Şimdi Ara

## MSI Ekran Kartı Satışlarında Asus'u Geçti Kendi Rekorunu Kırdı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI Ekran Kartı Satışlarında Asus'u Geçti Kendi Rekorunu Kırdı ##

Donanım üreticileri arasındaki sıkı rekabet hız kesmeden devam ediyor. Özellikle sektörü yakından takip edenler Asus ve MSI arasında önemli bir rekaber olduğunu biliyorlardır. Elimize ulaşan son bilgilere göre, Eylül ayında özellikle ekran kartı satışlarında MSI önemli bir sıçrama yapmış durumda. Zira gelen bilgilere göre yaklaşık 1.4 milyon adet ekran kartı satışı ile firma hem ciddi bir satış rakamına ulaşırken rakibi Asus'u da geride bıraköaı başardı. Belirtildiğine göre aynı dönemde Asus'un ekran kartı satışları ise 1.1 milyon adet civarında oldu. Bu arada MSI'ın başkanı Joseph Hsu, yaptığı açıklamada bu hızlı büyümenin ve satışlardaki artışın yılın kalan süresi zarfında da devam edeceğini umduklarını belirtti.

• ASUS pahalı satmasına ragmen bu kadar kart satışı yapabilmesi ilginç
  • asus he rzaman ürünlerini pahalı satmıştır.ama msi uygun fiyat politikasını her zaman beğenmişimdir.
  • peki sapphire ve palitinki ne kadar merak ettim?
  • MSI zaten dünyanın en çok ekran kartı üreten firmasıydı (başka firmalara için de üretim yapıyor). Demek ki şimdi de kendi markası altında ekran kartlarında en çok satan firma olmuş
  • Özellikle hız aşırtılmış ekran kartları çok alındı. Örneğin MSI 8800GTS OC Edit., NX8600GT OC Edition gibi. Kaliteli marka
  • allah korusun msi benden uzak dursun... almam bir daha...
  • quote:

Orjinalden alıntı: iyiuser

allah korusun msi benden uzak dursun... almam bir daha...

MSI önemli bir sıçrama yapmış durumda. Zira gelen bilgilere göre yaklaşık 1.4 milyon adet ekran kartı satışı ile firma hem ciddi bir satış rakamına ulaşırken rakibi Asus'u da geride bıraköaı başardı.

1.4 milyonda tabiki fire olacak
  • msi radeon 9550 ekran kartı hız aşırtmada limit tanımıyodu. özellikle bellekleri 2 kat hıza ulaşıyo gözümle şahidim msi asus gibi ne kadar ekmek o kadar köfte mantığıyla hareket etmiyo

• Zamanında 3-4 adet msi anakartlı bilgisayar toplamıştım çoğunda sorun çıktı, ama ekran kartı gerçekten iyi, 8800 ultrasını amerikadan getirtdiydim sorun çıksa değiştirmesi zor olacaktı, neyseki tıkır tıkır çalışıyor.
  • ASUS un adı var,MSI bu adı unutturacak gibi görünüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemceminho

ASUS un adı var,MSI bu adı unutturacak gibi görünüyor

asus kolay kolay unutulmaz zaten sadece ekran kartı değil yelpazesi geniş bir marka
  • Asus çok pahalı satıyor ekran kartlarını.Eskiden diğer markaları pek bilmezdim o nedenle direkt asus alırdım ama sonradan işi ayıkınca asus almaz oldum.
  • bende asus tan şaşmazdım ama bi alternatif msi ı gördüm.. fiyatı asus a göre çok uygundu.. şuan hiç kasılmadan oynuyorum bütün oyunları.. güzel bi kart sorunsuz kullanıorum şuan..

ama ilerisi için bilemem..
  • Anakart: 1-Asus, 2-Abit, 3-Intel
    Ekran Kartı: 1-Leadtek, 2-MSI, 3-Asus

BENCE uzak durulması gereken ekran kartı: Sapphire, Palit
  • MSI'nın ekran kartları anakartlarından daha iyi kesinlikle.
  • ben de şu ana kadar hep msi dan seçmişim ekran kartlarını . ille de msi demedim ama hep msi almışım , ilginç
  • quote:

Orjinalden alıntı: coverdale

ben de şu ana kadar hep msi dan seçmişim ekran kartlarını . ille de msi demedim ama hep msi almışım , ilginç

Ausu çok pahalı ya satıyo ekran kartlarını benimkinide pahalı aldım modele göre hep 10-20 fark oluyo ki gerek yok asus falan.bende bu arkadaş gibi ille abit demiyorum ama ne zaman bi yere gitsem hemen önüme abit geliyo ilginçtir 3 tür böle başka marka anakart kullanamaz oldum
  • ilginçtir ki ben de abit almaya çok niyetlendim bir turlu kısmet olmadı..

quote:

Orjinalden alıntı: geberit

quote:

Orjinalden alıntı: coverdale

ben de şu ana kadar hep msi dan seçmişim ekran kartlarını . ille de msi demedim ama hep msi almışım , ilginç

Ausu çok pahalı ya satıyo ekran kartlarını benimkinide pahalı aldım modele göre hep 10-20 fark oluyo ki gerek yok asus falan.bende bu arkadaş gibi ille abit demiyorum ama ne zaman bi yere gitsem hemen önüme abit geliyo ilginçtir 3 tür böle başka marka anakart kullanamaz oldum

• quote:

Orjinalden alıntı: taner11

msi radeon 9550 ekran kartı hız aşırtmada limit tanımıyodu. özellikle bellekleri 2 kat hıza ulaşıyo gözümle şahidim msi asus gibi ne kadar ekmek o kadar köfte mantığıyla hareket etmiyo

2 kat mı bilmiyorum (Palit'in ilk serileri 2 katı geçiyordu da, MSI'yı bilmiyorum. Genelde 650 civarı gibi kalmış aklımda), ama çıktığı yüksek hızları yüksek zamanlı olmalarına borçlulardı.

Yani, Asus'un 550 mhz bellekle çalışması demek, MSI'nın 550'sinden önemli ölçüde başarımlı olması demekti.

Ha, ama o MSI'lar çekirdek hızında da uçuyordu. Bu da işi bitiriyordu tabii.

quote:

bende asus tan şaşmazdım ama bi alternatif msi ı gördüm.. fiyatı asus a göre çok uygundu.. şuan hiç kasılmadan oynuyorum bütün oyunları.. güzel bi kart sorunsuz kullanıorum şuan..

ama ilerisi için bilemem..

Zaten, nVidia'nın kendi GTX tasarımıyla üretilmiş çoğu modelden birini kullanıyorsunuz.

Saat hızları (ki o da önemsiz) ve soğutucu üzerindeki çıkartma haricinde bir oynama yok.

Sapphire'nin dandik soğutma takması gibi bir şey söz konusu değil.

Veya, Leadtek'in yüksek hız yüzünden sorunlu olan 6600 GT Extreme'leri gibi hiç değil. (Markaları kötülemek için demiyorum. Aklıma bunlar geldi.)

MSI, ekran kartında yeni değildir. 3B başarımlı ekran kartı işine ciddi anlamda TNT 2 veya 1'lerle girdiklerini hatırlıyorum (3D Phantom serisiydi galiba).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 18 Ekim 2007; 20:43:00 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.