Şimdi Ara

1 litre LPG ile asgari ve maksimum kaç km yol gidilir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
3
Favori
180.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun yolda 1 lt lpg ile 18 km 21 şubatta test ettim 5 tl ye 46 km

96 model 1.6 renault europa karbüratörlü zavoli lpg
  • benim bildiğim 1.6 motor ne marka araç olursa olsun benzinle bile kendini yıtsa 16__17 km gidiyo...bazı değerler hakkaten fizikötesi...yalan söylüyorsunuz demiyorym ama arkadaşlar galiba net hesap yapamıyorsunuz...zaten o arabaların fabrika verileri bile hatta benzinle bile o değerlerinn üstünde..eeee benzinle daha çok gidileceğini de dünya alem bilir e be kardeşim bu nasıl iş.benzinle 17 km giden bi araç aynı litre gazla nasıl 18 km gidiyo aklım almadı.ancak şu olabilir bu yolun tamamı inişaşağı dır gaza hiç basmazsın araba uygun viteste aşağı iner de iner ..başka yolu yok..bide dünyada fabrika verilerinin altına inildiği olmamıştır.çünkü onlar rüzgara karsı bile deney yapmazlar...bazıları nın verdği değerleri toyota yaris 1,0 motorla bile yakalamak olanaksız...ortada bir doğru var en iyi lpg benzine oranla %15 ile %20 (miktar olarak)fazla yakar ölçün biçin ...bunu lpg firmaları da gururla anlatıyor...adamlar manyakmı ki eksik söylesinler... kimi de yazmış şehiriçi 90 km yi nadir görürüm , içinnde 90 km varmı ki bi de girin kalabalık bir çarşı da deneyin.adım başı dur kalk ta deneyin görün.
  • Halamı LPG sibopları eritiyo efsaneleri ya?

200 bin km lpg de kullanan taksici tık yok diyor, ki araç hurdaya çıksa bile kendini amorti etmiştir.
    çünkü km de 10 krş kar ettirse, 200 bin km de 20.000 ederki, taksicilerin kullandığı albea veya clio'nun değerinden fazla.

ha siz yılda 3-5 bin km yapıyorsanız zaten hiç boşuna ağzınıza 'yakıt tasarrufu' kelimesini almayın.
  • Aracım hyundai getz 1.3 brc sıralı sistem taktırdım 1500 tl 300 tl ruhsat muayene masrafları toplam 1800 ve test ettim 30 tl gaz attım total benzin istasyonundan litresi 2.04 ve km'yi sıfırladım gün içinde aracımda 5 kişi vardı bitene kadar gezdim tam 170 km yaptı normalde benzinle 100 km / 30 tl benzin yakıyordu şimdi 30 tl gaz ile 170 km ve 30 / 170 km 176 krş yaktı şehiriçi bilginize
  • İmzamdaki araçla,

1 lt ile asgari şehir içi çok soğuklarda 7,15 km gitti.
    1 lt ile maximum uzu yolda yazın 11,11 km gitti.
  • bendeki clionun yakıtını bir türlü düşüremediğimi düşünenlerdenim.
    1 lt gaz= 10 km şehir dışı düz yol 90 km sabit hız yük yok.
    yol bilg. 6 lt ort gösteriiyor, araba 10 lt yakıyor.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RAGGA_

Aracım hyundai getz 1.3 brc sıralı sistem taktırdım 1500 tl 300 tl ruhsat muayene masrafları toplam 1800 ve test ettim 30 tl gaz attım total benzin istasyonundan litresi 2.04 ve km'yi sıfırladım gün içinde aracımda 5 kişi vardı bitene kadar gezdim tam 170 km yaptı normalde benzinle 100 km / 30 tl benzin yakıyordu şimdi 30 tl gaz ile 170 km ve 30 / 170 km 176 krş yaktı şehiriçi bilginize

Hesap yanlışınız var. Verdiğiniz değerlere göre 1 lt. lpg ile 5,66 km gitmişsiniz. lpg ile km de 36 kuruş yakmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbi

quote:

Orijinalden alıntı: _RAGGA_

Aracım hyundai getz 1.3 brc sıralı sistem taktırdım 1500 tl 300 tl ruhsat muayene masrafları toplam 1800 ve test ettim 30 tl gaz attım total benzin istasyonundan litresi 2.04 ve km'yi sıfırladım gün içinde aracımda 5 kişi vardı bitene kadar gezdim tam 170 km yaptı normalde benzinle 100 km / 30 tl benzin yakıyordu şimdi 30 tl gaz ile 170 km ve 30 / 170 km 176 krş yaktı şehiriçi bilginize

Hesap yanlışınız var. Verdiğiniz değerlere göre 1 lt. lpg ile 5,66 km gitmişsiniz. lpg ile km de 36 kuruş yakmışsınız.

arkadaş 30 litre değil 30 liralık gazdan bahsetmiş...şu değerlerin hepsini litre olarak vermeye alışamadık forum olarak...
  • 1 litre ile 14-16,5 km. karışık çok memnunum...
  • arkadaşlar 1994 corsa b 1.4i aracım ile 5lt gaz alıyorum 42-43km şehir içi gidiyorum,2 hafta önce atiker kit taktırdım,sizce bu değer normal mi?
  • albea 1.4 ile 1lt lpg ş.içi 11 km ş.arası 100 km sabit hızla 19 km gittim
  • 2001 Astrama yeni Atiker taktırdım ve aynı gün Ankaradan İstanbula gittim ve döndüm. Toplam 1000 km. yol yaptım. 800 km otoban, 200 km şehiriçi (İstanbul). Yolculuğun tamamında klima ve farlar açıktı. Otobanda hızım 120-140 aralığında idi ve toplam 80 lt. lpg yaktı aracım. 1 litre ile 12.5 km.ye geliyor bu. Benim için bu miktar çok etkileyici oldu. Çokmu abartıyorum acaba ?
  • Corolla 1.6 HB

Şehir içi 100 km 10 lt lpg harcıyor.

37.5 lt lpg ile 375 km yol yapabiliyorum.
  • VALLA SÜPER.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan09kaymaz

VALLA SÜPER.

Hangisi süper
  • imzamdaki araçla,1lt gaz ile azami 14,5 km asgari 10 km ölçtüm.azami değer ş.arası yolda.asgari değer ise tamamen ş.içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demon

Corolla 1.6 HB

Şehir içi 100 km 10 lt lpg harcıyor.

37.5 lt lpg ile 375 km yol yapabiliyorum.

Mitsubishi Lancer 1.6 AT + Zavoli Pan Evo enjektür sıralı LPG ile aynı değerlere sahibim.
  • Otomatik bir araç için çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demon

Otomatik bir araç için çok iyi.

bencede çok iyi benim otomatik 96 corolla ile 40lt gaz ile şuan fazla yakıyor diye ayara gittim depo fulledim işte 325km oldu bitmek üzere 350gitse razıyım valla.
  • Ben bu işi gerçekten anlamadım. En son depoyu farklı bir Opet istasyonunda fulledim. Tamamen gaz bitmiş ve benzine geçmişti. Bu seferde 37.5 lt gaz ile tamamen İstanbul şehir içi 405 km yol yaptım. Daha önceki depo yine Opet ama farklı bir istasyondan doldurmuştum. Oda en fazla 375 km gitmişti. Aradaki bu 30 km fark nedir anlamak zor. Üstelik bu sefer hava daha soğuktu. He kullanımdan farkeder diyeceksiniz ama ben kullanıyorum ve hep aynı kullanıyorum.

İstasyonlarda bir hilemi var acaba ????
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.