Şimdi Ara

## Asus EEE PC'nin Satış Başarısı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus'un "Her Çocuğa Bir Bilgisayar" organizasyonu dahilinde hazırladığı uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar projesi EEE PC piyasaya rekorlar ile giril yaptı. Haber Editörlerimizden EnderC'nin daha önce teknik detaylarını verdiği Asus'un piyasaya çıkan EEE PC modeli hem online hemde offline satıcılar üzerinden çok kısa bir süre içerisinde önemli bir satış başarısını yakaladı.

Gelen bilgilere göre, Yahoo üzerinden satışa sunulan 50 EEE PC, 50 saniye içinde satıldığı ifade ediliyor ki her 4.2 saniyede bir EEE PC'nin satıldığının en büyük göstergesi bu. Bununla birlikte Tayvan'dan yayın yapan satış kanalı ETTV 20 adet EEE PC'yi 20 dakika içerisinde sattı yani kanal her 6 saniyede bir EEE PC satmış oldu. Yine Tayvanlı 3C firması, 99 adet EEE PC'yi 30 dakika içerisinde sattı yani yaklaşık her 18 saniyede bir bilgisayar satılmış oldu.

Bu arada Asus'un EEE PC projesi ile ilgili 2 önemli gelişme var. Bunlarda ilki; henüz hangisi olduğu açıklanmayan bir hükümetin 1 milyon adetlik EEE PC satın aldığı ifade ediliyor. Bir diğer gelişme ise Asus kısa bir süre içerisinde 30$'lık esktra maliyetle EEE PC'nin Windows XP yüklü olarak gelecek varyasyonunu da satışa sunacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Ekim 2007; 3:41:15 >

• Diğer proje (hani bi çok şirketin birarada yapmayı düşündüğü, Microsoft'un ortaya attığı) biraz planlamacılık işi idi. Tabii ki olmadı. Serbest piyasa usûlü en iyisidir. Sonunda da kendini gösterdi. Bu arada unutmayalım, serbest piyasanın katili tekelleşmedir. Ve de ne yazık ki bilgisayar dünyasında tekelleşmeye doğru bi gidiş var. Tekelleşmenin de en büyük tetikleyicisi faiz sistemidir. Bir firma borca girer, diğeri onu satın alır falan. En büyük tekel ise devlettir, yöntemi de planlamacılıktır. Sovyetlerin yıkılma nedenlerinden biri de planlama ile yönetilemeyecek kadar hızlı gelişen digital devrimde yaya kalmasıdır. Bu arada demokrat olmayan eski planlamacı Çin yüzünden bütün dünyada işçi ve mühendis gibi çalışan ücretleri acınacak seviyelere düştü, sadece tekeller faydalandı, trajikomik bi durum.
  • sovyetlerin yıkılma sebebi emperyalizmle girdigi yarıs ve gorbacovun aldıgı risklerdir. kominizim para kazanmak yada buyuyup ekonomik bir dev olmak için bir sistem degil, halkını ac birakmamak egtimsiz birakmamak yani kısacası halkı icin var olan bir sistemdir.
    serbest piyasa belki bu tur teknolojileri yaratmak icin iyidir. 1.3 milyar insanı aclıga surukliyen egtimsiz bırkan, ve bu tur projelerle gelismis ulkelerdeki cocukları bir nebze yakalama sansına mahkum edende bir sistemdir.
    yada hic yakalayamayıp her yıl aclıktan olen afrikadaki 7 milyon cocuktur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: peyamsalehi

sovyetlerin yıkılma sebebi emperyalizmle girdigi yarıs ve gorbacovun aldıgı risklerdir. kominizim para kazanmak yada buyuyup ekonomik bir dev olmak için bir sistem degil, halkını ac birakmamak egtimsiz birakmamak yani kısacası halkı icin var olan bir sistemdir.
    serbest piyasa belki bu tur teknolojileri yaratmak icin iyidir. 1.3 milyar insanı aclıga surukliyen egtimsiz bırkan, ve bu tur projelerle gelismis ulkelerdeki cocukları bir nebze yakalama sansına mahkum edende bir sistemdir.
    yada hic yakalayamayıp her yıl aclıktan olen afrikadaki 7 milyon cocuktur.

teşekkürler ne kadar doğru bir açıklama günümüz emperyalist sisteminin iki yüzünü ortaya koyan bir açıklama

