Şimdi Ara

BenQ ve EIZO'dan 24-inç ve 30-inç'lik 2 yeni LCD monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizüstü bilgisayar satışlarında olduğu gibi LCD monitör satışlarında da ciddi bir patlama yaşanıyor. Satışların sürekli ve hızlı bir şekilde arttığı pazarda pastadan daha büyük bir dilim kapmak adına monitör üreticileri her geçen gün yeni ve daha iddialı monitörlerini piyasaya sürüyorlar. Her donanım segmentinde olduğu gibi LCD monitör dünyasını da kontrol eden iddialı oyuncular pazar payının önemli bir kısmını paylaşmaktalar. İşte bu oyunuclar arasında yer alan üreticilerden BenQ ve EIZO yeni LCD monitörlerini duyurdular.

BenQ'den 24-inç'lik Yeni Bir Dev: GW2400W

Son dönemde sıçrama yapan bir diğer monitör üreticisi de BenQ oldu. Özellikle hazırladığı büyük ekran LCD monitörleri ile dikkat çeken firma, ülkemizde farklı organizasyonlara verdiği destek ile de öne çıkmayı başardı. 24-inç'lik serisi ciddi sansasyon yaratan BenQ, yeni bir devin duyurusunu daha yaptı. Firmanın anons ettiği yeni modeli GW2400W de 24-inç'lik boyutu ile son derece iddialı. 1920x1200 (WUXGA) çözünürlüğüne destek veren monitörün anahtar özelliklerinden bir diğeriyse Full HD desteğine sahip olması olarak gösterilebilir.

Geleceğin standardı olarak görülen ve tek kablo üzerinden yüksek çözünürlüklü görüntü ve ses aktarımına imkan tanıyan HDMI ara birimini de destekleyen BenQ'nin yeni modeli GW2400W özellikle Full HD ve HDMI destekleri ile çoklu ortam uygulamalarına meraklı kitleyi gözüne kestirmiş durumda. 5ms tepki süresi, 250cd/m2 parkalık ve 1,000:1 gibi karşıtlık oranına sahip olan yeni monitör yalın tasarımı ile de dikkat çekmekte. Analog RGB, dijital DVI-D ve HDMI bağlantılarına sahip olan GW2400W'nin kısa bir süre içerisinde satışa sunulması beklenirken fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

EIZO'dan 30" WQXGA Monitör: FlexScan SX3031W-H

Ülkemizde sektörü takip eden uzman kullanıcıların dışında pek çok kimsenin ismini bile duymadığı fakat yurt dışında tanınan ve hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan Japon monitör üreticisi EIZO, 30-inç büyüklüğünde son derece etkileyici bir monitör ile meraklı gözleri ve dikkatli bakışları üzerine çekmeyi başarıyor. 30-inç'lik (görülebilir alan 29.8-inç) büyüklüğü ile 2560x1600 (WQXGA) çözünürlüğüne destek veren FlexScan SX3031W-H, sahip olduğu çift HDCP destekli DVI-D bağlantısı sayesinde farklı işletim sismlerinden veya iki farklı ekran kartından aldığı görüntüleri 1200x1600 UXGA çözünürlüğünde gösterebiliyor.

Özellikle etkileyici boyutu ile dikkat çeken EIZO'nun yeni monitörü, teknik özellikleri ile de kolay lokma olmadığının sinyallerini veriyor. NTSC renk paletinin tamamını gösterebildiği ifade edilen monitör, 900:1 karşıtlık oranına ve 260 cd/m² parlaklık değerine sahip. Hem dikey hemde yatay olarak 178 derecelik görüş açısı sunan FlexScan SX3031W-H, 2xUSB 2.0 desteğine de sahip. 18 Aralık'ta piyasaya sürülmesi beklenen monitörün yurt dışı satış fiyatının ise 1800 Avro olacağı bildirilmekte.

