Şimdi Ara

hp c4280 ile ilgili sorunları olan varmı?? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
40.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yükleme sırasında mı karşılaştınız bu sorunla ?
  • program şu anda yüklü gözüküyor, ancak çalıştıramıyorum böyle bir hata veriyor, programı kaldırdım ve tekrar kurdum ancak yine aynı hatayı verdi, acaba kurulumda mı hata oluyor, ne yapmam lazım acaba?
  • Öğretmen nickli arkadaşım herhangi bir HP aygıtı bulunamadı uyarısı alıyorsan öncelikle yazıcı ile bilgisayar arasındaki usb kablosunu kontrol etmeni öneririm mümkünse bir yerden emanet bir yazıcı kablosu al bilgisayarına tak ve tekrar dene sorun yine devam ederse yazılımını kaldır ve cd den değil internetten güncel yazılımı indirip kurmanı ve yine sorunun devamı halinde karşılaştığın problemi buraya yazarsan yardımcı olmaya çalışabiliriz.
  • başka bir donanımla çakışıyor da olabilir...
  • arkadaşlar bende hp 4380 var yazıcıyı ne zaman açsam ( Load Plain White paper and press ) gibi bi uyarı cıkıyor ok a bastığımda da kendisi tarama kağıdı gibi bişey cıkartıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.Benim İsteğim Yazıcıyı açarken bunun cıkmaması.işte bu da kağıt
     hp c4280 ile ilgili sorunları olan varmı??

http://img114.imageshack.us/my.php?image=scan0013nw3.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chelebi47 -- 16 Aralık 2008; 23:34:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: chelebi47

arkadaşlar bende hp 4380 var yazıcıyı ne zaman açsam ( Load Plain White paper and press ) gibi bi uyarı cıkıyor ok a bastığımda da kendisi tarama kağıdı gibi bişey cıkartıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.Benim İsteğim Yazıcıyı açarken bunun cıkmaması.işte bu da kağıt
     hp c4280 ile ilgili sorunları olan varmı??

http://img114.imageshack.us/my.php?image=scan0013nw3.jpg

onu bi kere yap bidaha çıkmaz önce bi deneme sayfası yazdırıyo korkmayın fazla kartuş harcamıyo sonra çıkan kağıdı tarayıcıya yerleştiriyosunuz o tarayıp onaylıyo zaten 1 kereye mahsus bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fixel -- 16 Şubat 2009; 15:14:09 >

• dolumdan sonra kartuş seviyelerini bilgisayarda görebilirmiyiz?
  • Selamlar bende 4280 in renkli kartusunu doldurttum.Hp cozum merkezinde murekkep seviyelerini goster dedigimde renkli kartusu gormuyordu ve cikti alinca ciktilar hep yesil tonlarinda cikiyordu.Kartus sıfırlama islemi yaptim.Artik 2 kartusun da seviyesini gostermiyor ve ciktilari sadece siyah beyaz veriyor.Sorunun kaynagini belirtebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogretmenn

Herhangi bir HP aygıtı tespit edilemedi. HP Çözüm Merkezi şimdi kapanacak.
    Şeklinde bir uyarı alan oldu mu xp de? Nasıl çözümlediniz?

tüm sürücüleri kaldırıp baştan yüklersen ve yüklerken "virüs programını" devre dışı bırakırsan (biliyorum saçma gelecek) çözüm merkezinden de tarama yapabilirsin
  • quote:

alınan bu hatanın tek nedeni yazılımsal.
    çözümü adım adım anlatacağım.

1.Ürün ile gelen yada internetten indirdiğniiz güncel yazlımı çalıştırın.
    2.Daha fazla yazlım yükle.
    3.Hp görüntüleme aygıtı işlevleri
    4.İleri,
    5.Gelişmiş Yüklemeyi seçin,
    6.Güncelleme ekranı çıktığında ise; Hayır, bu işlemi kendim yapmak istiyorum; İleri.
    7.Yüklenecek yer seçimi çıkacak; İleri
    8.Yüklemeyi başlat çıkacak; İleri.
    9.Son.
    10.Biraz bekleyin ve karşınıza bir yükleme ekranı daha çıkacak.
    11.Yükleme işlemi bitecek ve Son.
    12.Kaydol ekranı çıkacak.iptal diyeceğiz.
    13.İşlemleri sırası ile ve hatasız yapanlar kurlumu tamamlamış olacaklardır.
    Bundan sonra yapılması gereken tek şey bilgisayarı yeniden başlatmak olacaktır.
    Yeniden başlatılan bilgisayar da Hp Çözüm merkezi sorunsuz açılacak ve yazıcı tarayıcının bütün işlevlerini kullanabileceksiniz.

