Şimdi Ara

_____NOKIA 5800 XM -- ANA BAŞLIK (2077. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.614
Cevap
25
Favori
2.521.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20752076207720782079
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne telefondu be zamanında arada özlüyorum keratayı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Travego42 kullanıcısına yanıt
    Var var.... ben... :)

Yakındır değiştirebilirim ama bunu da saklarım herhalde. :)

Satacak olsam 20-30 TL bile vermezler sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insaat2121

ben navigasyon cihazı olarak kullanıyorum. bence siz de denemelisiniz. malum nokia navigasyon hepsine bin basar :)
  • İlk zamanlar navigasyonunu da kullanıyordum. Gerçekten başarılı. Ancak şimdi navigasyon cihazı aldığımdan pek ihtiyaç duymuyorum.
  • quote:

ah şu nokia'nın navigasyon olayı androidde olsa lg p350 telefonum var ama nokianınki gibi beleş navigasyon yazlılımı yok parayla almak zorundayız zaten onlarında çoğu sonradan bozuk çıkıyor şu 5800ın tek navigasyon olayını özledim yarım saattede bağlansa sonunda melahat hanım 100 metre sonra sola dönün diyor ya işte binlerce uygulaması olan androidde öyle bir teknoloji yok.
  • Arkadaşlar 5800 la nete girdiğimde; Hafıza az. Önce C: telefon hafızasından bazı verileri silin ya da taşıyın uyarısı veriyor.
    ne yapmam lazım?
  • fz18 F kullanıcısına yanıt
    Telefon hafızasına yüklenen uygulamaların ihtiyacınıza olmayanlarını silin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fz18

Arkadaşlar 5800 la nete girdiğimde; Hafıza az. Önce C: telefon hafızasından bazı verileri silin ya da taşıyın uyarısı veriyor.
    ne yapmam lazım?

Benim telefon da aynı şeyi yapıyor. Son günlerde gazete sayfası açamıyorum. Anında internetten çıkıyor. Bir de zaman zaman çok ısınıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fz18

Arkadaşlar 5800 la nete girdiğimde; Hafıza az. Önce C: telefon hafızasından bazı verileri silin ya da taşıyın uyarısı veriyor.
    ne yapmam lazım?

Benim telefon da aynı şeyi yapıyor. Son günlerde gazete sayfası açamıyorum. Anında internetten çıkıyor. Bir de zaman zaman çok ısınıyor.

ısınma dikkatimi çekmedi ama aynen o dediğinin bende de oluyor...
  • Artık beni değiştir diyor telefonlarımız. :)

Samsung Galaxy S3 kullanan arkadaşlarım var. Belki bu telefonu düşünebilirim. Sizlerin bir önerisi olur mu acaba?
  • quote:

Artık beni değiştir diyor telefonlarımız. :)

Samsung Galaxy S3 kullanan arkadaşlarım var. Belki bu telefonu düşünebilirim. Sizlerin bir önerisi olur mu acaba?

Gayet güzeldir,benim de eski telefonum 5800'dı,S3 normal,5800'ı da GPS'i için kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni bir telefon almama çok az kaldı. Mevcut 5800'ı da ikinci telefon olarak kullanacağım. Son günlerde şarjı çok çabuk bitmeye başladı. 4 yıldır kullanıyorum orijinal pili ile. Pil değişimi yapabilirim.

Bu arada internete bağlandığımda hafıza dolu mesajı görüyorum. Gazete bile açamıyorum. Telefonda bir temizlik yapmak istesem neler yapabilirim? Bu konuda çok bilgim yok. Not kısmı biraz dolu, onun haricinde indirilen müzik vb. yok, fazla fotoğraf yok.
  • geçici olarak annemden geri aldım..stock rom çok kasıyordu nette reset atıyordu araştırdım binh24 ün Türkçe c6 sını kurdum coştu mübarek :D android akıllı ama telefon özelliği yarım..rehbere girerken bekletmeler,5800 a oranla kötü ses vs vs.. 5800 da yarım akıllı ama telefon özellikleri şahane :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben telefonu aldığım günden beri kılıflı ve jelatinli kullanıyorum jelatin eğer ekranla bütünleşmediyse çıkardığımda 0 çizikli bir ekranım olucak ayrıca müzik dinleyip telefonla konuşma işlemim bayağı fazla ama ne hikmetse en çabuk 1.5 günde bitiyor hatta 2 günü çıkarttığı oluyor haftasonları :D

