Şimdi Ara

MEKATRONİK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
10.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    okul dışında kendimi yetiştirmek istiom..
    neler önerirsiniz?
    (hangi prg. dili, hangi kitapları almalı vs)

Düzeltme1:

2. sınıf oldum

Düzeltme2:

mezun oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wk -- 20 Temmuz 2006; 20:04:19 >

• Evet şuanda Pc başında olduğuna göre Google'dan hemen bir arama yapıyorsun. Mekatronik yazman yeterli. Henüz birinci sınıfta olman dolayısiyle, meslek dersleri daha tam başlamadı. Bence en mantıklı bu olur. Sana bir kitapta önereceğim.Onuda biraz incelersen bayağı iyi bir iş çıkartmış olursun.
  • CNC ile ilgili olduğu için rs232 teknolojisini araştırmak istiyorum...

yetiştikten sonra pc kontrolllü makineler geliştirmek istiyorum :)

vs.

Mekatronikçilere neler önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wk -- 29 Ocak 2005, 12:16:36 >
  • kitap vs. önerileriniz beklioyrum?
  • mikroişlemci programlamayı öğrenmeye başlasan iyi olur. Pic le başlayabilirsin 16f628 veya 16f84a gibi Mikrokontrolör le başla

bu işlerde sadece bilgisayar programlamakla olmuyor.Sonuçta bilgisayarla kontrol edeceğin düzeneğin çalışmasını sağlayacak bir sistem kullanılır.
  • Robotik, kitabın adı bu. MEB yayınları sanırım.
  • Önce matematik ve ingilizceni geliştir. Sonrası kolay.
  • bu robotik kitabını lisede okumuştuk..
    tarih kitabı gibi bişey.. 400 küsür sayfa
    tam olarak ihtiyacım olan bu değil sanırım

quote:

Orjinalden alıntı: samray

Robotik, kitabın adı bu. MEB yayınları sanırım.

• bi pic kitabı alsam..
    bide deneme kartı.. fazla elektronik bilgim yok.. sayısal elektronikten biraz anlarım..

PLC daha iyi değilmi?
    evde kendi kendime öğrenemezmiyim?
    bi denem kartı vs kitap fln alsam..
    ne kadar zamanımı alır?
    quote:

Orjinalden alıntı: yolunsonu

mikroişlemci programlamayı öğrenmeye başlasan iyi olur. Pic le başlayabilirsin 16f628 veya 16f84a gibi Mikrokontrolör le başla

bu işlerde sadece bilgisayar programlamakla olmuyor.Sonuçta bilgisayarla kontrol edeceğin düzeneğin çalışmasını sağlayacak bir sistem kullanılır.
  • paralel de onlar gelişio :)
    ing. yabancı makaleler vs. için
    mat. sayısal elktr. vs. hesaplamalar için..sanırım

quote:

Orjinalden alıntı: bunalmis

Önce matematik ve ingilizceni geliştir. Sonrası kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wk -- 30 Ocak 2005, 13:20:47 >
  • Ben aştım diyorsan, piyasada kitap çok usta.
    Hafif dökük saçlarıma saygın yok mu senin ?

• bişeyi aştığım yok
    kitap vs. pic mi plc mi
    rs232 teknolojini kullanarak mini CNC ler yapmak istiom..

quote:

Orjinalden alıntı: samray
    Ben aştım diyorsan, piyasada kitap çok usta.
    Hafif dökük saçlarıma saygın yok mu senin ?
  • RS232 teknolojisi de nedir? Standart seri iletişimde kullanılan RS232 interface dışında başka bir anlamı varmı?

Eğer RS232 interface'den bahsediyorsan buzdağının ucunun ucundan bahsediyorsun.
  • rs232 teknolojisi derken.. pc ile cihazın rs232 (seri bağlantı) ile iletişimini sağlayıp .. pc kontrollü sistemler yapmayı kastediyorum
  • plc robotta daha önemlidir. Onu mutlaka öğren.
  • DOSTUM HOCALARININ KAPISINI AŞINDIR BENCE ONLAR SENİ GÜZEL BİR ŞEKİLDE YETİŞTİRİRLER. MAKİNACI HOCALARDAN ZİYADE ELEKTRONİKÇİ HOCALARDAN FEYZ ALMAYA BAK. AYRICA YAZILIM DA ÇOK ÖNEMLİ.
    ACELE ETME. ELEKTRONİK ASLINDA TAMAMEN MATEMATİK DEMEKTİR. HERŞEYİ MATEMATİKSEL DÜŞÜNMELİSİN. NASIL YANİ? MESELA PLOTER YAPTIN. AMA DAİRESEL ÇİZGİLER KARE KARE OLUYOR. NAAAPÇAN? HEMEN YAZILIMA BİR OBEB FONKSİYONU EKLEYECEN OLACAK BİTECEK.

ŞİMDİ ÜNİVERSİTENİN ADINI ZİKRETMEYELİM AMA ÇOK KOMİK BİRE ANI VAR BENDE.

