Şimdi Ara

## 45nm Core 2 Extreme QX9650 Hava Soğutma İle 4653MHz ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 45nm Core 2 Extreme QX9650 Hava Soğutma İle 4653MHz ##

İşlemci devi Intel'in mevcut 4 çekirdekli işlemcilerini hava soğutma ile 3GHz'in üzerinde günlük kullanabilmek bile açıkçası zorken firmanın Kasım ayında piyasaya süreceği 45nm üretim teknolojisine sahip 4 çekirdekli ve 12MB seviye 2 bellekli Core 2 Extreme QX9650 işlemcisi hava soğutma ile 4653MHz gibi inanılması güç bir saat hızına ulaşabiliyor. 3GHz'lik standart saat hızına sahip olan işlemci 45nm üretim teknolojisi ile geçiş birlikte devreye sokulan yeni teknolojiler ve edinilen termal kazanımlar sayesinde yeni overclock rekorları kırmaya aday gibi görünüyor. Tabi 45nm üretim teknolojisinin sağladığı bu avantaj uzman kullanıcıların yanı sıra hava soğutma sahibi sıradan kullanıcıların da mevcut işlemcilere göre yeni çıkacak işlemciler ile daha yüksek saat hızlarına ulaşmalarını sağlayacak gibi görünüyor.

Bu arada 4653MHz'e overclock dünyasının efsane ismi olarak görülen hipro5 a dlı kullanıcının ulaştığını da ifade edelim. Her ne kadar ekran görüntülerinden anlaşılıyor olsa da işlemciye verilen voltajın 1.49v olduğunu da hatırlatalım.

Bu arada 512MB GDDR3 bellekli Radeon HD 2900xt ve X38 yonga setli P5E3 WS Pro ile alınan 3DMark 2006 skoru;

## 45nm Core 2 Extreme QX9650 Hava Soğutma İle 4653MHz ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Ekim 2007; 21:00:37 >

• güzel fiyatlar otursun alacağım bunlardan bir tane
  • 45nm'nin fayadaları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı...
  • EEE Qx hem quad hemde extreme.

Extreme olması zaten çarpanlarının açık olduğunu gösteriyor profosyonel bir owerclock ile de bu başarıyı alması gayet doğal.
  • bence hava soğutmayla çok iyi bir oc 45nm lerde iyi oc kapasitesi var.bakalım piyasaya çıksında amd deyide görelim.
  • Süper sonuç...Bir çıksada fiyatlarını görsek
  • QX9650, 999$'lık Quad Extreme işlemci. Çarpan kilidi açık ve 45nm...... Hava soğutma ile 3.00@4.65 GHz süper.....

Aynı şekilde diğer tüm 45nm CPU'lar ile de hava soğutma ile 4.00 GHz ve üstü günlük kullanılabilirse süper olur
  • bence az bile yapmış
  • benim sistemden 3.5 kat daha hızlı(süperpi) şaka gibi amdnin 4 çekirdekleri nasıl sonuç vericek çok merak ediyorum
  • Su soğutma ile çoşarbu.. kesin demiorum ama büyük ihtimalle alırım.
  • erde kullancak bu arkadaş bunu ya, dene dene nereye kadar
  • Güzel deger ama diger sınıfları ne olacak bakalım sonucta işlemci 1500$ almak degil de aldıktan sora ikinci elde 500$ etmesi kotu.
  • 45 nm ve hi-k transistor teknolojisini hafife alanlar için örnek olsun. Bu teknolojik bir adımdır ve üstünden atlayarak geçemezsin.
  •  ## 45nm Core 2 Extreme QX9650 Hava Soğutma İle 4653MHz ##

afedersınız ss ın tamn ortasındakı
    @hipro5 yazısının altındakı programın adı ne?
    galıba ram tmınglerını gosterıyor.adını bılen varsa yardımcı olabılırmı
  • @MMX 166

Memset
  • quote:

afedersınız ss ın tamn ortasındakı
    @hipro5 yazısının altındakı programın adı ne?
    galıba ram tmınglerını gosterıyor.adını bılen varsa yardımcı olabılırmı

MemSet olsa gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaRKN' -- 19 Ekim 2007; 1:34:39 >
  • beyler Memset 3.0 surumunu bulabıldım.oda p35 ı desteklemıyor
    acaba yuksek surumlerının lınkı varmı?
  • çok eneresan , hemen alalım diyoruz bi aralar fx leri 1000$ dan alıyorlardı , sonra yazık oodu .. e/k oranına dikkat etmek lazım her zaman .
  • intel 45nm ilk üretcek belli
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

beyler Memset 3.0 surumunu bulabıldım.oda p35 ı desteklemıyor
    acaba yuksek surumlerının lınkı varmı?

Memset 3.4 beta 1 var...
    blazingpc diye bir yerde sunulmuş..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.