HP Yazıcı & Kartuş Problemi (Yardım)
62 Cevap105168 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

89 Mesaj
24 Ekim 2007; 0:52:36 

HP PSC 1410 (yazıcı+fotokopi+tarayıcı) kullanıyorum. kartuşları 3-4 defa doldurmuştum. renkli kartuş bozuldu. yerine başka bir kartuş taktım. (hp 22 nolu tabiki) 5 sayfa aldıktan sonra yazıcı hata vermeye başladı. cihazın üzerinde mürekkep logosunun olduğu lamba yanıp sönmeye başladı. aç-kapa yaptım, kartuşları çıkarıp tekrar taktım. halen aynı sorun devam etti ve pc yeni donanım bulmaya başladı. oysaki sürücüleri zaten yüklü. her açtığımda [E] çıkıyor ve pc de "RPC kullanılamıyor" diyor.

Allah rızası için yardım edin arkadaşlar. orjinal kartuş alacak param yok. servise götürsem kartuş al diye tuttururlar. bu arada siyah kartuş sağlam. tahminimce kartuşları tanımıyor.

NE YAPAYIM...

imza yok malesef..

6 Mesaj
9 Kasım 2007; 16:14:43 

KARDAŞIM BENİM YAZICIDA hp psc 1410 BULANIK YAZIYOR RENKLİ KARTUŞ HİÇ RENKLERİ DOĞRU VERMİYO BANCE forum.donanımhaber'de BURALARA BAKMIYOLAR BİLE

179 Mesaj
9 Kasım 2007; 16:27:22 

Yazıcı bilgisayardan bağmsız olarak çalıştığında fotokopi çekebiliyormusun?. Eğer çekebiliyorsan yazıcının kulumunda bi hata var demektir. Eğer bu şekilde de uyarı devam ediyorsa öncelikle kartuşların sağlamlılığı test edilmeli. Herhangi bir dolum merkezinde yada bu kartuşları kullanan başa bir yazıcı sahibinde test ettirebilirsin. Kartuşların ikisinde de problem yoksa, tarayıcı kısmında bi problem olabilir. Yazıcının tarayıcı okuyucusunun hareket edip etmediini kontrol et, takılmış olabilir.

127 Mesaj
13 Ocak 2008; 13:54:00 

quote:

Orjinalden alıntı: sulo1956

HP PSC 1410 (yazıcı+fotokopi+tarayıcı) kullanıyorum. kartuşları 3-4 defa doldurmuştum. renkli kartuş bozuldu. yerine başka bir kartuş taktım. (hp 22 nolu tabiki) 5 sayfa aldıktan sonra yazıcı hata vermeye başladı. cihazın üzerinde mürekkep logosunun olduğu lamba yanıp sönmeye başladı. aç-kapa yaptım, kartuşları çıkarıp tekrar taktım. halen aynı sorun devam etti ve pc yeni donanım bulmaya başladı. oysaki sürücüleri zaten yüklü. her açtığımda [E] çıkıyor ve pc de "RPC kullanılamıyor" diyor.

Allah rızası için yardım edin arkadaşlar. orjinal kartuş alacak param yok. servise götürsem kartuş al diye tuttururlar. bu arada siyah kartuş sağlam. tahminimce kartuşları tanımıyor.

NE YAPAYIM...

Aynı olay bende de mevcut, siyah kartuşu doldurduk, 3-4 sayfa çıkardı sonra yine kartuş ışığı yanıp sönmeye başladı. Nasıl olcak bilmiyorum

pride of Turks GALATASARAY SK

2635 Mesaj
17 Aralık 2008; 13:19:19 

c4180 var bende de. siyah kartuş ile ilgili hata verdi. servise verdim. kartuş bozuk diyip geri verdiler. dolu kartuşu atıp yeni kartuş aldım. 2 ay geçmeden(%70 den fazlası dolu) gene aynı sorun oldu. şimdi de garanti süresi bitik olduğu için servise de gidemiyorum. böyle saçma bir firma olamaz. giden 2 orjinal kartuşa mı yanayım , hiç bir şey yapmadan bana geri ürünü teslim eden servise kızamadığımamı yanayım bilmiyorum. bir daha hp den ürün alır veya aldırtırsam ... gidin düzgün markalardan alın. canon dururken hp alınmazmış onu anladım.

