Şimdi Ara

Office One Note Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
49.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu program surekli aktif ve gecen program ekle kaldirdan baktigimda 4gb yer kapladigini gordum

Simdi biraz inceledim fakat nasil bir ofis programi oldugunu tam olarak cozemedim bu programla

neler yapilabilir yada tam olarak ne ise yara yoksa silicem gidicek

• quote:

Orjinalden alıntı: Mellkor

Bu program surekli aktif ve gecen program ekle kaldirdan baktigimda 4gb yer kapladigini gordum

Simdi biraz inceledim fakat nasil bir ofis programi oldugunu tam olarak cozemedim bu programla

alıntıdır:
    quote:

Microsoft OneNote, topladığınız bilgileri arayıp bulmanızı, kaydetmenizi, araştırmanızı ve yeniden kullanmanızı, ayrıca tüm bunları tek bir yerde saklamanızı sağlayan, Office ailesine mensup bir uygulamadır, zaten adını da bu özelliklerinden almıştır. Söz konusu bilgileri bir toplantıda el yazınızla tutmuş veya klavyeniz aracılığıyla yazmış, hatta ses cihazınızla kaydetmiş olabilirsiniz. Bu bir Office uygulamasıdır, dolayısıyla kullanıcılar metinler konusunda alışkın oldukları aynı kolay kullanım özelliklerinin ve araçların keyfini çıkaracaktır; bu program sürekli elinizde taşıdığınız farklı konulara göre bölümlere ayrılmış bir defter ile hemen hemen aynı görevi üstlenecek şekilde çalışmaktadır. Eğitimler için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

OneNote 2007 yenilikleriyle tanışın
    Bilgileriniz Düzenleyin
    Aradığınızı hızla bulun
    Grup çalışması özelliklerini keşfedin
    OneNote 2007 gücüyle hep yanınızda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 22 Ekim 2007; 5:26:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: doctorfizik

quote:

Orjinalden alıntı: Mellkor

Bu program surekli aktif ve gecen program ekle kaldirdan baktigimda 4gb yer kapladigini gordum

alıntıdır:
    quote:

Microsoft OneNote, topladığınız bilgileri arayıp bulmanızı, kaydetmenizi, araştırmanızı ve yeniden kullanmanızı, ayrıca tüm bunları tek bir yerde saklamanızı sağlayan, Office ailesine mensup bir uygulamadır, zaten adını da bu özelliklerinden almıştır. Söz konusu bilgileri bir toplantıda el yazınızla tutmuş veya klavyeniz aracılığıyla yazmış, hatta ses cihazınızla kaydetmiş olabilirsiniz. Bu bir Office uygulamasıdır, dolayısıyla kullanıcılar metinler konusunda alışkın oldukları aynı kolay kullanım özelliklerinin ve araçların keyfini çıkaracaktır; bu program sürekli elinizde taşıdığınız farklı konulara göre bölümlere ayrılmış bir defter ile hemen hemen aynı görevi üstlenecek şekilde çalışmaktadır. Eğitimler için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

OneNote 2007 yenilikleriyle tanışın
    Bilgileriniz Düzenleyin
    Aradığınızı hızla bulun
    Grup çalışması özelliklerini keşfedin
    OneNote 2007 gücüyle hep yanınızda

ne gerek var boşverin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: mertkosova

ne gerek var boşverin bence

Alıntıları Göster
    Bende aynisni buldum ama tatmin edici bir aciklama bulamadim daha cok reklam amacli bir yazi onu bunu yapar falan filan ama nasil ne ile genede sagol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

Bende aynisni buldum ama tatmin edici bir aciklama bulamadim daha cok reklam amacli bir yazi onu bunu yapar falan filan ama nasil ne ile genede sagol

Alıntıları Göster
    Office 2007 ile birlikte gelen bir çeşit NotePad gibi birşey..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaNGeRouS_

Alıntıları Göster
    Eğer sosyal bilimlerde yüksek lisans veya doktora yapıyorsanız ve aylar boyunca onlarca makale, kitap, tez okumak, okuduklarınızdan notlar almak ve sonunda 200-300 sayfalık bir tez yazmak zorundaysanız; veya herhangi bir konuda kapsamlı bir araştırma yapıyorsanız ve sonunda bir rapor yazmanız gerekiyorsa işte bu OneNote programı İngilizcede "note-taking" denen işlevi yerine getiriyor ve çok işe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkashgari

