Şimdi Ara

IPhone - ' SIK SORULAN SORULAR ' Çözümler .Sürekli güncellenir. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.068
Cevap
33
Favori
492.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Garanti bankasının gönderdiği bir çok sms bende açılmadı, turkcell inde bir çok mesajını görüntülemiyor cihaz. Yeni versiyonda bununla ilgili bir gelişme olucak mı bende merak ediyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: tuggi

arkadaşlar bende telewebden işlem yapıyorum ve akıllısmsle şifre alıyorum cep telefonuma, ama buradan okuduklarıma göre iphone ile bu tür mesajları alamayacağım doğrumudur? Birde 1.1.1 versiyonundan 1.1.2 versiyonuna geçişte ne tür düzeltmelerin olduğunu bulamadım nette bilen gören duyan varmı :)
  • Vipracing hocam şu konu hakkında biraz detay verebilirsen sevinicem valla,

Şu an için sistemin 1.0.2 de ve gayet iyi çalışıyor, 1.1.1 e geçersem ne kazanırım, birde ne zamanki 1.1.1 e geçiyorum telefon yeniden activate soruyor, şu jailbrake olayı nasıl yapılmaktadır detay verebilir misin? Ben işlemleri windows ta yapmaktayım bunu da belirtiyim.

quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Sizin modem base bandı 1.1.1 in fakat işletim sistemi 1.0.2
    Yapmanız gereken : 1.0.2 olan işletim sisteminizi 1.1.1 upgrade edip jailbreak yapmak.Başka hiç bir şey yapmadan bunu baştan yapabilirsiniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: JoeTheKid

Merhabalar,

Geçenlerde aleti restore edelim derken başımıza gelen kalmadı. Özellikle Vipracing hocanın verdiği bilgiler bende balon gibi patladı. Sanıyorum bir yanlış anlaşılma olayı bunlara yol açtı diye düşünüyorum. İşte yaşadıklarım;

Amerikadan 2 hafta önce gelen ve normal versiyonu 1.1.1 olan telefonumu Vipracing hocanın önermiş olduğu sitedeki denilenleri yaparak kırmıştım, gayet mesut ve mutlu bir şekilde cihazı kullanırken, alet apptab yüzünden olduğunu tahmin ettiğim sapıtmalara başladı. Apptab e bağlı programları kaldırmamda herhangi bir fayda getirmedi. Bende foruma yazı yazaraktan cihazı restore edebilirmiyim diye sormuştum. Vipracing hocam problem yok dedi Itunes de shif tuşunu kullanaraktan restore yap ve sonrada ibrick ile jailbreak yapacaksın demişti. Restore işleminden sonra cihaz kilitlendi ve ibrick i açtığımda programın bana önerdiği yeniden 1.0.2 ye dönmekti. Yani sanki aleti sıfır almışım gibi. Baktım ibrick ie yaramıyor jailbreak diye adlandırılan programı çalıştırdım ve denilenleri uyguladım ama cihaz eski haline dönmedi. Cihazı çalışır hale getirmem baya zaman aldı. Yeniden 1.0.2 ye döndüm ve sanki ilk gün yeniden kırıyormuş gibi işlemlere başladım. Cihaz 1.0.2 de yeniden açıldı, fakat ne zamanki 1.1.1 e yükseltiyorum cihaz yeniden activation sorar oldu. Şu an çalışna versiyonda bıraktım cihazı ama tabii ki orjinal versiyonunuda geçmek istiyorum. Yardımcı olabileceklerden bunu nasıl yapılacağı konusunda yardım bekliyorum;

Cihazın ilk versiyonu 04.01.13_G - 1.1.1
    Şu an kullandığım versiyon 04.01.13_G - 1.0.2(1C28)

Yardımlar için şimdiden teşekkürler,

• JoeTheKid: Vallahi biraz ses artıyor,itunes store (WiFi üstünden) programı geliyor,sadece Apple da satılan ekstra bir kablo ile TV out özelliği ve ufak tefek bir kaç şey daha.Ben de kendi iphone umu 1.0.2 ile kullanıyorum ve henüz upgrade etmemi sağlıyacak bir update gelmedi.Ne zamanki bu sms problemini vb çözecek bir update gelir o zaman bende versiyoun upgrade i yaparım.
    En çok istediğim : copy/paste özelliği ile çoklu sms özelliğinin cihaza kazandırılması.Jailbrake için bir kaç yöntem var şu sıralar en popüleri hiç bilgisayar kullanılmadan yapılanı (Sadece bir Wifi netowrkune bağlı olmak yeterli):

Not : Kutudan yeni çıkan 1.1.1 li cihaz yada base bandı virginize edilmiş ve işletim sistemide b.b.dıda tamamen yeni olan 1.1.1 upgrade li cihazlar için.
    Video da yapılanları sırası ile görmek için :http://www.hacktheiphone.com/111/iphone_step_1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 12 Kasım 2007; 12:00:18 >