• 30 inç şu sıralar full hd lerden iyi görünüyor ?
  • Beyler ben geçenlerde çeşitli topiklerde......az daha bekleyin çok iyi paneller geliyor,FullHD ler filan geliyor demiştim
    hatırlarsanız!halada diyorum;20"/22" ve üstü panel alacaklar daha bir süre beklesinler 3-5 ay veya biraz daha fazla,
    yakında bütün firmalar dökecek malları ortaya,bu şimdilerde aldıklarımıza pişman olduk diyeceğiz(bende aldım ama
    ben pişman oldum!)
    Selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

Beyler ben geçenlerde çeşitli topiklerde......az daha bekleyin çok iyi paneller geliyor,FullHD ler filan geliyor demiştim
    hatırlarsanız!halada diyorum;20"/22" ve üstü panel alacaklar daha bir süre beklesinler 3-5 ay veya biraz daha fazla,
    yakında bütün firmalar dökecek malları ortaya,bu şimdilerde aldıklarımıza pişman olduk diyeceğiz(bende aldım ama
    ben pişman oldum!)
    Selamlar

ne yani ben almaya niyetim varda LCD. hadi bekleyelimde bu full hd nedir? sadece görüntü netliğle ilgili birşeymi? oyunlarda nasıl?
  • bu tip monitör haberlerini sizlerden daha sıklıkla bekliyoruz. ps3 , xbox360 gibi konsollar; bluray, hd dvd gibi medyalar raflarda yerlerini almışken tamamlayıcı olan bu cihazlarla ilgili ülkemizde bir arz oluşturması açısından önemli. yalnız bir eleştirim olacak: monitörlerde hdmi, dvi gibi bağlantı birimleri çıkış olarak adlandırması zannedersem yanlış. bunlar giriş terminalidir. kaynak tarafında çıkış diye nitelendirilmesi daha doğrudur. saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

quote:

Orjinalden alıntı: albani

Beyler ben geçenlerde çeşitli topiklerde......az daha bekleyin çok iyi paneller geliyor,FullHD ler filan geliyor demiştim
    ben pişman oldum!)
    Selamlar

ne yani ben almaya niyetim varda LCD. hadi bekleyelimde bu full hd nedir? sadece görüntü netliğle ilgili birşeymi? oyunlarda nasıl?

Bak dostum sana şaka yollu bir abi nasihatı;

Sen tam bekleyeceksin,FullHD olayını bilmiyorsan,bir süre bekle,bu konulara takıl ve paran cebinde kalsın,ve tam ne yapacağını
    öğrenince alırsın,zaten kaçan-giden hiç bir şey yok,yeni modelleri değilse bile bugünküleri çok daha ucuza alabileceksin

Hani oyunlar diyorsun ya,işte burada devreye girecek FullHD veya HD görüntüler veya bir PS3 alacaksın v.s

Sabret az

Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: yildiray35

bu tip monitör haberlerini sizlerden daha sıklıkla bekliyoruz. ps3 , xbox360 gibi konsollar; bluray, hd dvd gibi medyalar raflarda yerlerini almışken tamamlayıcı olan bu cihazlarla ilgili ülkemizde bir arz oluşturması açısından önemli. yalnız bir eleştirim olacak: monitörlerde hdmi, dvi gibi bağlantı birimleri çıkış olarak adlandırması zannedersem yanlış. bunlar giriş terminalidir. kaynak tarafında çıkış diye nitelendirilmesi daha doğrudur. saygılar

Evet bizde nedense tam tersi belirtiliyor;Panel dekiler Giriştir;GCard taki ise Çıkıştır gibi
    Uyarı doğru olmuş,sağol
    Selamlar
  • 30" lik monitor çok ideal, oled veya sed ekranlar çıksada fiyatları bi düşse de doya doya sinema izlesek.
  • Oyun ve film testlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Bakalım ms çıkmazına bir çözüm bulunulmuş mu? 226BW sevdamı engeller 19'' ile idare edebilirsem 24 inçte 2560*1600 değerleri gelene kadar bekleyebilirim. BenQ yu bu atılımı için tebrik ederim. Diğerleri de çorap söküğü gibi gelir zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

30" lik monitor çok ideal, oled veya sed ekranlar çıksada fiyatları bi düşse de doya doya sinema izlesek.

+1
    30" Samsung cx 305T gelmedi bi Tr'ye
  • Bi kaç küçük ayrıntı eksik:
    1- Bu modellerin panelleri ne? Ips mi, mva mı, tn mi? Ne de olsa bu ayrıntı fiyatı ve de kaliteyi belirleyen en önemli ayrıntılar. Ve de ne yazık ki hiç bir haberde verilmiyor. Keza Vatan'ın, Gold'un satış sitelerinde de yok. Ki aslında fiyatı belirleyen en önemli unsur bu, boyuttan bile daha fazla. 17 inch s-ips panelli Apple mesela 22 inch Samsung tn modelden pahalıdır, 2 kat gibi.
    2- Bu modellerin ağır metallerle arası nasıl? Mesela lead-free (kurşun içermeyen) mi, yoksa zeka düşmanı kanser davetçisi mi? Bildiğim kadarı ile Philips öncü bu konuda.
    Ya ben de nelerle uğraşıyorum, kusura bakmayın. Sitenin ruhuna uygun bi iki mesaj yazayım da normal zannetsinler beni. Samsung rocks, Philps die.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafo -- 19 Ekim 2007; 7:19:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rafo