Sorunu çözemeyen özelden ulaşabilir.
    Anlatım alıntı değildir.Bütün adımlar tarafımca uygulandı ve çözüme ulaşıldı.
    Yüksel Öztürk

• quote:

Orjinalden alıntı: DaRkFoX

Selamlar bende 4280 in renkli kartusunu doldurttum.Hp cozum merkezinde murekkep seviyelerini goster dedigimde renkli kartusu gormuyordu ve cikti alinca ciktilar hep yesil tonlarinda cikiyordu.Kartus sıfırlama islemi yaptim.Artik 2 kartusun da seviyesini gostermiyor ve ciktilari sadece siyah beyaz veriyor.Sorunun kaynagini belirtebilirseniz sevinirim.

Kartuş dolumu yaptırdığınızda kartuş üzerindeki çipler resetlenir, yazıcı kartuş çipini sağlıklı okuyamadığından kartuş durumunu görememeniz gayet normal.Hele çipler çıkarılıp yerine çin malı reset çipleri takılıyorki onlar dahada berbat, dolumdan sonra bozulan yazıcılar bol miktarda geliyor....

Bu arada kartuşun orjinalliğinden yakınıp pahalı olduğunu belirten arkadaşlara sarf malzemelerin satıcı tarafından arızalı ise değiştirildiğini belirtmem gerek.Dolumda böyle bir şansınız varmı ?

Bu arada yazıcı açıldıktan sonra hiçbir işlem yapmazsanız güç tasarruf moduna girer, bu moda girdiğinde bilgisayardan bilgi gelir ise yazıcı uyanır ve çıktıyı basar, pc'yi restart etmeden çıktı alamayan arkadaşlar öncelikle bilgisayarlarının anakart chipset driverlerini yükledilermi bi kontrol etsinler eğer sorun devam ediyor ise kesinlikle usb 2.0 destekli (mümkünse hama 2.0 kablo ve 2 mt'yi geçmesin) kablo almanız gerek.Kablo özellikle hama marka olursa kalitesinden dolayı başınızı ağrıtmaz.

Çözüm merkezi (solution center) açıldığında "hiçbir hp aygıt bulunamadı, çözüm merkezi şimdi kapatılacak" hatası alan arkadaşlar msconfig içinden hp'ye ait servislerin çalıştığına emin olsunlar (hpz12 ve Hp pml sürücüsü) bu iki servis işaretli ve çalışıyor ise services.msc konsolundan servislere girerek Hp ile ilgili servisleri aktif hale getirip PC'yi restart ederseniz sorun büyük ihtimalle çözülür, (hpz12,hp pml dirver, hpqtra08.exe hpqst**08.exe ve diğer hp servisleri balat - otomatik konumda olmalı ) bu sayede yeniden yükleme yapmanızada gerek kalmıyor.HPz12 ve hp pml servisleri yazıcı / bilgisayar arasındaki veri iletişimini düzenler, bu servisler çalışmazsa yazıcıya ulaşamazsınız.......

• Arkadaşlar canon modellerini araştırdım ve kartuş dolumundan sonra resetleme işinde sorun çıkıyormuş sanırım bu nedenle vazgeçtim. Hp modellerine bakmaya başladım.

F4180

CB683A

C4272 modellerini gördüm. Şekil olarak güzeller. Ama benim için en önemlisi kartuş doldurma ve dolum sonrası sorunları.

Bu modellerden hangisi bu dolum konusunda sorunsuz acaba? Kullanıcıları yorum yaparsa sevinirim. Ona göre seçimimi yapacağım yakında, acil lazım çünkü.

