Şimdi Ara

## Intel Tek Çekirdekli İşlemci Üretimini Sonlandırıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel gelecek yılın ilk çeyreği içerisinde tek çekirdekli işlemci modellerini tedavülden kaldırmaya hazırlanıyor. Firmanın giriş seviyesine yönelik olarak hazırladığı çift çekirdekli Celeron E1000 serisini lanse etmesine paralel olarak tek çekirdekli mevcut işlemciler saha dışına alınmaya başlanacak.

Celeron E1000 serisinin detaylarını bir süre önce sizler ile paylaşmıştık. Firmanın giriş seviyesinde Pentium E2000 serisinin altına konumlandıracağı Core mimarisini esas alan Celeron E1000 serisi düşük fiyat politikası ile de dikkat çekecek gibi gözüküyor.

Intel ilk olarak çift çekirdekli Celeron E1200 modelini pazara sunacak. 1.6GHz'de çalışacak işlemci 800MHz FSB'ye ve 512Kb seviye 2 belleğe sahip olacak. 1000 adetlik alımlarda işlemcinin fiyatının da 53$ olması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Ekim 2007; 21:58:29 >

• beklenen son geldi demek
  • İyi olmuşZaten millet sistem toplıyacağı zaman tek çekirdek almaz...Direkmen C2d ye yöneliyorlar
  • AMD de tek çekirdek durumları nasıl onlarda sonlandırıyor diye duymuştum..
  • Zamanı gelmişti.
  • Beklenen sondu zaten.Günü geldiğinde aynı şey 2 ve 4 çekirdekli işlemcilerin başınada gelecek.
  • tek çekirdek kullananda olmaz herhalde bu saatten sonra iyi olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

tek çekirdek kullananda olmaz herhalde bu saatten sonra iyi olmuş.

Katılıyorum core mimarisinin eski üyelerinin bile fişini çekmeye başladılar.
  • Çok güzel yapmışlar artık ucuz bilgisayar çok yavaş olmicak
  • Ulaa bizim tek çekirdek gitmiş bee
    Ama ben 8 cekirdekli alıcam direkt.
  • E2140-2160 ve yeni 2180 den sonra tek çekirdeğin lafı mı olur artık
  • bu olay sempronu kökünden sarsar 53 dolara çift çekirdek oldukça iyi ... ama önbelleği çok az tek çekirdek gerektiren uygulamalarda şişme yapabilir bu işlemcide
  • Dual core
  • İlk göz ağrım pentium 75 imi hatırladım nedense yaşlanıyoruz
  • Hey hat! Bir dönem 64 bit e dahi geçmeyi uygun bulmayan firma tek çekirdeği bitiriyor şimdi
  • En sonunda tek çekirdekli işlemciler piyasadan kalkınca artık programcılarda ister istemez çift çekirdek destekli programlara yönelirler
  • Çift çekirdeği kullanabiliyoruz da, 64 biti bir türlü kullanamıyoruz daha, yok o program çalışmaz, bu oyun desteklemez diye 32 bit işletim sistemine takılıp kaldık... Çok uzun sürdü bu geçiş...
  • tüh casper için üzücü bir haber.. süper ultra mega oyun PC lerine şimdi yeni celeronlardan takmak zorunda kalacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 19 Ekim 2007; 16:05:13 >

• Ben hala P4 ile takılıyorum ya. 2 sene sonraya kaldı artık, herhalde Quad-Core alırım.
  • bende hala prescott takılıorum önümüz kış ısınıyoruzda cpu sayesinde
    tek çekirdeklere üzüldüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ordinaryCitizen -- 20 Ekim 2007; 20:02:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.