Eğer sosyal bilimlerde yüksek lisans veya doktora yapıyorsanız ve aylar boyunca onlarca makale, kitap, tez okumak, okuduklarınızdan notlar almak ve sonunda 200-300 sayfalık bir tez yazmak zorundaysanız; veya herhangi bir konuda kapsamlı bir araştırma yapıyorsanız ve sonunda bir rapor yazmanız gerekiyorsa işte bu OneNote programı İngilizcede "note-taking" denen işlevi yerine getiriyor ve çok işe yarıyor.

Alıntıları Göster
    Ben enson bir isime yaramadigina karar verdim ne oldugunuda am cozemedim oldukca karisik geliyor artik tekneloji cok ilerledi biz eskidik galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: DaNGeRouS_

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: DaNGeRouS_

Evet bende NotePadın dahada geliştirilmişi olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

+1905
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

quote:

+1905

Alıntıları Göster
    Müthiş ötesi bir program

Bilgisayarımda sürekli açık ve kağıt notluklar yerine buraya karalamayı tercih ediyorum.

Aslında microsoft bu progamı tanıtmak için uğraşmıyor.

Örnek.Bir not alacağın zaman sadece bir tıkla bilgisayarın kamerasını açıyor ve videoyu bellgeye ekleyebiliyor.

Kesinlikle kurcalanması ve öğrenilmesi gereken bir program.

• Bu programdan tam olarak yararlanmak için bilgisayarınızın tablet pc olması gerekiyor. Tablet pc kullanıyorsanız notlarınızı sanki kagıda yazarmışcasına tablet pc nize yazabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar

Bu programdan tam olarak yararlanmak için bilgisayarınızın tablet pc olması gerekiyor. Tablet pc kullanıyorsanız notlarınızı sanki kagıda yazarmışcasına tablet pc nize yazabilirsiniz.
    Güzelmiş özellikleri bende silmiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetvel

Müthiş ötesi bir program

Bilgisayarımda sürekli açık ve kağıt notluklar yerine buraya karalamayı tercih ediyorum.

Örnek.Bir not alacağın zaman sadece bir tıkla bilgisayarın kamerasını açıyor ve videoyu bellgeye ekleyebiliyor.

+1

İlgilenenler, tanıtıcı bir videoyu buradan indirebilir (İngilizce)
    http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=544dd01f%2Df5fe%2D411c%2D9c73%2D989f823ad997

Edit:
    Bilgisayarında Onenote yüklü olup hiç kullanmamış olanlar, Windows+S tuş kombinasyonunu denemekle başlayabilirler programı keşfi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TripsinojeN -- 4 Mart 2011; 0:45:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TripsinojeN

quote:

Orijinalden alıntı: cetvel

Müthiş ötesi bir program

+1

İlgilenenler, tanıtıcı bir videoyu buradan indirebilir (İngilizce)
    http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=544dd01f%2Df5fe%2D411c%2D9c73%2D989f823ad997

Edit:
    Bilgisayarında Onenote yüklü olup hiç kullanmamış olanlar, Windows+S tuş kombinasyonunu denemekle başlayabilirler programı keşfi

Alıntıları Göster
    programı açtığımda messenger kullanıcı adım ve şifremi istedi daha sonrasında rehberime bir sürü kişinin e-mail adresi eklendi sildim bende. daha sonra msn e girdiimde herkesin silindiğini gördüm. bu özelliği nasıl kapatabilirim. yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

mkashgari'nin dediklerine cok fazla soyleyecek bir sey yok.

ben daha once treedbnotes kullanıyordum ama bir ara program cakılınca alternatiflerini aramaya basladım. cünkü
    aldıgım o kadar not telef olmak üzereydi, zor kurtardım hepsini.

sonrasında zim desktop wiki ismindeki acık kaynak kodlu programı kullanmaya basladım ama bunun da kendine
    has eksiklikleri vardı. mesela treedb'de olan notların şifrelenmesi zim'de yoktu.