Fakat büyük bir sorunum var ne zaman operaya shazama mağazaya yada internete girsem sürekli hafıza uyarısı veriyor ben bütün herşeyi hafıza kartına takıyorum ama bu alzheimer belirtisi veren telefon bunu anlamayıp kendi hafızasını dolduruyor.Bu konuda bana yardım lazım.Bir de şu sorunun cevabını öğrenmem lazım bu hafıza meselesi için düşünüyorum aslında ben buna zırt pırt hard format mı atıcam yoksa ara sıra hafıza uyarısı verince soft soft formatlıyım mı bunu ? ( Ne yalan söyliyim 3250 gibi bi telefondan sonra bu telefonu aldığımda nokiacı oldum ama yeni telefonlarda bunlardaki sağlamlığı göremiyorum inanırmısınız 3250 yi 4. kattan beton zemine çaktı teyzem telefonu 5 parça halinde buldum sim kartı taktım ve konuşmaya devam ettim :D 1 kere 2. kattan 2 kerede 1 kattan düştüğünü en az 150 kerede yataktan düşürdüğümüde eklemeliyim :D )
  • acemi user A kullanıcısına yanıt
    çerezleri siliyormusun? birde resim video falanda yanlışlıkla kayıtlı olabilir tel hafızasında. bendede var ama hiç hafıza dolu demedi sık sık çerezleri sil bence. formata gerek yok sürekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

çerezleri siliyormusun? birde resim video falanda yanlışlıkla kayıtlı olabilir tel hafızasında. bendede var ama hiç hafıza dolu demedi sık sık çerezleri sil bence. formata gerek yok sürekli

Dostum çerezleri silsemde en fazla 5-10 mb oynuyor daha önce nokia ile telefonda konuştuğumda aklı başında işi bildiği belli olan bir arkadaş bana bir kaç sorumda yardımcı olmuştu ( Nadiren denk gelen müşteri temsilcilerinden biri ) sorunlarımı çözdükten sonra kendisine bunu anlattığımda bana şunun gibi birşey söylemişti.
    "Siz hafıza kartına da uygulama kursanız o uygulamanın bazı dosyaları telefon içinde yer edinir ve onları normal yollarla bulmanız mümkün değildir. " gibi birşey söylemişti hani gizli yazılımlar fln varya telefonun içini bize göstermeyen onun gibi bir şey var onu aşmam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi user

quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

Dostum çerezleri silsemde en fazla 5-10 mb oynuyor daha önce nokia ile telefonda konuştuğumda aklı başında işi bildiği belli olan bir arkadaş bana bir kaç sorumda yardımcı olmuştu ( Nadiren denk gelen müşteri temsilcilerinden biri ) sorunlarımı çözdükten sonra kendisine bunu anlattığımda bana şunun gibi birşey söylemişti.
    "Siz hafıza kartına da uygulama kursanız o uygulamanın bazı dosyaları telefon içinde yer edinir ve onları normal yollarla bulmanız mümkün değildir. " gibi birşey söylemişti hani gizli yazılımlar fln varya telefonun içini bize göstermeyen onun gibi bir şey var onu aşmam lazım.

evet doğru söylemiş örnek pc de öyledir sen d ye kur oyun veya programı ama illa c de sistem dosyaları olur sen programı silersin illa artıkları c de kalır bu yüzden gereksiz program kurulmamalı bence telefonlara. artıklar nasıl silinir bilmiyorum ama araştır googlede bence. olmadı en temizi yine hard formattır artı hafıza kartınada atman gerek
  • Anlaşılan bu pazar günümüzü buna hediye edicez Hafıza kartını pc ye yedekle suite den rehberi yedekle sonra hard format at sonra bütün şarkıları shazamı bright lightı yeniden kur fln neyse bi daha opera fln yüklemicem zaten hepsinin çerezleriyle fln uğraşılmıyo sağolun genede.
  • acemi user A kullanıcısına yanıt
    format atmadan önce Nokia Suite ile hafıza kartındaki müzikleri ve teldeki ayarları yedeklerseniz ve sonra iş bitince geri yüklerseniz aynen hepsi geri gelir bence de başka internet tarayıcısı kurmak gereksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 7 Kasım 2013; 2:37:37 >
  • Ayarlar>Uyg. Yöneticisi>Yüklü uygulamalar a girin ordan sileceğinizi silin sorun düzelir formata gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 20752076207720782079
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.