın peşine düştü. ATi'nin ekran kartı alanındaki en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire, DirectX 10 destekli dünyanın en hızlı AGP ekran kartını duyurdu.

Sapphire Radeon HD 2600XT AGP

AMD-ATi daha önce Radeon HD 2400 Pro ve 2600 Pro modellerinin AGP çözümlerini duyurmuş ve farklı partnerler bu çözümleri kullanan ekran kartlarını piyasaya sürmüşlerdi. Fakat bu konuda Sapphire bir adım daha atarak Radeon HD 2600XT modelinin de AGP varyasyonunu duyurdu. AGP platformunda yer alan kullanıcılara olabilecek en ideal oyun performansını yaşatmak üzere hazırlanan AGP ekran kartı AMD-ATi'nin an itibariyle orta segmentte yer alan en güçlü grafik çözümü olan Radeon HD 2600XT'ye güç veren 65nm üretim teknolojisine sahip olan RV630XT gpu'sunu kullanıyor. Kartın saat hızlarına baktığımızda grafik işlemcisi 800MHz, bellek saat hızı ise 1400MHz olarak belirlenmiş durumda. Kart üzerinde 256MB GDDR3 bellek yer almakta. 120 adet genel işlem birimi olan ekran kartı 128-bit bellek veri yoluna da sahip.

Sapphire oyunu sertleştiriyor, tüm silahlarını ortaya koyuyor.

Aktif soğutma ile gelen Sapphire'in yeni ve iddialı modeli Radeon HD 2600XT AGP, sahip olduğu UVD yani unified video decoder teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı ve H.264/VC-1 formatlı videolara yönelik olarak ta donanımsal olarak hızlandırma sağlayabiliyor. DirectX 10 ve Shader Model 4 için tam destek sunan ekran kartı çalışabilmek için ek güç girişine de ihtiyaç duymakta. Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışlarına da sahip olan Sapphire Radeon HD 2600XT AGP, Japonya pazarında yaklaşık 150$'lık fiyat etiketi üzerinden satışa sunuldu. Muhtemelen ülkemiz pazarına da giriş yapacak olan modelin resmi geliş tarihi ve fiyatı hakkında net bir bilgi en azından şu an için bilinmiyor.

Sayfanın Linki : www.sapphiretech.com

• Açıkcası Türkiye de çok tercih idileceğini düşünmüyorum. Kullanıcılar yeni teknolojilere yatırım yapmaktalar. Sapphire belki alternatif olmamasından yararlanabilir. Özel AGP modeller ne de PCI Express e göre pahalı çıkmaktalar.
  • haber için sağol FX57 ama gerçekten gerek DX10 perfomansı vede DX9c performansı pek te iyi sağılamıyacak seviyelerde olan bir kart bence performans testlerinde X1950pro ve XTX neresinde diye merak ediyorum bir tek UVD desteği güzel ona laf yok ama bir tek UVD içinde X1950pro@XTS AGP ekran kartımdan vaz geçemem ama şöyle HD 2900 Pro@XT yada HD 3850 Pro AGP çıkarsa olabilir belki gerçi artık bende K7 den K10 geçmeyi düşünüyorum otomatikman Pciex 2.0 x16 bir sistem olacağından artık gereksiz gibi duruyor bu ürünler ama çıkması güzel bir nokta o ayrı
  • aallah bee habere bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: VenomS

haber için sağol FX57 ama gerçekten gerek DX10 perfomansı vede DX9c performansı pek te iyi sağılamıyacak seviyelerde olan bir kart bence performans testlerinde X1950pro ve XTX neresinde diye merak ediyorum bir tek UVD desteği güzel ona laf yok ama bir tek UVD içinde X1950pro@XTS AGP ekran kartımdan vaz geçemem ama şöyle HD 2900 Pro@XT yada HD 3850 Pro AGP çıkarsa olabilir belki gerçi artık bende K7 den K10 geçmeyi düşünüyorum otomatikman Pciex 2.0 x16 bir sistem olacağından artık gereksiz gibi duruyor bu ürünler ama çıkması güzel bir nokta o ayrı

Bence performansı oldukça yeterli herkesin 500 Ytl si 2900 lere 8800 lere para verebilsin onun için bir kart hakkında yorum yaparken fiyatına vede performansına göre yorum yapın saygılar

• inşallah türkiyeyede gelirde nasipleniriz bizde baya ii gelir benim gibi lere bu kart
  • yeni bi habermiş ben de ne zaman çıktı da hepsiburada'ya düştü diyodum bugün gördüm henüz ve benim için iyi haber =)))

fiyat: 180-190 ytl ...
  • Haydi bastır sapphire.İşte eskiyi düşünen firmaları çok seviyorum.
  • İyi haber ama bence agp yatırımı ne derece mantıklı olur tartışılır
  • fiyat performans olarak bence çok ii mutlaka bu üründe piyasada kendien bir yer bulacaktır o kadarda kötülemenn anlamı yok yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

Açıkcası Türkiye de çok tercih idileceğini düşünmüyorum. Kullanıcılar yeni teknolojilere yatırım yapmaktalar. Sapphire belki alternatif olmamasından yararlanabilir. Özel AGP modeller ne de PCI Express e göre pahalı çıkmaktalar.

valla doğru...
  • Benim sistem agp alırdım ama kasayı satmayı düşünüyorum...
  • ati tarafında sapphire tekeli olmasa iyi olurdu trde. Tr de 2900proyu bir tek sapphire getiriyor.460ytl ye arkadaş almış.

nvidia tarafında ise bol seçenekli içerikli sunan firmalar var.biz de istiyoruz.
  • Ölmedi ...Öldüremediler..... AGP FOREVER

Ama son çırpınışlar malesef..
  • ben hepsiburadadan dünden önceki gün vermiştim dün geldi 1 günde gönderiyorlar (prosunu aldım)

[düzeltme nedeni: xt yazısını okumamışım]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vicodin -- 26 Ekim 2007; 18:34:33 >
  • Kartin dx9 performansi onemli tabi bence dx10 performansi hic bi anlama gelmio AGP Anakart sahibi birinin zaten DX10'dan ne beklentisi olur....
  • quote:

Orjinalden alıntı: sp@wn

İyi haber ama bence agp yatırımı ne derece mantıklı olur tartışılır

aynen.
  • haber ıcın tesekkurler komple sıstem degıstıremeyecek olan kısıler ıcın guzel bır tercıh olacak
  • valla benim anakart agp core2duo ları destekliyor yani core2duo su flan olupta anakartı agp olanlar bu kartı alabilir.bence öyle düsük performans falanda almazlar ama fiyatı ucuk olursa anakartı değiştirmek daha akıllıca olur
  • AMD 3000+ ve 2GB RAM var. x1600pro dan hd2600XT ye geçiş 2 sene daha sistemi kullanmamı sağlar. 4 çekirdek sıradanlaşınca da 4 çekirdekli bir dizüstüne geçerim olur biter.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.