bu aralar onenote'a gecme hazırlıkları içindeyim. senkronizasyon özelliginin olması cok mühim bir özellik. bu özellik
    sayesinde işyerinde aldıgım notlarıma evdeki bilgisayardan da ulasabiliyorum.

note taking programları hakkında bilgi edinmek isteyen olursa mail ile soru sorabilirler bana. zamanında bu konuda
    biraz arastırma yapmıstım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zartabur -- 8 Ağustos 2012; 11:50:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zartabur

quote:

mkashgari'nin dediklerine cok fazla soyleyecek bir sey yok.

ben daha once treedbnotes kullanıyordum ama bir ara program cakılınca alternatiflerini aramaya basladım. cünkü
    aldıgım o kadar not telef olmak üzereydi, zor kurtardım hepsini.

sonrasında zim desktop wiki ismindeki acık kaynak kodlu programı kullanmaya basladım ama bunun da kendine
    has eksiklikleri vardı. mesela treedb'de olan notların şifrelenmesi zim'de yoktu.

bu aralar onenote'a gecme hazırlıkları içindeyim. senkronizasyon özelliginin olması cok mühim bir özellik. bu özellik
    sayesinde işyerinde aldıgım notlarıma evdeki bilgisayardan da ulasabiliyorum.

note taking programları hakkında bilgi edinmek isteyen olursa mail ile soru sorabilirler bana. zamanında bu konuda
    biraz arastırma yapmıstım.

Alıntıları Göster
    one note candır. yapılacak notları yazıyoruz, cep telefonuyla senkronize ediyoruz, live sync aracılığıyla internet bağlantısı olan herhangi bir yerden ulaşabiliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Belash

one note candır. yapılacak notları yazıyoruz, cep telefonuyla senkronize ediyoruz, live sync aracılığıyla internet bağlantısı olan herhangi bir yerden ulaşabiliyoruz.

Alıntıları Göster
    herkes bu programı övüyor bakalım netten neymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: densiz1905

herkes bu programı övüyor bakalım netten neymiş

Alıntıları Göster
    Çok kullanışlı bir program. "Notepad'in gelişmiş versiyonu" da diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkür Metrosu -- 9 Ekim 2012; 16:27:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merkür Metrosu

Çok kullanışlı bir program. "Notepad'in gelişmiş versiyonu" da diyebiliriz.

Alıntıları Göster
    slm arkadaşlar
    bilgisayarda uzun zamandan beri onenote kullanıyordum. Hatta windowslu akıllı telfonumdan da çok rahat senkronize edebiliyordum fakat,

Androidli tel ve tabletimden (biri 2.3.3 biri 4.0.4) yazdıklarımı senkronize-eşitleme yapmama rağmen hangi defterde yazarsam yazayım kesinlikle kişisel - web defterinde ve dosyalanmamış olarak geçiyor ve skydrive a eşitlenmiyor, bilgisyar da ve nette gözükmüyor

bunun gibi eşitlenme sorunu yaşayan var mı?

onenote mobile dan sadece okuyabiliyorum , yazsamda nete geçmiyor ya da hep dosyalanmamış not olarak geçiyor

YARDIMcı olabilecek var mı arkdaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: s.tetik

slm arkadaşlar
    bilgisayarda uzun zamandan beri onenote kullanıyordum. Hatta windowslu akıllı telfonumdan da çok rahat senkronize edebiliyordum fakat,

Androidli tel ve tabletimden (biri 2.3.3 biri 4.0.4) yazdıklarımı senkronize-eşitleme yapmama rağmen hangi defterde yazarsam yazayım kesinlikle kişisel - web defterinde ve dosyalanmamış olarak geçiyor ve skydrive a eşitlenmiyor, bilgisyar da ve nette gözükmüyor

bunun gibi eşitlenme sorunu yaşayan var mı?

onenote mobile dan sadece okuyabiliyorum , yazsamda nete geçmiyor ya da hep dosyalanmamış not olarak geçiyor

YARDIMcı olabilecek var mı arkdaşlar?

Alıntıları Göster
    bence de çok mükemmel bir program. microsoft bazen mantıklı işler yapıyor az olsa da :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.