110 Mesaj
18 Aralık 2008; 9:30:27 

sorunun çözümnü tam olarak bilmiyorum ama yazıcıyı tekrar tanıtmayı denesene

İSYANKAR_KİZ
SML'LAR OLSUN

5 Mesaj
18 Aralık 2008; 15:11:51 

arkadaşlar benim sorunum hp 4280. siyah(hp 350) kartuşa dolum yaptırdım ama "kartuş zarar görmüş yada bitmiş" uyarısı vermeye devam ettiği için yenisini almak zorunda kaldım. şimdi de renkli kartuş bitti. bu kez dolum kiti alıp dolum yaptım ama aynı uyarıyı(kartuş zarar görmüş yada yok!) veriyor. test sayfası basıyor ama eski kartuşları taktınız diyor. soft reset yöntemini denedim ama aynı uyarıyı alıyorum. Anlaşılan bizi yeni kartuş almaya zorluyorlar!! Ne önerirsiniz?

2635 Mesaj
3 Ocak 2009; 17:42:20 

quote:

Orjinalden alıntı: isyankarkiz

sorunun çözümnü tam olarak bilmiyorum ama yazıcıyı tekrar tanıtmayı denesene

uyarıyı bilgisayar değil ,yazıcının üzerindeki ekran veriyor. yani usb kablosunu çıkarsam da aynı uyarı duruyor. takınca da zaten hem yazıcı hem bilgisayar aynı uyarıyı veriyor. böyle dandik bir yazıcı olamaz

51 Mesaj
8 Ocak 2009; 22:23:30 

ayni lanet hatayi ben de aliyorum.
yok mu acaba bunun bir cozumu. eskiden dandik deskjetimle hayatim daha kolaydi ne taksan yazardi.simdi ugras dur isin gucun yoksa.bir daha hp mi kalsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil7 -- 8 Ocak 2009; 22:21:15 >

2673 Mesaj
9 Ocak 2009; 23:09:47 

Bu konuyla ilgili bir başlık da ben açmıştım. Ben de tez dönemimde kartuşu 4-5 defa doldurup kullandım. sonunda bozuldu galiba. yazıcıdaki E işareti çıkıyor ve artık gitmiyor. fotokopi çekemiyorum. sadece çıktı alabiliyorum. kartuş bozuldu sanıyorum. değiştirsem sorun giderilir mi emin olmadığımdan para verip de yeni kartuş alamıyorum.

1263 Mesaj
10 Ocak 2009; 0:51:46 

bende bu hatayı laıyorum format atıp driveri netten güncellicem

2185 Mesaj
10 Ocak 2009; 11:24:47 

printer kablonuzun saglam oldugundan eminmisiniz. bende de benzer bi sorun vardi kabloyu deigstirince duzeldi. f370 in 21 ve 22 nolu kartuslarinda 8.dolumdayim sorun yok.

2673 Mesaj
16 Ocak 2009; 0:07:14 

kablo normal çalışırken durduğu yerde bozulma ihtimali var mıı?

quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

printer kablonuzun saglam oldugundan eminmisiniz. bende de benzer bi sorun vardi kabloyu deigstirince duzeldi. f370 in 21 ve 22 nolu kartuslarinda 8.dolumdayim sorun yok.

2185 Mesaj
16 Ocak 2009; 8:16:26 

bilgisayar arizalarinin cok buyuk kismi baglantilardan ve de kablolardan kaynaklanir. bunun durup dururken olmasiyla ilgisi yok. bi arkadasinizdan veya bilgisayarcidan saglam bi kablo alip deneyin bisey kaybetmezsiniz.

3 Mesaj
18 Ocak 2009; 14:52:35 

hp 4280 bendede var kartuşu doldurdum kartuşu tanımadı soft reset attıktan sonra deneme sayfası yazdırdım buraya dikkat !!! deneme sayfasını hizalama yapmaz ise hep aynı uyarı ile devam ediyo hizalama için tarayıcıya koyup okeyledikten sora sorun düzeliyo.

Mürekkep seviyelerini gösterme sorunu oluyo benim çözmeye çalıştığımda bu bi çok dolumcuda reset makinası var fakat hp 4280 için bi reset sorunu herkeste aynı çipe reset atıcak bi yöntem yok .

Kimi forumlarda bazı modellerde kartuşun üstündeki bakır noktaların belli bir bölümüne bant yapıştırıp resetleme yaptırıyolar ama 350 /351 kartuşlar için bi sunum bulamadım .

Eğer bulursam bu sayfaya yazarım ilgilenen arkadaşlardanda bulan olursa bu sayfadan haberleşelim.

saygılar.