• Kapitalizm le komunizm aynı şeylerdir. İkisi de tekeller yönetimidir. İkisi de işçi sömürüsüdür (örnek, Çin ve K. Kore). İkisi de Yahudi sistemidir.
  • böyle bir amaç uğruna ne kadar par marjları var acaba merak ettim...
  • Düşünmeye sevketme, güzel terim. Buraya uymuş. Benim de amacım zaten oydu. Klişelerle düşünme yerine, somut olayları herhangi ideolojik terimlerle klişelerle kafamız karışmadan irdeleyelim istedim. Bu arada, bu siteyi takip eden insanlar için tekelleşme kavramı önemli bir kavramdır. Elektronik dünyasındaki tekelleşme ise yahudi medyası ve yahudi bankacılar ve de yahudi borsacılar (Soros, MerryLynch) in faizin manipulasyonunu ellerinde tutmalarının (mesela Amerikan Merkez Bankası, memurların elinde değil, 10 adet yahudi bankacının elindedir, resmi olarak, alenen) da avantajıyla çıkardıkları yapay Uzakdoğu krizi ile başlamıştır. Şu an mesela Samsung un yarısı bu olay sonucunda bunların eline geçmiştir. Bu da biz son kullanıcıyı etkileyen çok tehlikeli bi süreci başlatmıştır. Ayrıca, bu siteyi izleyenlerin hemen hepsi işi bilgisayarla olan kişiler ya da bunu hayal eden, okullarında bunun için hazırlanan kişilerdir. O yüzden Çin deki antidemokratik totaliter ortamın sonucunda bütün dünyadaki çalışanların düştüğü kötü durum onları ilgilendirmektedir. Ve de bütün yatırımların Çin de olması da onları sıkıntıya sokmaktadır. Ben sağdan soldan bahsetmedim. Zaten bunlardan bahsetmeyelim, Allah ın bize verdiği mantık varken niye Hegel in zırva mantık yorumunu ya da klişeleri kullanarak körleşelim demek istedim. Zaten faşizm ve de kapitaliz ve de komunizm gibi şahıs düşmanı, devlet ve de tekellerin dostu sistemler genelde Hegel in yolundan giden Yahudi sözde feylesoflar tarafından uydurulmuştur. Bu arada diyosun ki binlerce cilt yazılmış. Banane. Hangisi birbirini tutuyor. Birisi a diyo, diğeri b diye ve de ısrar ediyor. Bu noktada kendisi de felsefe okumuş Necip Fazıl ın çok güzel bir sözünü aktarayım. Felsefecilerin tek yararı, birbirlerinin yanlışlarını ortaya koymalarıdır. Son olarak, kapitalizm le komunizm in aslında birbirinin düşmanı olmadığını çok güzel bi şekilde ortaya koyan bir kitabı tavsiye edeyim. Amerikan Gizli Hükümeti : Kurukafa ve Kemikler.http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=87403&session=43547797588242671897&LogID= Yazarı Amerikalı bi prof. Bu kitapta mesela belgeleriyle ispat ediyor ki, Sovyetler kurulunca Amerikan ın en zengin yahudileri (Rockefeller gibi) gidip orada fabrika kuruyorlar bedavaya. Ve bu arada Amerika B. D. nin ticaret yasağı var Sovyetlerle. Yersen. Ne biçim yasaksa. Çünkü Amerikan ın o sıradaki büyükelçisi Amerikan ın en zengin üç beş kişisinden biri, hatta en zengin bankeri. Adı gelmedi aklıma, Morgan mı neydi. Kendisi aynı zamanda I. Dünya Savaşında İstanbul daki büyükelçiydi. Zaten şimdiye kadar ki bütün Amerikan elçileri hep Yahudi asıllıdır. Allah ın bana verdiği mantık tesadüf olamayacağını söylüyor. Neyse konuyu dağıtmayalım. Düşünün Türkiye atıyorum İran ile kültürel ilişkileri kesiyor, fakat oraya büyükelçi olarak Yaşar Kemal i gönderiyor. Salaksak yeriz. Neyse uzatmayayım. Konu anlaşılmıştır. Bu arada onların bilim ahlakı hakkında bi şey söylüyeyim. Eğer azıcık bilim ahlakı olsa idi, benim gibi bir kitap kurdunun bile bozuk türkçesinden ve de akıcılığının hiç olmamasından dolayı okuyamadığı Orhan Pamuk a Nobel Edebiyat ödülü vermezlerdi. Ben napayım onların yazdıkları kitapları o zaman. Irak ı kimyasal ve biyolojik silah yalanı yüzünden Clinton ile bombalayan, 100.000 kişinin bombalama sonucu ölmesine sebep olan Al Gore da Nobel Barış ödülü alacak. Yazılan kitaplarmış. Ben çok okudum ne yazık ki onların kitaplarından.
    Bu arada yanlış düşündüğümü düşünüyorsan bana da bi kitap tavsiye edebilirsin. Ama lütfen mediatik, papağan misali sözde aydınlanmacı masonik bi şey olmasın. Ciddi bi şey olsun.
    Sevgiler, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafo -- 21 Ekim 2007; 22:39:10 >

• Konu nerden nereye gelmiş...
    Ben uzun süredir bu ürünü bekliyorum ağustosta satışa çıkacak denilmişti tr'ye ne zaman gelecek acaba arkadaşın yazdığına göre satışa çıkmış bile ama nedense tek tük satıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Bu arada Asus'un EEE PC projesi ile ilgili 2 önemli gelişme var. Bunlarda ilki; henüz hangisi olduğu açıklanmayan bir hükümetin 1 milyon adetlik EEE PC satın aldığı ifade ediliyor.

Bir de bakmışsın Türkiye almış... Tamam sustum.
  • bu da yalan oldu hala bekliyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.