Şimdi Ara

## AMD'nin İlk Phenom İşlemcileri 2.2GHz-2.8GHz Aralığında Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## AMD'nin İlk Phenom İşlemcileri 2.2GHz-2.8GHz Aralığında Olacak ##

AMD'nin Phenom işlemcilerini duyurmasına yaklaşık 1 aylık süre kaldı. Elimize ulaşan bilgilere göre, piyasaya sürülecek ilk Phenom işlemciler 2.2GHz ile 2.8GHz aralığında olacaklar. Firma bu yıl için tek bir Phenom FX modeli düşünüyor. AMD'nin duyurmayı planladığı FX-80 modeli muhtemelen Kasım ayı sonuna doğru anons edilmiş olacak.

Firmanın yine 4 çekirdekli Phenom X4 yada yeni adıyla Phenom 9000 serisinin saat hızları ise 2.2GHz ile 2.6GHz arasında değişecek. Tabi yeni nesil işlemcilere destek verecek anakarlar da üreticiler tarafından Kasım ayından itibaren arka arkaya duyurulmaya başlanacak.

Belirtilen saat hızlarının yanı sıra AMD, daha hızlı Phenom modellerini 2008 ile birlikte duyurmaya başlayacak. Zira 3GHz'lik modelin yeni yılın ilk ayları içerisinde anons edilmesi bekleniyor. Bakalım AMD'nin 65nm Phenom işlemcileri hem performans hemde fiyat anlamında Intel'in 45nm işlemcileri karşısında neler yapabilecek göreceğiz.

• Her şey iyi güzel de fiyatlarla ilgili bir haber yok mu hala?
  • Çıkınca olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mav1li

Çıkınca olur.

• Her ne kadar AthlonXP kullanıyor ve 1 yıl daha kullanacak da olsam yeni çıkacak olan AMD işlemciler için sabırsızlanmaya başladım açıkçası.Piyasa iyice kızıştı bakalım neler olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

Her ne kadar AthlonXP kullanıyor ve 1 yıl daha kullanacak da olsam yeni çıkacak olan AMD işlemciler için sabırsızlanmaya başladım açıkçası.Piyasa iyice kızıştı bakalım neler olacak.

aynı durumdayız arkadaşım ama k10 mimarisinden çok umutluyum ilk piyasaya çıkışlarından itibaren yeni sistemim için çalışmalara başlıyacağım
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx66ex

Her şey iyi güzel de fiyatlarla ilgili bir haber yok mu hala?

K10, K8 mimarisine göre aynı frekansta %15 daha hızlı, bu durumda AMD'nin K8 mimarisinin core 2 duolara nazaran aynı frekanslarda daha düşük hesaplama gücü verdiğini düşünürsen, AMD, K10 mimarisine sahip işlemcileriyle intele bir nebze olsun yaklaşacaktır çünkü Phenom FX-80 2.8 GHz'lik hıza sahip olacak, QX9650'de 3 GHz. hızıyla 2008 gelmeden piyasada olacak. Bu iki işlemcinin kapıştığını düşünürsen birbirlerine yakın performans sergileyecekler. Bu yüzden AMD'nin durumunu düzeltecek olan şey fiyat politikası olacak yani yeni işlemcileri uygun fiyattan piyasaya sunarsa inteli vurabilir ancak fiyatı abartırsa yine zarar edebilir. Bu yüzden fiyatlandırma çok önemli, hatta çok ucuza verirse yine zarar eder. O yüzden bu aralar ince eleyip sık dokuyordur AMD, işlemci fiyatları ne olsun diye.

• vallaha ben bile şaşırdım intel anakart ve işlemci sipariş vermiştim fakat gecikince hemen iptal ettim
    şimdi beklemelimiyim diye düşünüyorum.
  • gelse ne olucakki fiyatı ilk başta el yakıcak

amd erittigi stogun acısını fene alıcak

ben gene 4800+ filan alırım herhalde 2 gb ram x2600 ekran kartı güzel bii ati cipset anakart tamamdır
  • Fiyatlar uygun olmaz bencede ondan dolayı biraz daha bekleyip fiyatlar oturunca sistem değiştirmek gerekir.
  • fiyatlar yeterince uygun olur bence çünkü intel ile kapışmak istiyorsa fiyatları düşük tutmalı-en azından intelden 30$ ucuz ve en az %30 fazla performanslı olmalıdır- yoksa tutunamaz piyasada
  • Zaten durmadan çıkıoda fiyatlardan haber yok... Yapıcaz-edicez, çıktı-çıkacak ama fiyatlar nerede yok tabii..
  • Bu işlemciler yaza alınabilir fiyata gelir
  • O kadarda kötümser olmayalım arkadaşlar. Hele bi malı görelim sonra kara veririz fiyatlarına performansına. Ama mal ortada yok (Mal - işlemci yani)
  • Nerede kaldı bu işlemciler bekle bekle bir türlü bilgisayar toplayamıyorum bu işlemcileri beklediğimden
  • Barcelona yı bekleyenler çok beklermi??
  • önce anakartı alırız...sonra x2ler ile biraz oyalanalım ...fiyatlar düşüncede phenom'a geçeriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.