Selametle.
  • yazıcı kartuşu zarar görmüş veya yok sorunu

aynı sorun bende başgösterdi.
    benim kartuşlar yeni ve orjinal.
    birkaçgün önce normal çalışırken şimdi uyarı veriyor.
    yazıcıyı tamamen kaldırdım ve yeniden kurdum.ama hp çözüm merkezi yüklememe rağmen çıkmıyor.
    problemi birtürlü çözemedim.yardım edermisiniz.
  • Arkadaşım senden Allah razı olsun elli sefer uğraştım yapamadım senin yazını okudum ve oldu c4280 şu an tam anlamıyla çalışıyor sağolasın.

quote:

Orijinalden alıntı: yozturk

quote:

alınan bu hatanın tek nedeni yazılımsal.
    çözümü adım adım anlatacağım.

1.Ürün ile gelen yada internetten indirdiğniiz güncel yazlımı çalıştırın.
    2.Daha fazla yazlım yükle.
    3.Hp görüntüleme aygıtı işlevleri
    4.İleri,
    5.Gelişmiş Yüklemeyi seçin,
    6.Güncelleme ekranı çıktığında ise; Hayır, bu işlemi kendim yapmak istiyorum; İleri.
    7.Yüklenecek yer seçimi çıkacak; İleri
    8.Yüklemeyi başlat çıkacak; İleri.
    9.Son.
    10.Biraz bekleyin ve karşınıza bir yükleme ekranı daha çıkacak.
    11.Yükleme işlemi bitecek ve Son.
    12.Kaydol ekranı çıkacak.iptal diyeceğiz.
    13.İşlemleri sırası ile ve hatasız yapanlar kurlumu tamamlamış olacaklardır.
    Bundan sonra yapılması gereken tek şey bilgisayarı yeniden başlatmak olacaktır.
    Yeniden başlatılan bilgisayar da Hp Çözüm merkezi sorunsuz açılacak ve yazıcı tarayıcının bütün işlevlerini kullanabileceksiniz.

Sorunu çözemeyen özelden ulaşabilir.
    Anlatım alıntı değildir.Bütün adımlar tarafımca uygulandı ve çözüme ulaşıldı.
    Yüksel Öztürk

• Biten kartuşlarınızı atmayın. Yazıcı son iki kartuşun seri numarasının hatırlıyor ve doldurulan kartuşlara "yazıcı kartuşu zarar görmüş veya yok" "kullanılmış kartuş tespit edildi" mesajlar veriyor.
    Üçüncü kartuşu takarsanız, ilk kartuşu unutur.
    Benim ilk kartuşta ikinci dolumdan sonra yukardaki hataları verdi. Bende gittim 25 liraya muadil XL aldım. Arada Cescedordan aldığım mürekkebi dolduruyorum. Şimdilik anlaşıyoruz.
  • HP Photosmart C4280 kullanıyorum ve siyah krtüşüm dolu olmasına rağmen boş gösteriyor ve renkli çıktı bile alamıyorum kartüşü doldurulabilir diye gösteriyor ama bi kez dolduruldu daha ve yazıcı siyah kartüşte hata veriyor lütfen acil yardım
  • merhabalar ancak şöyle bir sorun var.
    bende hp c4280 yazıcı var .bu yazıcıya daha önce farklı yerlerde kartuş doldurdum ve ilk 2 gün normal çalıştı 2. gün sonra print cartridge missing or not detected yazısı çıkıyor ve yazıcı çalışmıyor.yazıcının çalışması için yeni kartuş almak zorunda kalıyorum.yazıcınıza doldurma kartuş taktığınız için çalışmıyor deniliyor.
    bunun bir çözümü varmıdır?
  • kartuş zarar görmüş veya yok uyarısını çözebilen var mı?
  • bende de bu yazıcıdan var
    kartuş aldım yeni
    bittikten sonra doldurtmaya götürdüm
    geldiğimde bi resim çıkarmaya çalıştığımda
    çıkan resim yeşil ağırlıklı olarak çıkıyo
    bunun nedeni ne olabilir veya nasıl çözebilirm
    yardımcı olan arkadaşlara teşekküler
  • kartuş zarar görmüş veya yok uyarısını aldığım için 2 aydır yazıcı yatıyor. Üstelik kartuşları daha yeni almıştım. Bilgisayara bağlasan da bağlamasan da sonuç değişmiyor. Ben hala çözüm arıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.