194 Mesaj
10 Nisan 2009; 22:08:12 

quote:

Orjinalden alıntı: elenor44

hp 4280 bendede var kartuşu doldurdum kartuşu tanımadı soft reset attıktan sonra deneme sayfası yazdırdım buraya dikkat !!! deneme sayfasını hizalama yapmaz ise hep aynı uyarı ile devam ediyo hizalama için tarayıcıya koyup okeyledikten sora sorun düzeliyo.

Mürekkep seviyelerini gösterme sorunu oluyo benim çözmeye çalıştığımda bu bi çok dolumcuda reset makinası var fakat hp 4280 için bi reset sorunu herkeste aynı çipe reset atıcak bi yöntem yok .

Kimi forumlarda bazı modellerde kartuşun üstündeki bakır noktaların belli bir bölümüne bant yapıştırıp resetleme yaptırıyolar ama 350 /351 kartuşlar için bi sunum bulamadım .

Eğer bulursam bu sayfaya yazarım ilgilenen arkadaşlardanda bulan olursa bu sayfadan haberleşelim.

saygılar.

HP F4280 soft reset işlemini anlatabilrmisiniz.

2185 Mesaj
11 Nisan 2009; 7:21:18 

quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

renkli kartus kartus 11. dolumda cortladi. artik sadece tarayici olarak kullaniyorum. baski icin xerox 3117 ye kaldik. renkli cikti alamiyorum artik
inkjet almamayi dusunuyorum bundan sona. renkli lazer lerin fiyatinin dusmesini bekliecez simdilik

5 Mesaj
17 Nisan 2009; 21:54:28 

HP F4280 soft reset işlemini anlatabilrmisiniz.
[/quote]

buraya bir bak istersen http://www.kartusforum.com/viewtopic.php?f=1&t=95

66 Mesaj
21 Kasım 2009; 1:16:54 

Hyundai Accent-2001 Milenium-Beyaz-1.5 GLS-16V-102 HP-Gasitaly
(Abs, çift airbag, klima, sis farları, otomatik camlar ve anten)

871 Mesaj
1 Ocak 2010; 12:58:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ne alsam

Arkadaşlar birde linkteki http://www.mobildolum.com/index.php/Dokumanlar/HP-SiYAH-21-27-56-VE-RENKLi-22-28-57-KARTUsLARIN-DOLUMU.htmlgibi çipleri sıfırlamayı deneyin

teşekkürler kardeş

4922 Mesaj
25 Ocak 2010; 13:52:22 

Arkadaşlar bu konu altında tartışılmış diye yeni konu açmadım.Bende HP OfficeJet J6410 var.1 kere siyah kartuşu doldurttum bir kaç sayfadan sonra Kartuş Hatası: Bu kartuş Bu yazıcıda kullanılamaz Hatası alıyorum.Acaba kartuşta mı sorun? Orjinal kartuş almayı düşünüyorum.Sorun düzelir mi?

1431 Mesaj
25 Ocak 2010; 14:17:33 

İsterseniz sıcak fırsatlar'da smarkbil06 (yanlış hatırlamıyorsam) isimli üye var kartuş dolum seti satıyor, bu konularda bilgilidir ona pm'le ulaşıp rica edebilirsiniz.

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

4922 Mesaj
25 Ocak 2010; 14:46:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

İsterseniz sıcak fırsatlar'da smarkbil06 (yanlış hatırlamıyorsam) isimli üye var kartuş dolum seti satıyor, bu konularda bilgilidir ona pm'le ulaşıp rica edebilirsiniz.

Teşekkürler.
Arkadaşa pm'le ulaştım.Cevabını bekliyorum.Bu sorunu halledince buradan paylaşırım.Başka arkadaşlarında işine yarasın

4922 Mesaj
31 Ocak 2010; 14:10:58 

Sorunu hallettim.Yeni kartuş alınca sorun çözüldü.Demekki doldururken kartuşa zarar vermişler

104 Mesaj
31 Ocak 2010; 19:05:24 

quote:

Orijinalden alıntı: elenor44

saygılar.

aynı yazıcı bendede var. Bu yazıcıya daha önce farklı yerlerde kartuş doldurdum ve ilk 2 gün normal çalıştı 2. gün sonra print cartridge missing or not detected yazısı çıkıyor ve yazıcı çalışmıyordu. bir iki yere sordum bu duruma hemen kartuş bozulmuş dediler ama gerçekte kartuş bozuk değil.kartuşun numarasını makına hafizasına alıyor ve bundan dolayı kartuşunun bozuk olduğunu bildiriyor.
geçen gün yazıcı çalışırken yeni kartuşu çıkardım ve yazıcının " daha önce bozuk olarak gördüğü kartuşu" taktım ve çalıştı, çıktı aldım ancak yazıcıyı kapatıp açınca tekrar aynı hatayı verdi.
bir şey daha dikkatımı çekti. yazıcı bu sorunu sadece siyah kartuş için veriyor.ben renkli kartuşu doldurdum onda hiç bir hata vermedi.