BİR ÜNİVERSİTEDE MEKATRONİK BÖLÜMÜ YENİ KURULMUŞTU. ARKADAŞLAR ASİSTAN OLARAK GÖREVE BAŞLAMIŞTI ORADA. ŞİMDİ KİMLİKLER YAZILIRKEN. MATBAACI DAHA ÖNCE HİÇ DUYMADIĞI BU İSMİ "MEKATRONİK" YERİNE "MAKATRONİK" YAZIYOR. TABİ BENİM AKLIMA HEMEN ELEKTRİKLE HEMOROİD TEDAVİSİ GELİYOR.
    TÜMÜYLE GERÇEK BİR OLAY BEN ŞAHİDİM.

TAMAM İĞRENÇTİ.

• EĞER KOCAELİ ÜNİV MEKATRONİKSE METİN VE SERMİN HOCANIN PEŞİNİ BIRAKMA. ONLAR ÇOK DOLU VE ZEKİ İNSANLAR. ELEKTRONİK HOCALARININ YANINA DA UĞRA ARA SIRA.
  • kocaeli mekatronik
    ama gebze myo
    dgs ile mühendisliğe geçmeyi planlıyorum..

quote:

Orjinalden alıntı: karakanat

EĞER KOCAELİ ÜNİV MEKATRONİKSE METİN VE SERMİN HOCANIN PEŞİNİ BIRAKMA. ONLAR ÇOK DOLU VE ZEKİ İNSANLAR. ELEKTRONİK HOCALARININ YANINA DA UĞRA ARA SIRA.
  • yazılım ve makine için alt yapım var.
    sanırım plc öğrenmem lazım..
    yaw bu üniversitede ki hocalar hiç yerlerinde durmuolar.. ne zaman peşlerine takılsam bi işleri çıkıo.. zayıfladım iice :)
    şimdi antremanlıyım şu 2. dönem başlasın peşlerinden koştururken zorlanmam

sanırm evde plc öğrenmek için kendime bi kitap bide plc deneme kartı gibi bişe almam lazım
    bununla ilgili önerilerinizi bekliyorum

quote:

Orjinalden alıntı: karakanat

DOSTUM HOCALARININ KAPISINI AŞINDIR BENCE ONLAR SENİ GÜZEL BİR ŞEKİLDE YETİŞTİRİRLER. MAKİNACI HOCALARDAN ZİYADE ELEKTRONİKÇİ HOCALARDAN FEYZ ALMAYA BAK. AYRICA YAZILIM DA ÇOK ÖNEMLİ.
    ACELE ETME. ELEKTRONİK ASLINDA TAMAMEN MATEMATİK DEMEKTİR. HERŞEYİ MATEMATİKSEL DÜŞÜNMELİSİN. NASIL YANİ? MESELA PLOTER YAPTIN. AMA DAİRESEL ÇİZGİLER KARE KARE OLUYOR. NAAAPÇAN? HEMEN YAZILIMA BİR OBEB FONKSİYONU EKLEYECEN OLACAK BİTECEK.

ŞİMDİ ÜNİVERSİTENİN ADINI ZİKRETMEYELİM AMA ÇOK KOMİK BİRE ANI VAR BENDE.

BİR ÜNİVERSİTEDE MEKATRONİK BÖLÜMÜ YENİ KURULMUŞTU. ARKADAŞLAR ASİSTAN OLARAK GÖREVE BAŞLAMIŞTI ORADA. ŞİMDİ KİMLİKLER YAZILIRKEN. MATBAACI DAHA ÖNCE HİÇ DUYMADIĞI BU İSMİ "MEKATRONİK" YERİNE "MAKATRONİK" YAZIYOR. TABİ BENİM AKLIMA HEMEN ELEKTRİKLE HEMOROİD TEDAVİSİ GELİYOR.
    TÜMÜYLE GERÇEK BİR OLAY BEN ŞAHİDİM.

TAMAM İĞRENÇTİ.

• 20 YTL'YE PIC VE PROGRAMLAYICIYI EDİNEBİLİRSİN. (PROGRAMLAYICIYI KENDİN YAPARSAN PIC 16F84 5YTL) BİR DE BREAD BORD AL KENDİNE. HEM YAP HEM BOZ. DÜŞÜK GÜÇLÜ, ÇIKMA STEP MOTOR AL. DÖNSÜN DURSUN ABİ ÖĞRENCİYKEN HADDİNİ BİLECEN GİDİP NİYE BİRSÜRÜ PARAYI PLC YE BAYIYOSUN? DUR Bİ SABIRLI OL BAKALIM. KAÇ AYLIKSIN?
    UYGULAMAYA GEÇECEM DİYE TEORİYİ SALLAMA. MATEMATİĞİNİ GÜÇLÜ TUT. MATEMATİKSEL DÜŞÜNEBİLEN İNSANIN HER İŞE KAFASI BASAR.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.