• Vipracing yazdıklarından anladığım kadarıyla önermiş olduğun yöntem bana uygun değil, öyle değil mi? Çünkü benim cihazım virginize edilmiş değil yada kutusundan yeni de çıkmış değil. Yani bu önerdiğin linkteki denilenleri yapmam bir işime yaramayacaktır herhalde. Doğru mu anlamışım?

quote:

JoeTheKid: Vallahi biraz ses artıyor,itunes store (WiFi üstünden) programı geliyor,sadece Apple da satılan ekstra bir kablo ile TV out özelliği ve ufak tefek bir kaç şey daha.Ben de kendi iphone umu 1.0.2 ile kullanıyorum ve henüz upgrade etmemi sağlıyacak bir update gelmedi.Ne zamanki bu sms problemini vb çözecek bir update gelir o zaman bende versiyoun upgrade i yaparım.
    En çok istediğim : copy/paste özelliği ile çoklu sms özelliğinin cihaza kazandırılması.Jailbrake için bir kaç yöntem var şu sıralar en popüleri hiç bilgisayar kullanılmadan yapılanı (Sadece bir Wifi netowrkune bağlı olmak yeterli):

Not : Kutudan yeni çıkan 1.1.1 li cihaz yada base bandı virginize edilmiş ve işletim sistemide b.b.dıda tamamen yeni olan 1.1.1 upgrade li cihazlar için.
    Video da yapılanları sırası ile görmek için :http://www.hacktheiphone.com/111/iphone_step_1.html

• quote:

JoeTheKid: Vallahi biraz ses artıyor,itunes store (WiFi üstünden) programı geliyor,sadece Apple da satılan ekstra bir kablo ile TV out özelliği ve ufak tefek bir kaç şey daha.Ben de kendi iphone umu 1.0.2 ile kullanıyorum ve henüz upgrade etmemi sağlıyacak bir update gelmedi.Ne zamanki bu sms problemini vb çözecek bir update gelir o zaman bende versiyoun upgrade i yaparım.

http://www.youtube.com/watch?v=_IylzCx2wRo

Nasil ya? En uygun yontem bilgisayarsiz yol mudur yani? Ayni sitede iki adet yontem var, bi de bilgisayarla yapilan yol var. Bu yol, bilgisayasiz yapilandan daha mi iyidir? bunun sonucunda Youtube sorunu falan yasaniyor diye duymustum ben ama yaniliyor muyum? Vipracing senin tavsiyen veya uyguladigin yontem hangisidir? 1.1.1 versiyon ile yapicam islemi?

bir de bu kadar basit olmasi rahatsiz etti heralde beni, bunlari yapinca, sim kart imizi takip kullaniyoruz yani, bu kadar?

Bu kadarsa ve oneriyosaniz yapiyim gitsin...

edit: Altta VISOR itunes sorunu yasamis, bilgisayarsiz UNLOCK edildiginde boyle bi sorun olusuyo olabilir mi acaba?

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyondream -- 12 Kasım 2007; 15:27:30 >

• slm doslar yeni aldigim iphonu mu trcell hatti ile sorunsuz kullaniyorum bugun networku devre disi birakip itunes u baglamayi denedim telefona fakat i tunes de hic bir degisiklik olmadi ve telefonumu tanimadi:( bende telfonu cikartip ip0d 80 gb ligi taktim pc e onu tanidi sorunsuz...

sms probelmi yuuzndende sms alamiyorum kimseden 4 gundur . 2 sms gelmis ama girdigimde tekrar ana menuye donuor telefon itunes de bagladiktan sonra simdi itune de gormuyor sadece telefon ozelligini kullaniyorum:(((

iphone dan bi sey anlamayan visor
  • yannis yere yazmisim, pardon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyondream -- 12 Kasım 2007; 15:26:35 >
  • @vipracing;

Hocam bu videosunu verdiğin işlemle sıfır kutusunda bi i-phone kırılıp Turkcell'le Türkiye'de kullanılabilir hale geliyor mu + stabil mir çözüm mü sence?

EDIT:

İşlemlerin sayfasını tamamen okudum. ANYsim işlemi tamam ama stabil mi yani? Appinstaller olayı ne kadar güvenilir ayrıca; sorun çıkarmaz mı?

Bu bilgilere ihtiyacım var çünkü buna göre sıfır pakette bi i-phone alcam. Haftasonuna kadar aranızdayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 12 Kasım 2007; 20:43:27 >
  • Bu işlem iphone u ulaşılabilir yapmak için yapılan bir nevi jailbrake işlemi.Ben her türlüsünu yaptım tabiki bunuda diğerlerinden bir farkı yok daha kısa sürüyor işlem ve karmaşa daha az.En son youtube işininede bir fix koymuşlardı ama bulamassanız ben de eklerim dosyaları korkamayın güvenilir :) Bundan sonra anysim yükleyip sim free yapıyorsunuz oluyor bitiyor.(Any sim i çalıştırırken kullanıcağınız sim kart iphone a takılı olması lazım unutmayın) En sonunda da anysim vb programını cihazdan kaldırdınızmı oldu size hiç problemsizce kırılmış bir iphone.