sen soft reset nasıl atıyorsun bilgi verirsen çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornado_man -- 31 Ocak 2010; 19:11:24 >

17 Mesaj
23 Mart 2010; 23:04:37 

benimde f2420 (yazıcı-tarayıcı-fotokopi) var,renkli kartusu kendim doldurdum..siyah olanı da 2. kez dolduruyorum.birkaçgun once siyah kartusun donmus oldugunu farkettım,buharda biraz beklettim ve biraz duzelme oldu..sımdıyse hıc calısmıyor,yalnız yazıcı kartusu goruyor..yenide doldurdum ama sonuc yok..kartus arızası mıdır?

SzgN

2983 Mesaj
24 Mart 2010; 0:16:27 

iki gün önce yan sanayi 350xl doldurdum. O meşhur hatayı verdi. O hata yazıcı ekranında ve kapak da açıkken elektrik kablosunu çıkardım. Kartuşu tekrar çıkarıp taktım. Fişi taktım ve şimdilik çalışmaya devam ediyoruz.

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

1667 Mesaj
11 Haziran 2010; 18:05:50 

Arkadaşlar konu günceliğini devam ediyor mu bilmiyorum? Bu yazıcıyı alan kesinlikle fayda görmez. Bu cihaz tam bir toner düşmanı acayip toner yiyiyor ve en irenç özelikse orijinal toner kulanmak zorundasınız yan sanayi toner kulandığınızda cihazın içindeki chip izin vermiyor. İyide orijinal toner de dünya kadar pahallı. Bir yerde duymuştum aynı cihazın bir şekilde chip devre dışı bırakılmış ve bu sayede yan sanayi toner de kulanılabiliyorlarmış. Aynı cihaz benim yanımda da var;ama kulanmıyorum.

SaGa21sk(Bilgisayar Uzmanı)

3 Mesaj
28 Temmuz 2010; 13:49:35 

Beyler bir by-pass yöntemi buldum. Eğer her iki kartuşta da kartuş hatası veriyorsa, en ucuz olan (genelde siyah) original kartuşu gidin satın alın, takın, tek kartuş fiyatına doldurma renkli kartuşunuz çalışmaya başlıyor, yazılım herhangi bir orijinal kartuş görünce, kilidi açıyor, diğer kartuşa da orijinal muameleri yapıyor. Sonra bu siyah bitince, gidip orijinal renkli kartuşu alıp takıp, siyah doldurma kartuşu kabul ettirirsiniz, en azından yarı fiyatına çözersiniz.

4 Mesaj
27 Ağustos 2010; 11:19:11 

hp 350/351 kartuş hatası bende de veriyor. Resteleme yöntemini bilen arkadaşlardan yardım
teşekkürler

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Eylül 2010; 9:39:56 

ARKADAŞLAR KARTUŞ İŞİ GERÇEKTEN HASSAS BİR İŞTİR DOLUM YAPTIRIRSINIZ UCUZA GELDİ SANIRSINIZ OYSAKİ 15-20 ÇIKTIDAN SONRA SORUN ÇIKAR SİLİK ÇIKARIR MÜREKKEP YOK DER BUNUN İÇİN EN MANTIKLISI YA ORJİNAL YADA ÇOK İYİ MUADİL KARTUŞLAR VAR MESELA İNTELLO ARKADAŞIM SENİN HP 350 KARTUŞUN ORJİNALİ 24 TL MUADİLİ 16 TL GEREKSİZ YERE DOLUM YAPTIRIP GERÇEKTEN ZARARA UĞRAMAYIN.

www.ulasburo.com

2717 Mesaj
25 Eylül 2010; 17:16:28 

Merhaba,

2 yıl ve 9 ay kadar önce aldığım HP C5280 yazıcımda bir arıza oluştu. Bugün iki adet döküman bastıracaktım. İlk dökümanı bastırdım ve işlemi tamamladı. İkinci dökümanı gönderirken bir de ne göreyim. Arıza ışığı yanmış. Kağıt bitti diye düşündüm, baktım kağıt da var. Arıza bilgilerine baktığımda kartuş arızası olduğu yazıyordu. Kartuşu çıkarttım tekrar taktım ama arıza devam ediyor.

