Şimdi Ara

## Intel'den 3.16GHz'lik Core 2 Duo E8500 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 12 Kasım'da Core 2 Extreme QX9650 ile 45nm'ye merhaba diyecek olan Intel, bu konuda asıl hamlesini ise önümüzdeki Ocak ayında yapacak ve pek çok modelini arka arkaya duyuracak. Tabi doğal olarak firma hem çift çekirdekli hemde dört çekirdekli 45nm üretim teknolojisine sahip işlemciler hazırlmakta. Bilindiği gibi Intel'in 45nm çift çekirdekli işlemcileri Wolfdale, dört çekirdekli işlemcileri ise Yorkfield kod adları ile anılmakta. Pek çok kullanıcının merak ettiği çift çekirdek tarafında ise Intel'in en hızlı çözümü Core 2 Duo E8500 olacak.

İşlemci devi Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip çift çekirdekli en iddialı modeli Core 2 Duo E8500 olacak. 3.16GHz'lik saat hızına sahip olacak işlemci 6MB seviye 2 belleğe ve 1333MHz'lik FSB hızına sahip olacak. Gelecek Ocak ayında 270$'lık fiyat etiketi ile pazara girecek olan işlemci bir süre için Intel'in en hızlı çift çekirdekli işlemcisi ünvanını da koruyacak. Tabi 45nm üretim teknolojisine sahip hem çift çekirdekli hemde 4 çekirdekli işlemcilerin bir anda piyasaya girecek olması mevcut stokları temizleme adına Intel'i yeni bir fiyat indirimine de götürebilir.

• kesin alırım
  • maşallaaaah
    bunun ne oc performansı vardır yaa off
  • quote:

Orjinalden alıntı: why_living

kesin alırım

F/P 1.si olur herhalde ama sondan
  • Zaten e6300 yada e6400 gibi core2duo lar bu hızlara o/c çıkamıyor mu?
  • Vay beee.. nerelere gelmişiz..

ben de hala AMD Athlon 2000 var ve 1.6 ghz de yim.. 4 sene oldu herhalde.. hiç gereği yok her çıkana ağız sulandırmak veya kendimi kasarak almaya çabalamak..

fiyatı 150 ytl ye düşünce bunu alırım. şu an elimdeki ile idare ediyorum. şöle 2.2 veya 2.3 ghz bir işlemci alayım beni 2-3 sene idare eder.

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 23 Ekim 2007; 18:38:09 >
  • Yeni gözde 8500 olur artık 1 senede E6700 leri bile ne hala geldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

quote:

kesin alırım

45nm, 3.16ghz, 6mb l2 ve 270$...

bence biraz yanlış düşünüyorsun

• quote:

Orjinalden alıntı: hzrcn

quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

quote:

kesin alırım

45nm, 3.16ghz, 6mb l2 ve 270$...

bence biraz yanlış düşünüyorsun

Fiyata dikkat etmemişim

Fiyat iyiyimiş aslında.

• teknoloji koptu gidio bea şurda 10 sene öncesi pII cpu kullandımı hatırlıom eğer biara chipte yazan doğruysa 80 çekirdekli cpu gelcek yetişilmez bu teknlojiye ne para nede ömür yeter valla
  • demekki intel istese daha ucaza daha iyisine satarmış anlaya sivrisinek saz anlamayana papatya arı yoruma cosku versem amd fanatigi oluruz amd de yazsak intel fanatigi oluruz bundan sonra üstü örtülü mesajlar
  • iyi bir f/s ürünü ama bakalım ne kadar iyi cıksında görelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

demekki intel istese daha ucaza daha iyisine satarmış anlaya sivrisinek saz anlamayana papatya arı yoruma cosku versem amd fanatigi oluruz amd de yazsak intel fanatigi oluruz bundan sonra üstü örtülü mesajlar

öylede neden sadece intel diye ayrıma gidiyorsun

aynı olay bütün firmalar için geçerli

örnek amd x2 4800 1200$ civarıydı ilk çıktıgında
    amd x2 3800 400$ civarıydı ilk çıktıgında
    şimdi nekadar

• 45 nm çift çekirdekte en yüksek hız bu mu olacak ... diğer modeller şimdikilere kıyasla daha ucuz olur o zaman ... ben asıl 4 çekirdekli ekonomiklere bakacam ama onlarda bütçeyi aşarsa çift çekirdekten devam
  • Arkadaşlar gerçekten her çıkan işlemciye ağzımızın suyunun akmaması lazım teknolojiyi takip etmek neredesye imkansız. En iyisi iyi bir donanım aldıktan sonra onla idare etmek şahsen ben 8 çekirdekten fazlası olmadan artık değiştirmem. Eğer anakart bozulmasa p4 ile devam edip amd nin 4 çekirdeklisine geçecektima ama anakart bozulunca kafam attı değiştirdim x2 aldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

demekki intel istese daha ucaza daha iyisine satarmış anlaya sivrisinek saz anlamayana papatya arı yoruma cosku versem amd fanatigi oluruz amd de yazsak intel fanatigi oluruz bundan sonra üstü örtülü mesajlar

öylede neden sadece intel diye ayrıma gidiyorsun

aynı olay bütün firmalar için geçerli

örnek amd x2 4800 1200$ civarıydı ilk çıktıgında
    amd x2 3800 400$ civarıydı ilk çıktıgında
    şimdi nekadar

4800 gibi bir değerde rakam biçildigi için

1200$x4 = 4800 olayından dolayı

• quote:

Orjinalden alıntı: havalicocuk

teknoloji koptu gidio bea şurda 10 sene öncesi pII cpu kullandımı hatırlıom eğer biara chipte yazan doğruysa 80 çekirdekli cpu gelcek yetişilmez bu teknlojiye ne para nede ömür yeter valla

ben 80 çekirdekli intel işlemciyi bir sene önce intel satış sorumlusundan duymuştum. ve işin ilginç yanı bu işlemciyi çift çekirdekli işlemci ile neredeyse aynı maliyet ile üretmişler. tabii ozaman daha prototip olduğu söylenmişti. ama artık seri üretime geçmeleri yakın.
  • gereksiz
  • Fsb 1333 olduğuna göre 1333/4 =333 yani çarpanı 9 olsa 9*333=2997mhz çarpan 10 olsa 10*333=3333mhz yapar bu işlemci nasıl 3.16 ghz hızında olucak çarpanı kaç bu işlemcinin bilen biri varmı
  • valtoji versek de adam olmaz bu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.