Bi kaç küçük ayrıntı eksik:
    1- Bu modellerin panelleri ne? Ips mi, mva mı, tn mi? Ne de olsa bu ayrıntı fiyatı ve de kaliteyi belirleyen en önemli ayrıntılar. Ve de ne yazık ki hiç bir haberde verilmiyor. Keza Vatan'ın, Gold'un satış sitelerinde de yok. Ki aslında fiyatı belirleyen en önemli unsur bu, boyuttan bile daha fazla. 17 inch s-ips panelli Apple mesela 22 inch Samsung tn modelden pahalıdır, 2 kat gibi.
    2- Bu modellerin ağır metallerle arası nasıl? Mesela lead-free (kurşun içermeyen) mi, yoksa zeka düşmanı kanser davetçisi mi? Bildiğim kadarı ile Philips öncü bu konuda.
    Ya ben de nelerle uğraşıyorum, kusura bakmayın. Sitenin ruhuna uygun bi iki mesaj yazayım da normal zannetsinler beni. Samsung rocks, Philps die.

Tamamen haklısınız

1) Bu tür detaylı bilgiler vatan veya gold gibi sadece satışa yönelik firmalardan ziyade hatta distribütörlerden ziyade dış kaynaklı sitelerden öğrenilebiliyor. Ben almada n önce ürününmün detaylı ve doğru bilgilerine bu şekilde ulaşmıştım.
    2) Bu konu hakkında benimde bilgim yoktu. Kriterlere dahil etmekte fayda var.

• valla benim monitör Benq fp93gx HD desteği yok ama HD DVD'leri CAM GİBİ Gösteriyor.
  • Bu panellerin hemen hepsi TN dir!!!!!!!zaten fiyatlarından bellidir!

IPS ve MVA tipli paneller çok özeldir,ancak bunlarla her bir şeyide yapamazsınız,Multimedia da en uygun şimdilik(F/P ta)
    TN dir,takmayın kafanıza diğer tip paneller,ayrıca bunlar bir dünya para yaw

Hele hele bize gelene kadarki maliyeti hepten şaşmış olur

TN çok güzel işler yapıyor,zaten bunlarıda ancak bir kaç sene kullanırız,ömürleri zaten
    çok değil(CRT gibi) bendeki eski LG-Flatron CRT 4 senelik hala süper,tam flat-square olduğu
    içinde,valla aynen LCD gibi meret

Şimdi yeni bir PC masası alıyorum az büyükçe ve iki monitörü birlikte kullanacağım,HP yi sadece
    HD izlemek için kullanacağım!!!diğer işler aynen CRT de devam!!
    Selam

• Herşey güzel 24",30" lcd'ler falan.Fiyatlarda güzelde,şu gecikme süresine bir çare bulamadılar.Oled falan diyolar ben eminimki o panellerdede aynı sorun sürecek.
  • az kaldı yakında duvarlara asacagız bunları ebatlar büyüyo
  • full hd denen pazarlama stratejisi muthis. imzamdaki dell'i tam 2 sene once aldim ve ekrani 19200x1200, o zaman ben bu aleti alirken kimse "full-hd" falan demiyordu.
  • bu monitörler için 8800 ultra lazım yoksa oyun felan oynanmaz bi tek film izlemek için alınır bunu alıcagıma kaliteli bi projektör alırım ozaman daha büyük yerden seyrederim
  • Bi kere film izlicekseniz TN panellerden uzak durun derim Karanlık sahnelerde hiç bi şey göremezsiniz

gerçi MVA yada IPS panellerden de okadar iyi bi performans beklemiyorum.Film izlenicekse ona göre bi monitör ekran tv alınmalı.
  • Ben 226BW aldım ve çok memnunum. Bu bekleme mantığıyla gidersek 5 ay sonra 30 inch alırsak 10 ay sonra da 35 inchler cıkacak. Bunun sonu yok yani. Alın ve kullanın. 10 ay sonra 2 model ileriyi alırsınız.

Bu arada 2560x1600 gibi bir çözünürlükte PC'de FSAA ile oyun oynamak istiyorsanız bence bu rüyadan da uyanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinxy -- 22 Ekim 2007; 12:50:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.