Acaba kartuş mu bozulmuştur? Yoksa kartuşun takıldığı yer yani yazıcı mı bozulmuştur? Eğer yazıcı bozulduysa garanti süresi bitti. Ama kartuş bozulduysa 2 yıldan az oldu. Yenisiyle değiştirirler mi acaba kartuşu. Elimde kullanılmamış kartuş da yok ki deneyip anlıyayım kartuş mu arızalı printer mı?

Bu arada sürekli orijinal kartuş kullandım. Doldurma kartuş hiç takmadım yazıcıya.

Hangisinin bozulma ihtimali daha fazladır? Yazıcı mı kartuş mu?
Fikri veya benzer tecrübesi olan var mı?
Teşekkürler

Tüm bankaların mevduat faiz oranları (Konusu)
Para cebe: Yeni para iade siteniz
Karikatür Dünyası

2717 Mesaj
25 Eylül 2010; 18:37:50 

quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Merhaba,

2 yıl ve 9 ay kadar önce aldığım HP C5280 yazıcımda bir arıza oluştu. Bugün iki adet döküman bastıracaktım. İlk dökümanı bastırdım ve işlemi tamamladı. İkinci dökümanı gönderirken bir de ne göreyim. Arıza ışığı yanmış. Kağıt bitti diye düşündüm, baktım kağıt da var. Arıza bilgilerine baktığımda kartuş arızası olduğu yazıyordu. Kartuşu çıkarttım tekrar taktım ama arıza devam ediyor.

Acaba kartuş mu bozulmuştur? Yoksa kartuşun takıldığı yer yani yazıcı mı bozulmuştur? Eğer yazıcı bozulduysa garanti süresi bitti. Ama kartuş bozulduysa 2 yıldan az oldu. Yenisiyle değiştirirler mi acaba kartuşu. Elimde kullanılmamış kartuş da yok ki deneyip anlıyayım kartuş mu arızalı printer mı?

Bu arada sürekli orijinal kartuş kullandım. Doldurma kartuş hiç takmadım yazıcıya.

Hangisinin bozulma ihtimali daha fazladır? Yazıcı mı kartuş mu?
Fikri veya benzer tecrübesi olan var mı?
Teşekkürler

Sanırım sorun arıza değil de HP'nin kartuşlarına uyguladığı expire uygulaması. Sanırım pilini çıkartıp yeniden takmam gerekiyor ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Karikatür Dünyası

20 Mesaj
7 Ekim 2010; 0:22:11 

1. kartuşun ucuna parmağını sür mürekkep akıp akmadığına bak.
şayet mürekkep var ise
2. kartuşun üzerindeki son kullanma tarihine bak
eğer geçmişse
3. cihazın tarihi varsa onu geri al, ayrıca pc ninde tarihini geri alıp dene
problemin devam ederse kartuşu yerinden çıkart, kartuş takın hatası verirse kartuşun bozuktur.

hp destek :)

mcse - mcitp - a+

2717 Mesaj
7 Ekim 2010; 1:10:00 

quote:

skydrop bugün 7 Ekim 2010; 0:22:40 tarihinde

~~~~~~~~~~~~~~
Cevap: Cevap : HP Yazıcı & Kartuş Problemi (Yardım)
~~~~~~~~~~~~~~

1. kartuşun ucuna parmağını sür mürekkep akıp akmadığına bak.
şayet mürekkep var ise
2. kartuşun üzerindeki son kullanma tarihine bak
eğer geçmişse
3. cihazın tarihi varsa onu geri al, ayrıca pc ninde tarihini geri alıp dene
problemin devam ederse kartuşu yerinden çıkart, kartuş takın hatası verirse kartuşun bozuktur.

hp destek :)

Bu mesaj gelmişti ama silinmiş sanırım. Her neyse :)
Kartuş üzerinde 28 mayıs 2010 yazıyor. Ancak kartuş 25 eylül 2010'da arıza verdi ve çalışmamaya başladı. Yani 28 mayıs 2010'dan tam 120 gün sonra. Bence bu tesadüf olamaz. :)
HP C5280'de tarih olduğunu sanmıyorum. PC'nin tarihini 1 yıl geri alıp denedim ama sonuç değişmedi.

