Şimdi Ara

Gigabyte Odin GT Güç Kaynağı Video İnceleme; Gigabyte'dan yazılım kontrollü güç kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
17.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gigabyte her ne kadar daha çok anakart ve ekran kartlarıyla ön planda olan bir üretici olsa da firmanın PC kasaları ve güç kaynakları gibi kategorilerde de ürünleri bulunmakta. Bu videomuzda 2 senedir güç kaynağı işinde olan Gigabyte'ın oldukça özel bir ürününü Odin GT 800W güç kaynağını inceliyoruz. Odin GT, 4 adet 8 pinli PCIe güç çıkışının bulunması, kaliteli işçiliği yanında piyasadaki rakiplerinde yer almayan bir çok üstün özelliği de içerisinde barındıran akıllı bir güç kaynağı.

Güç kaynağı sadece sahip olduğu teknik özelliklerle değil, kutu içeriği ve işçiliğiyle de bedelini sonuna kadar hak ediyor.

Teknik özellikleri :

Kutu içeriği :

• OdinGT 800W modüler güç kaynağı, Analog fan hızı / sıcaklık / çekilen güç göstergesi
    • Kullanım klavuzu ve kurulum CD'si
    • Modüler kablo taşıma çantası, 2 x 3 Molex güç bağlantısı + 1 FDD , 2 x 3 Sata Güç bağlantısı, 2 x 1 8pin PCIe güç bağlantısı, 4 adet ısı sensörü, 1 adet 2 soketli fan bağlantı kablosu

Fiyat ve daha fazla bilgi için :

Düzeltme : "Analog gösterge kutu içeriğine dahil değil" 05.11.2007

Ne yazık ki bu olaydan haberdar değildik. Biz videoyu çekerken göstergenin ek olarak satılacağı bizlere söylenmedi. Kutu içeriğinde ne gördüysek biz de sizlere gösterdik. Aöıkçası bu olay bizleri çok üzdü, zira sizleri yanlış bilgilendirmek en son isteyeceğimiz şeylerden biri.

Yapılan yanlış bilgilendirme için özür dileriz.

Ek olarak analog göstergenin paket içerisinden çıkması bir incelik fakat ayrı olara 35$'lık bir fiyatı hak etmediğini de belirtmek isterim. Güç kaynağı yanında ücretsiz bir eklenti olarak kalitesi kabul edilebilir düzeyde ama asla 35$ verilip ek olarak alınacak bir şey değil...

Sayfanın Linki : http://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=61-05-01

• Bu güzel video inceleme için teşekkürler. Enermax kalitesinde bir güç kaynağı yapmış anlaşılan Gigabyte. Ki kutu içeriği Enermax ile karşılaştırılamayacak düzeyde zengin fiyat olarak ise Enermax ın 650 W lık güç kaynağı fiyatları seviyesinde. Belki tek eksiği Enermax a göre biraz daha sesli çalışması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 23 Ekim 2007; 14:19:58 >
  • güzel alete benziyor bi de yazılımı sayesinde pc den voltaj degerleri görülebiliyordu sanırım fiyat olarakta normal gözüküyor
  • Çok kapsamlı bir video inceleme olmuş.Ayrıca gigabyte gene kalitesini konuşturmu.Kutu içeriği ise çok zengin olmuş.
  • çok güzel bir güç kaynağı çoğu modifiyecinin tercihi olacağı kesin
  • Çok iyi bir video inceleme olmuş gercekten..fiyat biraz daha iyi olsa kesınlıkle elımdekı psuyu upgrade ederdım böyle bir ürünle..

Analog gösterge falan çok hoş..bayıldım psuya tek kelimeyle..
  • mükemmel bir psu tam aradığım özelliklere sahip

bunun 500-600w civarı bir modeli yokmu yaw
    800 gereksiz benim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 23 Ekim 2007; 18:57:24 >
  • gerçekten güzel bir ürün yani kutu içeriği gerçekten güzel piyasada gerçekten iyi satılır ben güç kaynağımı değiştersem ilk düşüneceğim ürün olabilir.
  • Gigabyte Kalitesini konuşturmuş gane....Tek kelime ile harika bir aley PSU almasaydım bunu alırdım kesinlikle...Süper bir ürün beni etkiledi cidden....Fiyatı da o kadar çok pahalı değil aslında....enermax fiyatı yakınlarında ...enermeax 650 W yerine bu alınabilir....
  • Testlerde 236w verimlilik değerleri toughpower ve highpower için yanlış gibi .... Birde şebekeden çektiği gücü nasıl ölçüyorsunuz ??? Kablodan geçen akımı hesaplayım 230 ile mi çarpıyorsunuz ?? p=i*v

Ürünün yazılım kısmı çok iyi de test olarak bu verimlilik değerleri yetersiz . size xbitlabs'ın test yöntemini tavsiye ederim.

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/1000w-psu-roundup_4.html
  • inceleme = 10 numara

ürün = 10 numara

tek kelime ile hem inceleme hem de psu süper
  • Ağlamak istiyorum yaa gigabyte aşmış walla diyecek söz bulamıyorum
  • valla güç kaynagı demeye şahit lazım ya kara kutu gibi aleti adamlar kendi başına çalışabilecek akıllı kutu yapmışlar valla helal olsun arge budur işte asus bunu atlamış sanırım valla güç kaynagı ihtiyacım olsa direk böle bişey alırımama fiyatıda işlemci fiyatından fazla biraz daha düşse her an ihtiyacım olabilir güç kaynagına
  • quote:

Orjinalden alıntı: TANER 82

valla güç kaynagı demeye şahit lazım ya kara kutu gibi aleti adamlar kendi başına çalışabilecek akıllı kutu yapmışlar valla helal olsun arge budur işte asus bunu atlamış sanırım valla güç kaynagı ihtiyacım olsa direk böle bişey alırımama fiyatıda işlemci fiyatından fazla biraz daha düşse her an ihtiyacım olabilir güç kaynagına

Fiyatı enermax dan kat kat ucuz ki şu özelliklere bakarmısınız sanki uzaya fırlatcaz sistemi yani bu psu fırlattırır walla

• çok kaliteli muhteşem bi ürün çıkarmış gigabyte' ı tebrik etmek lazım.incelemede aynı oranda harika olmuş

hızlı sistemde fiyatı 260$ olarak gözüküyo, evet bayağ pahalı ama bu özellikleri sunan başka bi psu yok gibi piyasada.
    yani bütün kontrolleri yazılımla yapmak harika bi durum.
  • ben çıtayı yükseltmek diye buna derim adamlar aşmış 10 numara psu yapmış şu yazılım işine bayıldım bi anakarta dahi bu şekilde ayrıntılı bir program yok ah ha şöle 250 falen olsaydı satardım benim lc powerı
  • valla izlemeden önce ne olabilir ki en fazla dedim..ama yanılmışım..adam fanın ışığını bile yazılımla kontrol edebiliyor ki bunlar ek özellikler..powerın ana görevi powerlık yapmaktır onu da gayet güzel başarıyor..görüntü var ses yok olayı yok yani..hem görüntü var hem ses var
  • quote:

Orjinalden alıntı: Op3rator

Çok kapsamlı bir video inceleme olmuş.Ayrıca gigabyte gene kalitesini konuşturmu.Kutu içeriği ise çok zengin olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend. -- 24 Ekim 2007; 20:39:54 >

• çok güzel ve çok pahalı inceleme ise çok güzel
  • süper bi ürün. birgün süper pc toplarsak listede buda var
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.