JoeTheKid: Evet doğru anlamışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 12 Kasım 2007; 21:57:03 >
  • Yani şimdi daha ucuz fiyata kutulu sıfır i-phone almak daha mantıklı kısacası Kayıt için pasaport kolay; işlemde aksaklık yaşamiyim de. hazır kırılmış almak istemedim açıkçası çünkü yapılan işlemlerin ne olduğunu bilmek isterim daha sonra çıkabilcek bi problem için. Kutulu sıfır alıp aldığım yerde donanımı kontrol edip evde kendim kırcam ben de o zaman, en aklıma yatan bu şimdilik

1.1.1 versiyonu olmalı tabii değil mi? Ona da bakarım alırken.

Aranıza alın beni de şimdiden, yolda benim afacan

• yine bi soru sordum yine cevaplanmadı GIFT CARD sınırı, geçersizliği ne demektir?? yani tercüme edince hediye kartı geçersiz artık oluyo ve buda bana saçma geliyo.. şunu cevaplayın bi daha sizi rahatsız etmiycem. neymiş be
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizwaterpolo5

yine bi soru sordum yine cevaplanmadı GIFT CARD sınırı, geçersizliği ne demektir?? yani tercüme edince hediye kartı geçersiz artık oluyo ve buda bana saçma geliyo.. şunu cevaplayın bi daha sizi rahatsız etmiycem. neymiş be

gift card ve nakit para ile bundan boyle iphone alamazsiniz, apple'in kendi koydugu bir kisitlama.
  • vipracing:::

benim sorum arada kaynadi. Bu bilgisayarsiz UNLOCK islemi sonunda, simkartimi taktim, kullaniyorum diyelim. dogru heralde. islem sonunda telefon hazir oluyo yani.

Benim sorum soyle? bu islemi yapinca, sonradan itunes uzerinde mp3, adress book senkronize falan yaparken sorun yasar miyim?

malum diger olydan yapinca, zaten iphone itunes a tanitiliyor. Sorun yasar miyim?
  • PlutosDaddy: Kesinlikle kutulu almak daha iyi :)

beyondream : Yok hiç bir sorun yaşamassınız.Bunların hepsi birer 'yöntem' hepsinin sonucu aynı : iPhone u erişilebilir yapıp aktive etmek.Bu da en kullanıcı dostu ve kolay yöntem diyebilirim.Atif bir wifi bağlantısı olması yeterli başka hiç bir şeye ihtiyaç yok.
  • quote:

PlutosDaddy: Kesinlikle kutulu almak daha iyi :)

Bilgili birinden bu onayı almak yetti bana, yakın zamanda alıyorum kısmetse. Yanıtlar için teşekkürler
  • Hayırlısı ;
    Ağız tadı ile kullanın inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 13 Kasım 2007; 0:47:00 >
  • ozellikle vipracing hocam ve yardımı olan diger arkadaslar tesekkurler ;yanlıslıkla itunes da 1.1.1 e update edip kitledigim makinamı sonun da calısır hale getirdim:) ne mutlu bana :)
    yalnız herhamleyi yapmadan buraya danısmamın cok yardımı oldu.Sizlere son bir sorum var bu islemleri yaparken iBrickr le iphoneuma bir dunya dosya yukledim.sizden istegim bu program ve dosyalardan hangileri iphoneumda kalmalı hangilerini silmeliyim.ozellikle ekranımı kirleten , wiNstaller la yukledigim ve iBrickr Aplications ekranında gorunmeyen unlock programı:) artı bunun yanında apptab programı.şimdiden teşekkurler.
  • Ben söyliyeyim : Hepsini silin.Bir tek Vnotes programı varsa bırakın gerisi çöp.MSN filan da ilk sayfadaki beejevi gibi yerlerden kullanın.Sevindim cihazınızı kullandığınıza
  • Bu kadar ayarının olduğunu bilmiyordum i phone un.. Ben en iyisi ülkemize gelmesini bekleyeyim
  • Arkadaşlar,

Amerikadan iphone geldide bana kırılmış bir şekilde.. ama içinde version 1.0.2 var yani en azındadn Firmware 03.14.08_G görünüyor. Ben bunu 1.1.1 e yükseltmek istiyorum. Gerçi bir sürü açıklama yapmışlar arkadaşlar; önce virginizer yapcan sonra anysim falan ama açıkçası kendim yapmaya tırsıyorum bunu benim için yapabilecek bir arkadaş var mı:) yada yapan bir yer tanıyor musunuz??
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.