Karikatür Dünyası

4 Mesaj
10 Ekim 2010; 10:36:38 

"HP 350 - HP 351 RESETLEME"

1. yazıcıyı kapatıp arkasındaki güç kablosunu çekin
2. yazıcınızın X (cancel) ve renkli fotokopi (color copy) tuşlarının
ikisine birden aynı anda basılı tutarken adaptörün kablosunu geri takın
3. 1-2 saniye sonra tuşlardan elinizi çekin
4. yazıcı kapanırsa açma tuşuna basarak açılmasını sağlayın
5. soft reset yapmış olacaksınız, dil-bölge seçimi isteyecek,
kartuşları algılamaya çalışacak, hizlama sayfası basmak isteyecek vs. alıntı

20 Mesaj
12 Ekim 2010; 1:16:55 

bence katuşun ömrünü tamamlamış, üzerindeki elektronik aksam bozulmuş :(
bu arada yukarıda verilen yöntem kartuş resetleme değil yazıcı resetleme
kartuşlar normal şartlarda yazıcı üzerinden resetlenemez, sadece illegal yöntemlerle ve cihazlarla resetlenebilir
tavsiyem tarihi geçmemiş yeni bir kartuş almak :) en basiti bu olacak

mcse - mcitp - a+

1 Mesaj
31 Ekim 2010; 22:52:08 

aynı sorun bende de var kartuşu ikinci kez doldurttum bu sefer hiç çıktı alamadım yazdırmaya çalışınca tepki bile vermiyor

70 Mesaj
22 Ocak 2011; 18:15:17 

kartuş dolum olayını abartmaya gerek yok arkadaşlar atla deve değil ben f4280 yazıcımın kartuşlarını 30 defa dolum yaptım siyah kartuş bırak beni gideyim demeye başladı ama renkli canavar gibi 30 defa kartuş almış olsaydım en az 500 lira para verecektim dolum seti 20 lira :) ayrıca mükemmel fotoğraflar çıkarabiliyorum hp fotoğraf kağıdı ile. ama artık doldurmaktan bıktım biraz dertli oluyo el yüz mürekkep oluyor şimdi canon mp 250 alıp bitmeyen kartuş tankı monte edeceğim. düşünen varsa bitmeyen kartuş tankı montajını yapabilirim pm den mesaj atmanız yeterli.

zaman dar ama yalnızca aptallara...

1 Mesaj
1 Nisan 2011; 15:55:47 

SAYGIDEĞER ARKADAŞLAR...İŞTE SİZLERE HP F 4280 VE DİĞER KARTUŞLAR İÇİN ÇÖZÜM.ASLINDA BENDE NETTE ARAŞTIRDIĞIMDA ÇÖZÜMLEDİM.BÜTÜN CHIP RESETLEME OLAYI KARTUŞ BOŞ VEYA ARIZA MODUNU GİDERMENİZ İÇİN.SADECE DOLUM YAPILAN KARTUŞU ELİNİZE ALIN.CHİPLERİN OLDUĞU BÖYLEYİ SEFFAT BANT İLE (SELOTEYP) BANTLAYIN UÇLARINI TAM YAPIŞTIRIN.SONRA TAKIN KARTUŞU..GEÇMİŞ OLSUN...SADECE MÜREKKEP SEVİYESİNİ YAZICINIZIN ÜZERİNDE GÖREMEZSİNİZ.AMA SORUN EĞER ÇIKTI ALAMAMAK İSE ÇÖZÜMLENMİŞTİR..BANTI ÇIKARTMAYIN ÜZERİNDE KALSIN.GELİŞMİŞ PC BİLGİSİ OLANLAR CHIP BİLGİLERİNİ PC DEN SİLEBİLİYORLARSA NE ALA..BU ARADA NETTE BULDUĞUM SİTE İSE ANALİZ BÜRO MAKİNALARINA AİT SİTEDEDİR ALLAH BU ARKADAŞLARDAN RAZI OLSUN.

67 Mesaj
3 Nisan 2011; 16:29:10 

gösterdiğim yerleri silgi ile silin bütün kartuşlar için geçerlidir hp marka

0

Ekteki dosya (1)

Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yüksek uygarlık, hür düşünce ve hür yaşayış istiyor.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

(-C-İT--FF-ROHFF-Sniper-)

1 Mesaj
9 Nisan 2011; 12:23:57 

AZ ONCE BENDE KARTUS DOLDURTTUM SIYAH KARTUS HATA VERDI
SOYLENILDIGI GIBI BANT YAPISTIRDIM ANINDA CALISTI
SUPERSINIZ TSK EDERIM!!!!

