Şimdi Ara

duruş bozukluğu egzersizleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
3
Favori
33.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelostempire -- 23 Ekim 2007; 16:19:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orjinalden alıntı: alinick

arkadaşlar biraz bn de kaburluk war bunu nasıl hallede bilirim yardım ederseniz sevinirim

Kamburluk için çok güzel bir hareket var. Nasıl anlatırım bilmiyorum, hareketin ismini bilmediğim için fotoğrafını bulmam zor. Ben tarif edeyim belki bilen arkadaşlar çıkar, fotoğrafını koyar;

Sırtının üst kısmını bir sehpaya(ağırlık çalışırken kullanılan Bench) dayıyorsun. Yüzüstü pozisyondasın. Ayakların yere basıyor. Eline ağırlık alıp ağırlığı havaya dikiyorsun, yüz hizasından başlayacak çekilye yukarıdan aşağıya doğru salıyorsun, sonra çekiyorsun. Asıl amacı göğüs ve kanat kaslarını çalıştırmak yanılmıyorsam. Fakat kamburluğa çok etki eden bir hareket. 5-6 ayda gözle görülür düzelmeler olacaktır.

katılıyorum fuducuk. hareketin adı "Dumbbell Pullover" hareketide burdan görebilirsiniz.http://vucutcu.com/dad/as9.gif

• quote:

Orjinalden alıntı: Coder85

quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orjinalden alıntı: alinick

arkadaşlar biraz bn de kaburluk war bunu nasıl hallede bilirim yardım ederseniz sevinirim

Kamburluk için çok güzel bir hareket var. Nasıl anlatırım bilmiyorum, hareketin ismini bilmediğim için fotoğrafını bulmam zor. Ben tarif edeyim belki bilen arkadaşlar çıkar, fotoğrafını koyar;

Sırtının üst kısmını bir sehpaya(ağırlık çalışırken kullanılan Bench) dayıyorsun. Yüzüstü pozisyondasın. Ayakların yere basıyor. Eline ağırlık alıp ağırlığı havaya dikiyorsun, yüz hizasından başlayacak çekilye yukarıdan aşağıya doğru salıyorsun, sonra çekiyorsun. Asıl amacı göğüs ve kanat kaslarını çalıştırmak yanılmıyorsam. Fakat kamburluğa çok etki eden bir hareket. 5-6 ayda gözle görülür düzelmeler olacaktır.

katılıyorum fuducuk. hareketin adı "Dumbbell Pullover" hareketide burdan görebilirsiniz.http://vucutcu.com/dad/as9.gif

bende sana bir teşekkürcü olarak katılıyorum hareketi gördüğüm için (dik duruş sıkıntısı çeken biri olarak.)

• Masa başında uzun süre oturanlar için basit bir hareket önereyim. Kamburluk için de işe yarar, (otururken ya da ayakta) kollarınız yanlarda kollarınızın dirsek altı ile üstü 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde durun. Dirsekler sabit, kollarınızı yaklaşık 45 derece olacak şekilde dışarı doğru açın. Sonra kürek kemiklerinizi sıkıştıracak şekilde arkaya doğru gerinin. Her gerinmede 3 saniye bekleyin, saat başı 10 tekrar olmak üzere yapabilirsiniz.

Böyle anlatmak zor tabi ama şu aşağıdaki link'de yer alan videonun 4:30'dan sonrasını izlerseniz sanırım daha iyi anlaşılır;

http://www.youtube.com/watch?v=shRRejoJspo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.