Şimdi Ara

TRAFİK SİGORTASINDAN PRİM İADESİ NE ALIRIM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
32.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARACIMA 1 AY ÖNCE 280 YTL KARŞILIĞI TRAFİK SİGORTASI YAPTIRDIM VE DÜN ARACI SATTIM ORTALAMA NEKADAR İADE ALIRIM

• aracınızı sattığınız tarihten itibaren on gün içinde trafik poliçenizin aslı ve noter satış senediyle ilgili sigorta şirketine başvurarak satışını yapmış olduğunuz aracınıza ait trafik poliçesinin prim iadesini alabilirsiniz.

düzenleme: ben 1 ay önce sattığınızı anlamıştım.mesajımı düzenledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremeenvy -- 22 Ekim 2007; 1:24:52 >
  • trafik sigorta poliçesi yoksa yani alamadıysak sadece noter satış belgesiyle iade olabilirmi
  • sigorta yaptırdığını nasıl ispat ediceksin :)
  • sigorta yapan firma bunun yenisini çıkarabilir diye düşünüyorum

sigorta poliçesini kaybedersek yenisini yaptırmak zorundamıyız herhalde yenisini çıkarıp verebilirler diye düşünüyorum
  • nekar alırım 280 ytl lik sigortatan
  • 200-250 arası alırsın herhalde
  • lokosit teşekkür ederim verdiğin cevap için
  • quote:

Orjinalden alıntı: leventsr

lokosit teşekkür ederim verdiğin cevap için

ben daha önce eşmin aracından geri almıştım bi orantı kurdum
    koç allianz hemen nakit ödedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

sigorta yapan firma bunun yenisini çıkarabilir diye düşünüyorum

sigorta poliçesini kaybedersek yenisini yaptırmak zorundamıyız herhalde yenisini çıkarıp verebilirler diye düşünüyorum

bu yazdıklarımda haksızmıyım bi sigortacı arkadaş yazabilirmi
    10 gün içinde başvurma olayı kesinmi
    aksi takdirde gitti paracıklar :(
  • lökosit ben zorunlu trafik sigortası poliçesinin aslıyla müracat edilmesi gerektiğini biliyorum.ancak sigorta şirketi kaybolmuş poliçenin yenisini çıkarır diye düşünüyorum.

düşünsene trafik sigortası neyse

kasko poliçen kayboldu
    tekrar milyar mı dökücez bi poliçe kayboldu diye ?

ilgili arkadaşlar sabah daha net cevap verirler çünkü bu konuda pek bilgim yok.ayrıca bunla ilgili bi başlık vardı.keşke orda sorsaydınız.bütün sorular orada yanıtlanıyor neredeyse :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

lökosit ben zorunlu trafik sigortası poliçesinin aslıyla müracat edilmesi gerektiğini biliyorum.ancak sigorta şirketi kaybolmuş poliçenin yenisini çıkarır diye düşünüyorum.

düşünsene trafik sigortası neyse

kasko poliçen kayboldu
    tekrar milyar mı dökücez bi poliçe kayboldu diye ?

ilgili arkadaşlar sabah daha net cevap verirler çünkü bu konuda pek bilgim yok.ayrıca bunla ilgili bi başlık vardı.keşke orda sorsaydınız.bütün sorular orada yanıtlanıyor neredeyse :)

walla arkadaş sorunca aklıma geldi
    satış belgesini aldım ama sigortabelgelerini istememe rağmen göndermediler
    işin kötü yanı 10 gün olayı iş yerim 50 km mesafede ve cumaya kadar gidemiyeceğim satış belgeside orada kaldı galiba paracıklara elveda diyeceğim walla çatır çatır yerdim onları:)
  • up
  • Trafik sigorta poliçesinin aslı ve noter satışının kopyasının poliçe verilirken iptal edilmesi zorunludur kayıpsada yapacak birşey yok tabi bu benim için böyle , diğer acente ve şirketleri bilemem ...
  • trafik sigortan kayıp ise bir beyan yazarsın ve policenin aslını kaybettigini belirtirsin onlarda sigorta policenin aslı olmadan ipta ederler ayrıca eğer 30 ü gecmediyse meb iptal yani kökten iptal yaparlar,primini iade alırsın
  • guide ve doğuş_83 teşekkür ediyorum ağzınıza sağlık
  • trafik poliçeniz ıslanabilir, nemlenip ruhsat kabı içinde yazıları birbirine yapışıp okunmaz hale gelebilir, ruhsat çalınabilir... vs...

bu durumlarda sigortacınız size trafik sigortası poliçenizin yenisini verir...

trafik sigortasında poliçe müşeriye iade edildiği anda poliçe yürürlüğe girmiş sayılır...

ancak kaskoda durum farklı...

kaskoda esas olan primleri doğru ödemektir... karşılığında makbuzlarınızı almak ve ya kredi kartı ile ödemişseniz kredi kartı ödeme formunu alıp tam makbuzu almak gerekir... poliçenin pek bi önemi yoktur... poliçe gerektiğinde ihbarı yapmak için gereken çok da mühim olmayan bilgileri içerir... ama poliçede esas olan ve bilinçli müşteriler tarafından okunup gerekirse sigortacısıyla konuşması gereken teminat, ek teminat ve klozlardır... bunlara dikkat edilmesi kesinlikle gerekir...

ama sigortacılıkda makbuz olayı pek yoktur...

işini yapan sigortacı müşterilerini asla zora sokacak usülsüzlük yapmaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

guide ve doğuş_83 teşekkür ediyorum ağzınıza sağlık

rica ederim kardeş
  • Aslında, Noter satış belgesi olunca sigortanın geri ödemesi gerekir diye duşunuyorum, çunku bundan sonraki safha alıcıya ait olması gerekir.
    Birde 280 YTL Trafik sigortası çok yuksek değilmi?
    Bende gecen hafta Carina aldım, 5. aydan beri sigortası birtik ve ceza ile birlikte 252 YTL ödedim buda karta 3 taksit hiç peşinsiz.
    Vede diğer aracımı gecen hafta sattım, haftaya noter satışını sigortaya fax layacak alan kişi ve o şekilde sigorta şirketide geri ödeme yapacak.
    Ben bu şekilde biliyorum, olması gerekende bu
  • aracı aldığım arkadaşa ben eski trafik sigortası poliçesini, noter satış sözleşmesinin fotokopisini, yeni trafik sigortasının fotokopisini ve eski ve yeni ruhsat fotokopisini gönderdim.

aracımı aldığım arkadaşa açıkçası nelerin gerektiğini bilmeden "nolur nolmaz" mantığıyla aklıma gelen herşeyi yolladım. kimsenin sigortada parası kalmamalı diye düşünüyorum, işlerine gelince milleti mağdur bırakıyorlar, insanları kendilerine köle ediyorlar. sigorta şirketlerine bakış açım çok masum duygular içermiyor açıkçası. bu yüzden onlardan bir adım önde olmak gerek diye düşünüyorum.

istanbul plakalı araca ben almadan iki hafta önce trafik sigortası yaptırılmıştı 190ytl'ye. sanırım 170ytl kadarı geri alındı sigortadan.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.