Şimdi Ara

## Foxconn GeForce 8800GT Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Foxconn GeForce 8800GT Modelini Duyurdu ##

Nvidia'nın bir süredir merakla beklenen yeni ekran kartı GeForce 8800GT, 29 Ekim'de resmen anons edilerek piyasaya sürülecek. Bu noktada ekran kartı üreticileri de artık son hazırlıklarını yapmaktalar. Bir süre önce ekran kartı üretimine soyunarak Nvidia'nın partneri olan dünyanın en büyük anakart üreticilerinden Foxconn, GeForce 8800GT modelini resmi internet sitesi üzerinden duyurdu.

Nvidia'nın standart tasarımını kullanan Fonxconn'un yeni ekran kartının gpu hızı 600MHz bellekleri ise 1800MHz'de çalışmakta. Kart üzerinde 512MB GDDR3 bellek yer almakta. Yine Foxconn tarafından da açıklanan bilgiler doğrultusunda GeForce 8800GT, PCIe 2.0 ve Full HDCP desteğine de sahip. Nvidia'nın GeForce 8800GT modelinin firmanın 65mn üretim teknolojisine sahip G92 gpu'su üzerine kurgulanacağı biliniyordu bir süredir. Fakat Foxconn kendi açıklamasında gpu olarak G96'dan bahsetmiş. Muhtemelen ya G92'de bir isim değişikliği oldu yada Foxconn'un güncellemeden sorumlu editörü yanlış veri giriş yaptı.

Sözü fazla uzatmadan Foxconn'un açıkladığı detaylar;

## Foxconn GeForce 8800GT Modelini Duyurdu ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Ekim 2007; 22:59:59 >

• Fiyatı yüksek olmassa mesela 350 ytl olursa peynir ekmek gibi satar performansındanda şüphe duymuyorum.
  • Foxconn ürünleri resmi olarak TR ye gelmiyor galiba ?
  • adamlar PCI-E 2.0 yapmış ama Dx 10.1 ve Sh 4.1 özelliğini eklememişler. o zaman ati 1 adım önde gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 18 Ekim 2007; 23:07:19 >
  • ilk göze çarpan Dx 10.1 desteği yok!
  • arkadaşlar daha doğru dürüst dx 10.0 destekli bir oyun gördükte onun hakkını veremedikmi
    siz 10.1 i arıyosunuz ayrıca artık kesin testleride görebiliriz bu durumda
  • PCI-E 2.0 tüm PCI-E lara olur mu? Yani ona özel anakart almamıza gerek var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: XIII

ilk göze çarpan Dx 10.1 desteği yok!

allah dx10 daha tam oturmadı siz dx 10.1 e geçmişiniz hayırlı olsun hem dx10.1 hemen gelmicek bide 2008den sonra sonbahar gibi vista sp1 beklemek zorundasınız
  • full hdcp nedir

birde bunda extra güç girişi varmı. kaç watt çekiyor. 12v 18 amper veren psu ya takmayı düşünüyorum 1 sorun olmaz inşllh.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 18 Ekim 2007; 23:14:02 >
  • kartın üstündeki resimler çok kötü ya.Resmen sirk manzarası var. Neyseki kasaya takınca gözüküpte karizmayı çizdirmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: grotesque

kartın üstündeki resimler çok kötü ya.Resmen sirk manzarası var. Neyseki kasaya takınca gözüküpte karizmayı çizdirmez

Bence çok güzel zevk meselesi
  • ehem.. kartin karizma harbiden cok kotuymus.
  • quote:

Orjinalden alıntı: spice boy

quote:

Orjinalden alıntı: XIII

ilk göze çarpan Dx 10.1 desteği yok!

allah dx10 daha tam oturmadı siz dx 10.1 e geçmişiniz hayırlı olsun hem dx10.1 hemen gelmicek bide 2008den sonra sonbahar gibi vista sp1 beklemek zorundasınız

dx 10.1 getirdiklerini geç.. olsa kötümü olurdu 2.jenerasyon 8800 serisi kartlarda dx 10.1 ?
  • hadi bakalım güzel bir karta benziyor gel 29 ekim!
  • oh be sonunda çıkıyor
  • Nvidia elini çabuk tutuyor haydi bakalım aslında yeni 8800gst i merak ediyorum 128 sp olucak dendi bakalım ne zaman çıkıcak ve fiyatı ne olucak
  • quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

Nvidia elini çabuk tutuyor haydi bakalım aslında yeni 8800gst i merak ediyorum 128 sp olucak dendi bakalım ne zaman çıkıcak ve fiyatı ne olucak

evet o kartıda görmek lazım ondan sonra başka görmeye gerek yok hemen almak lazım yoksa bu işin sonu gelmez
  • 10.1, tabii hiç fena olmazdı. Buna şüphemiz yok.

Ama, geçmişe bakınca pek mühim olmadığı görülüyor.

Geforce 3, 2001 yılında SM 1.1 (dx 8.0) olarak çıktığında, açıkçası bunun pek bir eksiklik olarak görüldüğünü sanmıyorum.

Çalışmak için SM 1.3 isteyen ilk oyun yanılmıyorsam X3 idi (2005 yılı). C&C 3 (2007) ise, bulabildiğim ikinci örnek.

Açıkçası, kartın zaten öldüğü yıllarda, SM 2 ve SM 3'ün gölgesinde kalan bu gereksinimler önemli değil.

Sonra (2002 başında) gelen Geforce 4 TI. SM 1.3 (dx 8.1) destekliyordu. Geforce 3'ün rakibi Radeon 8500'de bile SM 1.4 vardı üstelik.

SM 1.4 isteyen bir örnek: Battlefield 2 (2005 ikinci yarısı). (Ki, BF2'nin SM 1.4 gereksinimi kırılmıştı galiba).

Diğerleri, BF 2'den sonra çıkan Hitman: Blood Money, BF 2142 ve Star Trek: Legacy.

Zorla SM2 isteyen oyunlar mevcutken?

Tabii ki, bu tür sürüm farklılıkları kendini "zorunluluk" olarak göstermiyor, sadece.

Öncesinde, kare/sn'de artış ve daha sonra görüntüde bir iki efekt geliyor (Max Payne 2, 2003 sonunda geldi ve SM 1.4 kartlarda karakterlerin biraz daha parlak görünmesine olanak verdi).

Ama, bilemiyorum. Ben bu .1'lerin ciddi anlamda önemsendiğini hatırlamıyorum hiç.

Elbet, 10.1'e özgü durumlar varsa bunlardan bahsedin ve dayanağını geçmişten alan görüşümü çürütün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 18 Ekim 2007; 23:50:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa600
    evet o kartıda görmek lazım ondan sonra başka görmeye gerek yok hemen almak lazım yoksa bu işin sonu gelmez

Tabi zaten 128 sp li olursa en az 8800gtx in gücünde demek olurki kaçırılmaz 65nm olmasıda cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 18 Ekim 2007; 23:50:22 >
  • KALİTELİ ÜRÜN OLACAGINA İNANIYORUM COK TUTULACAK FİYATIDA GÜZEL OLACAK İNANCINDAYIM
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.