Şimdi Ara

Internet Bağlantısı ( Çok İlginç Bir Durum )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar olay şundan ibaret şimdi splitter de bildiginiz üzere bi modem bide telefon yeri var benim splitterim modemin yanında yani o splitterden hiçbi telefon çalışmıyor sadece modem çalışıyor

olay şöyle şimdi modeme splitterin modem yerinden hat verirsem internete bağlanması 15 dk sürüyor yani link ışıgı cok gec yanıyor ama phone yani telefon yerinden hat verirsem 10 sn içinde ip alıyor ve link ışıgı yanıyor ... ama phone yerinden hat verdigimde telefonla görüşmeye başladıgımda internet kesiliyor ? sizce ne yapmalıyım

• Splitter de sorun var galiba başka bir splitter ile deneyin.
  • alakası yok 2 splitterlede denedim
  • Bu splitter denen aletlerden bende bıktım artık, bir ay içinde 3 tanesi arızalandı, ne olduysa hız arttırımı olduktan sonra oldu.
    Bende artık telefonla modemin bağlantısını birbirine bağladım, tabi şimdi de telefon açılınca bağlantı kesiliyor ama başka çözüm bulamadım, bu splitter'ler neden bu kadar dayanıksız anlayamadım.
  • paralel tel varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: t-R e X

Arkadaşlar olay şundan ibaret şimdi splitter de bildiginiz üzere bi modem bide telefon yeri var benim splitterim modemin yanında yani o splitterden hiçbi telefon çalışmıyor sadece modem çalışıyor

olay şöyle şimdi modeme splitterin modem yerinden hat verirsem internete bağlanması 15 dk sürüyor yani link ışıgı cok gec yanıyor ama phone yani telefon yerinden hat verirsem 10 sn içinde ip alıyor ve link ışıgı yanıyor ... ama phone yerinden hat verdigimde telefonla görüşmeye başladıgımda internet kesiliyor ? sizce ne yapmalıyım

Öncelikle kullandığınız ve daha sonra alıp denediğim dediğiniz splitter 'lar piyasada 2-3 dolara satılan basit splitter ise onları sakın kullanmayın derim. Çünkü o kutucukların içinde sadece basit bir kondansatör denilen küçücük bir elektronik parça var ve o parça çok çabuk arıza yapıyor ( ucuz ve kailtesiz parça ) ve o spliterler merdiven altında üretiliyor. Anlıyacağınız vatandaş kazıklanıyor. Oysa gerçek splitter biraz daha pahalı ve içinde gerçek elektronik koruma ve fitre devresi var.
    Bir de birçok kullanıcı malesef splitter diye POTS Telefon Filtresi kullanıyor ( bilmeden ) ve sorun var diye şikayet ediyor.
    Bunlara dikkat.
    Eğer tüm bunlardan kaynaklanmıyor ise ve elindeki modem zoom marka ise senin splitter kullanmana gerek yok çünkü splitter modemin içinde var. Yani modemin üzerinde direkt line ve phone delikleri var. Sen duvardan gelen ana telefon kablosunu line girişine, telefonun kablosunuda phone yazan yere takacaksın.
    Yine bunlarda değil ise modemde sorun var demektir. Modemi ve splitterı aldığın yere götür ve durumu anlat. Yardımcı olacaklardır.
    Splitter hakkında :http://www.teknikadsl.com/destek/destek_4.htm (buraya bakınız)

Internet Bağlantısı ( Çok İlginç Bir Durum )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemiwebci -- 21 Ekim 2007; 18:53:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cozali

Bu splitter denen aletlerden bende bıktım artık, bir ay içinde 3 tanesi arızalandı, ne olduysa hız arttırımı olduktan sonra oldu.
    Bende artık telefonla modemin bağlantısını birbirine bağladım, tabi şimdi de telefon açılınca bağlantı kesiliyor ama başka çözüm bulamadım, bu splitter'ler neden bu kadar dayanıksız anlayamadım.

Yukarıdaki cevapda da anlattığım üzere eğer ucuz, dandik splitter kullanıyorsan çok çabuk arıza yapması normal. Sen de gerçek splitter alıp denersen sorunlarının çözüldüğünü göreceksin. Yine de çok nadir de olsa sorun çıkma olasılığı vardır.

• Benim kullandığım splitter'lar modemle birlikte verilenler kalitesini tam bilemiyorum ama kaliteli splitter hiç bir yerde göremedim, piyasada hep 3-5 milyonluklar var onları da almak istemiyorum kaitelisini bulsam hemen alacağım.
    Ankara'da veya alışveriş sitelerinde alacağım yer biliyorsanız sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.