Şimdi Ara

İnternet hızım 1024 den 736 ya düşmüş ilginç (resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar.. Torrent den download yaparken gözüme çarptı 70leri geçemiyodum.. Modemin konsolundan bi baktımm hızım 736 ya düşmüş (((: valla gülüyorum ağlanıcak halime (((:

(Test sayfası değildirr.. Burası adsl hatta gelen hızı gösteriyor..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertakpolat -- 19 Ekim 2007; 15:26:25 >

• güya 1024 ben hiç 836'ının üstüne çıktığını görmedim
  • bende 4096 baglanti war ama bazen 21 kb ile indiriyorum nedenini bilmiyorum.. türk telekom dan mı kaynaklanıyor yoksa bendenmi ?
  • Arkadaşlar bu test sayfası değil dikkatinizi çekerim.. Adsl hatta gelen hızz.. Test yapsam 256 görüceğime bile şüpheliyim..
  • Modemi yeniden başlatmanı öneririm.
  • beninde biara aynen böyleydi modeminde cnet herhalde benimkiyle aynı. neyse apartmanda aşağıya inip baktığımda telefon kutusunun açık oldugunu gördüm içine baktım biri hatlarla ugraşmış benim kabloyuda kurcalamış, söktüm tekrar bagladım bide koli bandı ile iyicene sardım kimse ellemesin diye üzerine daire no sunu faanda yazdım karıştırmasınlar diye. bi bak bence sende
  • slm beyler bende de aynı sorun vardı binaya giren ttnet kutusundan bizi daireye yeni sıfırdan kablo çektim..

eskiden 13 lerde gezen snr şimdi 26 larda geziyo hiç hız düşüklüğüde olmuyo bence sizde bi elden geçirin bina içindeki kabloları...
  • o düşüklük ewn uzaklığı gibi sebeplerden kaynaklanıyor normal yani o düşmüş değil senin bağlantın öyle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertakpolat

Evet arkadaşlar.. Torrent den download yaparken gözüme çarptı 70leri geçemiyodum.. Modemin konsolundan bi baktımm hızım 736 ya düşmüş (((: valla gülüyorum ağlanıcak halime (((:

(Test sayfası değildirr.. Burası adsl hatta gelen hızı gösteriyor..)

telekomdan kaynaklanıyor bu dostum. Bendede benzer bir problem vardı. Upload hızım 1024 olması gerekirken telekom bana 800k upload vermis. Aradım 4440375 i, kablolarında sorun vardır, kabloları degistir, yok onda sorun vardır, yok bunda sorun vardır sayıyo adam paso. Bende dedim test sayfasında göstermiyor bu sonucu, modemimde telekom tarafından bana tahsis edilen hız dedim. 4-5 arama sonucunda ekip gönderecegiz deyip kapattılar. 1 hafta bekledim ses seda yok. Haklı oldugum halde benim aramaya yüzüm kalmamıstı. Daha sonra Kütahya Telekom, u aradım, durumumu anlattım. Onlarda buna benzer şeyler zırvaladı, gene bir sonuç çıkmadı. En sonunda İlçem olan Simavdaki telekom şubesine gittim, durumumu anlattım. Geldiler kendi aletleri ile yenilenmiş hattımda test kontrolü yaptılar. Bir baktılarki harbiden upload hızım bana tahsis edilen 800k. Bu en son olaydan 2 saat sonra hattım resetlendi, birde baktımki upload um 1024k olmus...

• quote:

Orjinalden alıntı: jrking

slm beyler bende de aynı sorun vardı binaya giren ttnet kutusundan bizi daireye yeni sıfırdan kablo çektim..

eskiden 13 lerde gezen snr şimdi 26 larda geziyo hiç hız düşüklüğüde olmuyo bence sizde bi elden geçirin bina içindeki kabloları...

ttnet kutusu dediğin normal evin telefon hattının kablosu değil mi? o işi nasıl yapabiliriz? kabloyu hazırlayıp telekomdan eleman mı çağıracağız.. yoksa kendimiz nasıl müdahele edeceğiz o kutuya ki? çünkü benim problemlerim de büyük ihtimalle onla alakalı. hatta çatur çutur gürültü var.. nette kalamıyorum adam gibi..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.