excelde saçma bir sorun ondalıklı sayı yazıyorum tarih veriyor
9 Cevap25690 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

73 Mesaj
17 Ekim 2007; 23:06:29 

arkadaşlar yardımdan sıfırladım uğraştım olmadı sildim yeniden kurdum olmadı olay şu

ben ondalıklı sayıları 2.6 1.9 gibi yazarken bir elimle nokta ve enter a basıyor diğeriylede oklarla hücre değiştiriyordum ama o sırada galiba bi kısayol işlemini açtım ama bidaha kapatamadım ve öle bişeyki ben bunu halledemezsem ödev mödev yapamicam

şöleki 2.6 yazdığımda 02.06.2007 çıkıyor mesela ofis 2003 netten ararştırdım ama bu kısa yol tuşlarını iptal edemedim bilen gören varsa en azından bi fikir verin çünkü bol ondalıklı sayılarla epey hesap yapıcam

bana barnak bas dediler bende bastım :D

73 Mesaj
17 Ekim 2007; 23:10:46 

yokmu arkadaşlar bana bir cvp off kafayı yicem ben

2728 Mesaj
17 Ekim 2007; 23:31:54 

dostum hatırladığım kadarıyla hücreye sağ tıklayıp hücre özelliklerini açıyordun.Orda genel sayı tarih vb...bir sürü seçenek vardı orda metin yada geneli seçiyodun..Tam emin değilim ama

2506 Mesaj
17 Ekim 2007; 23:32:58 

Türkiyede ondalık kısım , (virgül) ile gösteriliyor. burda . (nokta) kullanırsan bunu tarih olarak algılaması normal.

Eğer bölgesel ayarlardan tarih ayıracını / (slash) olarak ayarlarsan ve ondalık ayıracını . (nokta) ve basamak ayırma ayıracınıda , virgül yaparsan sanırım sorunun düzelir.

Edit: Yada yazdığın rakamların ondalık kısımlarını , (virgül) ile gir.

Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 17 Ekim 2007; 23:34:22 >

DH bir konuya tıklayınca reklam koyuyon onu anladık da, geri dönmek isteyince bida reklam koymayı anlayamadık... İlla reklamı gözümüze mi sokacaksın. Lanet olsun bu para hırsına!!!...
Tekir: 2005 - 2009

73 Mesaj
17 Ekim 2007; 23:44:35 

yani benim merak ettiğim başta böle yapmadı biraz yazdım sonra bu noktadan alınmaya başladı excel default hali bu değil heralde sizde nasıl bilmiyorum ama bir müddet yazdıktan sonra noktalı sayılara tarih atması kafamı karıştırdı epey bi hesap yaıcam bunları başka bi pc ye göndercem netten orda nasıl olcak nasıl gözükcek oda önemli

bilgiler için çok teşekkürler

6 Mesaj
28 Eylül 2009; 23:00:55 

çok teşşekürler

22 Mesaj
27 Eylül 2010; 15:06:31 

ramertük. Büyüksün baba . çok işime yaradı yaw

Boş insan

4 Mesaj
20 Kasım 2011; 21:23:56 

excell de bölgesel ayarları bulamadım ya

138 Mesaj
10 Haziran 2012; 13:45:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ramerturk

Türkiyede ondalık kısım , (virgül) ile gösteriliyor. burda . (nokta) kullanırsan bunu tarih olarak algılaması normal.

Eğer bölgesel ayarlardan tarih ayıracını / (slash) olarak ayarlarsan ve ondalık ayıracını . (nokta) ve basamak ayırma ayıracınıda , virgül yaparsan sanırım sorunun düzelir.

Edit: Yada yazdığın rakamların ondalık kısımlarını , (virgül) ile gir.

Kolay gelsin...

bu sorunu ingilizce kaynaklardan çözmeye çalışıyordum, herkes "format cells" ayarlarından değişiklik yapılınca sorunun çözüleceğini söylüyordu, ama bende nedense olmuyordu bu. sonra dedim ki acaba bizimkiler neler yazmış bu konu hakkında. hemen dediğini yaptım ve sorun çözüldü. çok teşekkürler :)

Apple - MacBook Air (13-inch, Mid 2013)
HTC - Desire X
Apple - iPad Mini

4017 Mesaj
10 Haziran 2012; 13:54:15 

quote:

Orijinalden alıntı: pinkcrow7

dostum hatırladığım kadarıyla hücreye sağ tıklayıp hücre özelliklerini açıyordun.Orda genel sayı tarih vb...bir sürü seçenek vardı orda metin yada geneli seçiyodun..Tam emin değilim ama

çok doğru

Fotoğraf Sergim(DHF)..
Fotoğraf Sergim(500px)..
Ericsson T10s - Siemens c35 -Nokıa 3210 - Siemens c55 - Nokıa 3310 - Sıemens A70 -Nokıa 3310 - Sıemens C65 - Sıemens CX70- Sıemens CX75 - Nokıa 6600- Nokıa 7610 - Nokıa 6630 - Sony Ericsson K750i - Sony Ericsson W810i - Sony Ericsson C903 - Sony Ericsson C905 - Samsung Galaxy mini -Sony Ericsson W810i - Nokıa N78 - - Sony Ericsson x10 mini - Sony Ericsson Xperia Mini - Samsung Galaxy S3 mini - Samsung Galaxy S3 - Sony Xperia Z
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » excelde saçma bir sorun ondalıklı sayı yazıyorum tarih veriyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313