1 Mesaj
11 Nisan 2011; 2:06:16 

Merhabalar. "Print cartridge(s) missing or not detected".Yani kartuşu takın veya cihazın kartuşu algılamaması gibi birşey...Aynı sorun benim benim HP C4280 yazıcımda da oluştu.Nette araştırdım ve yabancı bir sitede sorunun çözümünü buldum.Bende aynen kopyala-yapıştır yaparak, sizde de oluşan bu soruna yardımcı olmak istedim.Buyurun:
Ben, bu sorun vardı ben bu siteyi nasıl bulduğunu thats. I managed to fix it!!!
Bunu düzeltmek başardı!
I registered to let you know. Senin bilmen için kayıtlı.
1 - Hold the power and cancel button down (X)
1 - güç tutun ve aşağı iptal düğmesi (X)--- Güç düğmesi ile İptal(X) düğmesine aynı anda bastım.---

2 - When it say enter special key combo press Blue, Green then Grey.
2 - Mavi, Yeşil ve ardından Gri özel anahtar combo girmek söylerken.----Bu düğmelere bastım sırasıyla...---

3 - Press BLUE again, now it says information menu.
3 - Basın MAVİ tekrar, şimdi bilgi menü diyor.

4 - Press GREEN then GREY, now it says "checksum for relock data"
4 - Basın YEŞİL sonra GRİ, şimdi "relock veri sağlama" diyor

5 - Press GREEN again!!!
5 - Basın YEŞİL yine!

6 - Kiss my face :)
6 - Yüzüme Kiss:)
En son olarak (X) basarak yazıcıdaki ekrandan çıkışını yaptım ve artık yazıcım normale dönmüştü.Umarım işinize yarar.

665 Mesaj
9 Mayıs 2011; 18:59:08 

hp 22 renkli kartuşu hızlıtaslak ve hızlı normalde kullanınca sıkıntı yok ama iyi ve ya çok iyi kaliteye ayarlayınca renkler karışıyor, sarı kahverengi oluyor, mavi ise bordo... vb gibi... neden olur sizce bu....

10172 Mesaj
19 Haziran 2011; 17:00:28 

quote:

Orijinalden alıntı: 1163A

SAYGIDEĞER ARKADAŞLAR...İŞTE SİZLERE HP F 4280 VE DİĞER KARTUŞLAR İÇİN ÇÖZÜM.ASLINDA BENDE NETTE ARAŞTIRDIĞIMDA ÇÖZÜMLEDİM.BÜTÜN CHIP RESETLEME OLAYI KARTUŞ BOŞ VEYA ARIZA MODUNU GİDERMENİZ İÇİN.SADECE DOLUM YAPILAN KARTUŞU ELİNİZE ALIN.CHİPLERİN OLDUĞU BÖYLEYİ SEFFAT BANT İLE (SELOTEYP) BANTLAYIN UÇLARINI TAM YAPIŞTIRIN.SONRA TAKIN KARTUŞU..GEÇMİŞ OLSUN...SADECE MÜREKKEP SEVİYESİNİ YAZICINIZIN ÜZERİNDE GÖREMEZSİNİZ.AMA SORUN EĞER ÇIKTI ALAMAMAK İSE ÇÖZÜMLENMİŞTİR..BANTI ÇIKARTMAYIN ÜZERİNDE KALSIN.GELİŞMİŞ PC BİLGİSİ OLANLAR CHIP BİLGİLERİNİ PC DEN SİLEBİLİYORLARSA NE ALA..BU ARADA NETTE BULDUĞUM SİTE İSE ANALİZ BÜRO MAKİNALARINA AİT SİTEDEDİR ALLAH BU ARKADAŞLARDAN RAZI OLSUN.

bantlayın dediğiniz noktaları resimleyebilirmisiniz

SaTıLıK 99 PaLiO EL 1.4 ...TıKLA
İphone 4s KARA - Apple Mini iPad 16 GB Wi-Fi Beyaz MD531TU/A
SAMSUNG NoteBook NP300E5Z-S01TR-Intel® Core™ i5 İşlemci 2450M (2,45 GHz, 3 MB L3 Cache) 8 GB DDR3 1333 MHz (4 GB x 2)

387 Mesaj
26 Haziran 2011; 15:44:37 

Arkadaşlar, HP C4280 kullanıyorum ve aynı sorun ile karşılaştım. İşin garibi yazıcımı açtım bir çıktı aldım ikincisinde bu hatayı verdi ve kartuşlarımı da geçen hafta Vatan Bilgisayardan almıştım. Hemen üzerindeki son kullanma tarihlerine baktım 2012 diyor. Yani onda da sorun yoktu. Soft Reset işlemini denedim fakat çözüm olmadı. Sorunu çözen işlem ise yukarıdaki byildirim in anlattığı oldu.
Yazıcı açık iken;

1 - İptal ve Güç düğmesine basın.
2 - Sonra Mavi Yeşil ve Gri ye basın.
3 - Tekrar Mavi ye basın.
4 - Yeşil ve Gri ye basın.
5 - Yeşil e tekrar basın.
6 - X tuşuna ana menüye gelene kadar basın.
7 - Tekrar deneyin.

