Şimdi Ara

## Nvidia GeForce 8700 OEM İçin Gelecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Nvidia GeForce 8700 OEM İçin Gelecek ##

GeForce 8800GT öncesinde Nvidia'nın en çok konuşulan modeli olan fakat GeForce 8800GT sonrasında sesizliğe gömülen ve piyasaya çıkıp çıkmayacağı tartışılan GeForce 8700 konusunda bazı yeni gelişmeler var. Öncelikli olarak GeForce 8700 ki daha önce belirtilen GeForce 8700GTS mi yoksa herhangi bir başka bir isimle mi çıkıp çıkmayacağı henüz belirsiz ama daha da önemlisi şu an için bu kartın hangi grafik işlemciyi kullanacağı bilinmiyor. Fakat muhtemelen GeForce 8800GT başta olmak üzere yenilenen GeForce 8800 serisine güç katacak 65nm üretim teknolojisine sahip G92 gpu'sunun kırpılmış bir modeli kullanılacak gibi gözüküyor.

Ayrıca yine elimize ulaşan yeni bilgilere göre Nvidia, GeForce 8700 modelini sessiz bir şekilde kullanıma sunacak. Zira kart çok büyük bir ihtimalle sadece OEM pazara sağlanacak. Nvidia'nın üzerine herhangi bir PR çalışması planlamadığı yeni modeli GeForce 8700'ün tam olarak ne zaman çıkacağı henüz belli değil ama giriş ve orta segmentte bazı dengeleri değiştirecek gibi gözüküyor.

• 100 dolar civarı bi fiyattan satışa girerse iyi bir kart olur kanımca
  • 8900 heberi olsaydı anlamı vardıda veya 9xxx bu pek bi anlamsız
  • uygun fiyattan piyasaya girer ve 256 bit olursa ilgi görecektir
  • hocam herkes üst segment kartlar alamıyor
  • binlerce 8600 çıkarıpta üstüne piayasaya sessiz sessiz 8700 çok hatalı olur... akabinde son kullanıcıyı küstürürler
  • Nvidia ne yapsa karlı çıkıyor.

Adamlar alt-tab gibi bir saçmalık ile dahi ''son kullanıcıyı'' küstürmedi.

Değil küstürmek birde sağlam fanatik topladılar
  • Uygun fiyat ve 256 bit olacağını sanmıyorum.büyük ihtimal 2600 xt ye denk saat hızları ve 512/128 olur..yoksa yeni nesil 8800 lerin bi anlamı kalmaz
  • 8700 gerçekten güzel olur.bunuda gt ve gts olarak çıkarırsa ve 8500 serisini kaldırırsa çok daha iyi olacak gibi.256 bit olmasını bende isterdim.firmaların hala 64 bit kart çıkarmalarına hala anlam veremedim.
  • OEM olunca kutusuz mu oluyor acaba ? Ya da sadece Hazir PC satan firmalara mi veriliyor ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

...ne zaman çıkacağı henüz belli değil ama giriş ve orta segmentte bazı dengeleri değiştirecek gibi gözüküyor.

denge kalmadı ki değiştirsin... bir alt segment var birde üst var... 8600GT yi orta segmente koyuyorsanız tabi orası başka... 8600GTS ise tam bir felaketti bence.. saat hızı artırılmış 8600gt.. oda zaten oc ile aynı hıza çıkıyor neredeyse... orta segment yeni doğacak onu bekliyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuJue

OEM olunca kutusuz mu oluyor acaba ? Ya da sadece Hazir PC satan firmalara mi veriliyor ?

ağzımdan aldın
    OEM ürün ne demek az çok biliyorum ama grafik işlemcinin oemi nası oluyo merak ettim
  • 8600GT'lerin ölümü olurdu bu kart eğer Oem olmasaydı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: A Dying Wish

Nvidia ne yapsa karlı çıkıyor.

Adamlar alt-tab gibi bir saçmalık ile dahi ''son kullanıcıyı'' küstürmedi.

Değil küstürmek birde sağlam fanatik topladılar

Ama, sürücülerle sağlanan çözümü göz önüne almanız gerekiyor.

Benim gibi nVidia'ya içinden sürekli küfür etmiş, bu sinirli hâlini foruma yansıtmış gts 320 kullanıcısı biri, sürücüler sayesinde susmuş durumda.

Eskiden 400 MB kullanım ve sonucunda kare/sn düşüşü gördüğüm Most Wanted'de, artık standart üstü bir oynayış süresiyle bile 300 MB'ye ulaştıramıyorum kullanımı (1280x1024, en yüksek yumuşatma - filtre) (eskiden 30 saniye sonra 300'ü geçer ve astronomik şekilde artışa devam ederdi. Şimdi, düştüğü bile oluyor, çok çok yavaş, ciddi anlamda farklı alanların yüklenmesi durumunda olan artışın yanında.) meselâ.

Yani, bu oyunun durumu %100 çözüldü. Bunun gibi %100 çözüme ulaştırılan örnekler olduğu, olacağı gibi diğerlerinde de "büyük gelişme" meydana geldi (hele CoH. Eskiden arada bir oyun içi testte dengesiz bir şekilde 4 - 5 olduğuna bile rastladığım kare/sn, şimdi son sürücüler ve oyunun yamasıyla 57 kare).

Ha tabii, zamanında ömrümden yedi, sizin gibi kişileri de soğuttu. Bunlar önemli.

Lâkin böyle düşününce bu sefer de "vpu recover'li sorun" gibi bir örnek veya Geforce FX'ler geliyor akla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 17 Ekim 2007; 22:17:13 >

• Orta seviye giriş seviyesi 8600GTS lere kalabilir.
  • Eğer HD 2950GT gibi 2950Pro dan kırpılmış bir kartı Ati piyasaya sürerse, 8700GT veya GTS de ona rakip bir konuma yerleşir, böylece muhtemelen 2600 ve 8600 serisi ölür, yerine bunlar geçer. En azından şimdilik orta segment olan 8600 ve 2600 serileri giriş segmentine konumlanır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: iskober

Uygun fiyat ve 256 bit olacağını sanmıyorum.büyük ihtimal 2600 xt ye denk saat hızları ve 512/128 olur..yoksa yeni nesil 8800 lerin bi anlamı kalmaz

Arkadaşlar ne diyorsunuz siz 8700 ve 8800GT serileri 256-bit belleğe sahip.SAnıp sanmamanız değil açıklanan değerler önemli...

Ayrıca 8600GT lerin epey önünde bu kart 3 farklı 8600GT modeli kullanan biri olarak söylüyorum.

Ancak geforce8 ve 2xxx serisini DX10 da yeterince başarılı bulmuyorum.Belki DX10 un oturmamışlığından belki başka bir nedendendir gerçekten bilemiyorum crysis ile göreceğiz fakat şu anki tabloda bu kartlar hadi 30fps alsın tüm detayda 4xaa 16xaf dx10 oyunlarında bence bu değer yeterli değil bir üst seviye karta.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.