10172 Mesaj
26 Haziran 2011; 16:27:32 

C4680 de nasıl yapacağız.

SAMSUNG NoteBook NP300E5Z-S01TR-Intel® Core™ i5 İşlemci 2450M (2,45 GHz, 3 MB L3 Cache) 8 GB DDR3 1333 MHz (4 GB x 2)

387 Mesaj
26 Haziran 2011; 17:22:37 

Aynısını denediniz mi?

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

C4680 de nasıl yapacağız.

10172 Mesaj
26 Haziran 2011; 17:30:02 

quote:

Orijinalden alıntı: dfdtmh

Aynısını denediniz mi?

1 - İptal ve Güç düğmesine basın. (sadece güç düğmesi var,)
2 - Sonra Mavi Yeşil ve Gri ye basın. (benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
3 - Tekrar Mavi ye basın.(benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
4 - Yeşil ve Gri ye basın.(benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
5 - Yeşil e tekrar basın. (benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
6 - X tuşuna ana menüye gelene kadar basın. (benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
7 - Tekrar deneyin.

olmayan şeyi nasıl denerim .

1 Mesaj
16 Temmuz 2011; 18:09:30 

şimdi aynısını yapıyorum fakat etr32.dll ile ilgili bir sorun yaşıyorum. mavi ekran çıkıyor sürekli. http://www.yazicikartus...p-343-kartus-bitmey.htm de yazanlari yapiyorum.

1 Mesaj
12 Kasım 2011; 11:13:25 

YAZICIM (kartuş & toner ve yazıcı merkezi) alanya icinde ve cevresine hızlı kaliteli yazıcı servisi yapılır. KARTUŞ & TONER DOLUMU YAZICI TAMİR VE BAKIMI GARANTİLİ VE HIZLI OLARAK İTİNA İLE YAPILIR. fiyatlarımızı ve kalitemizi deneyin ve kıyaslayın kearlı cıkacak ve pişman olmayacaksınız. sadece bir defa deneyin memnun kalmazsanız paranız iade edilir. 0242 513 11 88 GSM: 0537 611 54 67 ALİ AZAK & RAFET AZAK

1353 Mesaj
26 Kasım 2011; 15:43:35 

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

bantlayın dediğiniz noktaları resimleyebilirmisiniz

o temas eden şerit yere genişçe bir bant yapıştırdım ben gördü yani her yerine yapıştırabilirsiniz.
1163A, çok teşekkür ettim :)

İki parmağının ucunu gözüne koy. Bir şey görebiliyor musun dünyadan? Sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir.

ağlama melis

2673 Mesaj
28 Kasım 2011; 13:22:39 

bende de 1410 var. sıkıntı çıkarıyordu kartuş. silgi ile silip taktım bir kaç defa, maşallah sorun yok şimdilik :)

1 Mesaj
2 Aralık 2011; 18:57:06 

arkadaşlar hp deskjet D1660 kullanıyom kartuşu daha dün doldurdum ama mürekkebin az olduğunu gösteriyo bilgisayar birdde siyah kartujun ucu kurumuş yardım edin

646 Mesaj
3 Aralık 2011; 9:42:57 

Yaklaşık dört yıldır HP 1410 kullanıyorum, çok çıktı almadığım için işimi görüyordu, ama hep hızlı taslakta yazdırmama rağmen kartuş pek dayanmıyordu. Şimdi de kartuş bozuk hatası verdi, yeni kartuş alayım bari epeydir almıyorum hem HP'nin de gönlü olsun derken Teknosa'ya yolum düştü ve en son 25 TL'ye aldığım kartuşun 39 TL olduğunu görmek canımı sıktı ve almadım. Yukarıda yazılan silgi yöntemini bir deneyeyim bakalım. Ama böyle sürekli kartuşla uğraşmaktansa az maliyetli, sadece siyah yazan, toneri ucuz bir lazer yazıcı almak daha iyi olacak sanırım.

194 Mesaj
3 Ocak 2012; 22:09:27 

1 Mesaj
8 Mart 2012; 16:07:25